Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Светът се обърква


Guest Христо

Recommended Posts

Относно исканите аргументи, ето някои във връзка с мъжете и жените :

1. Какъв по- голям аргумент от това, че аз съм го казал ( шега :D ).

2. Чел съм го в коментари на уважавания от мен известен български психолог Орлин Баев, коментари от този сайт. По - голям аргумент от това накъде...

3. Чел и чувал съм го по телевизии, вестници ...все пише как жените ставали по - еманципирани, силни, как измествали мъжете, които пък на свой ред омекотявали и т.н. Щом нещо се напише и каже в медиите, няма как да не е истина. :D

4. Чувал съм от различни хора ( на живо съм чувал, а не по телевизията), че момичетата ставали все по - големи калпазанки. Новата ми хазяйка се радва, че има наематели момчета, понеже по думите и напоследък хазяите били вдигнали ръце от момичетата, които ставали по - шумни и диви и от момчетата. Даже съм чувал за момичета, които не поддържат добра хигиена в помещенията, в които живеят ( въпреки че за телата си добре се грижат) - при тях било по - голяма мръсотия, отколкото при някои момчета. Пък мъжете по принцип като че ли като цяло са по - мърляви от жените, жените май са по - големи чистофейници. Даже синът на хазяйката ми се възмутил като видял стаята на една наемателка.

Това във връзка с твърдението, че жените сякаш стават по - твърди, а мъжете по - лигави : по принцип е обратното, а сега се наблюдава ( поне така се твърди) разместване, размяна на ролите. Тоест това е част от нещата посочени от мен като характеристики на обърквацията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това за което говориш е напълно нормално да се случва. Ние живеем в посткомунистическо общество, в което става промяна на ценностите. Години наред ни беше втълпявано, да мислим и живеем по определени норми и правила, повечето от които подтискаха чисто човешки потребности. Напълно нормално е това да "избие" в ситуацията в която живеем днес. Това се нарича "слободия" и манифестиране на простоията. Замислял съм се понякога над това ,дали тая простотия е плод на новото време, или е "дремела" латентно у хората в годините на соца. Честно казано, съм склонен да мисля че е по-скоро второто. "Бай Ганьо" като че ли, не е само плод на литературното творчество, а е реален. Твърде реален!

Надявам се, че констатацията ти по отношение на медиите, е шега! Медиите бълват пумия, и откровени лъжи, нерядко срещу заплащане, и не отразяват действителността (поне не в преобладащата част от случайте).

Що се отнася до мъжете и жените, мисля че нещата са твърде относителни. Аз лично мисля, че "силния" пол са не мъжете, а жените. "Силата" може да бъде изразена по хиляди различни начини, а жените са ненадминати в това да се налагат, командерят и т.н. Нещо повече, бих казал че това което жена може да ти причини (като гадостия), мъж не би могъл. Разбира се обобщавам, което не е редно, така че ако някой се обиди, моля да ме извини.

Това със студентите от провинцията, е дълга тема. Тя е актуална не само сега, но и от преди. "Възпитаните" мамини дечица, които в родните си места са били примерни и добри, идвайки в София развихрят цялата простотия събрана в тях. Това е проблем на възпитанието, и не е нещо ново.

Впрочем ако се замислиш, този начин на мислене е характерен не само за младите хора в настоящето. Политиците които ни управляват, имат същия манталитет. Те са добри синове и дъщери, почитат роднините си, за тях семейството е свято. Всичко извън него обаче, е "чуждо" и като такова, то не заслужава внимание и грижа. "На мен да ми е кеф, и да ми е добре, пък другите да мрат" Затова сме на този хал, а понеже не виждаме по-далеч от носа си, и не желаем да виждаме, ще продължаваме да сме на него още дълго.

Линк към коментар
Share on other sites

Забравих да спомена по - горе засилващото се навлизане на жените в мъжките спортове като футбола, също в политиката, бизнеса, полицията, армията. Не знам доколко е вярно, но по БиТиВи казаха, че в България имало 100 000 мъже домакини. В смисъл, мъже които поради една или друга причина не ходят на работа, ами вършат домакинска работа, гледат малките деца, докато жените работят. Показаха и поне един мъж на който тази роля му харесва, но показаха и жени, които не са съгласни с подобна мъжка роля. Не че тези неща имат чак такова значение, но просто са подходящи за по - горния ми коментар.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Някъде между всичко прозира и може би не чак толкова негативното му отношение към съвременния свят.
Какво да ти кажа Инатари. :D Преди мнението ми беше по - негативно, а за някои неща бях категоричен, макар не абсолютно. Сега може да се доловят негативни отенъци..., но има и една неутрална въпросителност в която може да се доловят и лек непукизъм, една неяснота; но има и позитивност към някои неща. Станах още по - сложна личност. :lol:

Еми какво да ти кажа и аз Христо,освен че тази неуатрална въпросителност е нишката, която те свързва с пътя на собствената ти интуиция.

Негативизмът е заучен,откажи се от него, отвори съзнанието си за добрите, интересните и вдъхновяващи неща от действителността.

Това ми харесва също за сложната личност,хах.

Нали знаеш кои са елементарните не сложни хора?

Тези които не си задават въпроси и се плъзгат само по повърхността на живота.

Какъв е характерът на едно време е сам по себе си сложен въпрос,комплициран в своите причини и следствия.Никога не може да се даде само един отговор,особено пък ако става дума за 21 век.

Точно след края на 20- ти век, може би най- качествената промяна на реалността е нейното разнообразие и вариации на съществуване на субстанции, дори противоположни по своята същност .Просто разширяваме и продължаваме да се движим по хоризонталата в развитието си,което аз адмирим,защото това е Еволюцията,това е много по- стабилния начин на развитие, отколкото вертикално единично развитие.Истината е в общностите и общото повдигане на вибрации,общото подобряване и разширяване на съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално, колелото се върти.

Може би ти търсиш своето място на него?

Сърцето ще ти каже ... вече ти е казало. Колкото и да е трудно, чуй го. :)

Колелото на живота:

592b34d82bf8.jpg

Помислете и определете, в какви основни области Ви е нужно подобрение, например «любов към себе си», «взаимоотношения», «деца». За всяка област напишете за себе си три стъпки, които Вие реално можете да направите, за да подобрите ситуацията. Следтова започнете да работите по тях до достигане на резултат.

Ако в процеса Ви се наложи да откоригирате целите или крачките си, направете го.

Успех!

по материали от интернет

Редактирано от @ЮлЯ@
Линк към коментар
Share on other sites

"Винаги при преход от една епоха в друга, когато една култура загива, а друга се ражда, има големи страдания, противоречия, бъркотии, защото всички форми на старата култура се разрушават, за да се създадат условия за новата." - П. Дънов

Цитат № 127 от "Заветите на Учителя Дънов", Иванка Стоилова.

Линк към коментар
Share on other sites

Живеем в свят, в който сме залети от информация. Обливат ни буйни потоци от информация, достигайки до нас по различни информационни канали... Дали сме добри плувци в този океан от информация?

А относно информацията от масмедиите - дали тя отразява реалността или създава реалност?

Често виждайки парченце от пъзела си мислим, че виждаме цялата картина... А дали имаме възможността, способността и качествата да съзрем глобалната картина?

Живеейки в един свят считаме, че познаваме законите на Галактиката... А законите на Вселената? Даваме ли си сметка за безграничността, опитвайки се да поставяме рамки...

Понякога пък, улавяйки тенденцията сме убедени, че сме достигнали до крайният резултат, а всъщност се плицикаме в локвата на собствените си предразсъдъци...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера една по - малка колежка от друг курс се похвали как у тях командва майка и а не баща и, как майка и изкарвала парите и въртяла домакинството, как жените трябвало да имат повече права, понеже вършат повече неща от мъжете. Един колега и каза :"да, ама мъжът е глава на семейството", а момичето отвърна :"но жената е шията".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не помня в коя тема, Пламъче беше писала, че феминизирането на мъжете се дължало на храните ...май нещо свързано с естрогена. Жените също консумират тези храни..., но май не се феминизират ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не помня в коя тема, Пламъче беше писала, че феминизирането на мъжете се дължало на храните ...май нещо свързано с естрогена. Жените също консумират тези храни..., но май не се феминизират ? :)

Как да се феминизират, като все някой трябва да върши мъжката работа на феминизираните мъже?! :)

Жените винаги са били по-отговорната част от човечеството.

Линк към коментар
Share on other sites

Не помня в коя тема, Пламъче беше писала, че феминизирането на мъжете се дължало на храните ...май нещо свързано с естрогена. Жените също консумират тези храни..., но май не се феминизират ? :)

Как да се феминизират, като все някой трябва да върши мъжката работа на феминизираните мъже?! :)

Жените винаги са били по-отговорната част от човечеството.

Може би затова ако някой мъж е по - отговорен, има опасност да го нарочат за женчо. Може би отговорността е женска работа. :D Пламъче, но в случая става дума за разни химично - биологични процеси, за въздействие на разни вещества и т.н. бла бла. И жените ядат тези храни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз никога не пропускам да изразя отношението си към храненето и влиянието му върху човешкия организъм! ;)

За влиянието на хормоните върху човешкото здраве и поведение бих могла да пиша много, но не мисля, че тук му е мястото.

Според мен светът се обърква, за да се оправи.

Проблемите, които стоят пред човечеството са станали очевадни и крещят да бъдат решени час по-скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...