Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рейки - какво представлява


Recommended Posts

Животът има външна и вътрешна страна, която сега се изучава. Днес всички живеят във външната страна, която се отличава с неудобства. Следователно, кажеш ли, че животът ти е пълен с неудобства, ти си във външната му страна. Всеки човек се стреми да се освободи от неудобствата, т.е. да мине от външната във вътрешната страна на живота. Тя може да се познае само по вътрешен път, т.е. по пътя на любовта. Вие изучавате тоя път сега. Преди вас са го изучавали светиите. Обикновеният човек иска да живее като светия, но не може. Той често си въобразява, че е талантлив, гениален, но си остава с въображението. Някой от напредналите същества иска да живее като обикновен човек. Не е лошо това, но той ще разбере само външната страна на живота, а не и вътрешната...

Как се познават придобивките на живота? — По пет начина: едни ги възприемат само с пипане, с усещане, други чрез вкуса, трети чрез обонянието, четвърти чрез слуха и пети чрез зрението. Тия пет категории хора имат пет различни впечатления. Петте сетива представят пет различни сили, дадени на човека за работа. Ако си служи с петте сетива, човек се развива всестранно. Работа се иска от човека. Ако не работи, нищо няма да придобие. Някой работи малко, а очаква големи постижения. Какво получи Христос за своята работа? Платиха ли Му? Направиха ли Му къща? Остави ли някакво материално богатство на учениците си?...

Казвам: Живейте със съзнанието, че Бог присъства във вас. В това се крие силата на новото учение. Като ви проповядвам новото учение, искам да събудя у вас Божественото, да станете проводници на Божията Любов. Който е проводник, да помага на другите. — Как се познава, кой човек е проводник, и кой не е? — По отношенията му към хората. В дома ти дойде един просяк. Вземеш парче хляб и му го подхвърлиш — ти не си проводник. Обаче, към своето дете си крайно внимателен: вземеш парче хляб, намажеш го с масло, отгоре с мед и му го даваш. То яде, а ти го милваш, радваш му се. Дойде ли в дома ти богат човек, веднага се отваряш, чудиш се, как по-добре да го посрещнеш. Към бедния си невнимателен, груб, искаш по-скоро да си отиде. Оня, който е проводник на любовта, постъпва еднакво и с просяка, и със своето дете, и с богатия, и с бедния гост...

Сега, аз говоря за вътрешната страна на живота, която изисква чистота. Ако мислиш само за себе си, кой си и какъв си, ти се намираш във външната страна на живота. Всеки е дошъл на земята да изпълни Божията воля, а не своята. Христос казва: "Прославих Те, Господи. Прослави ме и Ти за самия себе си." Следователно, който иска да се повдигне и прослави, първо трябва да изпълни Божията воля. Бог знае, какво да направи за него. Като прославяте Бога, и вие се повдигате. Като човек, ти си длъжен да изпълниш Божията воля, а останалото е работа на Бога. Не мисли за себе си. Друг ще мисли за тебе. Речеш ли сам да се повдигаш, нищо няма да излезе. То е все едно, да градиш нещо в ледовете на северния полюс. Щом се стопят ледовете, и съграденото ще отиде. Това, което човек съгражда, е преходно; това, което Бог съгражда, е вечно и неизменно...

Казвам: Ходете без нож между овцете си, да не би вие сами да снемете кожите им. Докато сте във външния живот, може да носите наточени ножове. Щом влезете във вътрешния живот, скрийте ножа в ножницата си. Какво ви е нужно за тоя живот? Сърце топло и чисто, ум светъл и възвишен. Така ще работите за Божията слава на земята и на небето.

Външен и вътрешен живот

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, изскочи ми следния въпрос.

Болшинството занимаващи се с Рейки хем нямат добре отворен канал нагоре, хем не могат да вдигнат Кундалини.

Е, с каква енергия лекуват тогава ?! Явно се промъква и личностна енергия някаква :)

А и никъде не се казва в какво състояние трябва да се приведе човек преди лечението: молитви, мисли, работа със съзнанието.

Даян Стейн дори казва, че може да се самолекуваш и да гледаш телевизия през това време :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, благодаря за чудесното мнение - изчерпателно, ясно, картинно, а освен това и със забавен нюанс!!! :) :) :)

Една част от него е перфектна формулировка на моите мисли от няколко дни насам, а друга ме обогати и успокои; някои факти могат да се ползват и като обяснения в други теми.

Моят малък делничен принос:

Онзи ден и вчера времето внезапно беше много по-студено от предходния топъл период. И особено вчера забелязах една умора и безсилие в хората, с които общувам, а те са доста. Такива моменти на отпадналост се наблюдават често през последните месеци - рязката смяна на времето явно е доста неблагоприятна.

Та ... към 16 ч. забелязах някакви подобни явления и при мен ... и познаването на енергиите ( не рейки на д-р М. Усуи) ми помогна да се приведа отново във форма и да довърша добре работния си ден ( до 21 ч.) , след което - общуване в семейството и кореспонденция.

Учителят Дънов дава много начини за ползване на енергии!!! Той ги е ограничил и моделирал така, че да са напълно безопасни за околните.

Смятам, че всичко, което ни е дадено за ползване , има своя смисъл. Наша отговорност е да извличаме полезното без да пречим на околните и да спазваме вселенските закони.

Конкретно - смятам, че всички енергийни лечебни практики трябва задължително да вървят ръка за ръка с обясняване на емоционално-психическите причини за болестите, Закона за карма и др. И да насочват болния да работи сам за възстановяване на здравето и хармонията в себе си.

П.П. Хе, Слънчева изгряла, докато аз върша 100 неща накуп. Поздравления за цитата!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ники, изскочи ми следния въпрос.

Болшинството занимаващи се с Рейки хем нямат добре отворен канал нагоре, хем не могат да вдигнат Кундалини.

Е, с каква енергия лекуват тогава ?! Явно се промъква и личностна енергия някаква :)

А и никъде не се казва в какво състояние трябва да се приведе човек преди лечението: молитви, мисли, работа със съзнанието.

Даян Стейн дори казва, че може да се самолекуваш и да гледаш телевизия през това време :)

Привет, БожидарЗим!

Не бих определил така с "лека ръка" болшинството от хората, които се занимават с Рей-Ки. Не мисля, че у който и да е лечител липсва това, за което пишеш.

За стане лечението са нужни две неща - "катод и анод", електромагнетизъм с други думи. Тези две неща са произведни от ум и от сърце.

Прави мисли и любящо сърце, а това е невъзможно при хора, у който тези не са "отворени".

Другия вариянт е да изпразниш ума си от мисли, от аз, да се превърнеш в един празен съсъд, през който безпрепятствено да мине Божията Воля (Универсалната Енергия).

На много места е описано какво да прави човек преди да се захване с лечителство.

Инак човек може да се самолекува докато прави всичко. С времето се научава да допуска спускане на Енергийния поток през цялото си ежедневие.

Линк към коментар
Share on other sites

Rei-ki се появи в България в далечната 1994г. благодарение на един българин, който дълго време е живял на Запад. Познавам 2 души от първия му курс. Тогава селекцията за присъствие е била много сериозна!!!

Именно за това до около 2000 година за реики рядко се говореше - хората бяха отговорни, не се рекрамираха, не правеха бизнес.

Преди години тук идваше и една швейцарка, работеща като лечител там, която даваше само първо ниво.

След трудна селекция на хора дори за първо ниво, не знам колко са получили от нея инициация, то тя е дала само на 1 жена е лечителска дарба 2-ро ниво. С при последното си посещение - и майсторска степен.

НО

след като рейки бе обект на интерес на хора с доста силен бизнес устрем,

и след като си има хора, които мечтаят за чудеса и излекуване без сами да работят върху себе си,

то така, уви, започна предлагане на рейки като комерсиален продукт.

Появиха се каруна, сейким, ошо, нео-ошо рейки..., рудракша терапия - всички те може и да са прекрасни методи, само дето е опасно да се дава на любознателно (а може би и егоистично, тщестлавно) дете да кара Ферари, нали?

И така класическото рейки се сви срамежливо в ъгъла, защото нароилите се "велики лечители" искаха слава и пари... Е, това си е техен избор!!!

П.П.: Само един пример от жената, била на първия курс (1994):

Много мила, сърдечна жена , много добронамерена и искрена като общуване.

Но и много скептична, чуди се защо лично са я поканили на нещо, за което никой и не е чул в БГ.

Преминава първия ден от курса, даже няма пълна инициация. Прибира се бодра и щастлива от медитациите и свръхсензитивните преживявания, които са били изживяни от групата.

И тогава у тях идва приятел, които идва да се сбогува - с тях, а почти и с живота. Има някакви язви на очите, едното око е почти сляпо, другото - скоро ще ослепее. Има последен шанс - отива утре на последен преглед за насрочване на операция, която може и да не помогне или може да навреди, но все пак е шанс.

Човекът е толкова материалистичен и толкова присмехулен към духовното, но е и толкова съсипан от мрачните перспективи, че се съгласява с тъжно кимване тя да му сложи ръце върху очите.

И на следващия ден идва с цветя и удивление - след измерване размерите на язвите от очния лекар, са били намалели и той се е учудил какво е станало. Дали са си отсрочка известно време да видят дали пък това странното нещо може да помогне.

Така един човек възвърна зрението си.

Тази жена никога преди и след това не е работила като лечител.

Както и знае, че Бог помага, а не тя.

И никога не се е наемала да излекува каквото и да било.

Има и една зъболекарка с първо ниво рейки, при която хората спокойно подремват, докато тя работи.:rolleyes:

Това са два примера, че класическото рейки работи и хармонизира!

НО всички, който го ползват значт, че не са станали лечители, защото лечението зависи отията воля.

Като че ли рейки в БГ се превърна в бизнес,

а се забрави, че е цялостна духовна и философска система за самоусъвършентване.

Линк към коментар
Share on other sites

Като че ли рейки в БГ се превърна в бизнес,

а се забрави, че е цялостна духовна и философска система за самоусъвършентване.

Рейки е умение да се използва определен вид енергия, чрез инициация (Рейки-1) за тази енергия и използването на няколко символа. Затова върху това умение може и бизнес да се прави, и духовни и филосфски системи да се правят, но самото Рейки не е духовна или философска система.

Линк към коментар
Share on other sites

Като че ли рейки в БГ се превърна в бизнес,

а се забрави, че е цялостна духовна и философска система за самоусъвършентване.

Рейки е умение да се използва определен вид енергия, чрез инициация (Рейки-1) за тази енергия и използването на няколко символа. Затова върху това умение може и бизнес да се прави, и духовни и филосфски системи да се правят, но самото Рейки не е духовна или философска система.

Dа, добре е да се формулира по-добре.

Рейки е част от една цялостна система за духовно усъвършенстване.

То е видимата част на един голям айсберг.

Самият живот на Микао Усий и неговите първи ученици показва, че те са използвали това умение, за да помагат безкористно на хората, както и да ги научат как сами да си помагат.

След като Усий е видял, че излекуваните прокажени се връщат пак на улиците, че хората, на които е дал пари са ги похарчили и пак са бедни и гладни, а и не работят. То той е решил да направи метод, с който те сами да си помагат и да не зависят от него.

Според мен е редно да се прави огромна разлика между класическото рейки и

новите варианти, който нямат нищо общо с Микао Усуй.

Както и да не се смесват интерпретациите на западните ню ейдж учители, които публикуват книги с оригиналните японски препоръки.

Линк към коментар
Share on other sites

След като Усий е видял, че излекуваните прокажени се връщат пак на улиците, че хората, на които е дал пари са ги похарчили и пак са бедни и гладни, а и не работят. То той е решил да направи метод, с който те сами да си помагат и да не зависят от него.

Това е към митовете и легендите за Рейки, създадени от разпространителката на Рейки извън Япония – Таката. Франк Арджава Петер има книги, които развенчават тези митове и рационализират защо са били създадени. За подсказка си представете: японка веднага след втората световна война учи на нещо западняци. Но това не е съществено за тема тук.

Според мен е редно да се прави огромна разлика между класическото рейки и

новите варианти, който нямат нищо общо с Микао Усуй.

Както и да не се смесват интерпретациите на западните ню ейдж учители, които публикуват книги с оригиналните японски препоръки.

Това е илюстрация, че тази енергия Рейки може да се използва за всякакви цели и системи. Има и друга система на виетнамци – „универсална енергия“ – която по същество пак е същата енергия, но с друго име.

А за оригинала все още не може да се говори, просто защото организацията Usui Reiki Ryoho Gakkai, която е по пряка линия свързана с Усуи, е силно затворена и не дава никаква информация, все още.

Линк към коментар
Share on other sites

Глобално погледнато - енергията е една,

независимо от многото й имена и начини за свързване!

И всеки си носи отговорност как и за какво я използва.

Линк към коментар
Share on other sites

След като Усий е видял, че излекуваните прокажени се връщат пак на улиците, че хората, на които е дал пари са ги похарчили и пак са бедни и гладни, а и не работят. То той е решил да направи метод, с който те сами да си помагат и да не зависят от него.

Това е към митовете и легендите за Рейки, създадени от разпространителката на Рейки извън Япония – Таката. Франк Арджава Петер има книги, които развенчават тези митове и рационализират защо са били създадени. За подсказка си представете: японка веднага след втората световна война учи на нещо западняци. Но това не е съществено за тема тук.

Ето това като че ли е проблема на всяко учение -

след смъртта на Учителя, неговите близки ученици и последователи започват да обясняват нещата от свое име и истината остава тамо нейде в небесата.

И всеки лично трябва да си я усети и изживее.

Обикновено японците крият знания и не ги дават, а западняците молят и искат да получат. И след това се правят на по-велики и от учителите си... стар проблем...

В Азия, не само в Индия, има много прекрасни души, хора с духовна реализация.

Аз приемам, че Усуй е един от тях.

А западните му ученици ... едва ли.

Май излиза, че защитавам класическото рейки.

ДА, не бих могла да направя друго след като познавам една прекрасна мастерка (не е от БГ), която пък го е получила в един будистки манастир в Хималайте.

Разказвала ми е за нейната учителка - една слънчева жена с бодър дух и здраво тяло на 103 години.

.. дълга история, но излизаме от темата...

И затова за мен рейки е само върха на айсберга, който помага на хората да се докоснат до невидимото и така да започнат едно дълго духовно пътуване.

Ако рейки постига това - значи е истинско рейки, дадено от истински мастер.

Линк към коментар
Share on other sites

Глобално погледнато - енергията е една,

независимо от многото й имена и начини за свързване!

И всеки си носи отговорност как и за какво я използва.

Е, все пак добре е да се направи уточнението, че при Рейки не се използва личната енергия на практикуващия, който при Рейки се явява само проводник. Затова няма изморяване, „зареждане“ и други такива. Енергията на Рейки има „собствена разумност“ и не е нужно точно да се инструктира какво как да прави. Както при молитвата, най-важното е осъществяването на връзка с тази разумна енергия и оставянето ѝ тя да направи най-доброто по нейна преценка.

Линк към коментар
Share on other sites

Глобално погледнато - енергията е една,

независимо от многото й имена и начини за свързване!

И всеки си носи отговорност как и за какво я използва.

Е, все пак добре е да се направи уточнението, че при Рейки не се използва личната енергия на практикуващия, който при Рейки се явява само проводник. Затова няма изморяване, „зареждане“ и други такива. Енергията на Рейки има „собствена разумност“ и не е нужно точно да се инструктира какво как да прави. Както при молитвата, най-важното е осъществяването на връзка с тази разумна енергия и оставянето ѝ тя да направи най-доброто по нейна преценка.

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Много добре си го формулирал!

Тази енергия е разумна и не се инструктира.

Тя само хармонизира.

Няма нужда и от диагностика!

Ако чакрата символично е като затлачен извор, то тази енергия го разчиства и енергията сама потича.

Ако с чиста молитва се дава рейки - то става Божията воля.

И именно поради това не може самозвани лечители да обещават излекуване.

Ако някой се е приел на сериозно като лечител на всичко - това си е негова отговорност...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Чета и се възхищавам от някои приложени глупости от " Рейкисти". Няма да ви говоря за този стил лечение, защото много от вас не го разбират. Само ще кажа, че преди 2000 год. Исус е лекувал не само с полагане на ръце, но и с любовта си и с вярата си. да не говоря за силата на мисълта. В сегашно време се навъдиха много " учители " рейкисти и всеки предлага учението срещу сумати пари. А Исус искал ли е пари!!?? Той е давал знанието на всеки, който е бил готов. Така са служили и учениците му. За тази енергия няма да говоря, защото каквото и да кажа ще е без смислено. Тя си съществува във всеки един от нас, достатъчно е само да е отвориш от себе си и да твориш с нея. Не само можеш да лекуваш, но и много неща можеш да вършиш с нея. говоря за положителните неща. За отрицателните - всеки да си има грижата. Ще подчертая само, че с полагане на ръце съм се занимавал още от дете, както и сега. Да за властимащите е необходимо и да имаш някакъв документ, но по-голям документ от любещото сърце има ли. Кой от великите посветени е имал документ за лечение, за лекции, или за подобни благочестиви неща!? Кой!? За съжаление и аз имам трето ниво Атланско Рейки, но това нищо не значи. Ако искате да практикувате със заложените ви сили - просто го правете с любов. Дори и хората които винават покрай вас, с лека усмивка и поздрав - вие ги лекувате. Искам да ви помоля, имате право на собствен избор, но гледайте този избор да не ви излезне много солен и празен. Търсете тези, които дават от любов а не за пари. От тях ще вземете това което да ви даде основа да продължите със себе си. Спирам за да не съм разсточителен. Пожелавам ви да откриете себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Другия вариянт е да изпразниш ума си от мисли, от аз, да се превърнеш в един празен съсъд, през който безпрепятствено да мине Божията Воля (Универсалната Енергия).

На много места е описано какво да прави човек преди да се захване с лечителство.

Инак човек може да се самолекува докато прави всичко. С времето се научава да допуска спускане на Енергийния поток през цялото си ежедневие.

Една малка добавка само към цитираното:

Да си "изпразнят" ума от мисли го могат малцина само. И тези които го могат имам усещането, че не обикалят форумите.

Да, на много места е описано за лечителството, но колко са истинските лечители?

Правилно, че човек може да се самолекува докато прави всичко, но въпросът е колко са човеците можещи това нещо?

Иначе има едни "лечители" по една телевизия, щом попадна на тях като превключвам с дистанционното и едвам сварвам да избягам от тази телевизия. Защото се обърквам от тези взезнайковци. Ако поне един беше наистина лечител който може да се самолекува докато прави всичко и България сега да е станала като райската градина. А то кризата не ни е напускала от 90-те години.

А "учителите" кво правят ...???? - не знам.

Всъщност знам - правят парички.

Видяхте ли познах и аз , значи съм учител .... 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

След като Усий е видял, че излекуваните прокажени се връщат пак на улиците, че хората, на които е дал пари са ги похарчили и пак са бедни и гладни, а и не работят. То той е решил да направи метод, с който те сами да си помагат и да не зависят от него.

Това е към митовете и легендите за Рейки, създадени от разпространителката на Рейки извън Япония – Таката. Франк Арджава Петер има книги, които развенчават тези митове и рационализират защо са били създадени. За подсказка си представете: японка веднага след втората световна война учи на нещо западняци. Но това не е съществено за тема тук.

Според мен е редно да се прави огромна разлика между класическото рейки и

новите варианти, който нямат нищо общо с Микао Усуй.

Както и да не се смесват интерпретациите на западните ню ейдж учители, които публикуват книги с оригиналните японски препоръки.

Това е илюстрация, че тази енергия Рейки може да се използва за всякакви цели и системи. Има и друга система на виетнамци – „универсална енергия“ – която по същество пак е същата енергия, но с друго име.

А за оригинала все още не може да се говори, просто защото организацията Usui Reiki Ryoho Gakkai, която е по пряка линия свързана с Усуи, е силно затворена и не дава никаква информация, все още.

Всъщност, живота на Микао Усуи е до голяма степен митологизиран и съвсем не отговаря на това, което всъщност е бил, а именно- живот на средностатистически несретник, починал млад (малко над 60-те) и болен..."Открил" рейки-то през 1922г. и починал 4 години по-късно. Практикувал е 4 години рейки всъщност, през които не знам как, но бил успял да обучи над 2000 ученици...тц-тц-тц...а какви ли не други работи съм чел по книгите...4 години с по 365 дни правят 1460 дни. Ако разделим предполагаемия брой ученици на дните, т.е. 200:1460, то на ден му се пада да обучи по 1,3698630136986301 ученика.

В повечето книги пише, че бай ти Усуи цели 7 години лекувал безплатно бедните и болните(при все че само 4 години го е практикувал), преди да му "просветне", че ако някой ти поднася безплатна супа, по-добре да не я ядеш, защото със сигурност е сготвена от съмнителни по произход и качество продукти..И така, решил да сложи цена- ама не на рейкито, а на времето през което го ползвал върху други хора...Жалко, че не се е сетил да започне лечението на бедните и болните от самия себе си.

Няма нито едно пряко доказателство за това, че Усуи е използвал рейки-символи...

Тоест, "класическо рейки" явно няма.

"Класиката" в Рейки е свързана с едно понятие, което у нас е особено популярно през изминалите 10-на години- МАГИЯ. Символите, употребявани в "класическото" рейки произхождат от китайски йероглифни "матрици", за които може да се твърди, че пряко свързани с магически практики- нещо, което би станало явно, ако се направи едно задълбочено проучване по този въпрос...а подобни резултати със сигурност не биха били изгодни за тези, които разпространяват рейки (инициират) или само ползват рейки.

Самия "рейки източник" е нещо, което повечето практикуващи, че и обучаващи, не могат да дефинират.

Кой е производителя и дистрибутора на рейки в битието ни? Символа, който се използва в рейки за връзка с този източник не е анонимен- има си име и фамилия, и по нищо не се отличава било от някой си архангел, или пък барон едикой си от вуду, или някой от боговете в политеистичните западни религии- някой като Зевс, Один и т.н.- а това не само че свърза рейки с определена религия, но и я превръща в енергийна религиозно-егрегорна мрежа, обвързваща практикуващия в обслужване на нуждите на съответния идол. За това има и толкова много подобни системи, защото огледалната сфера предлага множество възможности за идолопоклонство.

Добре де, ама ние изобщо не сме религиозни, нито пък вярваме в определена религия- ще си рекат рейки-даскалите и рейки-лечителите...Да, и маймуната в пилотска кабина не е пилот, нито пък вярва в друго, освен в банановата реалност, но не би пропуснала да се побъзика с това-онова от многото възможности, които пилотската кабина на един самолет предлага...Имаше един такъв виц, в който на един безпилотен самолет на автопилот имало много животни, и гаргата влязла в пилотската кабина и започнала да се бъзика, и самолета ха наляво, ха надясно, ха нагоре, ха надолу- голяяяям кеф...Дошли и други животни- бъзикали се и лъва, и маймуната, и други според йерархията, но по едно време самолета забил нос надолу и започнал да набира застрашително скорост към земята...и никой от бъзикащите се, не могъл да оправи нещата...Гаргата отворила прозореца и казала "Ми то, като не можете да летите- що се бъзикате?!", след което излетяла...:3d_146: Същото е и с рейки, с тази разлика, че животните, независимо дали тези от вица, или съвсем реалните животни от действителността, се отличават от хората по това, че са винаги искрени във всичко, с което се занимават и правят...

В нашето битие единственото универсално нещо е големото огледало, което отразява преди всичко неуниверсални енергии...

Рейки и сателитното обезпечаване на един мобилен оператор функционират на един и същи принцип...

Но, някак си не мога да проумея за бай Усуи това- "открил" рейки, и след 4 години умрял...Ако не беше "откривал" рейки, току виж би доживял и до 99-100 годишна възраст (по онова време в Япония нивата на стрес, харакири и екологичен дисбаланс са били много по-ниски отколкото да речем у нас в България, която по онова време всъщност е лила доста по-индустриализирана от Япония. Най-разтърсващите явления в Япония са били земетресенията...които в наши дни се конкурират с всички икономически и политически трусове, които отнемат много повече животи отколкото природната стихия), или...може би след като е спечелил в играта на криеница, Усуи толкоз много се е въз-радвал на това, че е открил рейки, която, според твърденията, успешно се криела хиляди години, и когато най-накрая взел че я открил, току почнал да й хваща цаката и толкова се кефел, че сърцето му не издържало и получил удар.

След като стана въпрос за заплащане, не мога да не си призная, че съм измислил някои видове рейки, които смятам да патентовам:

Бизнес Рейки, Дигитално Рейки и Токсик Рейки (само за напреднали)- всяко си има по 4 степени и половина с ДДС :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нито едно пряко доказателство за това, че Усуи е използвал рейки-символи...

Тоест, "класическо рейки" явно няма.

Доста смело твърдение, което не вярвам да е резултат на задълбочено проучване :)

"Класиката" в Рейки е свързана с едно понятие, което у нас е особено популярно през изминалите 10-на години- МАГИЯ. Символите, употребявани в "класическото" рейки произхождат от китайски йероглифни "матрици", за които може да се твърди, че пряко свързани с магически практики- нещо, което би станало явно, ако се направи едно задълбочено проучване по този въпрос...а подобни резултати със сигурност не биха били изгодни за тези, които разпространяват рейки (инициират) или само ползват рейки.

С повече желание всяка духовна практика може да се изкара магия – пеене, молитва, дишане, ... Всичко, което сменя енергии и психични състояния, може да се мисли като магия.

Самия "рейки източник" е нещо, което повечето практикуващи, че и обучаващи, не могат да дефинират.

Кой е производителя и дистрибутора на рейки в битието ни? Символа, който се използва в рейки за връзка с този източник не е анонимен- има си име и фамилия, и по нищо не се отличава било от някой си архангел, или пък барон едикой си от вуду, или някой от боговете в политеистичните западни религии- някой като Зевс, Один и т.н.- а това не само че свърза рейки с определена религия, но и я превръща в енергийна религиозно-егрегорна мрежа, обвързваща практикуващия в обслужване на нуждите на съответния идол. За това има и толкова много подобни системи, защото огледалната сфера предлага множество възможности за идолопоклонство.

Ами и затова има толкова клонове на Рейки – който практикуващ се замисли над тия въпроси, си създава нов клон, а японците които са учени по Усуи си мълчат :)

Но, някак си не мога да проумея за бай Усуи това- "открил" рейки, и след 4 години умрял...Ако не беше "откривал" рейки, току виж би доживял и до 99-100 годишна възраст (по онова време в Япония нивата на стрес, харакири и екологичен дисбаланс са били много по-ниски отколкото да речем у нас в България, която по онова време всъщност е лила доста по-индустриализирана от Япония. Най-разтърсващите явления в Япония са били земетресенията...които в наши дни се конкурират с всички икономически и политически трусове, които отнемат много повече животи отколкото природната стихия), или...може би след като е спечелил в играта на криеница, Усуи толкоз много се е въз-радвал на това, че е открил рейки, която, според твърденията, успешно се криела хиляди години, и когато най-накрая взел че я открил, току почнал да й хваща цаката и толкова се кефел, че сърцето му не издържало и получил удар.

Ами и мене от време на време ме питат любопитно как така Петър Дънов изведнъж и в удобно време си е заминал.

Линк към коментар
Share on other sites

На тези, чрез които работи Божият Свят Дух, изобщо не им трябват символи, нито обучения от хора, нито нищо светско.

Линк към коментар
Share on other sites

На тези, чрез които работи Божият Свят Дух, изобщо не им трябват символи, нито обучения от хора, нито нищо светско.

На мен ми изглежда, че говориш за хора, които работят със символа на Божия Свят Дух. Възражения ще приема само ако ти самата твърдиш, че работиш с Божия Свят Дух.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не работя с Божия Свят Дух - това би било богохулство. Да кажем, че се е случвало Той да работи чрез мене. В това няма нищо чудно, защото Той може да използва всичко за целта, дори и магаре.

Аз съм съгласна и магаре да съм, само и само да ме избере.

Линк към коментар
Share on other sites

На тези, чрез които работи Божият Свят Дух, изобщо не им трябват символи, нито обучения от хора, нито нищо светско.

На мен ми изглежда, че говориш за хора, които работят със символа на Божия Свят Дух. Възражения ще приема само ако ти самата твърдиш, че работиш с Божия Свят Дух.

По скоро Латина искаше да каже- чрез които Той работи, а не те с Него, а тези чрез които Духът работи са смирени. Другото което разбрах от това което тя е искала да каже, че много от символите са превърнати в идоли, а именно мъртви творения направени от човешки ръце на които се покланят търсейки външния илюзорен ефект пренебрегвайки същественото а именно, Първопричината която стои зад всичко и която не е ограничнена от форми при все че формите загатват за нея провокирайки търсенето на Онази Велика безпределност. Но много очи гледат външно и се спират там. Това отчете според мен Латина като проблем който обърква и заблуждава много души които търсейки се лутат и могат да попаднат в различни клопки и капани. От тези чрез които Духът работи, лъха мир, освобождение, светлина, Любов....Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

2 Петрово 2

1 Но имало е лъжливи пророци между людете, както и между вас ще има лъжливи учители, които ще въведат тайно гибелни ереси, като се отричат даже от Господаря, Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел. space.gif2 И мнозина ще последват техните похотливи дела, поради които човеци пътят на истината ще се похули. 12 Тия, обаче, като животни без разум, естествено родени, за да бъдат ловени и изтребвани, хулят за неща, които не знаят, и ще погинат в своя разврат, space.gif13 наближаващи да получат заплатата на неправдата - люде, които считат за удоволствие да разкошествуват денем. Те са петна и позор; наслаждават се с примамките си, когато са на угощение при вас; space.gif14 очите им са пълни с блудство и с непрестанен грях; подмамват неутвърдени души; сърцето им е научено на лакомство; те са предадени на проклетия; space.gif15 оставиха правия път и се заблудиха, като последваха пътя на Валаама Веоров, който обикна заплатата на неправдата,16 но биде изобличен за своето беззаконие, когато ням осел проговори с човешки глас и възпря лудостта на пророка. space.gif

Благодарна съм за разбирането и разяснението, защото понякога не ми се пише подробно какво точно имам предвид. Надявам се да бъда разбрана с малко думи, но не винаги се получава, за което причината обикновено е в мене... Следват едни изяснявания... докато разберем, че говорим за едно и също.

Линк към коментар
Share on other sites

На тези, чрез които работи Божият Свят Дух, изобщо не им трябват символи, нито обучения от хора, нито нищо светско.

На мен ми изглежда, че говориш за хора, които работят със символа на Божия Свят Дух. Възражения ще приема само ако ти самата твърдиш, че работиш с Божия Свят Дух.

По скоро Латина искаше да каже чрез които Той работи, а не те с Него, а тези чрез които Духът работи са смирени. Другото което разбрах от това което тя е искала да каже, че много от символита са превърнати в идоли, а именно мъртви творения направени от човешки ръце на които се покланят търсейки външния илюзорен ефект пренебрегвайки същественото а именно Първопричината която стои зад всичко и която не е ограничнена от форми при все че формите загатват за нея провокирайки търсенето на Онази Велика безпределност, но много очи гледат външно и се спират там. Това отчете според мен Латина като проблем който обърква и заблуждава много души които търсейки се лутат и могат да попаднат в различни клопки и капани. От тези чрез които Духът работи, лъха мир, освобождение, светлина, Любов....Поздрави!

Моят отговор не беше особено точен. Темата е за Рейки и там символите имат конкретна форма, но по принцип символи може и да са понятия, като напр. „Божия Свят Дух“. Разбира се, за едно истинско разбиране трябва да се мисли и отвъд понятията. И ако го направим по отношение на Рейки, ще се окаже че „чрез които Той работи, а не те с Него“ точно отговаря на цялата практика на Рейки. Едно от най-първите неща в Рейки-1 е обяснението, че Рейки не е възможно да причини каква да е вреда, а е разумна енергия, която винаги работи само за добро и която работи чрез инициирания.

И ще напомня, че както се прави разлика между Дънов и „дъновисти“, така трябва да се прави разлика и между Рейки и „рейкисти“.

Линк към коментар
Share on other sites

докато разберем, че говорим за едно и също.

:thumbsup2:

Тъкмо щях да те цитирам и ти се самосизира :sorcerer:. Да, разбрах ме се :yinyang:.

Матей 7:16

От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?

Матей 7:20

И тъй, от плодовете им ще ги познаете.

22 А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, space.gif23 кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон. Галатяни 5 глава

skype-58.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...