Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз, тя и нашия измислен свят


Тайнствен

Recommended Posts

Здравейте на всички! Ще ви разкажа моята история с НЕЯ (ще я нарека Ваня)..

Значи един ден аз си джъткам в скайп и ме добавят в един общ чат и така писах си с хората вътре.. Имаше едно момиче (Ваня), което после ме добави в абонатите и започнахме да си пишем.. Писахме си дълго време (ОТ МОЯ ГРАД ДО НЕЙНИЯ ИМАШЕ 500км разстояние), всяка сутрин ставах с телефона за да я чуя веднага, и преди да легнем (защото тя лягаше, когато аз лягах) си говорихме по 2 3 часа. Понякога не спяхме и си говорихме по цяла вечер, пък аз бях първа смяна.. С нея разбира се, се карахме и всеки ден (докато се нервех,тя плачеше), казвахме си, че се обичаме, че се обожаваме.. Карах я да ме слуша винаги и за всичко (исках да спре да пуши трева, и явно някой мой комплекс ме е карал да го правя).. И тя ми викаше, че съм и кученцето и на мен ми беше забавно разбира се, незнам и аз защо.. (още не бях се "влюбил" така да се каже, и все и се сърдех като не искаше да прави нещо.. Явно това ми беше голяма грешка). Когато накрая на годината щяха да ме изпитват, дори ми учеше уроците и ми се обаждаше за да ми помага.. До тук добре.. Бях на почивка няколко дена лятото и едната вечер докато спах ми беше звъннала, обаче аз и казах, че спя и затворих (не съм чул като е казала да и звънна като се събудя утре).. Като се прибрах вкъщи ми беше писала "Няма смисъл да продължаваме", защото аз и бях, че ако се скараме пак по - добре да не си говорим повече и така. Тя ми писа, че всичко трябва да си остане един хубав спомен (а аз вече бях решил, че каквото и да става искам да си говоря с нея, да си пиша..) Пишеше ми, да не съм с нея ако е от съжаление, защото плаче.. Повтаряше ми го.. Да не навлизам в още подробности колко сълзи изплака, които не исках всъщност ми беше много мъчно за нея когато плаче(обаче не го показвах) и постоянно гледах да я разсмивам по някакъв начин. Говорил съм дори с тяхните.. Казваше ми, че аз съм живота и, че аз съм я правил щастлива..

После каза, че не трябва да е с мен, защото ме е ядосвала и е за мое добро. Аз не бях съгласен, разбира се.. Привързах се доста към нея .. Един ден докато я карах да бъде с мен, ме ядоса до такава степен, че започнах да я обиждам (просто като се ядосам понякога, не осъзнавам какво правя и после съжалявам) .. Така тя обеща, че няма да ми прости .. След това изпаднах в някакво състояние на депресия, защото няма да ми прости.. Започнах да я моля, да плача по телефона.. Докато плаках, започна да ме обижда, да ме нарежда, че съм луд, малоумен, и всякакви от сорта.. Тогава пак ме изкара извън нерви (изнервих се докато плаках, и пак започнах и аз с обидите и псувните, просто нервите ми не издържаха).. Първото състояние, в което беше тя беше дошло да навести и мен.

Плаках, молех я по телефона всеки ден, тя се смееше и викаше няма да съм с теб и се държеше като "малоумна", всъщност каквато не беше (в моите очи) .. Последния път когато говорехме беше преди няколко седмици, повтарях и колко я обичам, беше ми казала, тяхните и казали, че и личало, че не може да живее без мен. Обаче тя пак нямало да ми прости .. Преди това ми беше казала, че ще заминава за Франция, но уви нямаше я 3,4 дена в скайп и после пак се появи.. И ще питате накрая какво стана.. Ами накрая стана така, че сега аз искам да съм с нея повече от всичко и да ходя при нея (тъй като не можахме да се видим, защото тя е малка на 15 и няма как да дойде.. Аз обаче нямах пари да отида при нея и така..).. Знам, че всичко е една илюзия, един измислен мой и нейн свят.. Не знам как и е на нея.. Но на мен страшно ми липсва.. Боря се срещу НЕВИДИМА сила :3d_133:

Линк към коментар
Share on other sites

Тя е на 15 години, а ти на колко си?

Ако си във възраст под 20 години и двамата сте в период на "водовъртеж".

Силно присъствие на основното семейство. Силна амбивалентност относно собствената идентичност ( както ясно се вижда в поста ти).

Всичко е илюзия и в същото време е реално.

Живеенето е като през мъгла, никакви общи правила не важат, всичко е строго индивидуално, още сте далече от рамките.

Приеми, че всичко това е просто част от една пътека и върви по нея, бъди внимателен и се оглеждай, защото това може да е едно от най- важните ти пътувания. Може след година да не си спомняш за него, но може и да го помниш цял живот.

Ако си над 20 години и искаш да бъдеш с това момиче, почакай да се доближи до женската си същност, тогава ще видиш един съвършено различен човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Тя е на 15 години, а ти на колко си?

Ако си във възраст под 20 години и двамата сте в период на "водовъртеж".

Силно присъствие на основното семейство. Силна амбивалентност относно собствената идентичност ( както ясно се вижда в поста ти).

Всичко е илюзия и в същото време е реално.

Живеенето е като през мъгла, никакви общи правила не важат, всичко е строго индивидуално, още сте далече от рамките.

Приеми, че всичко това е просто част от една пътека и върви по нея, бъди внимателен и се оглеждай, защото това може да е едно от най- важните ти пътувания. Може след година да не си спомняш за него, но може и да го помниш цял живот.

Ако си над 20 години и искаш да бъдеш с това момиче, почакай да се доближи до женската си същност, тогава ще видиш един съвършено различен човек.

И аз съм малък, на 17 съм. Знам, че не си заслужава.. Въпреки това продължавам да я искам и да гадая как е, къде е, с кой е, какво прави.. Докато мисля за нея ми е гадно, като спра да я мисля за нея ми е добре все едно я е нямало.. Но нещо просто ме кара да се сещам за нея. :) Да я чакам ли ? Ще се промени ли нещо ?

Редактирано от Тайнствен
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко се променя постоянно.

Всеки сам определя, как да организира живота си - в чакане или в живеене.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, благодаря ти, че отделяш от времето си за мен. Когато споделя ми олеква. Радвам се, че има хора като теб! Промених се уникално много след като момичето постъпи така с мен. Надявам се тя да ме потърси, и да се изясним.. (макар тя да не го заслужава.. Дано не остана само с надяването) :3d_167:

Редактирано от Тайнствен
Линк към коментар
Share on other sites

Авторите на това изследване (или статия) не правят разлика между любов и влюбване - грубо недоразумение. Дори децата могат да видят разликата.

Линк към коментар
Share on other sites

Авторите на това изследване (или статия) не правят разлика между любов и влюбване - грубо недоразумение. Дори децата могат да видят разликата.

Може би грешката е на преводача на статията, а не на авторите на изследването?

Доста често се срещат зле преведени статии.

Много хора бъркат влюбването с любов, особено тези, които се влюбват за пръв път.

Имам чувството, че при Тайнствен нещата стоят точно така.

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбването е хубаво нещо. Зависи дали обаче ще остане само страст или ще премине в топло чувство и разумност... То, влюбването е част, прашинка от Любовта, онази, голямата и всеобхватната.

Зависи от направлението, което взема после... :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би грешката е на преводача на статията, а не на авторите на изследването?

Доста често се срещат зле преведени статии.

Много хора бъркат влюбването с любов, особено тези, които се влюбват за пръв път.

Имам чувството, че при Тайнствен нещата стоят точно така.

Не знам какво бъркам, наистина съм влюбен за първи път до такава степен.

Днеска видях, че си написала на скайп, че е на лекар (съвпадение току що се бях върнал и аз от преглед, нещо съм настинал)..

Тя има проблем с бъбреците и получава кризи, и направо като видях "че е на лекар" го прекарах през слънчевия сплит..

Линк към коментар
Share on other sites

Може би грешката е на преводача на статията, а не на авторите на изследването?

Доста често се срещат зле преведени статии.

Много хора бъркат влюбването с любов, особено тези, които се влюбват за пръв път.

Имам чувството, че при Тайнствен нещата стоят точно така.

Не знам какво бъркам, наистина съм влюбен за първи път до такава степен.

Днеска видях, че си написала на скайп, че е на лекар (съвпадение току що се бях върнал и аз от преглед, нещо съм настинал)..

Тя има проблем с бъбреците и получава кризи, и направо като видях "че е на лекар" го прекарах през слънчевия сплит..

Тя ли е написала на скайп, че е на лекар?

Единственото, което мога да те посъветвам е да не приемаш нещата толкова емоционално, но няма смисъл, защото в подобни ситуации не са много хората, които могат "да се взимат в ръце".

Все пак, опитай да се успокоиш като насочиш мисълта си към други неща.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Да, тя е написала че е на лекар.. Приемам всичко твърде навътре.. Много я съжалявам и явно "обичам". По този начин вредя на себе си, всичко свързвам с нея. Благодаря все пак за съвета, опитвам се да не го мисля много много, за съжаление се връща.. :)

Редактирано от Тайнствен
Линк към коментар
Share on other sites

Да, тя е написала че е на лекар.. Приемам всичко твърде навътре.. Много я съжалявам и явно "обичам". По този начин вредя на себе си, всичко свързвам с нея. Благодаря все пак за съвета, опитвам се да не го мисля много много, за съжаление се връща.. :)

Пак ще ти повторя - заеми се с нещо което обичаш да правиш и което ангажира цялото ти внимание.

Само така ще можеш да отклониш поне за кратко мислите си от нея.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Много я съжалявам и явно "обичам".

Съжалявам, добро и умно момче, но любовта изключва съжалението. Макар че много хора (и моята майка в това число) смятат съжалението за основен признак за любовта, всъщност то е признак на гордост и на зависимости. Истинската любов съчувства, разбира, грижи се и... оставя любимия свободен, но не съжалява. И го казвам като човек, който до преди няколко години също не правеше разлика...

Линк към коментар
Share on other sites

Тайнствен,вземи се в ръце,спри да живееш в скайп и излез в реалния свят.Там е пълно с чудесни момичета, които можеш да прегърнеш и целунеш.500км са голямо разстояние,а и сте малки.Ако желаеш да се прекъсне тази Невидима сила/тук нещо усещането ми е за нездравословна връзка от нейна страна.../пиши ми на лични,ще ти помогна.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...