Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Saper

Телепатия

Recommended Posts

При мен беше интересно ,имах случаи с най добрият ми приятел ,когато си мисля за него и няма ,и минута той ми се обажда така ми се е случвало няколко пъти ,както и той споделя ,че и той се е сетил за мен .Можеби би това е началната форма на телепатия .Но само с него мисля ,че ми се е случвало .

Сподели това мнение

Грешката е била вярна - уловила съм не думите, а мисълта на човека отсреща.

Именно по този начин разбирах 99% от всичко, което ми казваше една колежка, говореща английски. Преди да разговаряме още първия път, аз се качвах по стълбите, чувах на английски и разбирах мислите, които тя буквално след две минути щеше да ми предаде. Случваше се предварително да зная идеите й, дори съжалявах, че не съм направила опит да споделя моите, защото в много случаи се оказваше, че мислим еднакво. Процесът беше двупосочен, тя също "четеше" моите мисли, включваше се адекватно много пъти в различни ситуации, макар да не знае български или дори нищо да не е казано на глас изобщо. Това се изгуби, когато се влошиха отношенията ни, за което помогнаха хора отстрани. Прагът на разбиране рязко падна, често ми се налагаше да я помоля да повтори казаното. Това, което виждах у нея като изградено отношение към мене, вече не исках да възприемам. Веднъж ми се извини, че може би защото не разбира добре български и не е постоянно сред нас, не е сигурна кой какъв е, какво прави и какви са му мотивите, не е сигурна какво всъщност става, затова е възможно да не е справедлива. Тя по принцип е един изключително добър човек, но всеки може да бъде подведен. В друга ситуация можеше да бъдем отличен екип, който да промени нещата към добро, а се стигна дотам една чужденка да подкрепя българските порочни практики на работа...

Сподели това мнение

:) здравейте на всички от форума... прочетох много интересни неща относно темата... но имам един малък въпрос. Не забелязах никъде отговор на него докато четох така че го задавам директно - приемникът на информацията от всякакъв характер(мисъл , чувства и т.н.) вижда ли този който я изпраща...? Получава ли характерен образ на човека, който се опитва да направи връзка с него? Ако приемникът не познава човекът, предаващ информацията може ли да види неговият образ по някакъв начин било то чрез съновидения или просто получава мисъл за характерен образ и по този начин добива представа.

Сподели това мнение

нещо по - конкретно например ситуация или научно обяснение специално по този въпрос някой ако има може да го сподели... предполагам, че в повечето случаи образа би могул да се появи при контакти с душата.

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Научно обяснение с днешните методи на работа и опитни постановки - трудна работа.

Сподели това мнение

Guest Христо

Веднъж писах на един човек от Портала. Не беше влизал в профила си доста време - може би поне два месеца. Малко след като му писах, той се появи в сайта.

Сподели това мнение

Веднъж писах на един човек от Портала. Не беше влизал в профила си доста време - може би поне два месеца. Малко след като му писах, той се появи в сайта.

Сигурно има опция за получаване на съобщенията си оттук и на ел.поща (аз имам такава включена опция). И просто е получил известие в тази поща, в която вероятно влиза всеки ден. Така се е присетил за теб и за портала. Тоест, нищо мистично :D

А относно по-горните въпроси на arachne:

Доста статии съм писала за телепатията, базирани на изследвания. Но, най-простичко казано: телепатията е транслиране на информация - нищо повече. При всеки човек това става по един и същи начин - посредством мозъчните рецептори (общо казано), но по различен начин може да се възпроизведе тази информация. Тоест, при някого е и в съчетание с образно-катринно интерпретиране, звуково, вкусово, ароматно.. и т.н.

Това най-често зависи доколко ни е близък човекът, от когото я получаваме.

Ако тази информация е свързана с много близък човек - може да изпитаме и едно цялостно физическо и емоционално усещане, заедно с менталните послания.

Ако не ни е близък или дори е непознат - това са по-скоро откъслечни информационни щрихи.

Следователно, принципно е възможно да се получи и предаде информация от всеки и на всеки.

Степента на близост и емпатия между дадените обекти-субекти определя и доколко "цветен и пълнометражен ще е филма" :D

Важно!:

Ако човек желае да развива и усъвършенства тези си способности - то той може да стигне до ниво, при което не се влияе от никого, както и да е в състояние да получи и предаде информация от всеки и на всеки.

От съществено значение е всеки да е наясно с мотивите си при едно такова развиване и използване на извънсетивните си възможности, защото колкото тези способности са по-големи - толкова по-голяма е и отговорността при използването им.

А това не е бреме за всеки и "шамарите" след това трудно се понасят от "аматьорите и чираците". :D

Редактирано от Ирина - Horus - Чебурашка

Сподели това мнение

Хеех, да ви споделя, с полубрат ми си имаме телепатичен канал. Отвори се на 14.01.2013. Досега такъв мощен обмен сме си направили, че почти сме си сдвоили съзнанията и можем да действаме синхронно. Например не е рядко той да е в Аксаково при гаджето си, а аз във Варна. Между нас по въздух има около 13 километра. И аз му пускам сигнал да ми помогне в търсенето на дадено нещо в Интернет и започваме да търсим синхронно. След това ми казва например колко страници напред да прескоча в търсачката, за да намеря това, което ми трябва и прочия....

Тъй че телепатията е супер!

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this