Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство и анемия


apeiron

Recommended Posts

Guest Емил от Льонеберя

Галио,

може ли да ни дадеш препратка към книгата, която четеш?

Щото за мен кравето масло е животинска мазнина, не е продукт на растенията?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Отговори 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

бих искала да се включа в темата, за да задам въпрос и много ще се радвам, ако някой ми отговори.

Имам таласемия минор и глюкозо 6-фосфатна недостатъчност, откакто се помня.

Също така, откакто се помня, ми е вменявано от семейство, лекари, общество, ще трябва да ям постоянно месо, за да не развивам кризи на анемията и тем подобни неща.

Истината е, че откакто станах голяма :) и живея сама, на няколко пъти съм се опитвала да спра местото и в тези няколко дни съм се чувствала дори по-добре, от дните, в които баба ми ме тъпчеше с черен дроб ("за червени кръвни телца", както тя казваше).

Напоследък, изпитвам дори погнуса от местото в чинията ми, имам чувството, че ям мърша и бих искала да го елиминирам от менюто си, но с какво да го заместя, имайки предвид състоянието ми?

Също така пия много прясно мляко, трябва ли да го махна от менюто си, ако искам да бъда вегетарианец?

Съжалявам, ако въпросите ми ви звучат малко по детски глуповати, но наистина това е ново за мен и просто търся правилното решение.

Предварително ви благодаря за отговорите.

Линк към коментар
Share on other sites

Черният дроб във вече преработен вид, не ти носи почти нищо.

Мощен производител на червени кръвни телца е червеното цвекло - сурово. На салата.

Във вид на сок смесен с моркови е чудесна поддържаща терапия. Аз съм с подобна анемия, майка ми също, сина ми също. Сина си поддържам в трудните сезони - пролетната умора и есента - с цикъл 10 \пие\-10\почива\- 10\пие\ сок от цвекло и моркови. И много салати.

Майка ми с подобна анемия, в момента е подложена на продължителна лъчетерапия. Прилагаме тази схема, но по - концентрирано, плюс арония и други неща и кръвта и до момента държи много стабилни стойности. Без почти никакво месо в менюто.

Прясното мляко ти е абсолютно не нужно, освен ако не го пиеш от удоволствие.

В спанака има в пъти повече калции и то натурален. На салата.

Вече 5 години не ям месо и нямам никакви оплаквания, напротив, но не просто не ядене на месо , а целия хранителен режим се промени, начина на приготвяне на храната, отношението към храната.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Ето още една тема за анемията с вегетариански рецепти:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=12753

В този портал може да се намерят и други теми за вегетарианството и храненето, които може да са ти интересни или от полза.

Човек може да пие мляко и да бъде вегетарианец. Дори при преминаване към вегетариански режим най-вероятно би било по-добре да не спираш млечните продукти и евентуално яйцата заедно със спирането на месото, най-малкото не в началото - достатъчно е да се спре месото, за да може да се нарече човек вегетарианец (условно включвам тук и спирането на рибата, въпреки че има спорове по този и други подобни въпроси). Но аз лично пред суровото мляко предпочитам други млечни продукти, преди всичко киселото мляко, след него кашкавал, сирене и т.н. Ако не се чувстваш достатъчно добре, също така може да спреш месото, а да останеш на риба, поне за известно време. По този и други въпроси, на първо време бих ти препоръчал да поразгледаш другите теми в сайта.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Черният дроб е изключително полезен за подсилване на кръвта, но с уговорката, че се консумира пресен.

Лично аз не познавам хора, които да ходят по горите с мисълта да хапнат топъл черен дроб.

От друга страна пък, черният дроб е един от най-мръсните органи, понеже в него се преработват всички токсини.

Лично аз не бих консумирал черен дроб. Също така не бих консумирал и бъбреци.

Ако ти се пие мляко - пий. Няма нужда да тръгваш по линията на дълг-срам-вина. Бъди себе си.

Таласемията не е нещо страшно, просто консумирай прясна витаминозна храна. Движение и чист въздух.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...