Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Фън Шуй


Recommended Posts

Ееееейййййй прочел си ми мислите :))))). Как пък нищо скрито не остава?? Като се замисля за нещо и то цъфне в портала :))))))))))). Не, не смятам, че е отживелица! В никакъв случай! Само че има много литература по въпроса, добре е човек да прочете, за да има някаква представа, но аз си мисля, че преди всичко трябва сам да си усети нещата. Това си мислех снощи прибирайки се след работа ще го споделя и тук. Мислех си че ние хората не обръщаме достатъчно внимание на помещенията в които обитаваме т.е. третираме нещата като бездушни предмети които само и единствено употребяваме за нашите цели и след това изхвърляме като ненужни. По стечение на обстоятелствата известно време работата ми е била свързана с това да се запознавам с атмосферата на различни места и знам за себе си че трябва да се сприятелиш с дадено място, то да ти разкрие вътрешния си живот за да си взаимодействате хароминично и след това постепенно се научаваш как да постъпваш, как да подреждаш и да ползваш нещата т.е. те сами ти помагат в работата :))). Щуро е но е личен опит извлечен от собствения ми живот, не е прочетено в книгите. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Що е то фън шуй и има ли почва у нас.Хех ,Канел та ние ли ще отсечем главата на няколко вековна традиция. :3d_146:

Интересно как се завърта в пространството една и съща мисъл .Аз това лято надничам тук там и ме интересува какво казва фън шуй по разни въпроси .Близките ми се бунтуват , смеят и не желаят да вземат под внимание например едно обръщане на посоката на спане,с цел подобряване на комфорта и не само.Всичко в което вярваме и което мислим става част от живота ни.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е, но предпочитам да не прекалявам, без вманиячаване, а да включвам и интуицията си.

Линк към коментар
Share on other sites

Ееееейййййй прочел си ми мислите :))))). Как пък нищо скрито не остава?? Като се замисля за нещо и то цъфне в портала :))))))))))).

Хм, интересно. B)

Що е то фън шуй и има ли почва у нас.Хех ,Канел та ние ли ще отсечем главата на няколко вековна традиция. :3d_146:

А бе то и Торбалан е многовековна традиция, но всеки разумен човек го има за бабини деветини, нали? :feel happy:

Пък ако трябва ще и отсечем главата, стига да се докаже за фантасмагория. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Какво ви е мнението за Фън Шуй?

Има ли бъдеще или е отживелица?

:3d_075:

Ами това емотиконче с кристалното кълбо защо е?

Ако правилно разбирам какво питаш - да, правила съм опити с фън шуй и мога да потвърдя, че работи. Това беше в началото; после взех да анализирам кое и защо се прави - има смисъл и не казвам, че кой знае какво съм открила, но принципите са закономерни. Някои от тях обаче или аз не ги разбирам, или са се поизкривили/преиначили с времето.

Между другото има две системи на фън шуй - ще ми бъде интересно да чуя отзиви и мнения :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами това емотиконче с кристалното кълбо защо е?

Ами нали се опитвам да си отговоря на въпроса, т.е. да видя един вид. :P

Ще изчакам да видим и други мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

Аха, разбирам. Ами защо не пробваш в такъв случай? Или ти се струва доста налудничаво :)

Линк към коментар
Share on other sites

Научно доказано е, че различните форми имат различно излъчване. По един начин излъчва енергия остър ръб, по друг - заоблен. Вероятно повечето хора знаят поне малко за удивителните свойства на пирамидите, дължащи се на определени пространствени съотношения. По-чувствителните хора усещат тези потоци енергия, които ни влияят непрекъснато. Например аз не понасям отворени врати, които са насочени към вътрешността на стаята и се храня по-спокойно, ако няма кухненски нож на масата.

От друга страна обичам разнообразието и имам нужда периодично да размествам мебелите. В съвременните жилища просто не е възможно да се спазят голяма част от препоръките на фън шуй за подредбата и съществуват различни начини за неутрализиране на негативните енергии. Най-добре съм спала с глава на запад, тогава имах много живи предсказателни сънища, летене насън. Нямах търпение да заспя, че да си полетя... Обаче напоследък се чувствам дискомфортно така, дори изпитвам някакъв страх.

Не смятам препоръките за фън шуй за задължителни, макар че те се опират не само на традицията, а и на съвсем реални, вече научно доказвани явления.

Линк към коментар
Share on other sites

Аха, разбирам. Ами защо не пробваш в такъв случай? Или ти се струва доста налудничаво :)

Кое, да гледам на кълбо или Фън Шуй? :) Второто съм го пробвал, но не усещам нищо особено, макар да са ми казвали, че ставам за радиестезист.

Например аз не понасям отворени врати, които са насочени към вътрешността на стаята и се храня по-спокойно, ако няма кухненски нож на масата.

Уф, аз също не понасям разчекнати врати. Ако вратата трябаше да е отворена, нямаше да я има, първо на първо. За острите предмети си права - има дълбока връзка, това вече е ясно като бял ден. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аха, разбирам. Ами защо не пробваш в такъв случай? Или ти се струва доста налудничаво :)

Кое, да гледам на кълбо или Фън Шуй? :) Второто съм го пробвал, но не усещам нищо особено, макар да са ми казвали, че ставам за радиестезист.

...

Фън Шуй, разбира се :) Ами то дори няма нужда да усещаш нещо - направи една целенасочена промяна, в някое направление и се появяват направо факти, че нещата в това направление се развиват не както досега. За опита препоръчвам да се направи една генерална промяна, засягаща само една сфера от живота, а не няколко дребни промени в различни сфери - не за друго, ами така просто по-ярко изпъкват резултатите и няма объркаване, на какво се дължат.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...