Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънища, сънища, сънища....


Recommended Posts

Може би това гонене олицетворява страховете в съзнателния живот и всеки път, когато имате проблем и не знаете как да го разрешите, съзнанието Ви го интерпретира чрез този първи наслоен страх в несъзнателното виждане - сънищата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти мине. С времето ще приемеш това като нещо... обикновено, а не специално. Сега занимава вниманието, самата ти го подхранваш с въпроси тук. Кажи си на глас какво ти се е случило, с прости думи, че си се уплашила, че е неприятно стечение на обстоятелствата, че си оздравяла, че кучето вече го няма, че ти си пораснала...

Не съм специалист, но съм ползвал тази техника. Просто опиши случката с обикновени думи, приеми я като всичко друго, без да я ритуализираш и тя ще престане да ти се натрапва.

Линк към коментар
Share on other sites

vorfax,

извинявам се предварително за вметката, но според мен минава време докато човек успее да разбере изцяло първоизточника на дадено неприятно усещане, особено ако е свързано с несъзнателното. Сънищата могат само да трансформират, според мен, даден проблем и да му предадат облик, който да се отличава коренно от очакваното. Аз, примерно, трябваше да се потрудя доста, за да разбера начина, по който даден символ се интерпретира в съзнателния ми живот и със сигурност никога няма да мога сама и занапред, ако не е помощта на хората в този форум и информацията в интернет. На мен лично с години не ми е "минавало".

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми мина. Сънувах един и същи сън - че ме преследват за да ме убият. Бях малък, по някаква причина бях убеден, че зад вратата в банята има обесен човек и затова не смеех да преминавам от една в друга стая. Не съм търсил помощ, нито са ми я предлагали. Опитах да мисля трезво и даде резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че си успял сам :) Тези, обаче, които не можем да избягаме от страховете си, нека да ги споделяме и да търсим отговори, насоки, съвети. Това, което търсим, ще се появи. Важното е, че сме се престрашили да го търсим :)

Линк към коментар
Share on other sites

За да си почиваме. Всъщност мозъка обработва натрупаната информация денем. Само исках да вметна, че гледах едно видео във VBOX7, където се изброяваха редки болести. Една от тях е, че наследствено се предава на 40 семейства по целия свят да не могат да спят. Все пак сигурно има някакво състояние в което си почиват, дори нямаха торбички под очите...

Линк към коментар
Share on other sites

За да си почиваме. Всъщност мозъка обработва натрупаната информация денем. Само исках да вметна, че гледах едно видео във VBOX7, където се изброяваха редки болести. Една от тях е, че наследствено се предава на 40 семейства по целия свят да не могат да спят. Все пак сигурно има някакво състояние в което си почиват, дори нямаха торбички под очите...

Опитай следното нещо, то е най-лесно за изпълнение, постави си за цел когато се събудиш през ноща, да не ставаш от леглото, а да заспиш отново, като се опитваш да хванеш граничното състояние-точно момента на заспиване, само не се наливай много с течности, че като се събудиш ще ти се пика :)) събираш си мислите като заспиваш в главата и не мислиш за нищо :)) когато усетиш този момент той се усеща лесно, се опитай да си излезеш то тялото, може да се опиташ с лявото си рамо, към края на леглото :)) и после пак ще си говорим :))

Линк към коментар
Share on other sites

Леля ми гледа кучета големи породи (ландзеер), вече няма този панически страх, проблемът е че често сънувам как ме гонят...

Мисля,че трябва да имаш свое куче ,за което ти да се грижиш,а не на леля ти.

Аз имах същите страхове от кучета,но никога нито ме е гонило куче ,нито ме е хапало.Първият сън със куче ми беше когато бях много мъничка.Нямам спомен колко,може би току що съм започнала да помня,значи около 3 - 4 годишна.Спомням си ,че сънувах куче как ме гони и се събуждам със плач ,знам че е куче,но виждам нещо като жичките на светеща крушка във формата на куче.Майка ми веднага ме попита какво има,а аз и отговорих че ме гони едно куче.По късно когато станах голяма веднъж си спомнихме за тази случка.Тогава майка ми ми каза,че и се сторило странно как така съм знаела,че сънувам куче,когато никога не съм виждала такова.Страха от кучета ми беше до голяма.Като видех куче на улицата минавах на отсрещния тротоар.Избиваше ме пот и сякаш иглички ми се забиваха по цялото тяло.Беше изключено да се доближа до куче.Съответно кучетата усещаха страха ми и започваха да ме лаят. Когато децата ми бяха 1-ви 2-ри клас беше нашумял филма Ласи.Ревнаха със цяло гърло за " Ласи".Така купихме първото куче.После имахме още няколко.От тогава страхът ми изчезна.И сънищата със кучета които ме гонят също.

Аз си обясних този страх ,че е останал от минал живот.Но каква е била причината - незнам.Знам само,че след като си взехме куче изчезна.

Мисля,че и при теб ще стане така.

Линк към коментар
Share on other sites

...постави си за цел когато се събудиш през нощта, да не ставаш от леглото, а да заспиш отново...

За какво ще си говорим? Аз съм опитвал две неща. Едното е като се събудя да не отварям очи (видях го в един филм и ми хареса като идея. Вероятно това би ми позволило твоя експеримент). Другото е като се събудя да се опитам да си спомня сънищата. И двете се учат много бързо, може би седмица-две и е забавно, че дават резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...