Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натрапчиви мисли към детето ми


Lily

Recommended Posts

Здравейте,

От две седмици ме измъчва мисълта ,че мога да нараня най-милото за мен същество детето ми.Всичко започна след като разбрах ,че едно близко детенце е болно от лоша болест и започнах да се насилвам да мисля позитивно ,че всичко е наред и не трябва да си мисля лоши неща.Изведнъж в съзнанието ми започнаха да излизат страшни картини как душа детето си и т.н.Направо ще се побъркам,толкова много обичам детето си , постоянно ми се плаче ,че си мисля такива глупости.Мисля си ,че полудявам и вече ме е страх да стоя с детето си сама,а когато не е с мен още повече се притеснявам.Бях си добре преди 2 седмици,сега какво стана не знам.Знам че няма как да нараня детето си ,но въпреки това тази мисъл ме измъчва и не ми дава покой.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Понеже темата е поставяна съвсем скоро ти давам линк към тези постове

http://www.beinsadou...=0

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

30% от хората, с които работя, са с подобни проблеми! Най-приятелски искам да споделя с вас мнението си: посетете за 6-12 срещи добър когнитивен терапевт и/или хипнотерапевт! Всичко ставащо във вас е абсолютно нормално - просто се иска да осъзнаете механизма на работа на ума си, да се сприятелите с него, да смекчите цензурата си, да оцялостите и центрирате онова чувство за щастие, което определя добруването в живота ви! Насочвам ви именно към когнитивно поведенчески и хипнотерапевт, защото това е, което наистина помага в случая! Ако съумеете четейки темите за окр да се успокоите, добре. Ако обаче нещата продължават, непременно се вижте с психотерапевт - защото иначе се образуват неврални пътечки, които са доста устойчиви и трудно се променят!

Бъдете щастлива!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...