Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Прочистване на черния дроб


Recommended Posts

Здравейте!

Живо ме интересуват натуропатични методи за прочистване на организма.

Аз лично правя и в момента уринотерапия,но бих си поговорила със съфорумци ,които вече са правили прочистване на черен дроб.С какво,как?Най важно кога за да се улучи точното време-според сезон,точното време даже като дата.

Каква подготовка правите?

Аз се храня разделно засега,но ще направя поне 3 дн.гладуване.

Четох Малахов и мисля че есента не е подходящия сезон за чернодробно прочистване.Но все пак очаквам да споделите.

С пожелания за здраве,усмихнати дни

Линк към коментар
Share on other sites

https://sites.google...content/page013

Извадка от книга за 1. ниво , а ето и електронния вариант ( непълен) на книгата за 1. ниво

"Чудеса на лечение с прана".

Черен дроб, бъбреци, кръв ...могат да се пречистват профилактично , както и мн. др.

https://sites.google...alingbg/content

В големия град е трудно да се храниш само с чисти продукти, а за въздуха да не говорим. Енергията е обаче навсякъде достъпна.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

аз направих това на Учителя със сто лимона. Направих го през зимата и бях доста доволна. Първи ден един лимон, втори два, трети три и така на 10 ден 10 лимона. На 11 - 9 , и намаляваш до 1. Общо са сто лимона.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте!

Благодаря Ви за отговорите.

Към Еshavt

Кога точно го правихте прочистването,зимата е много общо.Как се чувствахте имаше ли кризи,неразположения?

Знам ,че времето за прочистването на ч.дроб обосновано от биоритмите на природата е важно.Така прочистването минава без големи кризи.В противен случайможе да не постигнем ефекта,а даже да помогнем на орган който в момента е в силата си да се прочисти.

Само с лимони ли го правихте?

четох за лимони и зехтин .Някакви по специални процедури на черния дроб като подготовка?

УСМИХНАТ ДЕН

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Късметче!

благодаря за написаното.Отворих и прочетох.Едно не ми е ясно-къде да открия човек занимаващ се с прана-не какъв да е-не искам да попадам на хора мислещи си че могат да помагат,а всъщност да се случи обратното.Знам,че Вяра е нещото което помага с каквито и да е алтернативи да се занимава човек,но вяра подкрепена със знания,възможности,убеждения и т.н.Отворена съм алтернативни методи и в момента пригагам такива и виждам че се чувствам много по добре,но още много има да работя за наистина добри резултати-чета много в спиралата-Луис Хей,Болестта като път и др.-чета осъзнавам обръщам поглед навътре към себе си за да си помогна но искам след като изчистя проблемите си-здравословно да се задържа в постигнатото,а не да върна болестта.Виждам,че имаш много написани мнения,чета ги с удоволствие.Занимаваш се с л-е с прана ?Откога?Ти с какво си помогна-сигурно нещо те е подтикнало,нали?Какво друго те увлича от алтернативите?

Редактирано от KIQRA
Линк към коментар
Share on other sites

аз нямах проблеми, поне не видни, сдпрях цигарите и сметнах за необходимо да направя прочиставнето. Никкави подготовки, то само по себе си е подготовка като започнеш със сока на един лимон и стигнеш до 10. Много съм доволна, спряха да ми излизат пъпки по лицето дори и преди цикъл. Цялата ми кондиция се подобри и насторението. Черното дробче отговаря за настроението ни също

Линк към коментар
Share on other sites

Един наивен въпрос. На ден само лимоните ли се ядат или лимоните с храната, която консумираме и през другите дни? Не съм попадал на рецептата, затова питам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също не съм попадала на тази рецепта, но знам, че прекомерната консумация на лимони води до разрушаване на зъбите.

По тази причина сокът от лимон трябва да се пие със сламка.

Извинете ме, че се отклоних от темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Винаги гледам по детайлно на всичко с което се занимавам-да отнема енергия,но когато става въпрос за здраве :D Започвам да обяснявам,че никак няма да е лошо да определите какъв тип сте-Капха,Вата,Пита.Още древните мъдреци на Индия са забелязали ,че всичко което става в природата-смяня на възд.маси,температура,влажност и т.н става и в нашия организма.Та ришите са определили 3 периода,които в денонощието сехповтарят 2 пъти-на всеки 4 часа.периода на тежест,покой и влага е Капха,тогава се активира слузта в организма-към 6-10 ч.сутринта.която способства разлагането на храната.другия период е от 10-14.-Питта-тогаваподвъздействие на влагата,топлината,изпаренията,д-жението,лекотата се активират процесите нахраносмилане-това е най подходящия период за пълноценна преработка на храната.Ако Ви се хапва-това евремето :D А периода в който се движим активно,сме найработоспособни,двиг.ни активност е най висока е Ватта-от 14 до 18ч.Та написах всичко това за да обясня че човек се влияе от процесите които протичат в природата.

ЧЕРНИЯТ ДРОБ ЗА КОЙТО Е ТЕМАТА е активен функционално от 1 до 3 ч.през ноща.в това време са активни Вата и Питта.Периодът вата е необходим за ч.дроб за да серазбият старите еритроците и да се образува жлъчка.При питта постъпва мощен поток от хронална енергия които е необходим да преобразува чуждото в свое.За това преобразуване се губи много хронална енергия.

мога да пиша още много но това засега.

следователно най доброто време за л-е на някой орган е времето на неговата най голяма активност.

Прочистването и възстановяването на органите-най активни периоди

черен дроб-пролетта

сърце-лято

бъбреци зима

бели дробове-есента

стомах между сезоните

съсбразено така прочистванията минават с по леки кризи или липсата им

:D :D :D

Линк към коментар
Share on other sites

до ФЛОРЕСТАН

Метода който аз ще използвам е-зехтин лимонов сок-прясно изстискан разбира се и никак няма да е лошо урина средна сутрешна порция.Ако не можеш да подтиснеш гнусливостта си започни с капки под езика.Всичко това се редува-пие се на глътки.

прилагайки уринотерапия не трябва да сме на медик.л-е.Препоръчвам да прочетеш Малахов-биоритмология и уринотерапия.

желая здраве :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Късметче!

благодаря за написаното.Отворих и прочетох.Едно не ми е ясно-къде да открия човек занимаващ се с прана-не какъв да е-не искам да попадам на хора мислещи си че могат да помагат,а всъщност да се случи обратното.Знам,че Вяра е нещото което помага с каквито и да е алтернативи да се занимава човек,но вяра подкрепена със знания,възможности,убеждения и т.н.Отворена съм алтернативни методи и в момента пригагам такива и виждам че се чувствам много по добре,но още много има да работя за наистина добри резултати-чета много в спиралата-Луис Хей,Болестта като път и др.-чета осъзнавам обръщам поглед навътре към себе си за да си помогна но искам след като изчистя проблемите си-здравословно да се задържа в постигнатото,а не да върна болестта.Виждам,че имаш много написани мнения,чета ги с удоволствие.Занимаваш се с л-е с прана ?Откога?Ти с какво си помогна-сигурно нещо те е подтикнало,нали?Какво друго те увлича от алтернативите?

KIQRA, преди редакцията на този пост, се обръщаше към мен, а не към късметче и аз ти отговорих.

Весело недоразумение, нали?! :D :D :D

Линк към коментар
Share on other sites

Прощавай за веселото недоразумение :D

Най вероятно защото ми допадаш със сходния начин по който мислим.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Кияра (нали така?), в случая аз питах Ешавт дали се ядат само лимоните или се яде и друга храна, и то по-скоро информативно. Иначе за терапията, която описваш, изглежда трябва човек да е по-сериозен ентусиаст от мен:).

Линк към коментар
Share on other sites

храната която си ядеш и лимоните, поне аз така я правих. От лимоните не ти се яде обаче, поне при мен е така, при други хора пък ми се оплакаха, че лимоните им отварят апетит :))

Линк към коментар
Share on other sites

Кияра, ето един метод за изчистване на черния дроб, взет от книгата на Виктор Востоков "Съкровищата на тибетските манастири".

1.Задължително условие за прилагане на метода - прави се само ако камъните в жлъчката са с размери не повече от 0,5 - 5,7 см (в книгата е написано см, но имам съмнения, че става въпрос за мм).

Това означава, че преди прилагането на метода е наложителено ехографско изследване.

2.Преди изчистването се преминава на растителна храна.

Забранява се храненето с месо, риба,мляко, сметана и употребата на спиртни напитки.

В течение на 3 дни се прави клизма и се ядат зелени ябълки.

В 19 часа на третия ден се изпиват последователно по 3 супени лъжици лимонов сок и зехтин през всеки 15 минути в общ обем 200-300 мл зехтин и сока на 2 лимона (количеството зехтин е в зависимост от теглото на тялото).

Слага се грейка под дясната страна и се ляга.

На сутринта на следващия ден (или през нощта), отивайки в тоалетната, ще видите размекнати жлъчни камъни, или черни топчета в изпражненията.

Премийте червата, закусете със сок, лека каша или плодове.

След 12 часа отново премийте стомаха. Изхвърлянето на шлаки може да се повтори.

Една седмица спазвайте вегетарианска диета.

Процедурата се повтаря веднъж на половин година.

Нито аз, нито мои познати са правили такова изчистване на черен дроб и ще бъде добре, ако някой, който е прилагал успешно този метод, да сподели с нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодарности Пламъче :D погледнах не съм сгрешила ;)

Точно това е метода-бих прибавила и някои нещица-организма 2-3 дни да се прочисти освен с храна и със натопляне хубаво на тялото-сауна-с която ще се изхвърляти токсини,аром.вани с билки.

Времето запрочистване на ч.дроб е пролетта.Важно е да се изчисли кога като ден е най хубаво.Подготовка на психика че може да има кризи при изгонване на съкровищата които сме складирали в тялото си. :D :D :D

ХУБАВА ДА Е ВЕЧЕРТА ТИ :D

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Востоков ли препоръчва прочистването на 6 м.???

Защото Малахов казва-прочистването на орган когато е в силата си в активния си период.Писах за това по горе.

ч.дроб прочистването е пролетта.

Никога не се стимулира природно силнния орган,по закона на антагонизма той ще подтисне противоположния слаб.

но съм отворена за др.мнения-това къде го прочете?Дай инфо?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! :)

Да, Востоков препоръчва процедурата да се прави веднъж на половин година - в поста ми е написано.

В същия този пост съм написала, че рецептата е взета от книгата на Востоков "Съкровищата на тибетските манастири".

Можеш да потърсиш инфо в нета - аз предпочетох да препиша рецептата от самата книга. :)

Не знам защо, но Малахов ми е чужд.

Това не означава, че отричам методите му на лечение,а него като лечител.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодарности!

Вече търся Востоков.Ще чета и ще пиша.Какво не приемаш в Малахов?Дай да побеседваме.Сигурно имаш основания.

хубава вечер

Линк към коментар
Share on other sites

Купих си Востоков днес-започвам да го чета.

Ще споделя мнение. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Пламъче!

Чета с интерес Съкровищата на тибетските манастири.Вече съм си харесала прочистване на храносм.с-ма което ще направя още тази събота или неделя.

Разбрах защо Малахов не ти допада-според мен защото по категорично ясно и точно пише за методите си.Востоков е някак по неналагащ се,в смисъл оставя те да асимилиращ, че нищо ново под слънцето това са изпитани,изстрадани,наблюдавани много много време методи,но всеки сам избира кое е най-доброто за неговия организъм според особенностите му.Истината е, че всичко изисква осъзнаване,време,желание и вяра, че това е правилното нещо за теб и хората с които си заобиколен.

Това разбира се е мнението ми което не налагам по никакъв начин

С

удоволствие бих чула твоето,а и на всеки който реши да се включи

А аз продължавам да чета :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Киара!

Радвам се, че книгата на Востоков ти е допаднала.

Първата и последната книга от Малахов която си купих беше "Методи за изцеление".

Не са ми приятни и предаванията му по телевизията.

Не мисля, че това е противоестествено и подлежи на обсъждане или осъждане.

Мой братовчед се опита да излекува по методите на Малахов пневмония, категорично отказвайки да приема предписания му антибиотик, и си докара астма.

Всеки с избора си. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче,днес прочетох доста от книжката,някъде се връщах и препрочитах за да вникна,хубавото е че Востоков дава мнного варианти от които можеш да си харесаш твоя най близкия до теб.Подкрепя сфакти всичко.Той също пише за урино...но като компреси-логично защото кожата е един от големите органи на организма с множество рецептори.изключително прости методи за приложение /то обикновенно е такапростите неща са най качествените,но защо човек е устроен да си усложнява живота/.

Какво точно прави братовчед ти?защото не е толкова елементарно,за което мисля съм писала в уринотерапия.Всичко е комплексно. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам точно какво е правил, само знам, че е прилагал методи на Малахов, когото боготвореше.

Нито едно лечение не е елементарно и човек не бива да си прави илюзии, че това, което е помогнало на комшията ще помогне и на него, особено ако се касае за сериозно заболяване.

За да се излекува дадено заболяване, първо трябва да се разбере причината за възникването му.

Само ако тази причина бъде премахната, болестта може да бъде излекувана без остатък.

Лечението "на парче" никога не води до пълно излекуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...