Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Телепатия


Recommended Posts

Когато внушаваме нещо, шансът да не нарушим свободата на другия е много малък. Телепатията и внушението са доста различни. При внушението приемащият е пасивен. При телепатията приемащият сам се стреми да долови мислите на изпращащия. Възможно е да се приемат чужди мисли и без доброволното участие на изпращащия, но това вече изисква доста голяма степен на развитие на съответните способности.

Когато внушаваме спокойствие, сила, увереност общо взето почти сигурно е, че това е духовна помощ. Така или иначе ако другият не участва доброволно в постигането на тези състояние, той няма как да ги постигне. Ако внушаваме конкретно действие или мисъл, може би единствено в случай, че трябва да се действа бързо и чрез това спасяваме живота на обекта на който внушаваме действието (мисълта), ние можем да определим използването на внушение като оправдано. Можем да го предупредим (вкл. и чрез телепатия), но не и да му внушаваме действия (мисли).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чебурашке, двете сме постнали мненията си в една и съща минута. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Хмм, интересна тема.

Установих че имам телепатична връзка с един човек. Интересно ми е как мога да я задействам на по голяма разстояние.

По принцип действа ако главите са на разстояние по малко от един метър.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте първо. Какво е мнението ви за сънищата? Спадат ли те въобще към тази...група? Как се нарича, когато сънуваш в подробности това, което ти се случва, виждаш го предварително, и то не веднъж или два пъти? Телепатия ли е това?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има разлика между пророчески сънища и телепатия. Второто е вид комуникация.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте първо. Какво е мнението ви за сънищата? Спадат ли те въобще към тази...група? Как се нарича, когато сънуваш в подробности това, което ти се случва, виждаш го предварително, и то не веднъж или два пъти? Телепатия ли е това?

Здравей и добре дошла при нас!

Въпросите ти са интересни..

Много зависи от това дали се сънува послание, свързано с близък човек, т.к. можем да говорим за наличие на телепатична връзка само с такъв или с някого, когото познаваме. В този случай - имаме ли телепатична връзка, все едно е по какъв начин ще получаваме посланията и дали насън или наяве.

При изключително силните телепати - се получава приемане на информация и от всякакви източници, но това е рядкост и плод на усилена практика wink.gif

Затова, ако е нещо, свързано с непознат или чужд човек, както и събитие касаещо лично нас или пък събития свързани с обществения живот - тогава става въпрос за пророчески сънища. Те са по-близо до телеестезията (ясновидството) и са проява на потисната способност, която "избива на воля" по време на сън.

Осъзнатото сънуване пък е нещо друго. Там режисурата и съ-творяването в/на съня е в наши ръце.

И именно: осъзнато сънуване + телепатия-телеестезия = промяна на реалността и събитията наяве.

п.п. Ако желаеш да продължим разговора за сънищата - нека го изместим в подфорума за сънища, а не тук.

Ако ти се говори за телепатията - знай, че сънищата са някаква абстрактна нейна потисната форма, не винаги точна, а по-скоро картинно-интерпретивна. smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно... но май само за Йети вярвам, че може това.

Както и съм убедена, че гласовете ни са дарени за друго, не за говор. За пеене, например, за изкуство. И телепатията е частичка от истинската ни природа, която обаче отдавна сме забравили.

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно... но май само за Йети вярвам, че може това.

Както и съм убедена, че гласовете ни са дарени за друго, не за говор. За пеене, например, за изкуство. И телепатията е частичка от истинската ни природа, която обаче отдавна сме забравили.

Това е един евентуален начин на естествено придобиване (възвръщане) на тази способност (колко ангажиращотвърда дума). Но от гледна точка на диалектичната ни мръсноастрална действителност, не е кой знае колко трудно, на базата на личната воля, подобна да се развие от всеки желаещ. Както всички останали фрагментарни култивации, така и тази се постига с определени упражнения и насоченост.

Само че има две малки проблемчета, които по същество не се отличават толкова. Първо, чрез тази насоченост и според природата на психикита ни, е много лесно да дойде едно моментче, в което започваме да овеществяваме въображаемата си спосбност - все още въображаема, но овеществена за възприятията ни (сигурен съм, че си има думичка за това, но специалистите да се произнесат). Второ, дори и реално да се развие подобна възприемчивост, нейната субстанциалност е такава, че се свързва, изкривява и променя от личния астрал (понеже и тя си е астрал) и възприетото ще е винаги изкривено от приемащия. А именно той най-трудно би повярвал, че в тази в неговата допълнителна рецепторност няма и грам обективност, защото тя го прави поооо...

егонадут.

(не знам защо за повечето от нас това се измерва с реално повдигане на пръсти, докато вътрешноастралното и то, особено на по-фините и рафинирани нива, е безмерно опасно във всички посоки)

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно...

Мила Лор, истината е точно обратната.. Едно изчистено и подредено съзнание - не излъчва нищо и няма какво да му уловиш. То е като да си общуваш с фризер, например biggrin.gif Докато искрицата на задействане механизъма за размяна на мисли - са точно онези мятащи се в мрежата на съзнанието като златни рибки мисли wink.gif Помисли или най-добре пробвай - и сама ще се убедиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно... но май само за Йети вярвам, че може това.

Както и съм убедена, че гласовете ни са дарени за друго, не за говор. За пеене, например, за изкуство. И телепатията е частичка от истинската ни природа, която обаче отдавна сме забравили.

Искрено се възхитих от този постинг, заставам зад всяка твоя дума infinity1305!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, колко от вас познават и работят съзнателно с телепатията? Май никой biggrin.gif

Защото аз пък искрено се радвам на романтичните ви представи за нея, макар и далече от действителността. И ми се иска всички да мислят като вас така чисто за нея, за да дойде ден, когато тя да се използва само за добри цели. 3d_053.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно...

Мила Лор, истината е точно обратната.. Едно изчистено и подредено съзнание - не излъчва нищо и няма какво да му уловиш. То е като да си общуваш с фризер, например biggrin.gif Докато искрицата на задействане механизъма за размяна на мисли - са точно онези мятащи се в мрежата на съзнанието като златни рибки мисли wink.gif Помисли или най-добре пробвай - и сама ще се убедиш.

Или може би излъчванията са далеч по-фини, което ги прави трудни (дори невъзможни) за улавяне от ясновидците, работещи на материалните планове, а не на плана на душата (висшия манас и будхичното тяло).

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, колко от вас познават и работят съзнателно с телепатията? Май никой biggrin.gif

Защото аз пък искрено се радвам на романтичните ви представи за нея, макар и далече от действителността. И ми се иска всички да мислят като вас така чисто за нея, за да дойде ден, когато тя да се използва само за добри цели. 3d_053.gif

Видя и останалата част от поста на Инфи, предполагам... защото не е беззначна в отношението си към цитата.

Тогава не бихме имали общение в разхвърляни мисли и чувства, а в усещане на нещо съвсем...

Освен това, ставаше въпрос за възприемчивост, а не за пръскане...

И освен това, малко "романтичност" (наивност) би ти отивала и на теб... И вероятно би спомогнала за съпреживяване на идеята и за онази чистота, което единствено би донесло разбиране.

А телепатията в немалка степен е и естествен процес и в настоящото ни битие, но формите и на проявление са не толкова непосредствени.

Със зъби, КрокоГена.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това, ставаше въпрос за възприемчивост, а не за пръскане...

И освен това, малко "романтичност" (наивност) би ти отивала и на теб... И вероятно би спомогнала за съпреживяване на идеята и за онази чистота, което единствено би донесло разбиране.

А телепатията в немалка степен е и естествен процес и в настоящото ни битие, но формите и на проявление са не толкова непосредствени.

Венци, пак говорим за различни неща..

Телепатията НЕ Е възприемчивост (такава е телеестезията), а Е точно "пръскане" или казано по-научно - излъчване.

Станимир най-добре го каза. Той посочи и един друг момент - как колкото по-фини са тези излъчвания, толкова по-недосегаеми са за низшите полета и толкова повече резонират с фините излъчвания на по-висшите. Тук се крие както мощна формула на защита, така и на достъп до "базата данни" на душата.

Иначе, наивност и романтичност нямам - първо защото твърде добре познавам тези процеси, и второ защото твърде реално и болезнено усещам излъчванията около себе си, отвъд привидно красивата им външност.. Обаче, имам Вяра! Вяра, че чистотата за която говорим - някой ден, в някое друго хилядолетие, ще дойде. И най-доброто, което можем да направим - е да подготвим нейното идване. И тук не помагат романтиката и наивността от пасивното приемане реалността такава, каквато е в момента и носенето на розовите очила - а съзнателна работа по видоизменението на тази реалност, започвайки от нас самите!

Да, телепатията е естествено заложена способност. Нужно е не просто да го разберем, а и да я използваме. Това ще ни сближи.. и промени. Ще ни направи по-съпричастни, внимателни и деликатни един към друг. Както и по-самокоригиращи се в излъчванията си. Оттам и чистотата ще е повече - и в нас, и в навсякъде около нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Телепатията....Просто пробвах с една моя приятелка и дори от първия път се получи.Какво остава ако се упражняваме малко повече. 59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Това което си мисля е, че телепатията при хората е невъзможна, поне засега. Необходима е абсолютна чистота, за да се осъществи. В едно задръстено съзнание, в глава, пълна с желания, копнежи, интереси, били и добронамерени, няма как да проникне нечия искра... и да задейства финния механизъм за размяна на мисли. Може би при новородените и децата до някаква възраст е възможно... но май само за Йети вярвам, че може това.

Както и съм убедена, че гласовете ни са дарени за друго, не за говор. За пеене, например, за изкуство. И телепатията е частичка от истинската ни природа, която обаче отдавна сме забравили.

Ннне. Не съм съгласна. Абсолютна чистота никога няма да има, а е факт, че хората установяват някакъв контакт по между си, или имат разни други способности. Според мен е по- важно да си в мир със себе си за да овладееш способностите си.

Импулсе, ще споделиш ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Опитът е наистина простичък.

Избрахме ранен час,когато повечето хора спят и се предполага,че е енергийно "по-чисто".

Бяхме се уговорили от предишния ден,че ще си изпратим мислено само по една дума (все пак начинаещи сме 59.gif ) Така и направихме. По-късно се чухме за да сравним кой какво е получил и се оказа,че сме уловили иделано думите-послания :) Това донякъде ме изненада и зарадва,че нещата не са толкова сложни,колкото изглеждат. thumbsup.gif Моята приятелка продължи да развива способността си и има голям напредък rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Цвети, имам идея: Хайде да си направим една "Задруга по телепатия" и да си пращаме съобщения? Виж, колко е романтично - почти като да си пращаме сови .. че даже е и по-сигурно от совите в тия времена biggrin.gif

Какво ще кажеш?

И има ли доброволци за упражненията? 59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. От собствения си скромен опит съм забелязал че възприемчивостта е много по добра ако човека отсреща е"вкарал" чувство. Това в случай когато мислите не са целенасочено търсени. :rolleyes: Последен пример:С приятел съм в заведение,имаме две запалки и пакет тютюн.При нас сяда друг приятел който има само цигари. Поседяхме 15 минути и решихме да ставаме но преди това в мен започна да се заформя желание да си оставя запалката, Но: Тогава се почна,ама тя нова;има и светодиод; въртях се така няколко секунди докато се заформи твърдата убеденост да му я дам. В момента на ставането той ни казва: -Ще ми оставите ли една запалка??:rolleyes: Тогава разбрах че желанието всъщност не е мое но реакцията ми е като да съм се сетил сам. Този човек се е "въртял"вътре в себе си дали да си поиска или не докато накрая е преодолял чувството на неудобство........... Само казах:-Ето заповядай. Много са нюансите на тези усещания Учителя казва:"-Живата, разумна природа." Говорете си с насекомите и дърветата, цветята и тревите и вярвайте че ще ги чуете. На мой близък дядо му му е казвал:"- Избери си едно дърво покрай което минаваш всеки ден и му казвай:- Здрасти! Ще дойде ден може и след сто години то ще ти отговори." И от горчив опит ще ви споделя че при мен първо дойде улавянето и мислейки че е мое влияние твърде бързо болезнено ми се избиваше заблудата ;)

Бъдете Здрави и Разумни

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Често ми се случва да си мисля за някой или нещо, или пък да сънувам и то да се случи, но за мен това не е телепатия, а някаква нейна далечна "роднина". Обаче веднъж ми се случи да изживея истинска телепатия, която ме постави в доста конфузна ситуация.

Аз миех чинии в кухненския бокс и слушах разговора на свекъра и свекървата, които седяха в стаята към бокса и пиеха кафе. Говореха доста неодобрително за поведението на някаква жена, а аз си мислех, че всичко, което казват за тази жена, го прави и тяхната дъщеря, но не го забелязват. И тук споменаха конкретна постъпка на въпросната жена, при което аз си помислих "Също като кака". В следващия момент свекър ми се обърна раздразнително към мен с думите " Какво като кака ти? Защо не се доизкажеш?", аз стоях със зяпнала уста, осъзнавайки, че той ми е чул мисълта и че нищо не съм казала на глас, а в главата ми се прехвърляха мисли как да се измъкна от ситуацията, и тук се намеси свекървата: " Ама тя нищо не е казала, нали нищо не каза?", при което аз кимнах облекчено и потвърдих. Добре, че беше свекървата да ме измъкне, че не съм особено добър лъжец!

Преди години с една приятелка си играехме на "телепатия", но тогава интернет още не ни беше обсебил. И наистина се получаваше. Достатчо беше да си помисля, че имам нужда от нея в този момент и тя ми се обаждаше, или пък изпитвах непреодолимо желание да и се обадя и се оказваше, че точно тогавя тя си е мислела, че има нужда от мен. Но вече не сме толкова близки и "играта" ни замря.

И въпреки всичко, което ми се е случвало, аз по-скоро не вярвам в тези неща, а го отдавам на случайността, която обича да си прави такива шеги.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

я, Хрис, ти си събудил любимата ми тема! Пък аз съм проспала да ти отговоря (значи нета не помага много на телепатията :D )

Сега сериозно:

Според мен, всичко зависи от употребата - дали ще използваш дадено нещо в полза или във вреда.

В този смисъл, прекомерното боравене със съвременните средства на транслиране на информацията - води до притъпяване на естествените ни такива.

Например, представи си, че спира токът, GSM-ът ти е блокирал, тоест орязан си откъм комуникации. Как тогава ще разбереш как се чувства в този момент любим за теб човек или как ще му предадеш послание от теб?

Или как ще оцелееш, ако си някъде в джунглата "без обхват"? Това са неща, които ги може всяко едно бедно и окаяно, неграмотно и необразовано туземче. Докато ние "белите умници" във вода газим - а жадни стоим .. и ако изпаднем в ситуация, в която да се лишим от "благините" на битовизмите си - ще сме мъртви още преди да сме се адаптирали.

От друга страна - с малко повече фантазия, възможностите на интернет могат да се използва и за развитието на телепатичните способности, и за развитието на каквото и да е.. в границите на разумното и без да прекалява човек със зависимостта си от технологиите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хахаха, да "и се хванах за главата blink.gif . Догми, закони, правила... в темата за телепатия. Е може ли такова нещо dry.gif" :D :D

Телепатия всеки я има, не нещо кой знае какво - то е да усещаш емоциите на другите хора, да можеш да получаваш съобщения и т.н. Но когато си с хора, важни за теб, гледаш да се почувстват добре, а не само да усещаш. Затова не е кой знае какво телепатията и всеки я има в една или друга степен...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Телепатията и телепатките са си за чувствата само.

На всяко чувство има еквивалентно ясно-чувство.

Примерно на виждането съответства ясновиждане.

И така с всяко едно - осезание, обоняние, виждане, чуване, интуиция и тн

И техните еквиваленти,

Общо набор от 12 сензорни системи при човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...