Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

Живеем в Новата Епоха на Водолея – епоха на информация и открити отношения. Всеки опит ясновидството да се поставя под съмнение или дискредитират хората, които го владеят ще доведе до масовото обучение на ясновидци, за да се докаже, че тази способност е присъща за всеки човек. Противниците на ясновидството в желанието си да докажат, че то не съществува ще направят голяма услуга на човечеството и ще постигнат обратен ефект. Но да не забравяме, че след признаването на хипнозата, като реален феномен на психиката, в Русия се създаде и криминалната хипноза. Същото ще стане и с ясновидството – ще се появи криминално ясновидство.

Линк към коментар
Share on other sites

'Осакатеният човек не вижда и почва да вярва, че не вижда.

Той е повредил очите си. Трябва да се възвърне неговото зрение.'

Учителят, Акордиране на човешката душа.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам, че някои от вас имат подобни обучителни школи и идеи за ясновдиството,

Ала то не е осенило никого.

И се питам, кого обслужва идеята за ясновидтство?

Защо има - те, сайтове за кармична диагностика, след като не можете да предскажете нищо?

Защо всички имате сайтове и проповядвате вселенски истини, при условие, че всичко е близо до глупостта?! Защо се лъжат хората и за каква кармична иде реч и ДИАГНОСТИКА става въпрос?

Какви енергийни дразнители виждате и какви не? Що за глупости?

Аз нямам сайт и няма и да имам, който иска да узнае нещо, той ще го разбере и без това. И го разбира.

Защо е необходима цялата тази лъжа?

От всичко най-ясно достъпна за виждане е глупостта...но уви- води до пристрастяване...Ясновидството според мен е болестна зависимост- веднъж започне ли човек да се приема насериозно като ясновидец- то е като да минеш на венозен хероин с 80% смес от пудра захар, нишесте и нафталин...Но какво да правиш- зависимостта се поддържа...А в случая, ясновиЦтвото се поддържа от добре платено скеле, което е изградено от конвенционална глупост "на парче"...като разните му там кармични вендети, енергийни корекции (да опита някой с голи ръце да оправи ел. таблото в къщи, без фазомер и познания, т.е. образование за електрическите мрежи и прочие- пък да видим кой последен ще прави "диагностиката" в V-та хирургия /патологията/...) Диагностика на карма, кармични "блокажи" и прочие "замърсявания", откриване на магии с СМС-и, по телефона...и какви не още пълни простотии с лекота се пробутват на сносна цена на най-умния човек в Космоса- българинЪт...Българите сме толкоз най-безуно умните хора не само по света, но и у нас, че допускаме разни "феномени" и "феноменки" да ни обясняват "окултни" явления, които са ни споходили или които някой нам угоден човек ни е спретнал нарочно...и да ни чистят и отремонтират кармата...например, до последната заварка (нали имало някаква с електроженистка или оксиженистка "фамилия"), вместо да вземат да си излекуват хипертонията, наднорменото тегло, космическите стойности на холестерола (от контакта с други раси холестерола се вдига- ако контактуваш честичко със свинско и го приемаш вътрешно- гарантирано освен холестерола, ще се увеличат и триглицеридите и пикочната киселина)...

Ще ми се, за една седмица лекарите от ДКЦ-тата да излязат в почивка, а на тяхно място една седмица да поемат "работата" феноменовете и феноменките, като ДКЦ-то ще си остане пак ДКЦ- Диагностично Кармичен Център. Също и в клиниките, само че няма да са "клинични" пътеките, а "кармични"...Всъщност, на "пътека" много повече й подхожда да се определи като"кармична" отколкото като "клинична"...

Само 7 дни...Щото повечето ясновидци, понякога без да ти вземат пари (но пък за сметка на това те таксуват двойно по-скъпо по курса на "психичната енергия" за деня, от който всъщност съвестта им ни най-малко се интересува), са готови да ти обяснят и Сътворението- стига да почерпиш по едно...

В същото време, същинските ясновидци- а такива са занимаващите се с творчество хора- след като Ницше пророкува още през втората поровина на ХІХвек, че изкуството е мъртво- гледат да спазват пророчеството и да се занимават с халтура...Малцина, буквално по една шепа хора на столетие някак си съумяват да не се потопят и "покръстят" в астралната река на глупостта, нито да си наемат добър импресарио и да влязат в "шоубизнеса"...Такива хора тука няма, както и на всички други места в глобалната мрежа- няма и да има, защото ясновиждащия творец така или иначе не би могъл да бъде такъв, ако не е "включен" в още по-глобална мрежа, но на Живо Съзнание...което никога не е преставало да "тече", но всички са пияни и жадни няма...

Линк към коментар
Share on other sites

Да де. Има ги тези бутафорни "феномени" които търсят пари.

И какво от това? Мошениците, с дипломи или без, с титли и претенции или без, са много. Е и?

Как би описал следния феномен, систематично "виждаш" неща които ще се случат, 2 минути до няколко часа напред? Това съм го преживявал, реално е.

Аурата на хора и животни се вижда лесно, ... или?

Разпознаване на ракови образци в затворен плик от контролните е лесно, ... или?

Никакъв разход на енергия няма за което и да е от изброените, понякога са спонтанни.

Някои неща нормални за други, за мен са трудни, с разход на енергия.

Например една девойка виждаше магнит с превръзка на очите.

Не искам да се разпростирам, не търся реклама.

Човекът има много спящи способности, които могат да се пробуждат.

Бивш учен съм, свидетелствам за това от личен опит.

Линк към коментар
Share on other sites

"Имало едно време един велик ясновидец, водач на школа, с голям кръг от ученици и почитатели. Един ученик на този учител чакал жена му да роди всеки момент. Отишъл при учителя си, паднал по очи пред него и го помолил от все сърце: "О, велики пророк, господарю на моята душа, учителю на ума ми, слънце за духа ми, моля те помоли се, за да роди жена ми момче - наследник! Ясновидецът казал: - Мхм, иди донеси десетина дини, топъл хляб и сирене, за да можем заедно с учениците ми да бъдем доволни и ще се помолим за теб! Ученикът сторил казаното. Когато приключили с хапването, всички заедно се помолили за раждането на жената и гуруджи казал: - Ето, ти ще имаш умен и смел син и след десет години той ще се присъеднини към нашето учение! Човекът зарадван се върнал у дома си с благоволението на бога, достигнало до него през духа на учителя му. На следващия ден жена му родила, но, за негов ужас, детето било момиче, при това крайно грозно. А какво по-голямо нещастие за една жена от грозотата? Бащата отчаян отишъл при гуруджи, проснал се пред него и изплакал: - Учителю, ти ми обеща, че ще имам син, но се роди момиче, но това не е всичко. То е неимоверно грозно. Може би молитвата ти не бе чута, а ясновидството ти да не е било вярно?. учителят погладил дългата си прошарена брада, почесал се по главата, тъй като там нейде в изтока, където се развива действието, нямало топлофикация с 24/7/365 топла вода и рекъл мъдро и авторитетно: - Стани, ти невернико! Когато ти казах, че ще имаш момче, имах впредвид, че ще имаш именно дъщеря, но тя ще бъде толкова умна, че ще ти донесе повече радост и от син и не след дълго ще стане прочут учен!. Бедният послушник-мирянин благодарил за мъдростта на ясната визия на пророка, а учениците наоколо възхвалили ясновидството му. Не се минала и година обаче и детето умряло! Бащата отишъл пак при гуруджи и с прилепени молитвено ръце към челото си и смирен пклон се доближил до лотосовите му нозе и с предан глас го попитал: - учителю, ти видя ясно, че дъщеря ми ще стане велик учен, но господ си я прибра. Може би виждането ти да не е било точно?. - О, скържаводушни, защо предизвикваш божия гняв? Аз ти казах, че дъщеря ти ще ти донесе повече радост и от момче и ще те сроди с науката. Ето, ако беше оживяла, ти щеше да станеш за смах с такава грозна щерка, при това сух учен! Сега, като си я е прибрал господ, ти си свободен от този товар, можеш да общуваш директно с божия син в молитвите си и така да станеш истински сърдечен учен! Нима не разбираш мъдростта на ясновиждащото ми пророчество?. Ученикът се замислил, умът му се просветлил пред огъня на ясното виждане на гуруджи и си отишъл доволен! Учениците, които били заобиколили учителя си, радостно се възторгнали пред ясната му виждаща мъдрост!"

Горното е спонтанно парафразирана по памет ориенталска приказка от "търговецът и папагалът", автор Носрат Песешкиян.

Та - ясновидство или ясновиЦство? :). Аз съм сигурен, че ясновидство има. Но наистина е рядък феномен. Както казвате, по-често е или търговска хитрост, съчетана със нарцистично социопатни личностови черти, или има елементи на шизо... в проявата си. Шизотипност, шизоидност, шизофренност, конверзионни и соматоформни симптоматики. Но все пак нека със сухото да не горим и суровото. Психиатърът Роберто Асаджоли има цяла книга за връзката между духовното развитие и психиатричната симптоматика, като погледът му е пристрастно окултен. Той самият е бил ученик на Алис Бейли. Книгата му я има в руските сайтове.

Линк към коментар
Share on other sites

Да де. Има ги тези бутафорни "феномени" които търсят пари.

И какво от това? Мошениците, с дипломи или без, с титли и претенции или без, са много. Е и?

Как би описал следния феномен, систематично "виждаш" неща които ще се случат, 2 минути до няколко часа напред? Това съм го преживявал, реално е.

Аурата на хора и животни се вижда лесно, ... или?

Разпознаване на ракови образци в затворен плик от контролните е лесно, ... или?

Никакъв разход на енергия няма за което и да е от изброените, понякога са спонтанни.

Някои неща нормални за други, за мен са трудни, с разход на енергия.

Например една девойка виждаше магнит с превръзка на очите.

Не искам да се разпростирам, не търся реклама.

Човекът има много спящи способности, които могат да се пробуждат.

Бивш учен съм, свидетелствам за това от личен опит.

Да "виждаш" неща минути или часове преди да се случат, т.е. това е вид предусещане, което е типично за голяма част от животинския свят и представлява форма на инстинктивна сетивност.

Да разпознаеш образци/проби от раково заболяване в затворен плик е същото- инстинктивна сетивност. Една немска овчарка винаги ще има по-добри резултати от който и да е ясновидец.

Ами възприемането на каквато и да е информация винаги е и процес на възприемане на енергия- просто защото информацията не може да съществува без енергия, както не може да съществува енергия, която да не "носи" информация. Тоест, за каквито и усещания да става въпрос- при всички процесът е свързан с прием на енергия. Не е случайно това, че в доста окултни практики ясновидстването е процедура, която се извършва след изразходване на енергия- физическа и психическа- най-често в сексуален аспект, който обединява и физическия и психическия енергиен разход.

Но, в творческия процес след момента с възприемане на информацията/енергията, следва и момент на изразходване на тази енергия/информация- процесът се нарича "вдъхновение" и чрез него творецът изразява това, което е възприел- т.е. имаме два "инструмента"- интуиция и вдъхновение.

Животните не творят- могат да предусещат събития, да виждат аури, да откриват рак с пъти по-точно и прецизно от хората, но при животните няма възможност за творчество- а творчеството е единствената разлика между човек и животно, други разлики няма...

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, чета постингите ти с вдъхновение - благодаря ти! Имаш такава смела визия и честно директен подход. Пък и щипките хумор са супер добавка!

Аз също мисля, че творчеството в по-висшите му прояви е най-човешкото в нас! По-нисшето го може и съвремения изкуствен интелект, но се съмнявам той да може да достигне... вдъхновението. Защото е от друга дименсия!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, няма ли някой да разкаже лични впечатления за истински ясновидци? В смисъл ходих еди-къде си, това позна, това не позна ... :rolleyes: А то тонове се изписаха докато се изяснят понятия, термини и дефиниции. В края на краищата истинското ясновидство е това - да ви кажат неща от миналото, настоящето и бъдещето, които да се окажат верни.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Та - ясновидство или ясновиЦство? :) . Аз съм сигурен, че ясновидство има. Но наистина е рядък феномен. Както казвате, по-често е или търговска хитрост, съчетана със нарцистично социопатни личностови черти, или има елементи на шизо... в проявата си. Шизотипност, шизоидност, шизофренност, конверзионни и соматоформни симптоматики. Но все пак нека със сухото да не горим и суровото.

Tова от моя гледна точка е едно мнение родено от съзнание, което не осакатява вероятност. Най-малко, предразположено е към изучаване и развитие. Допускането на вероятността отваря съзнанието и е своеобразно позволение, покана, лично да се изживее съществуващ феномен.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мечолари! Никога не съм се съмнявал повече от нужната здрава научна скептика. А нея я имам от скоро и честно казано, представлява едни здрави "крака" за ясно стъпване в тази конкретна реалност. Не мисля, че здравият логичен разум е връх на познанието, за разлика от колегите си. Има и здраво интуиране, и здрава перцепция на енергията. Има и сърдечен разум, който е едно директнознание и връзка, които са дори отвъд интуицията. Това преживявам ежедневно.

А научната скептика - тя ни помага да общуваме дори в този момент - този здрав разум е създал компютрите ни например, на които сега четем и пишем. Научната скептика е своего рода ясно виждане на това конкретно ниво на живота, в което живеем и се учим сега. Затова е важна. основен играч в полето на разума е в това жизнено поле. Има и други играчи, както споменах по-горе. Но, старата поговорка си важи с пълна сила: "Главата на небето, краката на земята!". Или "Сърдечната и недуална когниция в единството на битието, но диамантената логика в този физически свят!". Без сърдечната когниция ставаме дървени скептици. Без здравия разум обаче ставаме къщи с основи на пясъци, хвърчила без въженце. Докато сме тук, имаме нужда от здравата скала на логиката - именно за да съумеем да извисим интуицията и директното сърдечнознание още по-високо, без да губим връзка с този свят и неговите закони! Аз не съм дървен учен, не мога и да стана, сърцето ми не дава. Но, оценявам научния подход като едната страна на монетата - толкова нужна, колкото и другата страна. Той също е едно ясно виждане на своето си ниво.

А отвъд каквото и да е ясновидство, има едно сърдечновидство, което вижда най-добре!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, няма ли някой да разкаже лични впечатления за истински ясновидци? В смисъл ходих еди-къде си, това позна, това не позна ... :rolleyes: А то тонове се изписаха докато се изяснят понятия, термини и дефиниции. В края на краищата истинското ясновидство е това - да ви кажат неща от миналото, настоящето и бъдещето, които да се окажат верни.

Аз съм ходил преди време. Никога и за нищо в каквато и да е степен никой не ми е познавал каквото и да е! По същия начин не ми действа хомеопатията, както и проникване за по-дълго време в енергията ми, например рейки и пр. Отворен съм, но нещо в мен бързо вади, трансформира и изхвърля всичко. Освен ако не го задържи сърцето ми. По същия начин в работата ми ми стига едно наплискване и съм чист от енергията на човека - поне най-често и при нормален брой и часове работа. За друг обаче ясновидството може да действа. Аз лично повече разчитам на прозирането на психомеханизмите, които всъщност определят съдбата - поне главните и параметри.

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели и съфорумци, извинявам се, че отново се намесвам като черна станция и прекъсвам сладката ви раздумка, но отново не издържах.. Нещата пак заприличаха на историята със слепите мъдреци и слонът, който те описват без някога да са го виждали.

За поредед път бих искала да внеса малко ясноти и моля да ми простите това нахалство, но от 1998 година изучавам и изследвам, а от 2003 практикувам и професионално в дебрите на парапсихологията. Вероятно, седем години практика не са кой знае колко много време, но ако някой от вас е изучил повече обемен материал от мен, имал е повече срещи и РЕАЛНИ практики от мен в тази област – моля, нека ми опонира. (Като под сериозни знания и практики - нямам предвид чакрАкчийство, гадания на боб, кафе, карти, фантазьорства за "Кики и звездите ми го говорят".. и други такива махленски врачувания и "феноменства", които въпреки уваженията ми, за мен са в сферата на свободното занаятчийство! :D

Ясновидството не предсказва! Ясновидството е извънсетивна способност за получаване на информация, посредством наличните ни сетива.

Ще обясня на достъпен език.

Пример: С вързани очи сме или стоим зад параван. Отсреща има предмет. Ние успяваме (посредством наличните си рецептори) да усетим предмета, да уловим трептенията и излъчванията му. Тази информация, постъпва в мозъка ни, правят се асоциативни връзки и се получава визия какъв е предмета.

Нещо интересно: В Русия и Украйна са правени експерименти на хората да се предоставят за локация съвсем непознати предмети. Участниците са описвали някакви абстрактни детайли, но никога не са отгатвали какъв е предмета. Докато, същите тези участници, когато е бил поставян познат предмет от бита (книга, стол, аквариум..) безпогрешно са го „виждали”. Изводът е, че мозъкът няма как да разпознае нещо, за което няма знание в себе си.

Телепатията-телеестезията е тази, посредством която могат да се правят предвиждания и прогнози. В случая боравим с информацията, която получаваме от самия насрещен човек. Тук също се изхожда от някаква основа – на база получената информация правим предположение каква ще е поредната крачка или събитие в живота на даден човек.

Често ясновидството и телепатията вървят ръка за ръка. Например, ако искаме като разговаряме с комшийката пред входа да видим лукчетата в джоба на пеньоара й и ако концентрираме вниманието си върху въпросния джоб – ще уловим трептенията на предмета, оттам ако концентрираме вниманието си върху информацията в нейната глава за вече извършеното действие (слагане на предмета в джоба) и направим връзките – отговора кой е предмета ще дойде сам.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Мила съфорумке, благодаря ти за обясненията.

Ако сънуваш един и същи сън седмица наред, и когато той започне да се "сбъдва", и вече знаеш какво ще се случи, това към "яснознаене" ли принадлежи?

Линк към коментар
Share on other sites

Това е към гадателските изкуства и се нарича Ониромантика. :thumbsup:

Като цяло, смята се че всеки човек има предразположеност, предвид въображението си, към различни видове мантики. И колкото повече практикува един вид гадателско изкуство, толкова се наблюдава събуждане на общо извънсетивно възприятие. Поради това, личното ми мнение е, че всеки един различен процес на гадаене трябва да се извършва съзнателно, наред с придобиването и на знания, за да може да се контролира процеса и да не се стига до етап процеса да контролира нас (т.е. патологични отклонения).

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, няма ли някой да разкаже лични впечатления за истински ясновидци? В смисъл ходих еди-къде си, това позна, това не позна ... :rolleyes: А то тонове се изписаха докато се изяснят понятия, термини и дефиниции. В края на краищата истинското ясновидство е това - да ви кажат неща от миналото, настоящето и бъдещето, които да се окажат верни.

Аз съм ходил преди време. Никога и за нищо в каквато и да е степен никой не ми е познавал каквото и да е! По същия начин не ми действа хомеопатията, както и проникване за по-дълго време в енергията ми, например рейки и пр. Отворен съм, но нещо в мен бързо вади, трансформира и изхвърля всичко. Освен ако не го задържи сърцето ми. По същия начин в работата ми ми стига едно наплискване и съм чист от енергията на човека - поне най-често и при нормален брой и часове работа. За друг обаче ясновидството може да действа. Аз лично повече разчитам на прозирането на психомеханизмите, които всъщност определят съдбата - поне главните и параметри.

Е, Орлине, аз съм ти предлагала да опиташ, ама ти не проявяваш сериозен интерес.

Забелязала съм и при други хора - като са убедени в нещо, дори избягват среща "очи в очи" така да се каже с всякакви явления, което би смутило тяхната моментна система от убеждения. Затова пък четат и се запознават охотоно с всичко, което потвърждава възгледите им.

Линк към коментар
Share on other sites

Поради това, личното ми мнение е, че всеки един различен процес на гадаене трябва да се извършва съзнателно, наред с придобиването и на знания, за да може да се контролира процеса и да не се стига до етап процеса да контролира нас (т.е. патологични отклонения).

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато. Патологична неизбежност :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Е, Орлине, аз съм ти предлагала да опиташ, ама ти не проявяваш сериозен интерес.

Забелязала съм и при други хора - като са убедени в нещо, дори избягват среща "очи в очи" така да се каже с всякакви явления, което би смутило тяхната моментна система от убеждения. Затова пък четат и се запознават охотоно с всичко, което потвърждава възгледите им.

Опитвал съм с години. В смисъл, че в течение на десетина години имах добра приятелка ясновидка. До преди 2-3 години съм ходил при т.н. видки, при десетина поне. И сега се чудя на акъла си тогава ... Това, което действително се случва, в случай, че и видката си вярва, а не е просто меркантилен паривземец, е че тя/ той пуска интуицията си. Тази му интуиция обаче е солидно вплетена с много сериозна доза суеверия, кривомислие, предразсъдъци, фантазми, често и налудности. Та, така поставяйки се в позицията на видец, човекът самоизпълнява пророчеството си, че трябва да види нещо. Съответно интуицията му, която вече е тренирана към разтваряне, действително ражда една смесица от предразсъдните конструкции на видеца и догадките му за човека пред него на базата на съвсем нормална перцепция, френологични познания, език на тялото, изражение, кожа, поглед, излъчване, малко психология и инфото, което човекът вече е дал за себе си. Получава се хубава ясновидска каша, която минава за "акашови записки" или висшевиждане. На видки ходят хора, които буквално плачат да бъдат сугестирани, хора с магическо мислене и нерядко с пси-симптоматика. Когато видецът изкаже получения си от сублиминалната обработка на инфото за човека (което всеки тренирал интуицията си го може) и собствените си разбирания продукт, той задава програма. Потърсилият го човек, понеже вярва в получените данни, е разтворен за тях и ги залага в ума си, съответно несъзнавано започва да се стреми да изпълни прогнозата - на принципа на самоизпълняващата се прогноза (пророчество). При доста хора от контингента на търсещите подобни услуги това е работещият механизъм - и често заложената програма действително се изпълнява, тъй като човекът несъзнавано нагажда ума и действията си така, че тя да се случва. Не на всички действа обаче този механизъм. Аз дори и в най-окултно фанатичните си години си имах един здрав скептичен филтър, който не допускаше подобно сугестиране. Та, вярвал съм и все още вярвам в ясновидството - то обаче е наистина рядък феномен! Когато не се случи прогнозата, видецът винаги може да каже, че свободната воля на човека или семейството му, или звездите или божията воля е променила събитията.

Линк към коментар
Share on other sites

Чакай сега 59.gif ти си млад човек, сигурен ли си, че за тези 10 години си успял да установиш контакт с човек, добре развил ясновиждането си. Може пък тези видки (що ли пък все жени? rolleyes.gif ) да са били точно от типа, който описваш - вярвам в точната ти преценка на трезво мислещ човек. Ама ти по някаква причина си решил, че що са години занапред, все няма да имаш възможност за среща с човек, който да те заинтригува?!

Колкото до точното сбъдване, да бъдещето е многовариантно и колкото по-напред във времето е прогнозата, толкова по по-различен път може да е тръгнало да се развива събитието или пък съвсем да се осуети; макар че много важните и съществени събития май е доста трудно да се осуетят - най-много да има някакви вариации във времето или начина на случване.

П.С. Ясновиждането се отнася и за миналото - някоя от тези видки не ти ли разказа удивително точно миналото?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами вярвам! Вярвам, че ще срещна истински сензитиви, отвъд чистите психомеханизми и търговията с предразсъдъците. Що са били жени повечето ли - знаеш защо. Защото жените естествено са по-близо до интуицията си, до сублиминалната масирана бърза обработка на информацията. Аз не съм и сигурен, че ясновидтсвото е единствено различно зрение на физическите очи. Някога бях чел при Ледбитър за разликата между ясновидството, което идва от по-фината перцепция на физическите органи, жлези и т.н. и духовното, енергетично ясновидство. Първото го може всеки пес и коте. Второто обаче си е сериозна работа по акордиране на собствената цялостна личност към ритъма на космоса.

За виждането на миналото - ами не, колкото за бъдещето, толкова и за миналото са "виждали".

п.п: благодаря за "млад човек" :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато.

Аз не съм от сънуващите и посланията идват при мен по друг начин, но сега пиша, за да изразя благодарността си и радостта си към mecholari.

Благодарност, задето той сподели с мен едно съновно Послание, което пряко ме касае. Това е Послание от порядъка на кардиналните събития.

А радостта ми е породена от това, че той, който до вчера не знаеше нищо за мен – видя неща, свързани със събития, които са се случвали, случват се и предстоят да се случат. Сънят му е символистичен и поразителен в своята точност.

Не бих желал да го разказвам, защото касае не толкова личния ми живот, а определени мои ангажименти и каузи в световен мащаб.

mecholari, благодаря ти за доверието, откритостта, подкрепата и сърдечността!

Всичко се нарежда така както го виждаш!

„Белият Фараон в злато е вече на трона си, готов да действа ” thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато.

........................

mecholari, благодаря ти за доверието, откритостта, подкрепата и сърдечността!

Всичко се нарежда така както го виждаш!

„Белият Фараон в злато е вече на трона си, готов да действа ” thumbup2.gif

Mоля, но приеми, че през мен спонтанно е протекло известие за предопределеност. За себе си искам да узнавам значението на сънищата, както този герой от Корана и Библията:

12. Юсуф (Юсуф)

6. Така ще те избере твоят Господ и ще те научи да тълкуваш сънищата, и ще изпълни Своята благодат към теб, и към рода на Якуб, както я изпълни и към предците ти - Ибрахим и Исхак. Твоят Господ е всезнаещ, премъдър.

Него братята му го хвърлили в кладенец и случайно бил продаден като роб на фараона. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже в последните мнения се засегна въпросът за истинските и псевдо-ясновидците, ми се иска да кажа няколко думи в подкрепа на първите. Като дете съм имал два случая, особения спомен за които, пазя и досега. От срещата с едната жена не помня почти нищо друго, освен едни нейни думи, които тя спомена сякаш между другото, без някой да я пита за това и да имат връзка с целта на посещението ни (бях с майка си). Ще кажа само, че става въпрос за нещо, което все повече се убеждавам, че е свързано с кармата ми. Нямаше никакви опити за „решаване“ на проблема по енергиен път, просто едни съвсем обикновени думи, но отправени точно към мен и които никой друг от присъстващите нямаше как да разбере. Не мога да знам, дали жената осъзнаваше смисъла на това, което каза или не, но при всички случаи то беше много ценно и полезно в последствие за мене. Вторият случай, също когато бях дете, е за една жена от някакво село – екстрасенс и лечител, за която се знаеше, че се свързва с по-висши същества и действа като техен посредник. (Може и да бяха извънземни. При всички случаи това и въпросът доколко висши са съществата, в случая е без значение.) Тогава, като дете имах известни здравословни проблеми и целта на посещението при жената беше свързана с тях. Имаше доста хора в двора на къщата й, които чакаха своя ред. Може би около двадесет-тридесет човека. Жената нямаше никаква предварителна информация за нас и за какво идваме. Още не беше дошъл моя ред, когато от къщата излезе въпросната жена, попита чакащите, кое е детето, като назова точно здравословния ми проблем и после каза, че не може да ме приеме, защото енергията й била твърде силна за моя случай, и опитите й да ме лекува са много рисковани и вероятно ще се стигне до негативни последствия. Скара ни се, че не сме предупредили по телефона, когато сме се записвали (записванията правеше друга жена), какъв точно е случая и да ни спести разкарването, но така или иначе твърдо отказа да ме приеме.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте участници във форума!

Понеже сам не мога да намеря отговора на въпроса, който ме вълнува се надявам някой от Вас да ми помогне. От известно време стигам до извода, че за изясняването на мой личен проблем ми трябва помощта на ясновидец или ясновидка (не става въпрос за таролози, нумеролози, врачки и други подобни, а за човек със способности).

Баба Ванга, лека и пръст, отдавна не е между живите, но има ли друг като нея. Кой в България има ясно изявени способости, не се рекламира с импулсни телефони и приема за "консултации"? Напоследък някой ми спомена името Гергана Герасимова от Варна? Някой от Вас чувал ли е за нея, има ли нейни координати? Търсих в гугьл - напълно неизвестна е.

Мерси предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз си мисля от известно време:Има ли смисъл от ясновидството?Ако има, какъв е?

С ясновидство никой, нищо, за никого не променя.

Защо е този стремеж някой да придобие нещо от което няма полза, няма смисъл и изобщо е напълно безполезно, както за самия човек(за когото бих казала е дори стопиране), така и за всички край него.

Вероятно под „ясновидство“ тук имаш предвид умението да се предсказва бъдещето. А полза има. Например едно тежко събитие, за което си подготвен и което вече си изживял в съзнанието си, ще окаже далеч по-малък негативен ефект върху психиката ти, отколкото ако не си подготвен предварително. Сътресението ще бъде далеч по-слабо. Освен това възможност за промяна (или поне частична промяна) винаги съществува. Картината, която един ясновидец възприема, е отражение на това, което е в процес на създаване от страна на „замесените“ в събитието. Хората обикновено не могат да видят резултата от постъпките си, докато законът за кармата не го материализира в живота им – било то в положителна или в отрицателна форма. Ясновидството дава възможност на хората да погледнат предварително това, което създават, още преди да е завършено, преди да се е реализирало и евентуално да наложат някаква промяна. Средният човек все още е далеч от разбирането, че всяка негова мисъл, чувство, дума или действие имат значение. Той не може да осъзнае, че те пораждат реални следствия в живота – неговия и на обкръжаващите. Такъв човек си казва: „ама аз нищо лошо не съм направил“, без да знае, че мисълта примерно е много по-значима от действието. После се чуди защо животът му е изпълнен с нещастия. Ясновидството дава някаква възможност за проследяване на закона на кармата и евентуално за оценка на собствените си действия (мисли, чувства), въпреки че реално малко хора могат да направят тази връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...