Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Учителя за хумата


Уки`

Recommended Posts

от апеката, ползвам я за паста за зъби

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хубава е хумата. И за косата, и за лицето...и за много други нужди...

Виж, за зъбите не знаех, че върши работа, но като напишеш хума в Google излизат много статии за използване и дори

лечение с хума.

Ето пример :http://attraction.do.am/forum/58-97-1

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина интерсни статии в гугъл, например тази. Извинявам се , че е встрани от темата, а и не мога да гарантирам достоверността й. Струва ми се, че си заслужава да се извади от прахоляка:

http://www.blitz.bg/article/1095

Бг учени трябва повече да се занимават с даденостите на страната ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам интересна опитност с хума.

Преди година направих жестока алергия по цялото тяло ,оток на лицето, очите и устните. Нищо не ми помагаше от хомеопатичните лекарства ,който влизат в тази картина. Отидох и при колеги да ме реперторизират ,но нямаше промяна в състоянието. Бях на жестока диета ,но и тя не помагаше. Бях на крачка да вляза в болница , защото кошмара не спираше месец вече. И разбира се много,много молитви и сънувах сън в който лечителя Петър Димков ми казва " Вземи бяла глина ,хума и я изпечи във фурната и вземай по 1 лъжичка в чаша вода. В съня виждах как слагам глината в тава и я пека. Аз му отговарям - Да ям пръст ,това ли искаш да ми кажеш? А той да това ти казвам"

Беше 5 без 10 сутринта . Ставам и нямам търпение да звънна на внука му за да питам от къде да взема глина . Като стана 8 ч звъннах и се обади съпругата му и каза ,че не може да ме посъветва ,защото не знае надежден източник. Но аз намерих една Хума произведена в с. Калугерово , Пазарджишко обадих се в завода и ми казаха ,че може да се пече на 250 градуса за половин час ,но да не се бърка с метална лъжица и след това се поставя в буркан на слънчева светлина.

Тази глина се продава в аптеките Ремедиум и стува 1.30 лв.

Пих 20 дни сутрин и вечер по една пласмасова лъжичка в чаша вода на гладно и нямаше следа от обривите! Продължих на интервали да продължавам да я вземам. Изчетох всички книги ,който има на пазара за нея и съм във възторг от приложението й.

И между другото на мен вкуса й ми харесва.

Сърдечни благодарности на това прекрасно същество ЛЕЧИТЕЛЯ НА БЪЛГАРИЯ Петър Димков!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ползвам хума от доста години за лицето, тъй като кожата ми е мазна , а от нея се изсушава и има противовъзпалителен ефект, понякога слагам малко във ваната или си изплаквам косата с нея : )

някой знае ли къде мога да намеря червена и зелена хума? Досега в аптеките съм виждала само бяла. :wacko:

http://fammblog.com/2009/05/grija-za-kojata-s-glina/ статията е интересна. : )

Редактирано от Aphrodite
Линк към коментар
Share on other sites

ХУМА - Бяла глина струва 1.30 лв и е в бяла картонена кутия произведена с. Калугерово Пазарджишко.

Зелена хума има отскоро също в Ремедиум -за пиене и за тяло.

Аз ги купувам от Ремедиум в кв Иван Вазов. Аптеката се намира на последната спирка на трамвай 1 -има и двата вида хума. Няма как да сбъркате ако отидете там, но сигурно ги има и в другите им аптеки.

За компреси трябват по-големи количества и трябва да се търси от находища в страната. Обикновенно местните хора си ги знаят.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте! Съжалявам, че пиша във стара статия, но се интересувам от хумата и нейните лечебни свойства. Благодаря на Marusya за споделянето на своя опит с обривите по-горе :) Аз намерих една статия със списък с различни лечебни действия, ще се радвам, ако си кажете мнението - дали звучи достоверно, дали някой има опит с някое от нещата. Пускам я тук: http://zdrave-bg.eu/%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...