Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Чак 95%. Преди година да не си бил на някакъв маймунски стадий на развитие, и изведнъж със спорта да си достигнал сегашното ниво, ами предишните животи ? :)

'Предишните си животи' ги запази за себе си  :lol:

Отдавам сегашното си развитие само и единствено на себе си и на средата, в която успях да попадна :) 

В смисъл, че нямам нужда от това нещо друго да ми 'обира реколтата' :)

Редактирано от arsenala
Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът на физическата красота е огромен. Красотата е нещо прекрасно, красиво. Всеки търси красотата навсякъде, не само във физиката. Без красота не може, абсурдно е да се живее. Друг е въпроса вече, кой какво намира за красиво, ето това е по-важното кое е красивото за нас?

Линк към коментар
Share on other sites

Чак 95%. Преди година да не си бил на някакъв маймунски стадий на развитие, и изведнъж със спорта да си достигнал сегашното ниво, ами предишните животи ? :)

'Предишните си животи' ги запази за себе си :lol:

Отдавам сегашното си развитие само и единствено на себе си и на средата, в която успях да попадна :)

В смисъл, че нямам нужда от това нещо друго да ми 'обира реколтата' :)

Това нещо друго си ти. :D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът на физическата красота е огромен. Красотата е нещо прекрасно, красиво. Всеки търси красотата навсякъде, не само във физиката. Без красота не може, абсурдно е да се живее. Друг е въпроса вече, кой какво намира за красиво, ето това е по-важното кое е красивото за нас?

Ъъъ... Физическа - не само във физиката?

Иначе, хем си мисля, че красотата е там, където формите губят грубостта си, хем самата красота е определена форма, която вероятно се явява като еталон за нас.

Да, най-изявената красота е животът, недокоснат, незатворен.

Красотата е актуалната модна линия на Любовта. Следата, която Любовта е оставила по повърхността на душите.

Онази Любов, невеста и сестра на Словото.

Ама темата е сякаш за физики. Та красиви ще са ми онези, които успяват да ме заблудят, че са манифестации на близостта до Онази...

Линк към коментар
Share on other sites

Ае Венци, честно, на твоите постове нищо не мога да им разбера... препрочитам ги по 5 пъти и в крайна сметка освен да съм разбрал, че нищо не съм разбрал няма. И това е само градивна критика с наааай ама най-добри чувства.

И да се върна малко по-назад, какво искаше да кажеш в ооооонзи пост.

Понеже не можеш да гледаш 'полуголи момичета' ето ти една облечена. Това е красота :)

Jessica_Alba.jpg

И не искам да си мислиш, че се заяждам с теб :) В този форум съм се карал с много други хора в една тема и в следващата съм им свалял шапка, не е до 'нароченост'.

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

С красоти ли ще се замеряме?

Тази е малко по-красива от предишните, ама пак не бих и лепнал етикетчето.

Ей ти и на теб една подобна:

African_beauty_2.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

И пак не получихме обяснение на онзи пост :lol:

Аз ще помоля модераторите да ми дадат 20% warn сега, и да го правят всеки път, когато отговарям на Венци в тази тема и така докато ме баннат :)

А аз сега отивам да празнувам :) 

Приятно празнуване на четвъртъка :P

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Едно красиво момиче завършва живота си

като грозно старо магаре.

За толкова кратко време

то се превръща от ангел в грозотия!

Човешките същества получават красотата

единствено като дадена назаем.

Малко по малко Бог си иска заема.

Ден след ден фиданката изсъхва.

Познаваш ли текста, който гласи:

„Онези, на които е даден дара на живота,

са осъдени и на разлагане."

Мислил съм върху това.

Сега аз търся самата Красота.

Вече не съм влюбен в костите (тялото)."

Из*Океанът Руми*

Маулана Джалал ал-Дин Руми

donkey.jpg

Винаги съм искала да потъркам лапички в меките ушички на магаренце

53257jcnh1zxc5a.gif:P:D .

:hmmmmm: Като се замисли (почеше човек :P ) магарето е много дълбок символ. Среща се на много места в мъдрите книги :3d_016: Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Венци се преструва, че не му харесват.

Аз всъщност размишлявах защо се държи така

а)Защото е гей/може пък и да е импотентен

б)Защото е сляп

в)Защото е комлексиран

д) а,б,в комбинирани или всичките заедно  :lol:

И тогава ми изникна и 5то

г)защото се опитва да 'впечатли' някой в тази тема 

П.П Баси хейтърското мнение  :lol::D:P

Линк към коментар
Share on other sites

Пиленце златно небесно в този портал хората преди всичко са насочени да търсят мъдростта

:)

очисти сърцето-огледало, за да можеш да различиш грозотата от красотата."

От сърце ти препоръчвам тази книжка, сигурна съм че ще ти хареса. :thumbsup: Поздрави!

п.п. Това е точка д.) аз на нея залагам :)

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Пиленце златно небесно в този портал хората преди всичко са насочени да търсят мъдростта

:)

Няма нищо лошо човек да търси мъдростта, нищо лошо !

Но в тема "Какъв е смисълът на физическата красота?" Красотата си е красота, физическа при това ! Нещата са такива каквито са :)

Бугати Вейрон е супер кола и съм сигурен, че това го мисли и Магнет Марели(собственик на Фиат и Ферари и куп други), както го мисли и Папа Бенедикт XVI

Когато едно нещо е така, защо да го отричаме ? И защо не може да признае, че дадено момиче е красиво, а в следващата тема ще напише еди-коя си картина на Пикасо е много красива. За мен точно това е 'сърцето-огледало'.

И аз не харесвам чалга певиците как се обличат и държат, например, ама не мога да кажа, че Андреа не става  ;)

Мога да кажа само, че не ми харесва как се държат и обличат, нищо повече :)

Не ми допада и рапърският стил на обличане, големите ланци и изкуственото гъзареене, обаче тези копелета изглеждат супер  :)

03-nelly-081607.jpg 

Живеем в материален свят и това не може да се отрича :)

В смисъл, извинявай, ама не може човек да пусне снимки на топ манекенките на нашето десетилетие и човек да каже "Дори не изглеждат прилично" ли как беше, това си е чиста лъжа и изкривяване на фактите :).

Да каже "Да, те са красиви, но аз вярвам в това и това" е друго нещо и аз ще го приема, ако той вярва в това, което е казал и го мисли :)

Или да предложи своя перспектива за физическа красота, ще я приема !

Номерът "не познавам красотата" обаче не минава, сигурен съм, че поне 1 път през живота си е казвал " еди-кое си е красиво"

Панимаете, тавариши ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ае в крайна сметка...се тая.. през *** ми е, важното е да се харесваме, обичаме и да сме щастливи, другото ******* :D

Добър завършек :)  :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Физическата красота е резултат от духовната,но не тази натрапчивата,кичозна красота резултат от модните тенденции. Не говоря за физическата красота,която се натрапва,която държи на всяка цена да бъде забелязана.Говоря за красотата,която се излъчва от душата навън към физическият свят.Това сподер мен е красотата която заслужава внимание,вдъхновяващата красота.Красив може да бъде всеки,който облече по-модерни дрешки,цапне тук-там гримче,но мъжете ще кажат,вдъхновява ли ви тази красота.Ако е да-то ,до кога -до сутринта?!Не казвам ,че тези средства са излишни,просто разграничавам понятията.

Линк към коментар
Share on other sites

Венци се преструва, че не му харесват.

Аз всъщност размишлявах защо се държи така

а)Защото е гей/може пък и да е импотентен

б)Защото е сляп

в)Защото е комлексиран

д) а,б,в комбинирани или всичките заедно :lol:

И тогава ми изникна и 5то

г)защото се опитва да 'впечатли' някой в тази тема

Арсенала, мисля, че ако си търсиш "мацките", които умът ти рисува и си обясняваш света по гореописания начин (границите на света=умствените възможности), то не знам какво търсиш на тоя форум. Тука сме разни духовни откачалки, ходим едни потни и опърпани по планини, четем мислите на разни гурута, медитиращи върху своята вътрешност и т.н. Пълна скука за теб. Затова пък нетът е пълен с форуми, където да си обменяш снимки с лъскави мацки и т.н. Да си тук сред нас е като... знам ли, някой редовен посетител на курорти в стил мутробарок да се юрне към Еверест (ако му построят лифт и хотел, разбира се). Слизайки на върха този посетител си пали цигара.

Такова е и твоето уважение и разбиране на мястото, на което се намираш.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Знаеш ли на мен ми се е случвало красиви хора от които съм била доста впечатлена от външната им красота в последствие да ме отблъскват страшно с вътрешната си грозотия и обратно хора дори много грозни на външен вид в последствие съм намирала огромна душевна красота в тях и като че ли и външно ми стават много красиви. Постепенно откривам в чертите им неземна красота която преоткривам всеки път и грее за мен с неземен блясък. Типичен пример за това е клавириста на тази група който в в момента е женен за моя приятелка и живее в нашия град.

Невероятно същество винаги срещите ми с него са били знакови, въпреки че се виждаме доста рядко.

Разбира се че най-добрия вариант е външната красота да отговаря на вътрешната, но това се случва доста рядко си мисля и е изработвано в продължение на много животи. Всеки има своите уроци да учи красив или грозен важно е истинското съкровище т.е. придобиването на нетленните съкровища богатсва и красоти към които душата се стреми по пътя си към завръщането или по друг начин казано пълното сливане с Първоизточника на живота :) .

п.п. Това към arsenala

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми харесват красивите външно жени, но ако имат и някаква харизма, излъчване, доброта, оптимизъм ми действат и на душата, не само физически, тогава сякаш душата ми пее. :) Но такива не са много. :) Може и някоя жена по - малко красива да ми хареса от друга по - красива заради излъчване, характер, поведение, но ако е супер супер грозна ( най - малко като участничка в " Пълна промяна", най - малко) колкото и да ми се усмихва, да е мила, да има излъчване, е сори но не мисля че ще ми хареса като жена , като човек да, но като жена не. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм напълно с Fut (Фют ли се произнася на бг ? :) и Хриско :)

azbuki -> Не знам, за мен ти мислиш много ограничено. За да приемеш една нова идея трябва да си отвориш съзнанието напълно, и да спреш всякакви "програми" които биха ти попречили да го разбереш.

Сега ще го напиша кратко и точно какво твърдя.

1)Има много красиви хора/жени ( Ген, какво да го правиш) <=> както и обратното

2) Има много тъпи има и много умни хора.

И сега ти искаш да ми кажеш, че ако човек е Х красив, то той е Y умен/набожен/духовно развит/тъп/некултурен/невъзпитан и тн.

Не е така, не съм съгласен. АКо човек е Х красив, това значи само едно единствено нещо и това, че той е Х красив и нищо друго повече !!!

Това хубаво ли е или е лошо ( да си Х красив) ?!?! Нито едното, нито другото. Това е каквото е !!!

В смисъл не знам, моята логика в живота е да се развивам духовно. И духовно за мен значи да си развивам мозъкът във всяка една сфера от живота, какво ми пречи да ходя на фитнес и след това докато си почивам да седна на компа и да чета Попол Вух (има я на български),да изгледам някой семинар на Ричард Бендлър относно НЛП ( Невро-Лингвистично-програмиране) поне на мен нищо !, да съм отворен към всичко и всеки, а не само в 1 сфера и да не приемам никое чуждо мнение?

А ти мен като какъв ме определяш ? 

-Пускам тема за мода - значи съм някво тъпо копеле, което не се интерсува от нищо друго

-Пускам снимка на красиво момиче в тема, в която се очаква точно това да се направи, както е кратко и точно заявено от авторът, значи съм тъпо и повърхностно копеле.

За мен това е ограничено мислене, това са предразсъдъци, това е хейло ефект.

Поздрави и стига сме са карали за глупости :)

Редактирано от arsenala
Линк към коментар
Share on other sites

Едно нещо можем да си го определим за красиво или не дотам красиво, дори и ако го разглеждаме чисто физически... проблемът идва когато се появи някаква зависимост. Например, запалени сме по автомобилите и някой нов модел автомобил е неустоим за нас, т.е. явява се желание да го притежаваме, или не можем да откъснем поглед от него, мислиме постояно за него, заради него не виждаме нищо друго; или пък може да става въпрос за физически красиво момиче. Значи проблема не е, че харесваме нещо само физически (то всъщност харесването винаги е на емоционално ниво - по-грубо или по-фино), харесваме физическата форма, но самото усещане е емоционално. Важното е да не ставаме зависими от физическата красота, а иначе винаги трябва да я ценим.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Но и не трябва да сме зависими от душевната красота, представи си че един човек обича друг защото той е много добричък, и изведнъж добричкият не устоява на изпитанията и изкушенията в живота и става не толкова добричък ...Тогава този, когото го е обичал заради добрината може да постъпи по два начина : да продължи да го обича или да спре да го обича, ако спре значи тази любов не е била истинска, а имитация.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи сме на абсолютно едно и също мнение, като искам да допълня, с нещо което предполагам, че и ти споделяш

Принципно зависимостта е гадно нещо (ако мога така да се изразя) 

И само истински осъзнатият човек, този който е запознат със себе си може да бъде независим :) 

Също така само истински независимите хора могат да бъдат взаимозависими :) 

Евалата вече  :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

"харизма" е ключовата дума :thumbsup:

35930.jpg64072.jpgs_13835210.jpg

:3d_041:

Сетих се за още нещо:p_1205.jpg

Жерар Депардийо :3d_053:

Ако говорим за физическа красота + харизматично излъчване какъв по-добър пример от Джон Бон Джоуви :feel happy: ? 0000040830-article.jpg

Поне според мен. Въпрос на вкус :)

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...