Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Мария - Мими

Какъв е смисълът на физическата красота?

Recommended Posts

Guest hrisko_89

Най - красивия. :D Този на когото сълзите са като проливен дъжд над Витоша, този който не прави лицеви опори за да не измести земята от нейната орбита, този за когото казват че е създал Бог, а не Бог него, този който яде черни дупки за закуска, дами и господа :D

http://www.infobulgaria.info/interviews.ph...at=0&itm=88

Сподели това мнение

Ако всички сме достатъчно добри,

всички ще сме красиви.

Няма грозно животно,грозно куче или котка.

Няма и грозно дете.

Човека се развива в прекалено много посоки

и в един момент организма блокира и се изправя пред неразрешим проблем.

Грозна е не само грозотата,

а и това че околните не са ни помогнали да смe красиви.

;)

"Може и някоя жена по - малко красива да ми хареса от друга по - красива заради излъчване, характер, поведение, но ако е супер супер грозна ( най - малко като участничка в " Пълна промяна", най - малко) колкото и да ми се усмихва, да е мила, да има излъчване, е сори но не мисля че ще ми хареса като жена , като човек да, но като жена не"

Зависи колко голям портфеил има  ;)

Ако наистина е с супер добра и супер богата и супер грозна,като чудовището от Лох Нес,

ще има много кандидати за нея. :lol:

Малко хумор все пак не е излишен в тези времена на тотален материялизъм.

Редактирано от tomodashi

Сподели това мнение

"Не зависи !! Аз ще се стремя моят да е дебел, а не да разчитам на жени, камо ли грозни ! Пък може да говориш и за себе си, знае ли човек"

Грозотата е единствено в съзнанието ти,извиси се над матерялното.

Бог не ни съди заради това че сме красиви или грозни.

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Не съм казал, че Бог ни съди за красота или грозота, нали ? Аз обясних какво имам предвид, приятелството си е приятелство, харесването си е харесване. Може и да се извися над материалното - тогава или няма да живея в този свят, а в по - съвършен, или пак ще имам някакви ( пък дори да не са абсолютно определени) критерии за хубаво, и пак една жена би ми харесала повече от друга, и то не само заради визия, но и заради неща които посочих по - горе.Почти за всеки човек от плът и кръв външният вид има значение, дори да е минимално това значение, почти никой според мен не е Абсолютно независим от външния вид, тоест има хора които визуално му харесват повече, и такива които никак не му допадат, но това не значи че визията е единствен фактор за това да ти харесва някой ( говоря за харесване между мъж - жена, в такъв смисъл).

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Знам накъде отива разговора и нарочно следвам тънката линия,

тънката линия на нормалното и общоприетото и лудостта за да разбера къде ще ме отведе.

До какви изводи. :3d_134:

Аз пък все си мисля че има несъвместими типове хора.

Колкото и да е красива една жена ако има несъвместим с твоят характер,дори да е добра  не може да ти стане даже

и приятел.

Редактирано от tomodashi

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Не е нужно постоянно да редактираш. <_< Да, съгласен съм че ако са несъвсместими характерите не може да ти стане дори приятел, но ти ще съзнаваш, че тя е по - хубава от еди коя си ( в зависимост от твоите критерии), но пак няма да си приятел с нея. Ако става дума за харесване, поне за мен и поне засега външният вид не е фактор, който да е Абсолютно без значение, а за теб ? Мислиш ли, че си Абсолютно независим от външността и би харесал някоя мнооого грозна жена само заради душата, ами ако трябва да избираш между две жени : много грозна физически и много красива физически ( или поне по - хубава от първата) с еднакво добри души, с характери съвместими с твоя, и двете интелигентни и харизматични, коя ще предпочетеш ( само по визията се различават!;)) ?

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

В кръга на шегата или грозната ще си направи операция на лицето, или красивата ще ходи на фитнес :D . Аз като казвам красива нямам само предвид лице или пък тяло - говоря като цяло ( лице и тяло), като казвам грозна пак имам предвид лице и тяло. Така че в задачката красивата си е красива от всякъде и обратното. :D На " Пълна промяна", доколкото съм гледал и телата си променят, то затова е пълна, а не частична промяна. Но задачата е за томодаши, за който външността е Абббсолютно без значение, той отдавна сее извисил над таквиз ми ти работи. Може и за теб да е задачката - замени жена с мъж и готово, изброените по - нагоре качества важат и за двамата. :P

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Guest Fut

Аааааа мен ме остави аз харесвам "грозотии" с излъчване. Томодаши да му мисли, но пък и ти търсиш пълно съвършенство и отвътре и отвън. Искрено ти пожелавам да го откриеш :thumbsup: сигурно си прав може би и ти си съвършен и си търсиш нещо което да ти отговаря. Но аз се замислих и за нещо друго може би красивите и умни жени/мъже понякога също се чувстват самотни и нещастни. Няма да забравя преди доста години една изключително красива жена се беше напила до смърт в едно от барчетата където се събирахме с приятели и плачеше като малко дете защото беше нещастна в любовта. Хвана ме за добър слушател и ми каза, че нейния проблрем за това че е красива е не по-малък от моя която от малка съм си мече d4eaf0a49a6e08b6a7324d310384cc63.gif и че мъжете я търсят единствено за секс без да си направят труда да я разберат като душа. Съпреживях болката и...

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Къде аз казвам, че съм съвършен и най - най - важното което е, Къде аз казвам че търся съвършенство отвътре и отвън ? На света няма нищо съвършено, това което пиша е примерно, хипотетично, задачка към томодаши. Нито пък съм засегнал темата кой колко е щастлив - по - красивите ли са по- щастливи, по - грозните ли, никъде не съм поставял въпроса. Просто смятам, че на света Почти няма човек, за който външността да няма поне миниатюрничко значенийце, затова дадох примера с двете жени. Харесваш грозотии с излъчване, и искаш да ми кажеш, че ако и двамата мъже имат еднакви излъчвания ( поне ти да ги оценяваш така) и всичко им е еднакво като поведение и душевност, на теб поне мънинко няма повече да ти хареса по - хубавия , а напротив абсолютно никакво внимание няма да му обърнеш, въобще няма да се захласнеш ( примерно) ? И съвсем целенасочено ще избереш по - грозноватия въпреки, че абсолютно всичко им е еднакво, само дето единия е по - хубав ?

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Guest Fut

Няма на света двама човека с еднакво излъчване това от една страна. Естествено и аз ценя красотата, но просто се размислих върху по-дълбоките неща. Трето, ако трябва да избирам ще послушам сърцето си :) .

п.п. Никой не е съвършен да. И най-красивия човек да питаш и той ще ти каже че все има нещо което го притеснява.

Редактирано от Fut

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Охх, слава богу. :D Аз помислих, че автоматично ще избереш по - грозния, защото няма да го различаваш от по - хубавия ( който да речем не е супер красавец, но пак е по - хубав ), както например в една книга извънземните питаха хванатия от тях мъж : " Ти жена ли си ?", понеже за тях изглеждахме абсолютно еднакви и мъже, и жени. :D Ще послушаш сърцето си, но умът ти така или иначе ще прецени кой е по - хубав ( според твоите си критерий), което не значи че трябва задължително да слушаш ума, това вече си е товя работа, но оценката ще е направена в съзнанието ти.

П.п. : да, чел съм че има красиви хора, които са недоволни от външния си вид, но луди всякакви :D:P

П.п. Или пък автоматично ще избереш по - грозноватия, защото имаш фобия от по - хубавите. :P ( шега естествено :P )

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Guest Fut

Значи в окултната наука има един много важен закон. Да слушаш двамата свидетели. Важно е умът и сърцето да са в хармония иначе спукана е работата :) )). За това всеки търси или очаква може би е по-точната дума да срещне сродната си душа. Точно неговата си половинка иначе винаги ще куца по нещичко и никога няма да живее в пълнота. Не си ли съгласен? А иначе аз се възхищавам от красотата, но тя за мен не се състои в идиалните външни форми непременно въпреки че и това не подценявам. Светът е пъстър това е най - хубаво от всичко :) .

Редактирано от Fut

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Да, пъстър е. Хармония между ума и сърцето - да, чел съм че трябва да се помиряват противоречията, но ако умът казва избери по - хубавия, а сърцето те дърпа към по- нехубавия, значи компромисния вариант е да не избереш никой. :hmmmmm:

Сподели това мнение

Guest azbuki

Да, пъстър е. Хармония между ума и сърцето - да, чел съм че трябва да се помиряват противоречията, но ако умът казва избери по - хубавия, а сърцето те дърпа към по- нехубавия, значи компромисния вариант е да не избереш никой. :hmmmmm:

Такива въпроси си задава човекът, непознаващ и неовладял себе си.

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Не можеш да ме засегнеш с това ( предполагам че не искаш, но знае ли човек ;) ). Не претендирам за обратното на твоето твърдение. :)

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Guest Fut

hrisko_89 когато погледнеш на една жена с очите на Любовта тогава тя ще бъде най- красивата на света за теб. Пожелавам ти го от сърце.

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

hrisko_89 когато погледнеш на една жена с очите на Любовта тогава тя ще бъде най- красивата на света за теб. Пожелавам ти го от сърце.

От твоята уста в ушите на Шефа. :D

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Ами то и в задачата е казано, че става дума за Пример, не за реална ситуация. Да ти кажа, и аз не бих имал това противоречие, особено пък ако са двама мъже. :3d_139::D:D:lol::harhar: Пък и с жени също не бих го имал, просто защото това е хипотетично и нереализируемо.;)

Та ако го имаше ( разбрах, че няма да го имаш), все пак как би постъпила ? :)

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Но нали става дума за примиряване на противоречията между сърце и ум ? Добре, как би ги примирила тези двама калпазани ? :P Ами ако единия е по - голям - разбирам че при теб са еднакво папкали, но при някои хорица може единия да е по - голям, да е батко. Би ли дала съвет, как да ги примирят, или произволно да изберат единия от тях ? :blink:

Редактирано от hrisko_89

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега