Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Извратени сънища


Тайнствен

Recommended Posts

Здравейте всички. На 17 години съм и всяка вечер сънувам извратени изродски сънища. На какво се дължат? Харесвам момичета разбира се, но сънувам всякакви неща, направо се стресирам. Ако някой може да каже къде ми е проблема да пише :)

Линк към коментар
Share on other sites

вероятно те терзае някакъв недостaтaчно осъзнат и подтиснат страх, който подсъзнието ти асоциира и ражда тези сънища - едно хвърчащо мнение, може и да е друго, не се тормози излишно, вероятно ако го преживееш като осъзнат сън (и знаеш как да действаш) ще можеш да се справиш с това, аз смятам че и от само себе си ще си премини, но вероятно не ти се чака..и с право

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче свързани са със сексуални извратещения, които ме е срам да споделя, нали ще ставам духовен човек :) Галио.. Благодаря за подкрепата братле(не знам как да го преживея като осъзнат сън само че). Вятър* да благодаря и на теб и това го има в сънищата ми и ме притеснява.

Редактирано от Тайнствен
Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата могат да се дължат на няколко причини.

Едва ли по интернет някой ще ти постави диагноза. :)

Има начини, сънищата да стават по-ясни или да се блокират определен вид сънища.

Ако си от София, заповядай на Медитация за мир, която се провежда всеки вторник вечер. Тя самата има изчистващ ефект.

Ще можем и да поговорим по-конкретно.

За подробности - на лични.

П.П. Хомосексуалната тематика в сънищата също може да има няколко причини и да не е непременно мисъл на сънуващия. Няма причина за притеснения..

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички. На 17 години съм и всяка вечер сънувам извратени изродски сънища. На какво се дължат? Харесвам момичета разбира се, но сънувам всякакви неща, направо се стресирам. Ако някой може да каже къде ми е проблема да пише :)

Здравей. Това, което сънуваш, е едновременно важно, но в същото време си е само един сън. По време на сън волята и самосъзанието са приспани, т.е. това, което сънуваш са модели на мислене останали от миналото ти, които в будно състояние може никога да не се появят, но появата им в сънищата показва, че те все пак съществуват все още неизживени някъде в теб. Не се опитвай да търсиш причината за тях - тя е някъде в миалото. Просто когато се събудиш ги разгледай вече в будно състояние и съвсем съзнателно ги отхвърли като несъответстващи на сегашния ти светоглед. Не се плаши, че ги има в сънищата ти, не се опитвай да ги отстраниш, а просто утвърди в съзнанието си мисълта, че тези остатъци в съзнанието ти не конеспондират със сегашния ти аз.

Преди заспиване използвай самовнушение за да утвърдиш казаното по-горе. В тези сънища няма нищо страшно, а те по-скоро са полезни, защото ти дават възможност окончателно да се освободиш от това, което те представят. Състоянието за сън, когато волята ти е приспана, е последната възможност на тези остатъци от миналото ти да се проявят. Но те ще изчезнат и от сънищата ти, когато престанеш да се страхуваш от тях, а разбереш, че това е просто ехо, от нещо вече отминало, което само по себе си е безвредно.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи тази вечер не сънувах нищо или поне не помня :) късметче далеч съм от София.. и този линк, който си дала в предишното мнение води към тази тема. Станимир благодаря за помоща, ще пробвам да си съставя изречения и да ги изгоня :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички. На 17 години съм и всяка вечер сънувам извратени изродски сънища. На какво се дължат? Харесвам момичета разбира се, но сънувам всякакви неща, направо се стресирам. Ако някой може да каже къде ми е проблема да пише :)

Тайнствен тази проблематика, не влиза ли в таргета на форуми от типа на Teen Problem.net ?

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче характера на въпросите, предопределя и характера на отговорите. Ами я ми отговори на следния въпрос : Здравейте, аз съм на 15. Напоследък нещо ми се яде, но не знам какво. Каква може да е причината? Ако знаете какъв е проблема, моля пишете ми.

Аз например, отровено си признавам че нямам ясновидски способности, и съответно няма как да разбера какво има предвид. Освен това "извратени изродски сънища" по никакъв начин не мога да свържа с гей тематиката. По-скоро, с някакви жестокости, убийства, смърт, кръв, някакви такива неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Те първа ще има да си изяснява+ осъзнава+ пречиства+ преобразява :3d_133: нещата. Това ще се случва постепенно с течение на времето стига да е будно + действено момче и да го иска :). Съгласна съм с мнението на Станимир, но и отговорите на summertime не са за пренебрегване, обаче ако е решил, че има нужда от по- конкретна помощ може да се съобрази с предложението на късметче :feel happy: . Той ще си реши какво да прави, както си усеща нещата, така :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Аз например, отровено си признавам че нямам ясновидски способности, и съответно няма как да разбера какво има предвид. Освен това "извратени изродски сънища" по никакъв начин не мога да свържа с гей тематиката. По-скоро, с някакви жестокости, убийства, смърт, кръв, някакви такива неща.

Напълно споделям това мнение.

По тази причина помолих Тайнствен да ни разкаже поне един сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами я ми отговори на следния въпрос : Здравейте, аз съм на 15. Напоследък нещо ми се яде, но не знам какво. Каква може да е причината? Ако знаете какъв е проблема, моля пишете ми.

Причината е пубертета и промяната в човека през този период. Посочването на конкретна храна е грешния отговор. ;)

Мисля, че в същия дух трябва да се търси и отговора на тази тема. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички. На 17 години съм и всяка вечер сънувам извратени изродски сънища. На какво се дължат? Харесвам момичета разбира се, но сънувам всякакви неща, направо се стресирам. Ако някой може да каже къде ми е проблема да пише :)

Taйнствен, не се стресирай.

Аз пък никак не споделям мненията до тук - нито е глупаво това, което питаш, нито имаме право да питаме, какво точно сънуваш, нито причината да сънуваме такива неща е някъде в миналото ни, както и няма никакъв смисъл да се опитваш със самовнушения и др.п. да прогониш тези сънища.

Първо, за да не се притесняваш толкова, ще ти кажа, че повечето хора сънуваме разни гадни неща, кошмари и т.н. особено в тийнейджърските си години; пък при много хора и след това, зависи как и по какъв начин се развиват в живота.

Второ по време на сън човек преработва и подрежда чувствата, емоциите и мислите, но по-същественото е, че се обучава и хармонизира.

За да кажа нещо по-подробно, искам само да разбера - ти пряк участник ли си в действията в съня или си предимно наблюдател?

Линк към коментар
Share on other sites

Taйнствен, не се стресирай.

Аз пък никак не споделям мненията до тук - нито е глупаво това, което питаш, нито имаме право да питаме, какво точно сънуваш, нито причината да сънуваме такива неща е някъде в миналото ни, както и няма никакъв смисъл да се опитваш със самовнушения и др.п. да прогониш тези сънища.

Първо, за да не се притесняваш толкова, ще ти кажа, че повечето хора сънуваме разни гадни неща, кошмари и т.н. особено в тийнейджърските си години; пък при много хора и след това, зависи как и по какъв начин се развиват в живота.

Второ по време на сън човек преработва и подрежда чувствата, емоциите и мислите, но по-същественото е, че се обучава и хармонизира.

За да кажа нещо по-подробно, искам само да разбера - ти пряк участник ли си в действията в съня или си предимно наблюдател?

Различно един път наблюдател, следващия сън участник и така.. От два дена не съм сънувал нищо. Мисля, че ще успея да ги изгоня напълно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Щом често си и участник, да не те отчайвам или предубеждавам, но сънищата ще продължат още доста време. Една индикация, че скоро ще престанат е, когато все по-често си наблюдател или поне си някак раздвоен - хем си участник, хем се виждаш и отстрани. Когато човек е участник, той участва така да се каже в интензивно обучение и все още не може да се говори за приключване.

Не се опитвай да ги "изгонваш"; с това само ще забавиш и удължиш процеса.

И друго мога да ти кажа - по правило на сън проиграваме повече това, което не сме в живота. Например някой човек, който е така по-хард, активен, холерик, обича примерно да спори и да надделява над опонентите - такъв човек може да сънува серия от сънища, как бяга, и се крие, и го гонят и т.н., както и обратно - един по-кротък, отстъпчив и т.н. човек да сънува как се бие и побеждава, как буквално размазва нещо/някой ... :)

Единственото, което можеш да направиш, за да подобриш нещата, е да култивираш по всевъможни (но не такива насилствени, ограничителни, включително ако е възможно избягвай и прякото самовнушение) начини доброто в теб, също да се учиш да приемаш себе си и света около теб, с всичките ви хубави и лоши страни - ще намериш множество съвети и материали за четене и тук, в този сайт.

Линк към коментар
Share on other sites

даа, последния пост също е доста точен към него мисля, че не е лошо да се добави въпроса: Тайнствен опитваш ли се да немислиш за ,,степента'' и ,,начините'' по които ще станеш ,,духовен човек'' (цитирам Тайнствен - ,,нали !ще! ставам духовен човек'') ако отговорът е ,,Да'', то тогава съвесем логично е да се предположи, че сънищата които имаш са следствие от неосъзнат страх ,,да не отидеш твърде далеч'' от физическия и материален начин на живот, крачейки като в тунел след духовните си потребности (неизяснени потребности). Това би могло да роди един ужасен вътрешен конфликт, който обаче неискаш да приемеш за факт (неискаш да мислиш за него) така той остава неразрешен...спестявам малко теория... и ето ги твоите сънища? а дали е така?

..И последно имайки се впредвид че си на 17г, съвсем нормално ми звучи все още да си раздвоен в своите чувства и потребности. Ако е така съвета ми е - постави знак за равенство между стойноста на духовните и материални потребности и конфликта ти ще изчезне :)

Линк към коментар
Share on other sites

Значи тази вечер не сънувах нищо или поне не помня :) късметче далеч съм от София.. и този линк, който си дала в предишното мнение води към тази тема. Станимир благодаря за помоща, ще пробвам да си съставя изречения и да ги изгоня :)

Точните ми думи бяха:

„Не се опитвай да търсиш причината за тях - тя е някъде в миналото. Просто когато се събудиш ги разгледай вече в будно състояние и съвсем съзнателно ги отхвърли като несъответстващи на сегашния ти светоглед. Не се плаши, че ги има в сънищата ти, не се опитвай да ги отстраниш, а просто утвърди в съзнанието си мисълта, че тези остатъци в съзнанието ти не кореспондират със сегашния ти аз.“

Тук основното е отношението ти към сънищата, да отхвърлиш влиянието им върху теб. Те ще си отидат, когато разкъсаш връзката си с тях. Трябва да ти е безразлично дали ще сънуваш въпросните сънища или не, да не се плашиш от тях. Кажи си: това от сънищата не съм аз; аз не бих действал по този начин – това е отхвърляне, а не желанието тези сънища да ги няма. Те пак ще си отидат, но не защото ти желаеш така, а защото си станал независим от тях и въпросните сънища не ти правят впечатление.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Съвсем спокойно мога да споделя, че съм сънувал как правя див и необуздан секс с най-добрия си приятел от училище, когато бях на 16-17. И какво? Анализирах с помощта на един мой познат, който прави един особен вид медитация, но който си пада и малко простак - секса и сексуалната сакралност за нищо ги няма и се бъзика на тая тема дивашката. Но това, което ми каза, си беше доста право. Той ми каза, че се касае до тайни, които с човека крием един от друг заради страх да не се отвратим един от друг. След това ме посъветва да споделя с него моята мръсна тайна, когато се почувствам готов. Споделих му я в края на август миналата година - че ходя по психиатри и че съм страдал от сексуален тормоз. Той насреща ми сподели, че като е бил на 12, един тип се е възползвал от доверието му и го е изнасилил. Та таквизи ми ти работи.

 

Моят съвет е:

Ако можеш, идентифицирай партньора си/партньорите си. Почти съм сигурен, че ги познаваш и в реалния живот. Това в почти всички случаи значи, че имате тайни едни от други и искате да ги споделите. Креватните хомоизпълнения са метафора, която често се декодира от ума грешно. Той в тази работа не трябва да взема участие, защото ще те съсипе. От личен опит го знам, затова ти го казвам. Послушай гласа на сърцето си, то няма да те излъже. Явно към тези хора от сънищата си имаш някакви угризения, задето не си им споделил нещо. Най-хубавото, което може да сториш, е да ги викнеш един по един да си поговорите насаме и да си поприказвате като пичове, може на по бира, та да си откриете картите. Не може да криеш вечно нещо. Рано или късно ще се разбере дадена твоя тайна. Най-добрата защита на нещо, което те подлудява е да го разкриеш на всички. Тогава вече няма да могат копче да ти кажат.

 

Разбра ли? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...