Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Lily

Натрапчиви мисли към детето ми

Recommended Posts

Здравейте,

От две седмици ме измъчва мисълта ,че мога да нараня най-милото за мен същество детето ми.Всичко започна след като разбрах ,че едно близко детенце е болно от лоша болест и започнах да се насилвам да мисля позитивно ,че всичко е наред и не трябва да си мисля лоши неща.Изведнъж в съзнанието ми започнаха да излизат страшни картини как душа детето си и т.н.Направо ще се побъркам,толкова много обичам детето си , постоянно ми се плаче ,че си мисля такива глупости.Мисля си ,че полудявам и вече ме е страх да стоя с детето си сама,а когато не е с мен още повече се притеснявам.Бях си добре преди 2 седмици,сега какво стана не знам.Знам че няма как да нараня детето си ,но въпреки това тази мисъл ме измъчва и не ми дава покой.

Сподели това мнение

Здравей!

Понеже темата е поставяна съвсем скоро ти давам линк към тези постове

http://www.beinsadou...=0

Редактирано от д-р Тодор Първанов

Сподели това мнение

Здравейте!

30% от хората, с които работя, са с подобни проблеми! Най-приятелски искам да споделя с вас мнението си: посетете за 6-12 срещи добър когнитивен терапевт и/или хипнотерапевт! Всичко ставащо във вас е абсолютно нормално - просто се иска да осъзнаете механизма на работа на ума си, да се сприятелите с него, да смекчите цензурата си, да оцялостите и центрирате онова чувство за щастие, което определя добруването в живота ви! Насочвам ви именно към когнитивно поведенчески и хипнотерапевт, защото това е, което наистина помага в случая! Ако съумеете четейки темите за окр да се успокоите, добре. Ако обаче нещата продължават, непременно се вижте с психотерапевт - защото иначе се образуват неврални пътечки, които са доста устойчиви и трудно се променят!

Бъдете щастлива!

Сподели това мнение

Sign in to follow this