Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обич между хора с различни интереси


Recommended Posts

Понякога иронията е неуместна. Както и понякога е бягство.

Аз поне не бягам от парите, а и те от мен.

Колко много наша Мона

досущ прилича на Мадона! :)

Готова е на кръста да се разпне

големите парички тя да прасне!

Е нЕма лошо туй го знай ...

А целта и ти узнай? :)

.... та за какво са харчиш ти парите Мона? /ако не е тайна/

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Понякога иронията е неуместна. Както и понякога е бягство.

Аз поне не бягам от парите, а и те от мен.

Ами наистина нямам проблем с парите - колкото ми трябват си ги печеля. За тази цел не отделям почти никакво внимание, просто си имам дългогодишен разработен бизнес и всичко си върви отсамосебе си. И толкова, защото повече по този въпрос е досадно да се пише. В този форум сме търсачи на Духовен път, а не на занимаващи се с натрупване на материални ценности, надявам се. И съм убеден, че на който му липсват достатъчно пари, значи не е на Пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

като ти слушам гласът меден загорски, Дамянов, се сещам за "Патриот е, душа дава..."

Е, ако хвърлиш поглед по-назад, Мона имаше и по-хубави постове по темата.

Сега съм доволна и щастлива. Човек никога не трябва да забравя принципите си и да допуска компромиси, заради любовта или това, което му се струва, че е любов. Харесвам интелектуални, особени мъже. Направих завой и ей богу, разочаровах се - място при другите нямам; имам си място при хората като мен.

...

Любов и изобщо интимна връзка между хора с различни интереси е напълно възможна, стига интелектуалното им ниво да е еднакво.

Иначе става лошо. Минала съм по този път и бих казала - не, благодаря. Освен раздяла, друга развръзка няма.

Сега последните са а ла Мамона, може би за контраст :3d_146:

ако двамата са с различно финансово състояние - връзката става почти невъзможна.

Парите са основополагащ фактор, дори и в любовта.

Парите и сексуалността са в пряка зависимост

:thumb down:

учудващо, наистина

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласна с Мона...

Във Франция например/за да преведа пример от опит и лични наблюдения/ няма такова понятие общи пари за всички пари... и не е странно. Просто явно никой не се сеща че такова нещо е нужно някому.

Някои семейства имат и обща банкова сметка, освен личните си, която ползват за домашните сметки, за изплащане на жилище, а понякога и за децата си. Но рядко...

Ако искам да си купя автомобил бих се посъветвала с партньора си, а може и да не се съветвам, и това не е страно... или ако направя по - едра покупка, или той. За децата заедно решаваме как да процедираме, но приходите ни заминават в различни банки, и дори не говорим за тях. Ако някой от нас има навика да се прибира с пълни пакети вечер след работа, това не задължава другия да го прави...

Парите са необходими, за да можем да живеем добре, комфортно, нали за тях работим, но в никакъв случай не са най - важното. Може би и това е причината да не говорим за тях постоянно, да разделяме сметките или да парадираме с доходите си.

Ако единия от нас този месец е получил извънредни пари и има стабилно финансово състояние, може да направи подарък на семейството си - малка екскурзия, нов семеен автомобил, куче :rolleyes: или каквото и да е, но не го прави с очакване другия да мисли по този начин..

Дори не знам как да обясня. Не говорим за парите, споделяме ги, но различно.

Такова чудо като каса в къщи от която всеки да си взема няма, освен някоя купа, в която понякога се оставят пари готвачката да купи привършил продукт. Аз нямам готвачка и вечно нещо не ми достига заема ли се да готвя :D

Важна е личната свобода, която се изразява, за съжаление, във финансова сигурност.

Вероятно има изключения, не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Инфинити, така е в нормалния свят, където мъжът си е мъж, а жената е жена - т.е. всеки има различни нужди, различни приходи и различни разходи. Финансовата независимост е нещо прекрасно, което пожелавам на всички обичащи се, а и на мразещите се също.

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам за намесата си в този разговор.

Явно аз и Диана имаме щастливи бракове и нормални семейства и това е щастие, което не може да се предаде с думи.

Може би и не бива един вид да парадирам с това пред хора, които още не са го постигнали. За което се извинявам.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз ви благодаря за това! Не сте само вие, валентинус! Присъединяваме се и ние двамата и го желаем на всички тук! Ние не парадираме - ние просто казваме на хората,ч е това е възможно и постижимо и си зависи само от нас. Ако на времето имаше кой да ми го каже, нямаше 20 години да живея със заблудата,че всички семейства са нещастни по своему. Щях да се опитам да разбера защо е нещастно моето и да се променя навреме. Мисля,че е хубаво това, дето споделяме с хората какво стои в основата на нашето щастливо съжителство. Нека повече хора го правят - това дава сили, кураж, светлина на другите - които сега протягат ръце един към друг. Да, ние сме родени, за да живеем заедно, но не знаем как - това е една от задачите, които имаме да решим тук, в този живот.

А могат ли според вас да се обичат и живеят заедно и свободно хора, които имат различно отношение към вярата, дори с различна религиозна принадлежност. Или единият е атеист, а другият религиозен или последовател на някакво учение или най-общо вярващ в Бог и Любовта?

Линк към коментар
Share on other sites

А могат ли според вас да се обичат и живеят заедно и свободно хора, които имат различно отношение към вярата, дори с различна религиозна принадлежност. Или единият е атеист, а другият религиозен или последовател на някакво учение или най-общо вярващ в Бог и Любовта?

Това бих искала да видя как става.

Линк към коментар
Share on other sites

Трудности предизвикват основно различията в ценностните системи и характерите. В това отношение е най-добре партньорите да са от една стихия (усещам, че с това твърдение почти никой няма да се съгласи :)). При ниско интелектуално и културно равнище, по-принцип различията винаги се оказват проблем, от какъвто и тип да са. При високо ниво на културност, съответно различията са по-незабележими, поради разбирането и уважението към партньора, но все пак както казах, зависи от различията. Та отговорът на въпроса за религиите се съдържа в ценностните системи които страните изповядват, характерите им и нивото им на развитие.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Трижди великият Хермес в "Табула смарагдина" е писал - както горе, така и долу и както долу, така и горе.

Така отношенията които важат между хората важат и между нациите. Има много примери за взаимна търпимост независимо от расова, религиозна и културна пропаст. Но още повече са примерите за НЕТЪРПИМОСТ,

ето такава http://www.youtube.com/watch?v=XjYhTnh6Zaw

Линк към коментар
Share on other sites

Търпимостта и уважението са основополагащи в развитието на всеки човек.

Живота по един или друг начин ни среща с хора различни от нас и толерантността е задължителна, взаимодействайки се ние учим един от друг.

Но с човека, с който споделям живота си, е задължително да говорим на един и същи език, да имаме сходни интереси, защото само така се получава не само физическо, но и духовно сливане. За мен това е важно!

Линк към коментар
Share on other sites

Но с човека, с който споделям живота си, е задължително да говорим на един и същи език, да имаме сходни интереси, защото само така се получава не само физическо, но и духовно сливане. За мен това е важно!

И за мен :thumbsup:

Бях с човек, с който сме на различни честоти, говорим на различни езици,вярваме в различни неща, е пънахме се, пънахме се-година,две,три, ама не става и не става, и затова сега всеки по пътя си...

Линк към коментар
Share on other sites

А могат ли според вас да се обичат и живеят заедно и свободно хора, които имат различно отношение към вярата, дори с различна религиозна принадлежност. Или единият е атеист, а другият религиозен или последовател на някакво учение или най-общо вярващ в Бог и Любовта?

Могат... когато има любов, могат...

Моя далечна роднина и близка приятелка Венета е омъжена за един турски военен и живеят заедно в Турция. Той е мюсюлманин, тя православна християнка. Празнуват заедно религиозните празници и на двете страни, детето им е много мъничко още, но когато порастне, ще познава двете религии, също - суфизма, учението, което ги увлича.

Живота им е тежък... там кадето са има терористи и няма сигурност... Но те са щастливи, успяват да са щастливи.

За приемането и в семейството му той е помогнал, с любов, за неговото приемане в нейното семейство - тя. Не им е лесно... заради крайностите в двете религии, непоносимостта между двата свята...

Но се обичат.

А аз много им се радвам :rolleyes: Бих искала навсякъде да има толкова разбиране към различния...

И толкова много любов.

Линк към коментар
Share on other sites

А могат ли според вас да се обичат и живеят заедно и свободно хора, които имат различно отношение към вярата, дори с различна религиозна принадлежност. Или единият е атеист, а другият религиозен или последовател на някакво учение или най-общо вярващ в Бог и Любовта?

Това бих искала да видя как става.

Готово! Заповядай на гости и ще видиш :thumbsup2:

Станимир е описал много точно нещата, а и ти самата си го казала - толерантност, това е.

Между другото моят съпруг е много уравновесен и добронамерен като човек, има широки и разностранни интереси и за моя изненада понякога той по-точно усеща и разбира нещата и хората от мен, която уж се интересувам, стремя се да съм внимателна и будна към всичко, което ме заобикаля и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, ще взема да се възползвам от поканата :)))

Бъдете щастливи и достатъчни един на друг докато сте живи!

Аз говорех, и винаги говоря от собствен опит.

Аз правех компромиси довреме, а различията ставаха все по големи, така че истината не е в компромисите очевидно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В тях е... Еси...

Човека когото обичам е католик, а аз не се връзвам с нито една организирана религия. Да си призная, често стигаме до спор, но в крайна сметка излизаме от него с много смях и шеги.

Компромиси, но за да бъде добре другия, а не да преглътнем обида или неразбиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е ли прекрасно. че всички сме различни и претворяваме съдбата си/пътя си по различен начин и такива форуми ни сбират за да го споделим? :)

Прекрасно е...

Също и това, че можем да разберем че всеки един има право на своя избор.

Линк към коментар
Share on other sites

От каквото и да е продиктуван...

Личен избор, и правото на него.

Щом не ми вреди, и не вреди никому, аз не бих се бъркала там, в чуждия избор. А щом се разбираме - два различни полюса, значи не си вредим с личния си избор.

Линк към коментар
Share on other sites

На запад съществува мнение че хората когато се женят или установяват сериозни връзки,

трябва да обръщат внимание на съвместимост и взаимност в 4 неща

- полова

- емоционална

- интелектуална

- духовна.

За да намерят подходящия партньор, те често прибягват до услуги на професионалисти.

Учителят също казва че трябва да се обръща внимание на астрологичния анализ,

хиромантията и анализа на лицето и главата.

Моят опит е че трябва да се слуша Бога, но не трябва да се пренебрегва и разума.

Линк към коментар
Share on other sites

Избора не винаги е стремеж към свобода, а невъзможност/нежелание да се откъснеш от нещо.

Да не избереш също е избор.

Понякога е много сложно, друг път е много просто, май всичко зависи от нещо неоловимо и необяснимо, а ние се развличаме с писане. :)))))

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...