Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Светът ми се срина


wine

Recommended Posts

Мислех си да напиша малко по-дълг писмо, но когато човек превъзмогне самообвиненията и терзанията, и нещата се оправят отсамосебе си, е много по-лесно както да намериш решение, така и да избереш от възможностите, които ти се откриват пред теб всеки ден :)

Имай идея и че когато човек работи работа, която изисква по-голяма концентрация, се и уморява повече - радвай се когато мъжът ти има хубава работа и не приемай остро умората му - нормално е - затова сте заедно, за да си помагате. Има и професии в които всеки ден трябва да попрочиташ по нещо, за да си в крак с новостите - дали е счетоводство, дали е лекарската професия или информатиката. Само физическия труд не иска да се учиш на нови неща, защото там всичко е почти едно и също всеки ден и тук-таме се напънеш да измислиш като има нещо да се преподрежда или нещо ново, което трябва да се направи :)

Линк към коментар
Share on other sites

По твоята тема - нещо което може да ти е интересно, не знам, опитът ми е малък, само на 26 години съм, дано си харесаш нещо от това, което споделям :)

Оцени и възможностите си - имаш толкова много неща пред теб! :))

А и щом сте се смяли, забавлявали и ви е било хубаво. А това, че като човек стои затворен по цял ден вкъщи и само готвене миене, и почне и да се подценява и да се чувства недооценен ... Избягвай да виждаш себе си само в такава светлина и оценявай, това което имаш - не че нещата ще се случат видиш ли по точно този същия начин след време :D Затова човек и да се учи от грешките си е хубаво, но за кратко - да не губим цял ден "мъдрене" за минали неща, нали :) Оценявай това, че сте работели преди това заедно, след това само той, че си имала семейство, че сте си говорили. Освен да мълчиш и да си мислиш наум "въх, че съм кухненска маса, само готвя, чистя, мия" ще ти е по-хубаво ако си говорите за много теми - не е само готвенето - ако само за готвене говорехме, щяхме да ползваме "кратък натъчник как да сготвим пред телевизора, как да пазаруваме готвейки, и най-вече - как да гледаме телевизия посготвяйки :)" Гледам нещата от веселата страна, защото много често забързани, пропускаме толкова много неща и неоценяваме това, което имаме, което получаваме, и не оценяваме възможностите, които биха ни дали впоследствие неща (работа, приятели, семейство, топлотата в домът, разговорите с близките...) :)

Редактирано от the_keeper
Линк към коментар
Share on other sites

Да, гузно ми е, че развявам кирливите си ризи и то на такова чисто място, ала имах нужда да споделя, и то тук! В главата ми е такава каша- въпроси, въпроси, въпроси- ами финансово ще се оправим ли, ами другото лято ще успея ли да я завдеда на почивка, а с психолог трябва ли да се консултирам относно възпитанието на детето....и милиони други. Благодаря за търпението, мъдростта и спокойствието, които се опитвате да ми вдъхнете! И аз искам да обичам, само да обичам, но съм най-обикновена жена, а не чистия човек, които бих искала да бъда.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, гузно ми е, че развявам кирливите си ризи и то на такова чисто място, ала имах нужда да споделя, и то тук!

И за това ти благодаря! Благодаря за искреността и вярата в доброто, с които направи това място още по-чисто, светло и добро! Ние всички тук сме станали близки след такива изповеди и взаимната си подкрепа. Добре дошла сред нас! Ще мине година или повече и ти ще подкрепяш някоя друга страдаща душа пак тук.

В главата ми е такава каша- въпроси, въпроси, въпроси-

Значи е време да ги подредиш по важност и да се опиташ да отговориш разумно на всеки поотделно.

финансово ще се оправим ли

Да! Сега ще откриеш колко много близки хора имаш и те те обичат и са готови да ти помогнат с каквото могат. Ще откриеш, че нямате нужда от чак толкова много неща, когато няма капризите на друг човек. А на децата им стига тоолкова малко - това без, което не могат е чистата любов и радост на мама - а тя не струва пари.

другото лято ще успея ли да я завдеда на почивка

И ако не успееш да я заведеш с пари, ще можеш да и подариш едно незабравимо лято с теб! За децата не е важно къде са, а с кого са и какво правят с него. Можеш да ми вярваш за това.

с психолог трябва ли да се консултирам относно възпитанието на детето

Винаги когато имаш някакви опасения, въпроси, сложни ситуации - питай тук - имаме специални теми и няколко педагози с опит "на повикване" - а опитни и добри майки - целият форум е пълен с такива!

милиони други

дай ги.. :) Една глава мисли добре - много глави - много добре :)

И аз искам да обичам, само да обичам, но съм най-обикновена жена, а не чистия човек, които бих искала да бъда.

Чистите хора, мила са най-обикновени мъже и жени. А ако имаш нужда да почистиш себе си, искрено ти препоръчвам материалите в този сайт - и лекциите, и песните, и молитвите и формулите...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте отново почти година и половина по-късно!

Жива съм, цяла съм и почти съвсем щастлива! Не съм си тръгвала от тук, макар и да не пиша из темите.

Той се ожени, през август им се роди и бебе.

Аз работя, гледам си детето /вече е на 2,4г/. По някакъв начин съм щастлива и спокойна.Справям се добре с помощтта на семейството ми.

Сама съм и така ми е добре за момента.Вече приех ставащото. Всъщност се опитвам да взимам най-доброто от всеки следващ ден и толкова!

Сигурна съм, че идващата година ще ми донесе още щастие и спокойствие.

На всички ви желая много светлина! Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

" Сигурна съм, че идващата година ще ми донесе още щастие и спокойствие."

 

 

Всички тук благославяме с Любов сбъдването на това!

 

 

Мирна, хармонична и щастлива 2013 година!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно е, че семейството ти те е подкрепило и продъжава да ти помага. Някои нямат това щастие:)))

Желая ти щастлива и успешна Нова Година:)))) И много здраве и късмет.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...