Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Телепатия


Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Един истински водач, първо е длъжен да се научи да се подчинява на другите; да разглежда себе си като слуга на всички и никога да не се поставя на преден план.

:thumbsup::thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

по едно време като се зачетох някъде по средата на мненията и се хванах за главата :blink: . Догми, закони, правила... в темата за телепатия. Е може ли такова нещо <_< . Някои даже се скараха на тема църква и догми :D . Е няма страшно, правила и догми има предостатъчно и за всички, кои каквито си поиска. Само да се завърти човек, и веднага се изпречва някоя догма на пътя. Обаче има едни други правила, които много често биват подтиснати точно поради някои общоприети, и това по моето скромно мнение са законите в нас. Ако някой иска да бъде християнин, чудесно, друг може да се радва, като критикува християнството, и в това не виждам нищо лошо. Но не си заслужава да се разваля такава хубава тема като телепатията :1eye: . Някои обърнал ли е внимание на телепатията във формата на сън, или във сън? Май само Милкана спомена за нещо такова..

Линк към коментар
Share on other sites

Да Лола123, Бог не е Бог на безредие , а на ред.

Телепатия по време на сън си е сън. И няма нищо общо с телепатията, има на много приблизително.

А водача не се подчинява на масите а се вслушва , иначе не е никакъв водач а подметка ...изтривалка на безумци отправили се към пъклото ... еххх... така си мисля с грешния мозък само ...грешно , но си е мое мисленето .

Ама водач а , подчинените да го командват и той да им се моли ..:)))))) Веселба ....:)))) Водач , а ??? хе хе хе хе ......

Линк към коментар
Share on other sites

Истинския водач знае как да работи с човешките взаймоотношения.

Проследи живота на Исус.

Телепатията съществува и по време на съня. На мен ми се е случвало да сънувам, че говоря на някого, а не го виждам, викам го, а него го няма и на сутринта когато се събудя... я виж той ми се обажда!

:dancing yes:

:smarty:

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

водача не се подчинява на масите а се вслушва

свиване и разширяване

топлина и студ

послушание, наставление и управление

добрият човек е чистият човек

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки, който е водил хора ( в това число деца) ясно осъзнава, че няма командване и няма молене. Ако ги има, това вече не е водене, а манипулиране на свободната им воля.

Добре се получи това в темата за телепатията... Сега си мисля, че най-сполучливо е "воденето" именно когато успеем да постигнем стабилна невербална връзка и намерим "канал" за прехвърляне на положителни емоции, увереност, спокойствие, любов... особено в тежки за водените от нас (и за нас самите) изпитания....

Линк към коментар
Share on other sites

Право казваш Донка,

но имам нещо да кажа .... Първо Посл. на ап. Павел до Коринтяните

[14:33]  защото Бог не е Бог на безредие, а на мир. Тъй е по всички църкви между светиите.

........

[14:40]  Всичко да става с приличие и ред.

В десетте заповеди е записано ... НЕправи това и това ...кражба, убийство, прелюбодейство.

А как искаш крадеца, прелюбодееца, убиеца ..ит.н да уважават закона след като са такива

А пък телепатията е средство да "видиш " този нарушител на закона. Нормално е такъв да се бори срещу закона - пречи му. Такъв ще те изкара шезофреник, малоумник , идиот ако си телепат ... да може и в затвора или лудницата да теу пъхне, пък ако е убиец и може да те убие да поиска. Това са все реалности форумци. Донка - душко , много си добричка, но само това не е достатъчно , трябва и силица Донка , за да се устои срещу такива иначе ... лошо.

Другото е от лукаваго ........ :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

А термина "ДОГМА" по духовната терминология означава "ВЕЧЕН ЗАКОН " .

Сиреч неотменим закон във времето и пространството. Не подвластен на разширението и свеването , на топлината и студа ... /подсети ме Валентин/ .. :D

А термина "ДОГМА" само заменя дългото обяснение.

Лично в този план обичам догмите - сиреч вечните закони. Защото ще ме научат на неотменими и вечни неща , а без тях няма ВЕЧНОСТ ИМА САМО СМЪРТ И ПРЕХОДНОСТ ...ВСЕ ЧОВЕШКИ СА ПОСЛЕДНИТЕ 2 КАТЕГОРИИ.

Прощавайте ако бъркам в разсъжденията си. Но така мисля .

Сигурно е лошо да търся вечните закони и категории ...Божествените . Трябва да помисля ... :smarty::whistling::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

много си добричка, но само това не е достатъчно , трябва и силица

Най-много сили са необходими на нас, хората, за да останем добри въпреки всичко, което срещаме и каквото ни се случва. Тази Сила е вътре в нас изначално - това е Любовта! И зад мен са завъртали презрително пръст "силни и умни хора", и мен са се опитвали да ме вкарат в правия път, като ме накарат да мисля и чувствам като тях, и на мен са се опитвали да угасят "слънчицето в очите ми" (каза ми го моята учителка по музика, когато бях малка - "имаш някакво слънчице в очичките си, момиченце, пази си го" ).

Опитвах ли се със сила да го опазя, то помръкваше и се давеше в сълзите ми. Когато спрях да се страхувам и "боря" за него, усетих, че Силата ми е в Любовта и Добротата, с която поглеждам хората в очите - "слънчицето" ми грее с пълна сила тогава и топи всяка тревога или зла умисъл в душите им.

Тайната на тази Сила я научих от очите на дечицата, които всеки ден ме гледат с малките си слънчица..... :feel happy:

Мисля, че и това беше по темата за телепатията май.... как да си предаваме светлината на слънцата, скрити в душите ни.... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Донка,

Благодаря, но в случая много ми са прелюбопитни мненията на опонентите ми по въпроса за догмата. Постарах се да повдигна лекичко булото ...що е то догма.

Много ми се иска да прочета мнения на духовни хора отхвърлящи вечните закони на Бога. Закони които пронизват Времето и Пространството и не са подвластни на човешкото грешно мислене обременено от първородния грях.

Пак казвам .....термина Догма според мене заменя дългото и многословно определение. Оборете ме ........

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Оринави, приятелю, лично аз не съм тук да споря, да оборвам или да се меря с някои от вас. Тук съм да се Уча с вас и от вас.

Благодаря ви!

:)

Всеки, който има нужда да се съревновава с другите - не вярва в себе си, подценява се, в него съществуват противоречия и неясноти. Такъв човек има нужда от любов и от себе изследване. Нужна е индивидуална работа на вътрешно ниво. Много често такива хора изграждат самочувствие на гърба на други, но въпреки евентуалните им постижения в живота, те продължават да чувстват колебание в душите си, липса на любов и вяра. В тях продължават да съществуват комплексите, защото не са осъзнали Истината - Има някой, който те обича винаги и безпрекословно с изгаряща любов. Той те обича и ще те обича вечно какъвто и да си ти - добър или лош. Ти от своя страна, как ще зарадваш Него, Този, който е повече от грижовен баща и майка? Аз знам, единствения начин е и ти да Му дариш любовта си, на Него и на всички Негови творения. Тогава, ти ще се чувстваш вечно щастлив.

Колкото до "догма" - Хубаво е човек да говори с прости думи, за да могат да го разбират всички, не да се изживява като оратор и да величае себе си. Не трябва да се забравя, че всичко е преходно!

:1eye:

Бъди здрав, умен и добър !

Твой приятел, Ники!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря приятелю Ники,

Не това което си написал имах впредвид. Не се изживявам на оратор и никак не величая себе си. Изказвам си мнението подкрепено с доводи и разсъждения само. което определени хора неуважеват и отхвърлят с личностни обиди.

Ставаше въпрос за подмяна на основни понятия. Благодаря съм от Любов която се опитва да подмени основни понятия. Но ако държиш/те може да има и по-просто изразяване като за първокласници. Но от уважение към опонентите съм казвал нещата с не обиждащи термини. Всяка себеуважаваща наука си има понятия и термини. Моля, зачитай ги приятелю Синева- Ники.

В крайна сметка темата е Телепатия и явленията свързани с нея. Моля ..благодаря от Любов която се опитва да подмени съдържанието на термините !!! Ти явно си следващият капацитет по психология като Орлин, дето се опитва да ми прави анализ на Душата без да ме познава . Твърде далеч си от истината приятелю. Тези трикове ....на друго място. Имай доблеста поне да замълчиш, ако нямаш достойнство да признаеш доказателствата и доводите на опонента. Говори с доводи и доказателства.

Личностните изявления и характеристики ще помоля на Лични съобщения или е-майл. ако си приятел както твърдиш и изгаряш от Любов . Важи и за другите !!!!

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Синева - Ники , братко! :D

Като ти чета думите имам усещането, че си ми прочел мислите или аз твоите или мислим заедно - не знам... :feel happy:

И с още няколко приятели тук ми е такова - телепатично! :D

Сега сериозно - дали можем да смятаме за телепатия често срещаното явление, когато от устата на другия внезапно излиза точно това (или почти това), което в момента си мислим или сме си мислели малко преди това? Или може би е синхроничност? или и двете? :hmmmmm:

Наистина се замислих сега, и аз не мога да си отговоря :hmmmmm: ( никак не ви изпитвам... :D ).

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да илюстрирам темата с пример, който е сън, но мястото му не е в разговора за сънищата.

Сънувам, че се прибирам вкъщи /естествено това "вкъщи" е старата къща, където живеехме допреди 10 г./. Разбирам, че междувременно, без мое знание, са пристигнали родителите на моя приятел, за да говорят с моите родители. Аз съм доста стресната, защото никой не ме е предупредил, а и знам, че родителите ми, поради възрастта и състоянието си, от известно време не обичат такива внезапни посещения. Още повече от такова естество и по такъв повод...

Тази сутрин споделих съня си с приятеля ми и той ми призна, че вчера е предложил на баща си точно такова непредизвестено посещение и запознанство. Баща му се е прибрал след полунощ от работа и с майка му са разговаряли по тези въпроси. И предполагам тогава съм уловила техните настроения и коментари. Е, те разбира се нямат намерението да пристигнат по този начин :).

Било си е телепатия, не може да е друго, въпреки че напоследък има определено подчертано желание, съвети, изразена готовност за подкрепа и настояване от страна на родителите на момчето да вземем да спретнем една сватба. Когато мислите са по ена тема, на едни вълни, възможно е да се получи улавяне на сигнал от друг излъчвател :) А насън е много по-лесно. Липсва обременяването на околния фон.

Линк към коментар
Share on other sites

??? :hmmmmm:  :hmmmmm:  А дали сътвореното от такива "креативни натури" не излъчва и не заразява другите със същите тези " саморазрушение, депресия и носталгия" ???

Според мен истинската креативност се "отваря" в нас точно когато се усетим "новородени" а не разрушаващи се; когато фантазията и душата ни са в радостен полет, а не са подтиснати от неудовлетворението и безнадеждността; когато нямаме време да си спомняме за миналото, защото цялото ни внимание и енергия са в настоящето - в това, което творим СЕГА!...

По темата - опитвам се да си представя телепатия, назад или напред във времето.... не ми излиза нещо... струва ми се, че тази връзка е възможна само при синхрон на двете съзнания в определен момент...  :hmmmmm:

да, права си. Не знам дали си изпитвала подобно нещо, но понякога чувството за саморазрушение и носталгия е толкова красиво.....:)

Понякога.... Това имах предвид:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, прав си. Но зависи за какво саморазрушение говорим и дали носталгията е "светла".

Красиво е саморазрушението на самозаблудите и страховете ни, според мен.

Светла е носталгията, която не ни причинява страдание. Аз си спомням със светла носталгия детството на децата ми, но не страдам от това, че то никога няма да се върне...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето и едно лично преживяване и от мен.Преди години се скарахме жестоко с най-добрата ми приятелка и се разделихме като врагове..Не се сещах за нея,защото я бях отписала от живота си завинаги.Жестоко скарване....Един ден ,след три години,просто душата ми се сви и нещо ми говореше да я потърся.Обадих се по телефона у тях ,но я нямаше.След няколко дни я срещнах близо до дома ми и я поканих на гости у дома.Без думи се сдобрихме.Когато се прибрала у дома споделила с дъщеричката си ,че е страшно щастлива ,че сме се сдобрили.На мен също ми тежеше това положение и на мен ми олекна нещо.Когато говирих по телефона с майката на моята приятелка,разбрах ,че е болна от рак,но тя самата не знае.Две години бяхме неразделни,после тя почина.Сега съм много близка с дъщеричката и тя ме покани да и стана кръстница,тъйкато все още не са я кръстили.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Какво ви е мнението :dancing yes: за телепатията? Чувал съм, че за някои това е измислица на съзнанието или болест. :1eye:

Закърняла човешка възможност - сетиво. Средство за общуване много преди появата на устната и писмената реч.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-силна телепатична връзка има между родител/дете, също и между сродни души независимо дали са приятели или любовници.Тези които си приличат се привличат и доста често думите които си разменят са нищо в сравнение с общуването им на други нива.

Линк към коментар
Share on other sites

Телепатията е естествената връзка, естественият начин на общуване между двама. Тази способност на човека да общува по този начин е от памтивека. Но при настоящия статус на хората, при сегашното им яко затворено вътрешно пространство, не се случва често. Именно затова се наблюдава само при сродни души, защото това са душите, които сме почувствали близки. А когато допуснеш някого до своето вътре, телепатията е неизбежна. Често ми се случва с приятели.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...