Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Може би това е един от факторите. :)

Значи ти приемаш идеята, че само красивите мъже, получават красивите жени ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Казах, че може би това е един от факторите. Той може да липсва, но пък да има друг фактор който да го замести. :D Освен това може важна е самата жена - нейните очаквания, разбирания, карма... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

По-голямо влияние от красотата има излъчването на човека, затова че то може да неутрализира до определена степен влиянието на красотата или пък изключително да го подсили. Да, красотата при всички случаи е изпитание, както и неяната противоположност. Върху физическата красота на човека могат да влияят много фактори и на практика се получава така, че тя съвсем не винаги отразява характера или духовното развитие на човека. Тука наследствеността има изключително влияние, също кармата, и така се получава една основа върху която човек нанася известни промени в зависимост от характера си, но тази основа му е дадена "отвън". Ако намесим и по-висшите тела на човек, които също са физически (емоционално, умствено), но съставящата ги материя не е така инертна както грубата видима за окото материя, за тях може да се каже че съответстват почти изцяло на степента на развитие на човека и всъщност може да се каже, че всеки човек си ги изгражда сам.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Ще ме попилеете от смях.

Забравете какво съм казал, аз не познавам красотата.

Никой не твърди обратното. :) Като по - знаещ може да кажеш какво точно визираш. Пък и темата е за физическата красота, нямаме против да си обясниш мнението, след като не ни е напълно ясно. :3d_161: ( :D )

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Аз просто ви се радвам.

Не съм по-знаещ.

И повтарям, защото е най-важното, не познавам красотата.

Радостно посрещане на новата година!

я, чакай, че се сетих нещо...

Ето:

http://elfyourself.jibjab.com/view/hUyjBS5wSKcK5eRvAxfK

и това, и това:

http://elfyourself.jibjab.com/view/EhXANchaag9zRaXv1pJR

Линк към коментар
Share on other sites

да де и в крайна сметка никой не разбра какво си искал да кажеш.

И аз се забавлявам много от такива изказвания :) 

Дано след още 20-30 мнения, в които говориш общи неща ще ни стане ясно какво си имал в предвид :)

Редактирано от arsenala
Линк към коментар
Share on other sites

Красотата / естетиката е сигнал за хармония / дисхармония в човека и всяко друго явление. Също сигнал за наличие в определена степен или отсъствие на определени качества на човека. Затова различните хора имат различна представа за красив партньор - те подсъзнателно усещат по външните признаци, с какви качества този партньор ще ги допълва успешно и в каква степен.

Е, усещането е вярно според това, доколко е развита интуицията ни и доколко НЕ сме се научили от съвременните "философи" да я заглушаваме.

Не съм спец, но една препратка към физиогномиката , френологията и др. подобни науки би обяснила мисълта ми.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Аз просто ви се радвам.

Не съм по-знаещ.

И повтарям, защото е най-важното, не познавам красотата.

Радостно посрещане на новата година!

я, чакай, че се сетих нещо...

Ето:

http://elfyourself.jibjab.com/view/hUyjBS5wSKcK5eRvAxfK

и това, и това:

http://elfyourself.jibjab.com/view/EhXANchaag9zRaXv1pJR

Защо е нужна тази ирония ? Никой не е казвал, че не познаваш красотата, просто те помолихме за разяснение, това че си по - знаещ не съм го казал с ирония, не знам защо така си си помислил. В случая наистина съм казал това което съм мислил - тоест, че си по - знаещ, пък дори да не си не пречи да обясниш, след като не сме разбрали, нали ? :) Всъщност аз мисля, че разбрах какво искаш да кажеш, но малко късно. Няма да казвам какво мисля, че съм разбрал, понеже пак ще се надсмееш . По - добре кажи какво си имал предвид, пък аз да сравня с това, което съм разбрал.Никой по абсолютно никакъв начин не оспорва каквито и да е било твои знания и опитности.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Що е то физическа красота? Изобщо има ли красота, която да е само физическа? Някой кух, лъскав "красавец", който ме кара да се прозявам след първата минута контакт? Най-много мразя мъже с напомпани мускули и миришещи на фотомодел. Пфу!

Пожелавам на всички да заложат на излъчването и да оставят "обвивките" да се определят от него. Ако се водех по обвивките, щях да си купувам само... гумени мечета, чипс и подобните. :(

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Защо е нужна тази ирония ? Никой не е казвал, че не познаваш красотата, просто те помолихме за разяснение, това че си по - знаещ не съм го казал с ирония, не знам защо така си си помислил. В случая наистина съм казал това което съм мислил - тоест, че си по - знаещ, пък дори да не си не пречи да обясниш, след като не сме разбрали, нали ? :) Всъщност аз мисля, че разбрах какво искаш да кажеш, но малко късно. Няма да казвам какво мисля, че съм разбрал, понеже пак ще се надсмееш . По - добре кажи какво си имал предвид, пък аз да сравня с това, което съм разбрал.Никой по абсолютно никакъв начин не оспорва каквито и да е било твои знания и опитности.

Аз не мога да разбера защо виждаш ирония. Бих се изказал с такава за оня пост горе, със снимките на полуголи момичета, които аз в никакъв случай не бих нарекъл дори добре изглеждащи.

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, но не съм ги постнал аз тези снимки. Тоест отговорът ти трябва да е за друг. :) А относно темата ще кажеш ли какво точно си имал предвид, наистина ми е интересно. И аз ще го сравня с това, което мисля че разбрах, малко по - късно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Що е то физическа красота? Изобщо има ли красота, която да е само физическа? Някой кух, лъскав "красавец", който ме кара да се прозявам след първата минута контакт? Най-много мразя мъже с напомпани мускули и миришещи на фотомодел. Пфу!

Пожелавам на всички да заложат на излъчването и да оставят "обвивките" да се определят от него. Ако се водех по обвивките, щях да си купувам само... гумени мечета, чипс и подобните. :(

Нищо лошо, ама това е много комплексиран пост...

Който е 'напомпан' е тъп и не струва ?

Който е красив не струва ?

Момичетата, които работят като модели не струват ?

Знаеш ли... преди 8месеца бях с много отпуснато и мазно тяло, захванах се с фитнес, всъщност започнах и на спортни танци да ходя, както и наскоро започнах да се занимавам с 'акробатика'.

и така 8 месеца по-късно, тежейки със 7-8 килограма повече почнаха да ми се оформят мускулите на корема т.е да си виждат 'плочки'. Сега се и обличам и много по-добре.Много по отговорен и организиран съм и много по осъзнат. По твоята логика преди съм бил готин и интересен пич, а сега съм много кух ?

Да, има много тъпи и комплексирани парчета, да има много тъпи кифли, които дори не можеш да ги гледаш, щото са толкова тъпи, че дори и 1 тон грим да си сложат, тъпотията им ще блести с такава сила, че ще те отвращава, обаче има и много готини пичове и пички.

Аз всъщност ако трябва да споделя опит най-умните/осъзнати хора, които познавам ( с някои не съм се срещал все още, комуникираме чрез интернет) всичките имат 3 реда плочки на корема. И това не им пречи да се държат супер добронамерено, супер готино, със супер много любов към всекиго и всичко, което се докосне до тях, хора които излъчват мега-големият позитивизъм.

Просто давам отправни точки за размисъл :) 

Редактирано от arsenala
Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, изобщо нищо лично към теб не съм изказала. "Плочките" са без значение. Съдържанието само да не дава на кухо.

Поздрави.

П.П. Няма нищо лошо в това човек да се поддържа в добра физическа форма, ама ако си излива там всичките си усилия, знам ли. На повечето мъже не са им нужни точно мускули, а малко повече интелигентност и чувствителност, за да впечатлят жените. Затова и съм забелязала, че мъже, които не са се водели толкова привлекателни, имат впоследствие доста по-удовлетворяващи отношения с жените. Може би не са толкова "популярни" и не припадат мацките като ги видят на снимка, ама във връзките, които са имали, нещата са били дълбоки и интензивни.

Докога ще му траят на красавеца мускулите? Бих инвестирала в нещо друго аз лично, но всеки си прави своя избор. Аз се изказах само за своя ;)

П.П.П. Пак почнах с послеписите, ама се сетих още нещо. Една моя приятелка, много поддържана жена и добре изглеждаща. Като си приказвахме в общия случай ми говореше колко си падала по мъже с мускули, колко се вглеждала във формите на тялото и т.н. Тя е доста визуален тип, Везна. Даже веднъж за новогодишен подарък си беше поискала един календар със снимки на голи мъже :D И така беше с общите приказки, докато се появи настоящият й приятел и издуха всичките тия мускулести красавци от главата й. Той? Един такъв слабичък, не много висок, скромен. Не го познавам много добре, защото не е много общителен, ама... от три години е с него и не мърда. Май се и сгодиха вече. За красавците и дума не ми е обелила. :D А е огън жена, майтап няма.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, изобщо нищо лично към теб не съм изказала. "Плочките" са без значение. Съдържанието само да не дава на кухо.

Поздрави.

Виж сега, аз нищо не съм приел лично, защото допреди 5 минути ти си нямаше ни най-бегла представа за това как изглеждам.

Иначе ако външният вид имаше значение за мен, бих се оприличил като грозен. 

Което не значи, че не искам красива мацка фотомодел за себе си, напротив искам я, но това което искам да кажа, е че красотата е от толкова малко значение за това какъв е човек, че не и обръщам внимание. Ето пример:

Въпросът е, че повечето хора делят другите на красиви и грозни, въпреки, че не искат тях да ги определят като такива.

Давам пример за мъжете, колко от вас се държат по по-специален начин към най-красивото момиче от училище например. Колко от вас сес тараят да не я обидят или и огаждат на всичко, което тя поиска. Е ако си човек, който се държи така, то ти делиш хората на красиви и грозни. Ако си човек, който като говори с красиви момичета заеква или се държи неестествено, то ти делиш хората на такива.

Т.е дали момичето е красиво или грозно е без никакво значение, държа се по абсолютно един и същ начин :)

И в добавка... генерализациите не струват :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Няма грозни хора. Всеки човек е красив. Стига да е себе си, да е истински и искрен.

(Сори за тъпата генерализация ;) )

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Арсенал, не мисля че е чак толкова лошо да заекваш като говориш с красиво момиче, поне в началот де, да не мислиш че е лесно. :D Не става въпрос само за делене, просот тази красота може да ти действа физически и душевно, особено ако момичето излъчва позитивизъм. Иначе и аз се отнасям добер с всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, изобщо нищо лично към теб не съм изказала. "Плочките" са без значение. Съдържанието само да не дава на кухо.

Поздрави.

П.П. Няма нищо лошо в това човек да се поддържа в добра физическа форма, ама ако си излива там всичките си усилия, знам ли. На повечето мъже не са им нужни точно мускули, а малко повече интелигентност и чувствителност, за да впечатлят жените. Затова и съм забелязала, че мъже, които не са се водели толкова привлекателни, имат впоследствиедоста по-удовлетворяващи отношения с жените. Може би не са толкова "популярни" и не припадат мацките като ги видят на снимка, ама във връзките, които са имали, нещата са били дълбоки и интензивни.

Докога ще му траят на красавеца мускулите? Бих инвестирала в нещо друго аз лично, но всеки си прави своя избор. Аз се изказах само за своя ;)

П.П.П. Пак почнах с послеписите, ама се сетих още нещо. Една моя приятелка, много поддържана жена и добре изглеждаща. Като си приказвахме в общия случай ми говореше колко си падала по мъже с мускули, колко се вглеждала във формите на тялото и т.н. Тя е доста визуален тип, Везна. Даже веднъж за новогодишен подарък си беше поискала един календар със снимки на голи мъже :D И така беше с общите приказки, докато се появи настоящият й приятел и издуха всичките тия мускулести красавци от главата й. Той? Един такъв слабичък, не много висок, скромен. Не го познавам много добре, защото не е много общителен, ама... от три години е с него и не мърда. Май се и сгодиха вече. За красавците и дума не ми е обелила. :D А е огън жена, майтап няма.

Сега видях, че си едитнала. Относно П.П 1

Докога ще му траят мускулите -> До към 60-70 години, след това вече един правилно трениращ мъж няма да може да вдига повече от 20-22 годишните :)

Друго.. поддържането на форма е за здраве и от егоизъм, съжелявам, но аз обичам да си стимулирам жлезите за по-засилена секреция на ендорфин (хормонът на щастието).

Фитнесът е освен здраве и вибрация. на мен лично ми идва много стимулиращо на мисленото. 

"Бих инвестирала в нещо друго аз лично, но всеки си прави своя избор" -> Това са максимум 3 часа седмично, какво толкова друго правиш, че не ти остава време и ще ги чувстваш като загуба тези 3 часа, които са посветени единствено и само на теб самата :)

А относно 3тото за твоята привлекателна приятелка -> Примери и изключения можем да даваме до безкрай :)

Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, обърни внимание, че не съм нарекла нищо загуба на време. Спортът е нещо много полезно, дори и без да мисля кои жлези точно си стимулирам с него :D . Върху друго беше акцентът на изказването ми: Всичкият спорт и всичките мускули на света няма да ти помогнат да бъдеш щастлив и да постигнеш хармония в отношенията си, ако не работиш над "вътрешната" красота. На мен това ми е отправната точка - и по отношение на мен, и по отношения на другите. Спортът е полезна добавка.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и по - Силен стимул от мускулите за тези жени които в определена и достатъчна степен се влияят от външното и материалното, а не толкова от интелект, чувствителност, поведение ( то почти всички хора малко или повече се влияем...), ама да не задълбаваме , че не е по темата. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, обърни внимание, че не съм нарекла нищо загуба на време. Спортът е нещо много полезно, дори и без да мисля кои жлези точно си стимулирам с него :D . Върху друго беше акцентът на изказването ми: Всичкият спорт и всичките мускули на света няма да ти помогнат да бъдеш щастлив и да постигнеш хармония в отношенията си, ако не работиш над "вътрешната" красота. На мен това ми е отправната точка - и по отношение на мен, и по отношения на другите. Спортът е полезна добавка.

На мен самото трениране ми носи игромна доза щастие и има основна заслуга за постигането на моята осъзнатост и и хармония, около 95% от моето духовно развитие го дължа на спортът :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Арсенала, обърни внимание, че не съм нарекла нищо загуба на време. Спортът е нещо много полезно, дори и без да мисля кои жлези точно си стимулирам с него :D . Върху друго беше акцентът на изказването ми: Всичкият спорт и всичките мускули на света няма да ти помогнат да бъдеш щастлив и да постигнеш хармония в отношенията си, ако не работиш над "вътрешната" красота. На мен това ми е отправната точка - и по отношение на мен, и по отношения на другите. Спортът е полезна добавка.

На мен самото трениране ми носи игромна доза щастие и има основна заслуга за постигането на моята осъзнатост и и хармония, около 95% от моето духовно развитие го дължа на спортът :)

Дерзай!

Линк към коментар
Share on other sites

Чак 95%. Преди година да не си бил на някакъв маймунски стадий на развитие, и изведнъж със спорта да си достигнал сегашното ниво, ами предишните животи ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...