Jump to content
Порталът към съзнателен живот
wine

Светът ми се срина

Recommended Posts

Мислех си да напиша малко по-дълг писмо, но когато човек превъзмогне самообвиненията и терзанията, и нещата се оправят отсамосебе си, е много по-лесно както да намериш решение, така и да избереш от възможностите, които ти се откриват пред теб всеки ден :)

Имай идея и че когато човек работи работа, която изисква по-голяма концентрация, се и уморява повече - радвай се когато мъжът ти има хубава работа и не приемай остро умората му - нормално е - затова сте заедно, за да си помагате. Има и професии в които всеки ден трябва да попрочиташ по нещо, за да си в крак с новостите - дали е счетоводство, дали е лекарската професия или информатиката. Само физическия труд не иска да се учиш на нови неща, защото там всичко е почти едно и също всеки ден и тук-таме се напънеш да измислиш като има нещо да се преподрежда или нещо ново, което трябва да се направи :)

Сподели това мнение

По твоята тема - нещо което може да ти е интересно, не знам, опитът ми е малък, само на 26 години съм, дано си харесаш нещо от това, което споделям :)

Оцени и възможностите си - имаш толкова много неща пред теб! :))

А и щом сте се смяли, забавлявали и ви е било хубаво. А това, че като човек стои затворен по цял ден вкъщи и само готвене миене, и почне и да се подценява и да се чувства недооценен ... Избягвай да виждаш себе си само в такава светлина и оценявай, това което имаш - не че нещата ще се случат видиш ли по точно този същия начин след време :D Затова човек и да се учи от грешките си е хубаво, но за кратко - да не губим цял ден "мъдрене" за минали неща, нали :) Оценявай това, че сте работели преди това заедно, след това само той, че си имала семейство, че сте си говорили. Освен да мълчиш и да си мислиш наум "въх, че съм кухненска маса, само готвя, чистя, мия" ще ти е по-хубаво ако си говорите за много теми - не е само готвенето - ако само за готвене говорехме, щяхме да ползваме "кратък натъчник как да сготвим пред телевизора, как да пазаруваме готвейки, и най-вече - как да гледаме телевизия посготвяйки :)" Гледам нещата от веселата страна, защото много често забързани, пропускаме толкова много неща и неоценяваме това, което имаме, което получаваме, и не оценяваме възможностите, които биха ни дали впоследствие неща (работа, приятели, семейство, топлотата в домът, разговорите с близките...) :)

Редактирано от the_keeper

Сподели това мнение

Да, гузно ми е, че развявам кирливите си ризи и то на такова чисто място, ала имах нужда да споделя, и то тук! В главата ми е такава каша- въпроси, въпроси, въпроси- ами финансово ще се оправим ли, ами другото лято ще успея ли да я завдеда на почивка, а с психолог трябва ли да се консултирам относно възпитанието на детето....и милиони други. Благодаря за търпението, мъдростта и спокойствието, които се опитвате да ми вдъхнете! И аз искам да обичам, само да обичам, но съм най-обикновена жена, а не чистия човек, които бих искала да бъда.

Сподели това мнение

Да, гузно ми е, че развявам кирливите си ризи и то на такова чисто място, ала имах нужда да споделя, и то тук!

И за това ти благодаря! Благодаря за искреността и вярата в доброто, с които направи това място още по-чисто, светло и добро! Ние всички тук сме станали близки след такива изповеди и взаимната си подкрепа. Добре дошла сред нас! Ще мине година или повече и ти ще подкрепяш някоя друга страдаща душа пак тук.

В главата ми е такава каша- въпроси, въпроси, въпроси-

Значи е време да ги подредиш по важност и да се опиташ да отговориш разумно на всеки поотделно.

финансово ще се оправим ли

Да! Сега ще откриеш колко много близки хора имаш и те те обичат и са готови да ти помогнат с каквото могат. Ще откриеш, че нямате нужда от чак толкова много неща, когато няма капризите на друг човек. А на децата им стига тоолкова малко - това без, което не могат е чистата любов и радост на мама - а тя не струва пари.

другото лято ще успея ли да я завдеда на почивка

И ако не успееш да я заведеш с пари, ще можеш да и подариш едно незабравимо лято с теб! За децата не е важно къде са, а с кого са и какво правят с него. Можеш да ми вярваш за това.

с психолог трябва ли да се консултирам относно възпитанието на детето

Винаги когато имаш някакви опасения, въпроси, сложни ситуации - питай тук - имаме специални теми и няколко педагози с опит "на повикване" - а опитни и добри майки - целият форум е пълен с такива!

милиони други

дай ги.. :) Една глава мисли добре - много глави - много добре :)

И аз искам да обичам, само да обичам, но съм най-обикновена жена, а не чистия човек, които бих искала да бъда.

Чистите хора, мила са най-обикновени мъже и жени. А ако имаш нужда да почистиш себе си, искрено ти препоръчвам материалите в този сайт - и лекциите, и песните, и молитвите и формулите...

Сподели това мнение

Здравейте отново почти година и половина по-късно!

Жива съм, цяла съм и почти съвсем щастлива! Не съм си тръгвала от тук, макар и да не пиша из темите.

Той се ожени, през август им се роди и бебе.

Аз работя, гледам си детето /вече е на 2,4г/. По някакъв начин съм щастлива и спокойна.Справям се добре с помощтта на семейството ми.

Сама съм и така ми е добре за момента.Вече приех ставащото. Всъщност се опитвам да взимам най-доброто от всеки следващ ден и толкова!

Сигурна съм, че идващата година ще ми донесе още щастие и спокойствие.

На всички ви желая много светлина! Бъдете здрави!

Сподели това мнение

" Сигурна съм, че идващата година ще ми донесе още щастие и спокойствие."

Всички тук благославяме с Любов сбъдването на това!

Мирна, хармонична и щастлива 2013 година!

Сподели това мнение

Чудесно е, че семейството ти те е подкрепило и продъжава да ти помага. Някои нямат това щастие:)))

Желая ти щастлива и успешна Нова Година:)))) И много здраве и късмет.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега