Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обич между хора с различни интереси


Recommended Posts

Могат ли хора с различни интереси да се привличат и обичат и възможно ли е да има траен съюз между тях?

Да, могат, макар че ако интересите им са близки има по-голяма вероятност за привличане. Обичта и трайния съюз обикновено идват след това и за тях еднаквите интереси не са от такова съществено значение.

Бих искала да обърна внимание на това, че интересите на хората с времето се менят и/или развиват. Това не значи непременно край на връзката. Просто е нужна една прилична доза толерантност, която и без друго съпътства здравословните взаимоотношения.

Цитат(Милкана @ May 19 2006, 20:06)

Аз самата винаги съм избягвала хората с интереси, далеч от моите - не ми е било интересно да си общувам с тях, камо ли да правя секс с тях - т.е. да ги допусна толкова близо, да имаме връзка. Все едно да се говорят различни езици, които другият не разбира.

А на мен ми е интересно да общувам с различни хора (без да чувствам необходимост да правя секс с тях :D ), защото колкото е по-различен човека, толкова повече научавам от него. Много хора съдят за другите, имайки за критерий само себе си или в малко по-развит вариант - своята прослойка в обществото. От там идват всички недоразумения и разделения между хората. Между другото и аз бях научена от родителите си да избягвам по-различните от мен хора едва ли не като потенциално опасни. Това може би донякъде е полезно в детска или подрастваща възраст, но след това ... :3d_134: В момента мога с удоволствие да общувам с всякакви хора. Единствено не ми е приятно, когато понякога отсреща агресивно се опитват да ми наложат техния мироглед - тогава отлагам общуването за по-добри времена :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Когато се обичат, хората предават настроенията и разположенията си един на друг. Когато между двама души съществува известно подобие, те взаимно предават своите мисли и чувства.Каквото мисли и чувства единият, ще го мисли и ще чувства и другият. Ако единият е добре или зле разположен, и другият ще има същото разположение.

Когато обичаш едно същество, макар то да е далеч, твоята любов ще го закриля, подкрепя и огражда.

Прояви своята любов, без да търсиш любовта на хората. Връзката е Божествена, когато човек има такава широка любов, че като обича, да не очаква да му дадат нещо в замяна.

Щом очаква, той не е никакъв извор.Той е щерна.

Престъпление е човек да изисква от някого той да не обича другиго, освен него.

Ако искате някой да ви обича, между него и вас трябва да има разлика, която да е хармонична, както между тоновете в музиката. В това правилно съчетание, в това различие именно седи хармонията, от която ние се възхищаваме.

За всеки човек е определено, кой да го обича. И всеки човек трябва да намери онзи, който го обича.

Искате ли да знаете, дали даден човек ви обича, спрете се в съзнанието си. Ако мисълта за този човек никога не изчезва от съзнанието ви, ще знаете,че той ви обича. Ако и вие не изчезвате от съзнанието му, и двамата се обичате.

Не може да мислиш за някого, ако той не мисли за теб.

Няма по-голямо нещастие от това, да видиш любовта и да я нямаш.

:yinyang::3d_049:

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Лагорда благодаря ти!Не можеш да повярваш колко много научих,защото това което цитира ми дойде в най-подходящия момент

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня:

Ако не люби, човек никъде не може да си намери място. След като е мислил дълго време, най-после Господ създаде света заради Любовта... Следователно, за да живее, човек трябва да изучава законите на Божията Любов.

Не намерих беседата в нета, затова ви предлагам:

:sorcerer:
Учителя най- добре познава сърцата ни и знае от какво се нуждаем
:)
.

Поздрави и мнооого
:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля , си сега че рецепти за добри отношения между хора с еднакви или различни интереси няма. На еднакво или различно интелектуално ниво .

Един има развит ум и логическо мислене , друг има емоционална интелигентност и добра визуална памет. Трети има способности на изследовател , четвърти е много добър във вземането на решения в непозната среда. И въобще токлова са различни хората . Как може да се даде рецепта за отношения ?

С еднакви или различни интереси ,с едни или други качества , добрите отношения и чувството на обич или любов в отношенията са непозната територия за всеки , който ги изпитва под една или друга форма към даден човек. И всеки път е уникална обичта и любовта , която постигаме в отношенията си независимо от цялостната ни стратегия за любов , която сме си изготвили в ума.

Много често захвърлям артистичната скица на моето разбиране за любов , за да мога в крайна сметка да я изпитам натюр , да си я погледна в очите на действителността , колкото и омърлушена и недостатъчна да ми се вижда тя.

И колкото и бляскава и пищна да е в ума ми .

Любовта е като дърво, трябва да се полее , да се огрее ,да се сади ,да се отгледа . И плодовете идват. Има и сезони на зима разбира се, но дървото си стои там ,чака да СЕ РАЗЛИСТИ И ДА ЦЪФНЕ ПРЕЗ ПРОЛЕТТА.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мисля си, че не толкова интересите са от определящо значение, а това в какво вярва единия и другия....

Да речем, че и двамата са на еднакво интелектуално ниво, еднакви музикални предпочитания, занимания и т.нат., но единия носи в себе си и вярва в Любовта и Доброто, а другия отрича съществуването на подобни явления и сили

Ами не виждам общ път в такъв случай, ако ще интересите да са едно към едно еднакви.

Редактирано от mufi
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има нещо много важно, което странно защо съм пропуснала да напиша. Различните интереси - ок, за тях е ясно. Но, ако двамата са с различно финансово състояние - връзката става почти невъзможна.

Парите са основополагащ фактор, дори и в любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Моето първо семейство беше поставено на финансово равенство ..... и се провали. Провалът нямаше нищо общо с парите.

Сегашното ми семейство и връзка започнаха с очевидно и за двамата финансово неравенство - при това твърде неблагоприятно - финансово превъзходство на жената (т.е. моето). Понякога се връщам назад във времето и си мисля,че бяхме на изпитание и двамата с това. Дали неговата мъжка гордост ще се окаже по-силна от усещането за близост на душите. Дали моята женска "грижовност" няма да го направи зависим и "изхранван" от мен с всички негативни последствия за двамата. Никак не ни беше лесно - разговаряли сме за това много.

Сега мога спокойно да кажа от личния ни опит - парите и финансовото състояние на всеки от нас и на двамата ни не оказват никакво влияние върху връзката ни. По-скоро обратното. Но има нещо много важно - точно неравенството ни научи на безусловността в отношенията ни, изличи правилата и схемите на мислене. За мен това означава "обичам въпреки", а не "обичам ако или защото..." :feel happy: Щастливи сме така и бихме били щастиви и ако бяхме равни финансово.

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв проблем? Не бих изживяла подобен конфликт на интереси, защото няма да го допусна. Не ми се навлиза в подробности. Фактът си е факт - любов без пари - илюзия. Звучи крайно, а и да си звучи, както си ще, за мен е така. За други е друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте, чакайте, я ме светнете по-подробно за връзката на любовта с парите?

Питам съвсем сериозно и ще ви обясня защо. При мен и съпруга ми, нито преди да сключим брак, нито след това е имало някакъв проблем, въпреки че непрекъснато сме в неравностойно положение, погледнато спрямо доходите, като топката от време на време се прехвърля - т.е в определен период от време по-големите приходи има той, а през друг период е обратно. Чак се шегуваме - а бе, как не се случи, нито веднъж и двамата да имаме големи приходи, че да вземем да си направим една по-далечна екскурзия например ... ;)

Но и аз виждам, че при много семейни и несемейни двойки, това е проблем и то какъв! Крият си парите един от друг, всеки живее на собствена стопанска сметка, или се карат кой колко донесъл/изнесъл в къщи, кой харчи пари за децата и кой не - ужас! Аз се чудя, как в такава атмосфера продължават да са двойка?

Може би при нас спасителния пояс е, че (особено откакто сме семейство, но донякъде и преди това) всички пари и въобще материални средства са накуп, никой не ги дели кое на кого е, кой колко е спечелил, колко е похарчил. Разбира се, предварително сме се договорили съответния приход/разход заслужава ли си, да го направим ли (особено за по-съществените неща).

Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте, чакайте, я ме светнете по-подробно за връзката на любовта с парите?

Питам съвсем сериозно и ще ви обясня защо. При мен и съпруга ми, нито преди да сключим брак, нито след това е имало някакъв проблем, въпреки че непрекъснато сме в неравностойно положение, погледнато спрямо доходите, като топката от време на време се прехвърля - т.е в определен период от време по-големите приходи има той, а през друг период е обратно. Чак се шегуваме - а бе, как не се случи, нито веднъж и двамата да имаме големи приходи, че да вземем да си направим една по-далечна екскурзия например ... ;)

Но и аз виждам, че при много семейни и несемейни двойки, това е проблем и то какъв! Крият си парите един от друг, всеки живее на собствена стопанска сметка, или се карат кой колко донесъл/изнесъл в къщи, кой харчи пари за децата и кой не - ужас! Аз се чудя, как в такава атмосфера продължават да са двойка?

Може би при нас спасителния пояс е, че (особено откакто сме семейство, но донякъде и преди това) всички пари и въобще материални средства са накуп, никой не ги дели кое на кого е, кой колко е спечелил, колко е похарчил. Разбира се, предварително сме се договорили съответния приход/разход заслужава ли си, да го направим ли (особено за по-съществените неща).

и в моето семейство е така

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи понятието общи пари? И как така парите ще са общи, след като не са? Мисля, че доста трябва да се понаучим от западноевропейските семейства. Може да се изплаща например с някаква обща сума ипотека на къща, нещо подобно, но парите няма как да бъдат общи.

Всеки мъж, който има по-малко пари от жената до него е потиснат и в подчинено положение, каквото и да ми се говори. И за мъжете парите не са онова, което са за жените като психоаналитично послание. Парите и сексуалността са в пряка зависимост, при мъжете тя е очевидна.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами парите са в касата и всеки си взима колкото му трябват. Когато има за плащане някаква по-голяма сума или имаме ходене в чужбина всеки от самосебеси поограничава разходите си. Въобще не правим никакви сметки и парите горе - долу стигат. И синовете ми свикнаха да не ламтят за най-модните парцали и пластмаси. А при себеотдадено вървене по Духовния път парите наистина престават да влияят върху нас. Въпреки че за подобни приказки американците и голяма част от западноевропейците със сигурност ще ни обявят за идиоти :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да сме ненормални, ама с парите действаме точно така, както казва valentinus. :)

А моят мъж явно е двойно ненормален :D , защото при него се наблюдава обратно пропорционална зависимост между сексуалността и намаляването на доходите му. Аз си го обяснявах много по-елементарно, въобразявах си, че е защото има повече свободно време и не е толкова уморен, обаче той бил просто сбъркан човекът - нищо, и така си го харесвам :v:

Виж, децата, си събират поотделно по някаква сумичка, която се захранва главно от получени левчета от баби, дядовци и т.н. роднини за някой празник, икономии от джобните и по-рядко "заработени" в някой извънреден ангажимент, освен разпределените им семейни задължения в поддържането на домакинството. С тия парички си позволяват по някоя глезотийка, която ние с баща им сме им отказали.

Линк към коментар
Share on other sites

:v:

Виж, децата, си събират поотделно по някаква сумичка, която се захранва главно от получени левчета от баби, дядовци и т.н. роднини за някой празник, икономии от джобните и по-рядко "заработени" в някой извънреден ангажимент, освен разпределените им семейни задължения в поддържането на домакинството. С тия парички си позволяват по някоя глезотийка, която ние с баща им сме им отказали.

и при нас с децата е така. Ако искат нещо извънредно /ново колело, телевизорче, мрз плеър и т.н./ те си събират парите, а ние им додаваме до цялата сума. Така и те разбират, че парите носят карма и част от Пътя е умереното им харчене и внимателно боравене. Защото парите наистина създават множество нежелани връзки и отношения и действат привързващо към тази реалност. А нали целта ни е да сменим тази до смърт омръзнала ни реалност с по-висшата, с тази, от която сме злополучно попаднали тук? :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Това за парите в касата ми е много интересно. Парите не се ли съхраняват в банка?

Разни семейства, разни идеали. Разни жени - разни потребности. Разни мъже - разни възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

Това за парите в касата ми е много интересно. Парите не се ли съхраняват в банка?

Разни семейства, разни идеали. Разни жени - разни потребности. Разни мъже - разни възможности.

Аааа, пари в банка не държа1 Обръщам ги в злато, после го претапям на кюлчета по 2.5 кг и си ги закопавам ...няма да ви кажа къде!!! :3d_126:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...