Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

когато имаш някакви духовни опитности, можеш да ги разказваш само на човек, който те обича и който ти вярва, иначе не. Иначе те ограбват и губиш.

Изгрева на Бялото Братство

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

когато имаш някакви духовни опитности, можеш да ги разказваш само на човек, който те обича и който ти вярва, иначе не. Иначе те ограбват и губиш.

Изгрева на Бялото Братство

Да.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Христо6

Някакъв човек ( почнах да пиша "някакъв октопод :lol: ), та някакъв човек искал да губи октопода Паул за 30 000 евро. Хитрец. :D Обаче октопода излиза в пенсия. Пък един български учен смята прогнозите на Паул за случайност. :D Учените искали да разберат как така животните могат да отгатват бъдещето. Докато за тях тези неща са случайност, ще има да чакат да обяснят...Окултизмът явно е доста по - напред от тях. :P Ясночуването може ли да е отделно от ясновидството или вървят ръка за ръка ?

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Не съм сигурен, че в случая мисълта на хората е причината за победата/загубата на един или друг отбор. Все пак си има обективни спортни фактори. Надали нещата са само въпрос на внушение, макар че и аз допуснах този вариант. Все пак октоподът има една грешна прогноза на Евро 2008, когато не познава че шампион ще стане Испания. Прогнозата му е била за триумф на немците. Явно испанците не са се трогнали от прогнозата му. Сега и да им беше казал, че ще паднат, сигурно пак нямаше да се трогнат ...Казаха че е правил прогнози и преди две години, но аз не помня, хммм ...Или не са му били известни прогнозите, или аз съм забравил, въпреки че много помня, особено пък такива любопитни неща. Може пък ако ти каже някакъв октопод че ще падне, ти да се амбицираш да играеш по - силно, за да го опровергаеш. Освен това вчерашния мач беше доста равностоен и не мисля, че лалетата ги беше страх от шпаньолите.

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.

И аз съм от феновете Иринче :) ,и повечето мъже гледат и са запалени по футболът и мерси че на заклейми :).Иначе и аз си помислих ,че се опитват да влиаят умишлено или неумишлено по този начин с октоподът ,и се надявах да сбърка :).

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.

:thumbsup:И аз споделям това мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм от феновете Иринче :) ,и повечето мъже гледат и са запалени по футболът и мерси че на заклейми :).Иначе и аз си помислих ,че се опитват да влиаят умишлено или неумишлено по този начин с октоподът ,и се надявах да сбърка :).

Оле, оле.. :thumbsup2: Кака ти Ирина също е от феновете и през изминалия месец половината ми сърце беше на Световното по футбол, а другата половина при тениса на Уимбълдън.

Ей-затова ме беше яд, че хората се подават на масови психози на октоподи. thumbdown.gif

Вярно е, че много фактори оказват съществено влияние - но, след десет години работа в телевизията и експерименти с методите на убеждаващото въздействие върху човешката психика.. някак ми е адски трудно да допусна, че корените на публичните пророчества и разпространението им не са със спекулативна и съзнателна цел 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Христо6 каза : Все пак октоподът има една грешна прогноза на Евро 2008, когато не познава че шампион ще стане Испания. Прогнозата му е била за триумф на немците. Явно испанците не са се трогнали от прогнозата му. Сега и да им беше казал, че ще паднат, сигурно пак нямаше да се трогнат ...

Ирина, имай предвид, че сингапурският папагъл Мани пък предрече титла за Холандия. :)

veselinvalchev1981 каза :Иначе и аз си помислих ,че се опитват да влиаят умишлено или неумишлено по този начин с октоподът ,и се надявах да сбърка :).

И аз също се надявах да сбърка. И то не само за финала. :lol:

-------------------------------------------------------

П.п. : Обаче това накрая на първенството с разните там жирафи и маймуни ясновидци вече си беше пародия.Даваха им моркови, домати, портокали... Видяла жабата, че подковават вола и тя си вдигнала крака. Видяха че папагала и най - вече октопода ясновидстват и работници в зоопаркове взеха да правят смешни трикове с животни "ясновидци". :lol: Ирина, за да може футболистите да станат жертва на психическо внушение, за да може да повярват на прогнозите на някакъв си там октопод, то този октопод трябва да се е доказал като пророк в определен брой мачове. Надали футболистите биха повярвали без доказателства. Възможно е да има и някакво психическо внушение, особено като се има предвид, че германците бяха неузнаваемо слаби срещу Испания, но като цяло нещата може би са резултат на ясновидство. Все пак октоподът каза победа на Германия срещу Уругвай, но уругвайците не се дадоха до последно и дори в последните секунди можеха да изравнят нацелвайки гредата. Футболистите не са хора, които току така да се предават, само защото някакъв си октопод бил казал нещо. Ако ще са повлияни психически, явно са били повлияни от доказали се оракули.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи попаднах на ясновидско предаване по телевизията.Дали да не им задам въпрос в следващото предаване?:hmmmmm:Може би така човек може да разбере дали предаването е на запис,дали хората които задават въпроси и получават отговори не са подставени или пък ясновидците са наистина такива.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

И аз съм се чудил дали пък хората, които се обаждат не са подставени. Но няма как да си сигурна, че причината да не се свържеш е в това, че предаването е на запис. Може да е на живо и пак да не успееш. Има една Рени Анастасова : преди гостуваше в "Зона Пси" по Скат, а сега сама води предаването "Психологически портрет" по Канал3. Тя понякога реже хората : казва рязко " няма да ви отговоря", "на вас няма да ви отговоря !". Вариантите : или тези хора имат нечестен подход към нея, или те не са подставени и тя затова не иска да им отговори и евентуално отговаря само на подставени. Иначе много познава жената.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля,че сред ясновидците,които показват по телевизията има и истински,но са много малко.От Рени Анастасова нямам преки впечатления - виждала съм я само на екран,но пък някои от друго предаване ги познавам лично...

Бизнеса си е бизнес!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има хора,които могат да проникват в миналото.Аз съм склонна да приема това,което казва Слава Севрюкова - Ботев е бил убит от свой четник.Левски също е предаден от свой човек.За съжаление историята прелива от подобни примери!

Ако ясновидец предрече бъдещо събитие,сбъдването на предреченото уверява хората,че този човек наистина притежава ясновидска дарба.Но как да разберем истина ли са нещата които ни казва ясновидеца за събития станали преди толкова години?:hmmmmm:Според мен са нужни неоспорими веществени доказателства за да се произнесем дали виденията на ясновидеца съвпадат с историческото събитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Миналото може да се прочете по-лесно. Настоящето и бъдещето са в движение и винаги има промяна, макар и малка...:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Четох вчерашен "Стандарт", в който има интервю с някакъв гуру Валентил Ковачганев. Та той твърди, че е погледнал в бъдещето (след векове) и е видял същите човешки отношения като днешните ...Да бе да ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ясновидството не е официално признато за научен факт, тъй като то е неизгодно за религията, политиката, търговията и междуличностните взаимоотношения. Ясновидството обезсмисля личната, семейната, служебната, тъговската, държавната - изобщо всякакъв вид тайна, което ще преобърне обществото. Следовотелно е безсмислено да се очаква държавна научна институция да потвърди съществуването на ясновидството, като безспорен психичен феномен.

Линк към коментар
Share on other sites

"ВалентиН" исках да кажа. :)

Следовотелно е безсмислено да се очаква държавна научна институция да потвърди съществуването на ясновидството, като безспорен психичен феномен.
Някой ден ще се признае. :)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

В Румъния узакониха ясновидците и астролозите

От днес ясновидците в Румъния могат да имат частна практика, съобщават местните медии, предаде КРОСС. В края на миналата година румънският парламент призна предсказването на съдбата, астролозите и други „подобни специалисти" за лица, които могат да оказват „частни услуги", наравно с икономите, балсаматорите и шофьорските инструктори. По такъв начин, ясновидството в Румъния стана легална професия.

Румънските блогъри с ентусиазъм коментират новината, като задават въпроси от типа дали сега тези хора ще трябва да декларират доходите си и да плащат данъци.

Други пък питат, дали след сеянса прорицателят ще им издава бележка, която ще им служи като гаранция за връщане на парите, ако предсказанието не се сбъдне.

Изт.

Според мен е разумно и у нас да се узаконят,защото ще плащат данъци като всички останали частници и ще носят отговорност при евентуални вреди причинени на клиента.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Имате грешка - дейността на гадателите, екстрасенсите и биоенерготерапевтите отдавна е узаконена в България и те дължат годишен патентен данък.

Облагане с годишен патентен данък по реда на ЗМДТ

...

22. Компаньонки и компаньони - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 3000 до 6440 лв.

23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 500 до 1680 лв.

24. Гадатели, екстрасенси и биоенерготерапевти - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 2000 до 5600 лв.

25. Фотографски услуги - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 200 до 1040 лв.

...

Редактирано от Академик
Линк към коментар
Share on other sites

Имате грешка - дейността на гадателите, екстрасенсите и биоенерготерапевтите отдавна е узаконена в България и те дължат годишен патентен данък.

Облагане с годишен патентен данък по реда на ЗМДТ

...

22. Компаньонки и компаньони - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 3000 до 6440 лв.

23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 500 до 1680 лв.

24. Гадатели, екстрасенси и биоенерготерапевти - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 2000 до 5600 лв.

25. Фотографски услуги - данъкът се определя според местонахождението на обекта:

от 200 до 1040 лв.

...

За този закон знам - имах предвид да се узакони дейността на всеки който желае се занимава с ясновидство и т.н.,без да се изисква документ издаден от някоя "школа" срещу заплащане.Тези документи за мен са фалшиви,по простата причина че тези които ги издават,нямат това право.

Доколкото знам,преди години такъв документ се е издавал след специални изследвания.С тази дейност се е занимавала доц. Вера Точева,а изследванията са провеждани в Пловдив в Централната лабораторията по биоенергетика.

След като вече тази лаборатория не съществува,защо е нужно хората които желаят да се занимават с тази дейност да пълнят нечии джобове за някаква си незаконна тапия,а просто не им се даде възможност да регистрират дейността си и да си плащат данъците?

Линк към коментар
Share on other sites

И сега можете да работите в паранормалната сфера и никой няма да Ви иска документ - просто си плащате патентния данък и това е. Държавата за момента не изисква признаване на Вашите способности. Няма оторизирана институция.

Линк към коментар
Share on other sites

И сега можете да работите в паранормалната сфера и никой няма да Ви иска документ - просто си плащате патентния данък и това е. Държавата за момента не изисква признаване на Вашите способности. Няма оторизирана институция.

Не го желая,нито пък мисля,че имам някакви паранормални способности.:)

Просто познавам хора,които наистина имат способности,но нямат средства да си платят "курсовете" в някоя от школите.

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи за какво искат да изкарат курс - за придобиване на умения и знания по ясновидство или за сертификат за феномен, който няма никаква стойност пред държавата, но впечатлява обикновените хора, които не са запознати със законодателството.

А гледате ли "Лига на познавачите" по Нова? Чиста пародия.

Редактирано от Академик
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...