Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

Guest Кристиян

Апендицитът също е феномен...

Ясновидството е като апендикса-седи си кротко и хабер си нямаме от него, освен че е някакъв рудиментарен орган...Не е задължително да преболедуваме от апендицит, нали? Има си статистика, и сравнително малко хора всъщност се сдобиват апендицит с или без усложнения...Лечението е ясно- от апендицит се умира, ако не се оперира, или ако не се оперира навреме...

Колкото до Ванга...Феноменът Ванга = липса на връзка с мъдростта + един силно денатуриран интелект, могат да настъпят ясновидски и психометрични качества- ясно, точно, кратко и изчерпателно...и приложимо за всички други "феномени"...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за апострофите - осветляващи и ясни са. Приемам другостта на драго сърце. :) Винаги държа в ума си думите на д-р Щайнер, че не съществува нищо в света, което да не привлече срещуположно мнение и че това друго мнение може да носи също истина, но от друга гледна точка (между другото гледните точки биват основно дванадесет... :thumbsup: ).

Духовната наука наистина ще внесе още много дълбочина в разсъжденията и търсенията ни. Напред!:)

Редактирано от Аметист
Линк към коментар
Share on other sites

Същевременно съм убедена, че далеч не, както казваш, "всеки обикновен човек" може да постигне свръхсетивно познание (поне далеч не в еднаква степен - нито количествено, нито качествено) и съвсем не е задължително в този живот да бъде с безупречен морал (за съжаление).

............

Защо не съществуват специалисти в областта на ясновидството? Нали всеки обикновен човек можеше да постигне свръхсетивно познание за висшите светове?!

Аз също като Диана Илиева мисля, че не всеки човек има възможност да развие ясновидски способности. Според мен, този човек трябва да си се роди с тези заложби, но това не значи задължително, че ще ги развие. Но не това прочетох от Аметист. Прочетох това:"възможността един обикновен човек да постигне свръхсетивно знание". И това, че:" достъпът до Духовните светове се открива ясно за хора с безупречен морал". И тук мисля, че си говорим за две различни неща, от една страна ясновидството, което е на по-ниско стъпало от духовното виждане, което е много по-висока степен на духовно развитие. За него задължително е необходим "безупречен морал" и не само.

Но понеже тук си говорим за ясновидството, ще кажа, че хората, които развиват своите така наречени ясновидски заложби, прониквайки в Тънкия свят, обитаван от различни духовни същности, са в голяма опасност от обсебване.

Чела съм, че в древността на изток такива деца с вродени заложби са се отглеждали и възпитавали по определен начин, за да не ги развият. По този начин са ги предпазвали. Но така или иначе, не се е очаквало от тези деца да станат духовни водачи.

Линк към коментар
Share on other sites

"Духовната наука наистина ще внесе още много дълбочина в разсъжденията и търсенията ни. Напред!"

Е не пак се почувствах супер и ми доидоха думите.

Напред! Науката е слънце, което във душите грей! :3d_097:

Как ми се редят изреченията,откачена работа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Още преди ок.100 г. епископ Чарлз Ледбитър, теософ и изследовател на парапсихичните феномени, в началото на книгата си "Ясновидството", София,1913, пише:

"Думата "ясновидство" (Clairvoyance) значи буквално "ясно-виждане" и е една дума, която за нещастие е била твърде много понижавана от злоупотребленията с нея: с нея се титулуват всевъзможни хитреци с цел да експлоатират простовярващите."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За човека реално съществува конкретното, материално настояще, но успоредно с него той живее в един сетивно-ирационален свят, движен от закони, които не са му съвсем познати и които се намират в перманентен конфликт с логическите механизми на сетивно-телесния опит. Известна е човешката способност за претворяване /преместване/ на реалността, към която нагажда своите възприятия и емоционални преживявания, намиращи се извън материалното.

Чисто биологично между т.нар. перцептивни способности на главния мозък и рефлекторните функции на гръбначния, разликата е единствено в степента. Когато гръбначният мозък привежда получените импулси в движения, които повече или по-малко се осъществяват, главният мозък води тези импулси във взаимодействие с двигателните механизми, където има по-голяма свобода, но това което във възприятията ни се обяснява чрез главния мозък, са приготовленията или внушенията, но не и самата действителност.

Мозъкът извлича от живота на съзнанието всичко, което може да бъде изразено с движение, всичко, което може да бъде материализирано; той е точката, в която "духът" се врязва в материята; той осигурява във всяка минута приспособяването на "духа" към обстоятелствата; той поддържа непрестанно "духа" в контакт с материалната действителност.

На равнище мозък и нервна система човекът не е нищо повече от един безкрайно софистициран апарат за реакция и въздействие със заобикалящата го среда..

Някои изследователи имат хипотеза за мозъчните пси или алфа вълни, стимулиращи паранормалните феномени, които за разлика от вълните бета /регулиращи нормалната мозъчна дейност/ се придвижват в пространството и във времето със скоростта на светлината и се връщат назад към нашия ум със съобщения за реални образи и събития. Според теорията за нетрадиционните комуникации - мисловните ни вълни могат да пресекат някой магнитен геобиологичен възел или друга форма на свободна земна енергия и след аномално физическо завихряне да усилят алфа вълните, проектиращи телепатични съобщения.

Например, способността да се ясновидства с помощта на кожен контакт е наречена дермооптически талант.

Парапсихолозите се опитват да обяснят необичайното явление виждане чрез пръстите с различни хипотези. Някои поддържат тезата, че екстрасенсите реагират на нищожните температурни различия на повърхностите на обектите, други говорят за сетивно възприятие на различията на оцветителите, а трети поддържат идеята за виденията от дистанция. Става дума за уникална възприемчивост на сетивните органи, изглеждаща като свръхестествена проява...

Експериментите потвърждават и възможността за паранормално виждане на места и предмети, разположени на над километър и половина разстояние. Установява се, че загадъчната способност на екстрасенсите не намалява с разстоянието и че феноменът не се блокира при "електрическото изолиране" на субекта в т.нар. клетка на Фарадей.

Има една много интересна теория за параноята като екстрасензорно възприятие, което, подобно на телепатия, дава достъп на човек до несъзнаваните импулси на другите. Те, естествено в случая, са предимно агресивни и затова обкръжението се възприема като враждебно.

Също така, много хора, класифицирани като психично неуравновесени, много лесно се поддават на психично въздействие /екстрасензорно възприятие/.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има една много интересна теория за параноята като екстрасензорно възприятие, което, подобно на телепатия, дава достъп на човек до несъзнаваните импулси на другите. Те, естествено в случая, са предимно агресивни и затова обкръжението се възприема като враждебно.

Също така, много хора, класифицирани като психично неуравновесени, много лесно се поддават на психично въздействие /екстрасензорно възприятие/.

Колежке, преди 4-5 години обсъждахме наблюдения върху познати и клиенти за резултатите при хистериците и епилептиците и тяхната добра екстрасензорна познаваемост в състояние на афект и криза. А точно обратното - параноиците си блокираха екстрасензориката заради спецификата на своето личностно разстройство. :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, при нарцистичните параноици е точно така - не се прави разлика във възприятията.

Но... винаги има изключения - например аз :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Как си обяснявате ясновидството, какво е то според вас? Болестно състояние, приемане на :dancing yes::hypocrite: информацията като спомен или друго?

Как мислите, дар от Бога ли е :king: или всеки сам, развива :sorcerer: способностите си?

Как да разберем имаме ли ясновидски способности?

Отговорите от които имаме нужда, са в нас самите. Отговорите на въпросите и събитията, които ни се случват, носим в себе си. Нашето подсъзнание знае всичко, тоест има отговор на всеки въпрос, трябва само да гледаме, да слушаме и да вярваме. Ако ни е трудно да ги разчитаме, най-добрият начин е да се обърнем към Менталната радиестезия. За съжаление няма много информация в Интернет по тази тема /става въпрос за бълг. сайтове/, ще си позволя да ви насоча към един - http://heiromantiaanaliz.dir.bg/, дано да ви бъде от полза.

На въпроса дали е дар от Бога или всеки сам развива способностите си, ще кажа ДА, ЯСНОВИДСТВОТО Е ДАР ОТ БОГА - ВСЕЛЕНА, но все пак всеки от нас сам доразвива своите способности. Например при Менталната радиестезия не се изискват особени способности, тоест хората са такива какива каквито са, без специални дарби и заложби. Повече от 90% от всички ни, имат вродени умения, тоест голяма част от нас са потенциални, ментални радиестезици и с лекота работят с махала, багети или дори най-обикновени лозови пръчки.

Менталната радиестезия се явява проявление на духовно-творческото ни начало, и ние винаги можем да използваме своето мисловно съзнание, подсъзнание и интуция, за да намираме отговорите на всички въпроси, които ни вълнуват.

Това не означава ли, че ясновидството е дар от Бога, но ние сме в състояние да доразвием този дар в изключително висока степен?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Дотук прочетох доста цитати от книги, догатвания как се става ясновидец и много теория трябваше да преглътна в търсене на нещо реално от вашите писаници.

Когато говорим за ясновидство , трябва да изхождаме от позициите на хората , които имат такава дарба, а не от позициите на онези които четат езотерична литература. Аз познавам една истинска ясновидка, говорила съм с нея за дарбата и, правила ми е прогноза за бъдещето, която се сбъдна на 100 %, в един етап ми се наложи да се възползвам от дарбата и да лекува - успешно ме излекува, водих и приятели при нея, които останаха много доволни и си заведоха на свой ред техните приятели при нея. Тя твърди, че ясновидството е дарба от Бога и притежава екстрасензорните си способности от дете.Така , че горните цитати , че психически нестабилни хора и бездуховни са ясновидците ме потресе с некомпетентността им.Мойта ясновидка е психично и физически здрав човек. Лекува с биоенерготерапия точно психично болни, вижда чакрите на човека срещу нея и може да му сложи светкавична диагноза, без да е необходимо скъпо и болезнено изследване, както е в лекарските кабинети.Досега не съм чула негативен отзвук за нея , казва се Соня Заварчик. Преди да се запозная с нея бях прочела доста окултна литература, но след контакта със Соня, се убедих , че това са книги писани с комерсиална цел и от тях не се придобиват способности, защото тази материя не подлежи на практическо научаване.А що се отнася до философията на бялото братство, то създателя му Дънов е ясновидец и пророк, и учението му го надживява, има почитатели и днес по целия свят.Дънов също е дошъл с дарбата си от Бог.И нека ние да не бъдем песимисти и дървени философи, а да попием от тях положителната мисъл и енергия. И да помним, че този дар Бог го дава на достойните си чеда.

Линк към коментар
Share on other sites

Tania13, разбира се - всеки има право на мнение. Но.. Форумът и темите не смятам, че са място за реклама на някого.

Относно г-жа Заварчик - спестявам мнението и отношението си, т.к. познавам госпожата, писала съм за нея, изследвала съм я професионално... и определено съм на диаметрално противоположно от твоето пристрастно мнение за нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Дотук прочетох доста цитати от книги, догатвания как се става ясновидец и много теория трябваше да преглътна в търсене на нещо реално от вашите писаници.

Когато говорим за ясновидство , трябва да изхождаме от позициите на хората , които имат такава дарба, а не от позициите на онези които четат езотерична литература. Аз познавам една истинска ясновидка, говорила съм с нея за дарбата и, правила ми е прогноза за бъдещето, която се сбъдна на 100 %, в един етап ми се наложи да се възползвам от дарбата и да лекува - успешно ме излекува, водих и приятели при нея, които останаха много доволни и си заведоха на свой ред техните приятели при нея. Тя твърди, че ясновидството е дарба от Бога и притежава екстрасензорните си способности от дете.Така , че горните цитати , че психически нестабилни хора и бездуховни са ясновидците ме потресе с некомпетентността им.Мойта ясновидка е психично и физически здрав човек. Лекува с биоенерготерапия точно психично болни, вижда чакрите на човека срещу нея и може да му сложи светкавична диагноза, без да е необходимо скъпо и болезнено изследване, както е в лекарските кабинети.Досега не съм чула негативен отзвук за нея , казва се Соня Заварчик. Преди да се запозная с нея бях прочела доста окултна литература, но след контакта със Соня, се убедих , че това са книги писани с комерсиална цел и от тях не се придобиват способности, защото тази материя не подлежи на практическо научаване.А що се отнася до философията на бялото братство, то създателя му Дънов е ясновидец и пророк, и учението му го надживява, има почитатели и днес по целия свят.Дънов също е дошъл с дарбата си от Бог.И нека ние да не бъдем песимисти и дървени философи, а да попием от тях положителната мисъл и енергия. И да помним, че този дар Бог го дава на достойните си чеда.

Таня, аз гледам с карти Таро от 11 години, нямам неточна прогноза. Това прави ли ме ясновидец?

Говоря за смърт, за раждане, за болести, за всичко, което вълнува съвременният материалистичен свят.

Аз не се мисля за ясновидец.

Имежду дргуото няма ясновидци, просто има хора чийто архетип е пробуден за действие, но за сметка на Аз-а. За мен истинското ясновидство е осъзнаването.

Линк към коментар
Share on other sites

Да бе, къде ги тези ясновидци? Дори за Ванга не съм сигурен - проследявали са научно твърденията и, но не са били потвърждавани. Колкото пъти съм ходил при ясновидци преди време, винаги съм ходел с вяра и разтвореност. Е, нямаше нито веднъж кой да е да ми предскаже поне някакви общи параметри. Мога да кажа само, че на мен не ми познават - може пък с други да имат по-голям успех, може пък нещо в мен да не им позволява да "видят"! Всъщност, вярвам в ясновидството. И точно в това енергоинформационното, баш езотеричното. Има едно ясновидство, ясноусещане или 'ясноенергоимпулсничене" :) , което е ежедневие за повечето хора, стига да сме сензитивни за него. Почваш да си мислиш за някого и усетиш нещо различно с него, тръгват образи за него, чувства, мисли, когниции, обадиш му се, а той ти казва :"Абе аз много си мислех да ти се обадя, но не смеех...". и десетки други такива емпатично-мисловни всякакви феноменчета, необясними логично. Понякога попадам на "канал 3" с някакъв георги или някъде по щракането с дистанционното, на пентаграм ясновидци или някои други и се заглеждам. Ами, колкото и да не искам, трябва да призная, че не може винаги само по един глас и да бъде налучкване - ами имат някаква дарба хората - май, де да знам!

Иначе в психотерапията, на базата на чистата логика и опита си, след опознаването на човека, можеш да предскажеш поне в общи параметри как ще се развиват връзките му или брака му, в професията дали ще напредва или не, за какво е подходящ и за какво не, каква жена/ мъж са му нужни, за да е щастлив, стереотипите в случването на взаимоотношенията му, които ще преживее и т.н. и т.н. Колкото ставаш по-добър, толкова по-бързо проследяваш тези когнитивни параметри и съответно "предвиждаш", при това с много по-голяма вероятност от ясновидец основната структура на събитията в живота на човека. Смятай, друже, щом го съзнава това някой само с няколко години опит в терапията, какво да си говорим за терапевти с 30 год. опит?! Ми това са си баш ясновидци чини ми се мене грешния гледащ, но не виждащ... айде да спим, че стана утре...

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога попадам на "канал 3" с някакъв георги или някъде по щракането с дистанционното, на пентаграм ясновидци или някои други и се заглеждам. Ами, колкото и да не искам, трябва да призная, че не може винаги само по един глас и да бъде налучкване - ами имат някаква дарба хората - май, де да знам!

Информация на ухо: Пак си се вързал, зайчик :D Всички ТВ-предавания от този род в местния (че и в чуждия) ефир - са на запис. Обаждат се подставени хора. Всичко е нагласено. Както и в печатните реклами (по вестници, списания, интернет...). Плащаш си времето, карето или каквото е там - и ой-ла-ри-пи!

Затова, спи спокойно относно "феномените" - такова нещо нема :D

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже името Ванга се спомена в доста постове, бих желала съвсем безпристрастно да преразкажа един мини филм. Той е от частна колекция на човек, който е бил с руския екстрасенс-скенер Г.Грабовой. Имах шанса да видя откъси от оригинала само веднъж преди години и помня само най-яркото.

Преди около 13-14 години много нашумелият руски лечител Г. Грабовой бе дошъл в БГ, именно за да посети Ванга. Той искаше или рекламираше, че може и мъртви да възкресява. Че е втори Лазар...

И така - какво бе запечатано на видео лента?

Седят група българи, Грабовой и един руски оператор. Българите предупреждават, че Ванга е дала разрешение само за спешна среща, но не и за снимане с камера, и може да се ядоса.

Руснакът си снима право към къщата на Ванга, която е на около 20-30 метра.

В един момент през телената ограда се вижда как излиза Ванга по пътечката си. Спира, обръща се рязко и бързо по посока точно към камерата. Вдига ръка към камерата.

И записът спира. След това камерата не работи. Срещата не е записана на видео.

После в няколко сервиза са му казали, че няма повреда и всичко си е било наред и без поправяне си е работила. :hmmmmm:

Подобен ефект съм виждала преднамерено правен от майстори на бойни изкуства.

Иначе е твърде странен технически "временен дефект"

Мисля, че в ютюб имаше откъси от тези кадри, както и някакъв спор относно какво му е казала Ванга.

Де факто тя му каза, че не е добре да възкресява мъртви и да се прави на Бог. А в пресконференцията той излъга, че тя го подкрепя и се радва за силите и лечителските му дарби.

След това разбрах, че около него в Русия са се залепили много олигарси, създали са заедно финансова империя. После са го съдили за данъчни измами и е бил в затвора. Не помня как е умрял преди около 3-5 години.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

По-горното мнение на Орлин за пореден път ме накара да се замисля.. и ми стана и хубаво, но и мъничко тъжно.

От позицията на своята интелигентност и прозорливост, знания и опит – той прави своите пробойни в разбулването на механизмите за извънсетивно възприятие и въздействие. И както винаги е точен – и това много ме радва. А ще кажа и защо ми е и тъжно.

За да няма съмнение, ще уточня, че за мен въпросът с „феномените” стои така: Всички сме такива – имаме целия набор от психични качества, но ограничаването им зависи от нашето осъзнаване и отговорност при използването им. Ей това е проблемът, според мен – че повечето хора делегират права и отговорност на други хора при решаването на личните си проблеми, а не че по принцип има хора на „пазара за феномени”. Да, това е тъжното!

Ще дам един пример, описващ по нелеп начин как хората със сляпа вяра се доверяват почти на всеки, когато имат сериозни проблеми. Навремето с бившия ми колега сме си правили експерименти за въздействието на рекламата (телевизионна и печатна) върху психиката на хората. В специализираните рубрики на вестниците ежедневно има обяви за подобен род услуги – коя от коя по-комични (от моя гледна точка). Едната започваше с „Ходжа гледа на Коран.. и т.н.”. Ние измислихме няколко варианта, като например „Ходжа гледа на Тиган” и още по-нелепи.

И о, да – хората се обаждаха! Съвсем нормални и интелигентни хора, които заслепени от проблемите и суеверията си, даже не вникваха в смисъла на текста, а камо ли в нещо друго. А колкото повече им обяснявахме целта на експеримента ни, колкото и да се опитвахме да им „отворим очите” по принцип – те толкова повече си искаха „ходжата с Тигана” и ставаха агресивни към опитите ни да ги освободим от илюзиите.

Линк към коментар
Share on other sites

Май предлагането на ясновидски услуги наистина може да се класифицира като едно паразитно бизнес финансово експлоатиращо изсмукващо закачане на "видците" за когнитивните изкривявания, предразсъдъци, магично мислене и логически сривове на хора/ клиенти с недостатъчно здрав разум. И да, хората си държат на вярванията и става "ела вълчо, изяж ме"...

А винаги ли тези от тв-то работят с нагласени разговори? Ами какво правят с невежите като мен, които могат да им звъннат?

А истински видци има ли? Но наистина енергоинформационни, а не познанийно логични! Има ли? Може би да, ама ...

Линк към коментар
Share on other sites

А винаги ли тези от тв-то работят с нагласени разговори? Ами какво правят с невежите като мен, които могат да им звъннат?

Това няма как да се случи. Защото всичко е на запис. Например, всяко предаване си има ден, в който използва студиото и апаратната. Според формата и честотата на излъчването му се правят и различен брой записи - като например, ежедневните блокове на Марта Вачкова, бившето "Искрено и лично" и всички женски предавания от рода "за мама" и тв-игри, се правят по няколко записа на ден, а често и всички записи за седмицата в един ден. Една от причините е, че това са частни продукции, които плащат време за ползването на студиото и техническия екип и така им излиза по-евтино. Другата причина е по-важната - така се предпазват от издънки и евентуални обаждания на недоброжелатели.

Преди шест години, когато за пръв път започна масовата поява на "ясновидски предавания" - да, имаше стремежи да се правят живи предавания (особено по кабеларките, т.к. при тях е много по-евтино, а и няма такава заетост на студиата). Обаче, много бързо се осуетиха подобни амбиции, т.к. започнаха да се обаждат потърпевши клиенти на "феномените" и да псуват в ефир :D А глобите за подобни гафове са 4-5 цифрени в евро, според рейтинга на медиата.

Затова се ползва следната схема: Участникът отива на запис със свои хора или се ползват хора от екипа в телевизията. Инсценира се обаждане по телефона, а "клиента" просто звъни от съседната апаратна. чиста работа! Ако не вярваш - обади се в някоя медийна редакция (без значение ТВ или вестникарска), представи се за "ходжа Орхан - вселенски пророк" или нещо такова шаренко, и те сами ще ти кажат тарифите си и схемата.

А истински видци има ли? Но наистина енергоинформационни, а не познанийно логични! Има ли? Може би да, ама ...

Видци има. Всеки може да долови тази био-енерго-информация – къде по-ясно, къде не. Тя е навсякъде около нас - като мрежа. Просто не всеки й обръща внимание.

И сякаш повечето хора имат проблем не толкова с ясно-видството си, а с вътрешно-видството си ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Това няма как да се случи. Защото всичко е на запис. Например, всяко предаване си има ден, в който използва студиото и апаратната. Според формата и честотата на излъчването му се правят и различен брой записи - като например, ежедневните блокове на Марта Вачкова, бившето "Искрено и лично" и всички женски предавания от рода "за мама" и тв-игри, се правят по няколко записа на ден, а често и всички записи за седмицата в един ден. Една от причините е, че това са частни продукции, които плащат време за ползването на студиото и техническия екип и така им излиза по-евтино. Другата причина е по-важната - така се предпазват от издънки и евентуални обаждания на недоброжелатели.

Преди шест години, когато за пръв път започна масовата поява на "ясновидски предавания" - да, имаше стремежи да се правят живи предавания (особено по кабеларките, т.к. при тях е много по-евтино, а и няма такава заетост на студиата). Обаче, много бързо се осуетиха подобни амбиции, т.к. започнаха да се обаждат потърпевши клиенти на "феномените" и да псуват в ефир :D А глобите за подобни гафове са 4-5 цифрени в евро, според рейтинга на медиата.

Затова се ползва следната схема: Участникът отива на запис със свои хора или се ползват хора от екипа в телевизията. Инсценира се обаждане по телефона, а "клиента" просто звъни от съседната апаратна. чиста работа! Ако не вярваш - обади се в някоя медийна редакция (без значение ТВ или вестникарска), представи се за "ходжа Орхан - вселенски пророк" или нещо такова шаренко, и те сами ще ти кажат тарифите си и схемата.

О, Боже! Това наистина, ама наистина ли е? Дори го пропуснах в предния ти постинг - толкова не ми се вярва да съществува такава откровена наглост и лъжене в очите... О, Алллах, прости мене грешния неправоверен когнитивист... Та, як бизнес значи - не им треба докторати, доцентури и професури, ква ти наука, кви пет лева?! Хората имат дарбата... да лъжат смело... Все още не го вярвам! Възможна ли е наистина такова безочие? Ами че те постоянно за Господ говорят, за карма, за доброто, за вярата... Е, то това знаем, че си е Милтън хипнотичен модел на абстрактно говорене, индуциране на лек транс чрез разговор, ама, срам от нещо нямат ли? Поне от Себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

..не им треба докторати, доцентури и професури, ква ти наука, кви пет лева?!

Я се събуди :D

Че хората си имат титли - академични. Купуват си ги, както всички останали. С тази разлика, че съвестните като нас с теб - поне учат, ходят по лекции, творят, мислят, искат да са полезни и на хората, с които общуват и работят.. А те просто си ги поръчват по интернет или във ВУЗ-а и броят парите накуп за обучението.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Абе я кажи откъде се купуват, че щом може с лесно, защо да я караме по трудното... ? :)

Спомням си сега някои разговори на видците от телевизията. Гледаш и имаш пълното впечатление, че предаването е на живо. Изписват се номера: "Обади се на този номер сега!". Разговорите са различни - мъже, жени, стари, млади, всякакви. Пита се за нещо - провидецът бърка в а-кашата с овеса и триците на все-ленената наивност на такива като мене иии "имаме участник, познал точните килограми..." - аз виждам в аурата и бъдещето ти. жена ти ще те изостави, гаджето ще ти предложи, това ще стане, онова не. Гледам и не виждам, слушам и не чувам, пипам и не усещам, помирисвам и не чувствам, вкусвам и не долавям... Ако наистина всичко е инсценировка, то всеки такъв изглеждащ "на живо" разговор би трябвало да е нарочно записан. При това всеки "обаждащ се" нарочно да е представян като обикновен човечец, с треперещ глас, с бесъвършенства, с различни диалекти в говора, внушаващи обаждания от различни части на държавицата... наистина ли всичко е инсценировка? Във всички предавания ли? Нима никой не е разгласил как стоят нещата? Аз защо не знаех досега примерно? Провокираш ме да звънна в различни такива предавания, за да проверя тезата ти! Сигурна ли си в целия този фалш, който така провокиращо възниква след твърденията ти?

Линк към коментар
Share on other sites

наистина ли всичко е инсценировка? Във всички предавания ли? Нима никой не е разгласил как стоят нещата? Аз защо не знаех досега примерно? Провокираш ме да звънна в различни такива предавания, за да проверя тезата ти! Сигурна ли си в целия този фалш, който така провокиращо възниква след твърденията ти?

Их, значи - това умните хора са най-доверчиви.. а най-лесно се манипулират честни хора..

Много мислиш, приятел, много си умен и не виждаш очевидното.

Нагласени са, дори и "грешките" им - за да изглежда по-естествено. Просто е - всяко предаване си има програмна схема. Рекламите са на 20 минути (така се влиза и в двата часови пояса и се печели от излъчването за допустимост на минути/час), а всичко извън рекламите е свобода на действие на участника (защото той си плаща човека). Обикновено се започва с встъпителна сугестия за "величието на феномена" и някое негово "току-що извършено чудо в практиката му". По сигнал от апаратната, се пуска телефонен сигнал и звън, осъществява се включването с "клиента от съседното студио".. и така се провежда разговор. Предварително е направена уговорката с клиента как ще се казва, откъде ще е, какво ще пита, какво ще му се отговори, какви възклицания и потвърждения той да казва.. и т.н. Разбира се, ако се вслушаш - задаваните въпроси са с цел да предизвикат съответните отговори - реклама за "феномена". Толкова е очевидно, Орлик!!!!

А да, забравих - на човека му се бутат двайсетина лева за участието му. Както и на публиката в предавания, които имат хора в студиото (вгледай се, ще видиш едни и същи абонирани лелички и чичковци в редовете на публиката). За жалост, има хора, които така си припечелват пари за оцеляване и лесно се намират участници в подобни постановки.

На въпроса ти "защо не си го знаел?" - то и аз не го знаех, докато не станах водеща на такива предавания (по МСАТ, канал8, канал3..) и участник в тях и при Миглена Ангелова и други подобен на нейния формат. Не се бях и замисляла преди като теб, че може да се прави. Макар, че в университета пет години ми набиваха в главата, че журналистиката и проституцията вървят ръка за ръка и манипулацията е над-всичко - все се опъвах да го повярвам, докато не претърпях челен сблъсък с техническата реалност и не ми се разбиха всички илюзии...

Пробвай да се обадиш, ако искаш по време на предаването. Нищо чудно да те държат дълго на импулсен телефон и да те карат да чакаш, "докато те включат, т.к. има много хора на линията" и така да си трупат левчета от чакащи на опашката за нещо, което го няма.... пък може и да ти изиграят едно фалшиво включване, знаеш ли :D

П.П. Ей, за разкриването на тия конспиративни подривни тайни на братята журналисти - да знаеш, че ще ме метнат на кладата. За разкриването на други тайни - братята "феномени" преди време ме разТоркемадиха също на кладата :D Ама, не ми пука! И ако някой ми каже, че гарван гарвану око не вади - смело ще отговоря "Да.. ако не може да му извади и двете!" Е, аз смея и го правя :D

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041:

Чест ти прави, че си толкова силна и откровена!

И аз съм подозирала това. При все, че много рядко гледам телевизия и аз съм забелязала все едни и същи "зрители" и при Марта и...

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, благодаря ти за интересната информация и поздрави за смелостта. Аз също имах подобни подозрения, но е съвсем друго, когато го потвърди и разкаже човек от "първа ръка". Даже мисля, че нарочно пускат и простотии, защото после да те въртят по "Господари на ефира" си е добър ПР...реклама не винаги...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...