Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Телепатия


Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен беше интересно ,имах случаи с най добрият ми приятел ,когато си мисля за него и няма ,и минута той ми се обажда така ми се е случвало няколко пъти ,както и той споделя ,че и той се е сетил за мен .Можеби би това е началната форма на телепатия .Но само с него мисля ,че ми се е случвало .

Линк към коментар
Share on other sites

Грешката е била вярна - уловила съм не думите, а мисълта на човека отсреща.

Именно по този начин разбирах 99% от всичко, което ми казваше една колежка, говореща английски. Преди да разговаряме още първия път, аз се качвах по стълбите, чувах на английски и разбирах мислите, които тя буквално след две минути щеше да ми предаде. Случваше се предварително да зная идеите й, дори съжалявах, че не съм направила опит да споделя моите, защото в много случаи се оказваше, че мислим еднакво. Процесът беше двупосочен, тя също "четеше" моите мисли, включваше се адекватно много пъти в различни ситуации, макар да не знае български или дори нищо да не е казано на глас изобщо. Това се изгуби, когато се влошиха отношенията ни, за което помогнаха хора отстрани. Прагът на разбиране рязко падна, често ми се налагаше да я помоля да повтори казаното. Това, което виждах у нея като изградено отношение към мене, вече не исках да възприемам. Веднъж ми се извини, че може би защото не разбира добре български и не е постоянно сред нас, не е сигурна кой какъв е, какво прави и какви са му мотивите, не е сигурна какво всъщност става, затова е възможно да не е справедлива. Тя по принцип е един изключително добър човек, но всеки може да бъде подведен. В друга ситуация можеше да бъдем отличен екип, който да промени нещата към добро, а се стигна дотам една чужденка да подкрепя българските порочни практики на работа...

Линк към коментар
Share on other sites

:) здравейте на всички от форума... прочетох много интересни неща относно темата... но имам един малък въпрос. Не забелязах никъде отговор на него докато четох така че го задавам директно - приемникът на информацията от всякакъв характер(мисъл , чувства и т.н.) вижда ли този който я изпраща...? Получава ли характерен образ на човека, който се опитва да направи връзка с него? Ако приемникът не познава човекът, предаващ информацията може ли да види неговият образ по някакъв начин било то чрез съновидения или просто получава мисъл за характерен образ и по този начин добива представа.
Линк към коментар
Share on other sites

нещо по - конкретно например ситуация или научно обяснение специално по този въпрос някой ако има може да го сподели... предполагам, че в повечето случаи образа би могул да се появи при контакти с душата.

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж писах на един човек от Портала. Не беше влизал в профила си доста време - може би поне два месеца. Малко след като му писах, той се появи в сайта.

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж писах на един човек от Портала. Не беше влизал в профила си доста време - може би поне два месеца. Малко след като му писах, той се появи в сайта.

Сигурно има опция за получаване на съобщенията си оттук и на ел.поща (аз имам такава включена опция). И просто е получил известие в тази поща, в която вероятно влиза всеки ден. Така се е присетил за теб и за портала. Тоест, нищо мистично :D

А относно по-горните въпроси на arachne:

Доста статии съм писала за телепатията, базирани на изследвания. Но, най-простичко казано: телепатията е транслиране на информация - нищо повече. При всеки човек това става по един и същи начин - посредством мозъчните рецептори (общо казано), но по различен начин може да се възпроизведе тази информация. Тоест, при някого е и в съчетание с образно-катринно интерпретиране, звуково, вкусово, ароматно.. и т.н.

Това най-често зависи доколко ни е близък човекът, от когото я получаваме.

Ако тази информация е свързана с много близък човек - може да изпитаме и едно цялостно физическо и емоционално усещане, заедно с менталните послания.

Ако не ни е близък или дори е непознат - това са по-скоро откъслечни информационни щрихи.

Следователно, принципно е възможно да се получи и предаде информация от всеки и на всеки.

Степента на близост и емпатия между дадените обекти-субекти определя и доколко "цветен и пълнометражен ще е филма" :D

Важно!:

Ако човек желае да развива и усъвършенства тези си способности - то той може да стигне до ниво, при което не се влияе от никого, както и да е в състояние да получи и предаде информация от всеки и на всеки.

От съществено значение е всеки да е наясно с мотивите си при едно такова развиване и използване на извънсетивните си възможности, защото колкото тези способности са по-големи - толкова по-голяма е и отговорността при използването им.

А това не е бреме за всеки и "шамарите" след това трудно се понасят от "аматьорите и чираците". :D

Редактирано от Ирина - Horus - Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Хеех, да ви споделя, с полубрат ми си имаме телепатичен канал. Отвори се на 14.01.2013. Досега такъв мощен обмен сме си направили, че почти сме си сдвоили съзнанията и можем да действаме синхронно. Например не е рядко той да е в Аксаково при гаджето си, а аз във Варна. Между нас по въздух има около 13 километра. И аз му пускам сигнал да ми помогне в търсенето на дадено нещо в Интернет и започваме да търсим синхронно. След това ми казва например колко страници напред да прескоча в търсачката, за да намеря това, което ми трябва и прочия....

 

Тъй че телепатията е супер!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...