Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рейки - какво представлява


Recommended Posts

Според рейки мастърът, мога да се включа в рейки, когато ръцете са ми в молитвена поза и изкажа няколко определени от него изречения мислено или гласно.Нужно ли е това или може рейки да потече дори само при полагане на ръцете, както съм чела в книгата на Даян Стейн.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, когато ръцете ти са в молитвена поза, накъде тече рейки, според твоя рейки мастер? Той обясни ли защо е нужно това?

Линк към коментар
Share on other sites

Това било нужно за да се включа в рейки и да усетя затопляне на дланите, след което мога да започна сеанса.Но след като ми задаваш този въпрос да разбирам ли, че не необходимо да го правя?

Линк към коментар
Share on other sites

АЗ не мисля,че учителят ти е дал лош съвет,просто може би това не е твоят начин.Имай си малко повече вяра и нещата ще се наредят.Нали знаеш,че в Рейки са важни намеренията, енергията е мъдра сама по себе си.Аз лично винаги си казвам кратка молитвичка в началото ,а накрая винаги изказвам благодарност.Това е моя начин.Пожелавам ти и ти да намериш твоя :)

П.П Можеш да опиташ различни варианти и така да намериш твоя си начин,този който най-много ти пасва.

Линк към коментар
Share on other sites

АЗ не мисля,че учителят ти е дал лош съвет,просто може би това не е твоят начин.Имай си малко повече вяра и нещата ще се наредят.Нали знаеш,че в Рейки са важни намеренията, енергията е мъдра сама по себе си.Аз лично винаги си казвам кратка молитвичка в началото ,а накрая винаги изказвам благодарност.Това е моя начин.Пожелавам ти и ти да намериш твоя :)

П.П Можеш да опиташ различни варианти и така да намериш твоя си начин,този който най-много ти пасва.

Благодаря за съвета. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да.

Има много начини човек да отвори канал за протичане на рейки. При всеки човек е различно - на мен ми обясниха, че най-добре е да "творя" - т.е от всичко, което са ми казали/показали или от това което съм прочела, или споделила с други хора да си избера и да правя само това, което на мен ми се струва подходящо. Също така, ако на мен ми идва отвътре да направя нещо, по мой си начин, да се чувствам свободна да го правя. Включително установих, че хора, преминали през инициация при един и същ рейки мастер са чули/разбрали/запомнили и съответно прилагат/правят различни неща и това е нормално. След инициация на 2 ниво човек вече има достатъчно добра чувствителност дали тече или не енергията, в каква посока, усеща какъв е резултатът от това, което прави - просто се довери на себе си.

П.П.След инициацията на второ ниво е нужно да се практикува в продължение на 21 дни последователно върху себе си - това е важно; едва след това може да се пристъпи към практикуване върху други хора (ако искаш).

П.П.П. Присъединявам се към това, което е написала и nina преди мен. Аз също сключвам ръце и благодаря в края на сеанса, но и аз ти пожелавам да си намериш твоя начин!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Рейки е ефикасен метод,който често успява там,където официалната медицина се проваля. Не са необходими никакви инструменти,само ръцете на лечителя.

Рейки е част оот лечението на планетата. То принадлежи на всички хора и на самата Земя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Статия:

"Болница Токуда отвори кабинет ....."

източник:

http://news.stara-zagora.org/index.php?pag...amp;newsid=7935

...

Българите са доста информирани, но все още нямат пълно доверие на тези доказани през годините методи, обясни д-р Ненкова. Тя разказа, че в кабинета й са се засекли двама приятели, но се оказало, че не са споделили къде и как се лекуват, защото се притеснявали. Обикновено тук идват хора, които не харесват хапчетата и търсят нещо по-различно. За други това е последната надежда. Според лекарката обаче е по-добре су джок или рейки да се прилагат още при първите симптоми, защото при някои заболявания те са достатъчни и не се налага допълнително лечение. Смятам, че тези методи ще се наложат и ще се използват повече и у нас, категорична е лекарката.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте!

Има ли някой информация по въпроса, дали Рейки се използва от някои с лоши цели?

Например да принуждаваш някой да прави нещо, което не иска.

И как може човек да познае такова въздействие и да се предпази.

Аз имам първо ниво.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Има ли някой информация по въпроса, дали Рейки се използва от някои с лоши цели?

Например да принуждаваш някой да прави нещо, което не иска.

И как може човек да познае такова въздействие и да се предпази.

Аз имам първо ниво.

Благодаря!

Разбира се, че може да се използва за лоши цели.

Как може да се познае ли? - Щом изпитваш дискомфорт, няма нужда от коментарии повече.

Всяка намеса в енергииното поле на човек с или без неговото съгласие е потенциален начин за използване на лоши цели от страна на този който въздейства. Защо? Ако познаваш някога с чисти мисли на 100% - той е съвършенния лечител. Всички други са най-малкото експериментатори от любопитство.

Как да се предпазим ли? - никога не се оставяй в ръцете на пишман рейки "учители" изобщо. Това можеш да го направиш евентуално само и единствено когато работата е на умиране и няма какво да губиш. 3d_144.gif Иначе става преливане от пусто в празно (енергийно имам впредвид).

Но ... всеки има право да пробва сам, едноличния опит е най-добрият учител. Едни се научават от първия път, други от 100-ния път, трети цял живот се учат.

Свободна воля .... rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Здравейте!

Има ли някой информация по въпроса, дали Рейки се използва от някои с лоши цели?

Например да принуждаваш някой да прави нещо, което не иска.

И как може човек да познае такова въздействие и да се предпази.

Аз имам първо ниво.

Благодаря!

Може естествено. Символа СДРВП (Символ за Дистрибуция на Рейки във Времето и Пространството ... пренася както рейки, така и всякакви видове ПЕП (Програмирани Енергийни Пакети) като енергиен хамалин, и за пример ще посоча рейки, сейким, шамбала и каруна (за тях мога да гарантирам, защото съм ги ползвал преди), в които се ползва този символ, наред с други общи символи, при положение, че разни там баш-майстери са излагали по книгите си аргументи, според които има съществена разлика между всичките тези енергии, които преди време ползвах накуп и едновременно, и ги наричах обобщено ШРЕКС (Шамбала РЕйки Каруна Сейким). Така че,писателите на подобни книги са доказали това. Извън всякакви енергийни системи съм ползвал въпросния символ за дистанционно въздействие с акупунктура/пресура, което погледнато отстрани изглежда като вуду-ритуал от холивудска кино-продукция. Ползвал съм символа зза трансфер и на други неща, като освен този символ, и всички други рейки-символи са ефективни, независимо от енергийния поток, който се ползва. Не е нужно да споменавам, че емоционалната и сексуалната енергия са сред най-силните енергии, познати на човека, които енергии си сработват не само с рейки-символите, а практически с всички известни символи от различните там енергийни системи.

Произходът на този символ-СДРВП е баш от магически китайски практики и може да се ползва в различно магическо направление- в бойната магия, в сексуалната магия и прочие магии, включително и със тенденциозно негативно влияние.

Защити естествено има. Най-сигурната, която на мен ми е известна е т.нар. енергийна заблуда- създаване на енергийно идентичен двойник, който да отнася всякакви неканени енергийни "посещения", независимо дали са добронамерени или не.

Как се прави това обаче- няма да напиша. Неволята е най-добрия учител в това отношение и който е на зор и се прояви като добър ученик, сигурен съм, че благодарение на неволята, ще се квалифицира и в това направление.

Не познавам човек практикуващ рейки с изцяло и напълно добри цели- такива хора не съществуват. Ако пък съществуват, то, не биха ползвали подобна фантасмагория като рейки.

П.П. Мнението ми е лично, и в никакъв случай не следва да се разбира буквално. Всеки, който борави с метафори, или пък с рейки (което е едно и също де), може да опита всичко това и в къщи :thumbsup2:

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Хората, владеещи рейки или друга енергийна техника, би трябвало да са запознати със Закона за кармата и със Златното ин и ян правило. Ако Мастерите им не са го направили - отговорността пада върху тях.

Познаващите правилата не биха се изкушили да ползват техниките извън преподаденото им предназначение ... или не биха ги ползвали за дълго ;):( така.

Истински владеещите фините закони си помагат по друг начин, когато е нужно, а не като се насочват срещу определени хора. Във вселената има безкрай варианти да се случи желанието на определен човек без това да въвлича хора, назовани поименно. Дори е за предпочитане, защото вариантите във вселената са винаги повече и по-добри от предположенията на нашите умове.

Ако човек се чувства засегнат от чужди мисли или воля - молитвата е достатъчно силна защита.

Колкото до енергийните влияния - има ги навсякъде, животът е изтъкан от тях.

Хомеопатията също е енергийно влияние.

Разговорът също.

Погледът, мисълта ... не е въпросът да се плашим, а да сме достатъчно хармонични, за да се плъзгат покрай нас.

Веднъж чух мнение, че ( цитирам) "рейки каналът е замърсен и е за предпочитане да не се ползва". Нямам понятие точно какво се има предвид - някой да обясни?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Да, въпросният символ, за който говори Кристиян, действително е в състояние да пренесе всичко.

Включително и неща, които неопитния оператор, използващ този символ, може да прикрепи съвсем несънателно - разни, както той се изрази, ПЕП smile.gif .

Усмихвам се, но не е много за смях.

За мен е доста опасно това, дето всякакви енергийни практики, включително рейки, се ширят съвсем свободно и дори бих казала комерсиално. Много школи пускат реклами, набират активно членове, обучават нахъсано куцо и сакато ... реално заради получавания хонорар, а "благородния" мотив, който прикрива таксите е: "Да обучим колкото може повече хора да си помагат и да помагат на другите!" или "Да дадем на хората тези знания, дето толкова години са били скрити!".

За мен не случайно сме ги "загубили" разни знания. И никой нормален човек сега няма да даде в ръцете на дете или дори на неуравновесен (забележете, не казвам луд, а просто неуравновесен - силно емоционален и/или импулсивен) възрастен някакво запалително средство, а какво остава да му даде в ръцете примерно детонатор за ядрена бомба. Защото ще му е ясно, че обясненията след това - ама аз без да искам, ама аз само реших да пробвам, ама аз тогава просто изпуших за момент, ама аз исках само малко, ограничено, за добро, ще са ... малко е да се каже безполезни.

Абсолютна заблуда е, че всеки, който в един момент му е щукнало и си е навил на пръста да получи инициация или въобще да се научи да работи с еди каква си енергия, би могъл да го прави, още по-малко пък - за добро.

Върнете се на първа страница в тази тема и прочетете пост №2 и №4 на Кристиян - той е много изчерпателен.

Малко хора (все още) са пригодни да бъдат научени да ползват и работят с по-фините нива на света. И човекът, който ги учи, е абсолютно отговорен за това, какво и на кого дава. Дори и привидно да бяга от отговорност след това.

Ако трябва да дам един конвенционален пример, то бих попитала: Бихте ли се оперирали при сляп хирург?

Е, сега повечето т.нар. енергийни лечители и всякакви други подобни са или слепи, или едва-едва прогледнали и хич не се знае колко виждат, дали не са астигматици, далтонисти, късогледи ... Обаче иначе смело действат, лекуват, правят енергийни корекции и всякакви там неща; неща, които понякога (да не кажа често) вредят и на тях самите, именно защото не виждат какво точно правят. И това, че някои го правят от гол ентусиазъм, без заплащане, не ги правят по-истински, по-виждащи или в някаква степен по-добри/полезни. Напротив, дори са още по-опасни, защото повече хора са склонни да опитат при тях, нали е без такса, т.е хем няма да са на загуба, хем явно човекът насреща им е идеалист, не е комерсиален ... Обаче това, че не взема такса, не го прави по-виждащ или по-компетентен в това, което върши. Ама нали и тези, опитващите, също са слепи и също не виждат какво точно се върши ...

Линк към коментар
Share on other sites

Диана:thumbsup2:

Напълно си права. Наблюдавам и аз тази тенденция, дето всеки можел да "помага". И как различни школи за лечение леко, фино казват, че другите не вършат работа... За това е нужно високото съзнание, но, колко ли го притежават?

Бизнес... днес всичко е бизнес за жалост:feel happy:

Стремете се към Божията Любов, която освобождава човека от всички ограничения. И Божията Мъдрост също освобождава човека от противоречията и мъчнотиите на живота. А човешката любов и човешкото знание го ограничават. Аз уподобявам човешкото знание на парите, а Божественото – на хляба. Истинското знание представя вътрешна връзка в човека, т.е. такава връзка, която обединява нещата. С това знание човек познава грешките си и лесно ги изправя. Обичаш някого, а се съмняваш в него. Коя е причината за това съмнение? Защо трябва да се съмняваш? Каква любов е тази, която причинява съмнение? Който прави погрешки, само той се съмнява. Да обичаш, това е Божествен подтик; да се съмняваш, това е човешко. Като придобиваш знания, ти трябва да различаваш Божественото от човешкото, да знаеш къде е границата между тях. Ако обичаш и ограничаваш, ти си пак в човешкото.

Какво значи да попаднеш в кълчища? Ти си учен човек, свършил си университет, искаш да заемеш висока служба, да управляваш хората. Обаче тези хора са свободни, не искат да се подчинят. Ти се чудиш какво да правиш, объркваш се като петел в кълчища. Едно ще знаете: никой не може да управлява другите, докато не изправи първо себе си. Как ще станеш цар да управляваш народа си, ако не си намерил правия път за управление? Има два начина на управление: механически – чрез насилие и органически – по закона на любовта. Да управляваш, това значи първо да познаваш и себе си е после – да познаваш окръжаващите. Под "окръжаващи" разбирам ближните, които искат да служат на Бога. Ближният на твоята душа е онзи, който мисли, чувства и постъпва право. Той не е като пуяка, да ходи цял ден с разперена опашка и като му засвириш, да проточи носа си. Той се представя като важен философ, който разрешава дълбоки въпроси. Ако го питаш защо си проточил носа, ще каже, че с това иска да запази достойнството си пред пуйките. Като слушат гласа му, пуйките казват: Като нашият пуяк няма друг – цял философ. – Да, голям глупец е той.

Вяра и любов

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам, какво ми се случва но не ми излезе цялото мнение - първият цитат е от

Примирение

Извинявам се за объркването:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Малко хора (все още) са пригодни да бъдат научени да ползват и работят с по-фините нива на света. И човекът, който ги учи, е абсолютно отговорен за това, какво и на кого дава. Дори и привидно да бяга от отговорност след това.

Ако трябва да дам един конвенционален пример, то бих попитала: Бихте ли се оперирали при сляп хирург?

Е, сега повечето т.нар. енергийни лечители и всякакви други подобни са или слепи, или едва-едва прогледнали и хич не се знае колко виждат, дали не са астигматици, далтонисти, късогледи ... Обаче иначе смело действат, лекуват, правят енергийни корекции и всякакви там неща; неща, които понякога (да не кажа често) вредят и на тях самите, именно защото не виждат какво точно правят. И това, че някои го правят от гол ентусиазъм, без заплащане, не ги правят по-истински, по-виждащи или в някаква степен по-добри/полезни. Напротив, дори са още по-опасни, защото повече хора са склонни да опитат при тях, нали е без такса, т.е хем няма да са на загуба, хем явно човекът насреща им е идеалист, не е комерсиален ... Обаче това, че не взема такса, не го прави по-виждащ или по-компетентен в това, което върши. Ама нали и тези, опитващите, също са слепи и също не виждат какво точно се върши ...

:thumbsup:Диана,това е точно така!Много малко са хората които владеят енергиите и ги прилагат без да навредят на себе си или на този когото лекуват.Опасно е всеки който пожелае да завършва някаква (псевдо)школа при някакъв (псевдо)учител и да получава (псевдо)сертификат и самочувствие на енергиен лечител,а всъщност да е псевдолечител.

За съжаление е пълно със школи които бълват такива лечители,както е пълно и с хора които търсят помощ от тях.Слепци оперират очите на слепци!

Линк към коментар
Share on other sites

ех, ех, верно много популярни станаха тези неща smile.gif

А колкото повече нараства енергията на човек, толко повече може да навреди.

Като ви чета последните постове си мисля, че може би човек трябва първо да поработи и "полекува" себе си...май доста време, за да се научи да "вижда" или поне да усеща какво прави и тогава да експериментира върху ближния.

Май това и казва Кристиян в прословутите си ( 3d_161.gif ) първи постове. Човек първо да се научи да работи с енергията, което означава да "вижда" и усеща. Друг е въпроса, че това е всъщност най-дълбоко пазената тайна на тез занимания. Или по-скоро до това водят тънки и уж незначителни дейности.

Но не мен, не мен е писано да вляза лесно в тез дълбоки води.

Защити естествено има. Най-сигурната, която на мен ми е известна е т.нар. енергийна заблуда- създаване на енергийно идентичен двойник, който да отнася всякакви неканени енергийни "посещения", независимо дали са добронамерени или не.

Как се прави това обаче- няма да напиша. Неволята е най-добрия учител в това отношение и който е на зор и се прояви като добър ученик, сигурен съм, че благодарение на неволята, ще се квалифицира и в това направление.

Двойник да направиш, ама нали пак ще е свързан с тебе. А и някой може да действа от позицията да предполага, че двойник си направил.

мда, както и да се върти човек, д-то му все ще е отзад.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря на всички, които писаха по темата.

Специално благодаря на Кристиян за изчерпателния отговор. Доста неща ми се изясниха.

Не съм убедена на 100%, че въздействието е от Рейки енергия, но така мисля. 3 години борба, но се постигна много. Никой не трябва да работи срещу свободната воля на човек. Все едно е да вървиш срещу Бог. Не искам да съм на мястото на тези хора, когато "дойде сервитьора да поиска сметката"!

Взех Първо ниво за да помагам на себе си и семейството си. Нямам намерение да лекувам други хора, защото съм убедена, че лечителите са специални хора, избрани свише и дошли с тази мисия на земята.

Още веднъж, много БЛАГОДАРЯ!

Линк към коментар
Share on other sites

........Не съм убедена на 100%, че въздействието е от Рейки енергия, но така мисля. 3 години борба, но се постигна много. Никой не трябва да работи срещу свободната воля на човек. Все едно е да вървиш срещу Бог. Не искам да съм на мястото на тези хора, когато "дойде сервитьора да поиска сметката"!....

Ами то има и други неща. Първо, ако лекуваш някой, с каквото и да е, това не значи, че може наистина да го излекуваш.

Ако не си е променил мисленето и настройките, от които зависи кармата, то болестта може да се върне в друга форма или лечителят да се разболее.

А ако пък въобще не трябва да го лекуваш, то лечителят (т.е. ти) може да бъдеш яко изсиктирдосана от некои сили и да се чудиш каква енергия е това.

Може като се почва лечение да се казва "нека това лечение да е без вреда за никого и по Божията воля". Или да си вкараш настройка да не можеш да лекуват такива, които не трябва да се лекуват. Така казват поне :)

И понеже днес съм обладан от дяволизъм, а ти спомена "сервитьора", а Кристиян говореше за магия, тооооо мога да ти препоръчам следното.

Направи си няколко бойни сервитора (без ь се пише), които да те бранят от такива енергийни посегателства. Но за съжаление не могат да те спасят от кармичните сили.

Линк към коментар
Share on other sites

Под приказката за сервитьора имах предвид, че всичко в този живот си има цена, която рано или късно трябва да платим (ние или децата ни). И тези които ми пращат разни неща (а аз знам, кой е) ще има мноооооооооооооооого да плаща.

И за всичко друго което казваш съм съгласна, но какво имаш предвид под това да си направя боен сервитор???

Не трябва на злото да се отвръща със същото, защото така то става още по-силно, ако това си имал предвид!

Линк към коментар
Share on other sites

Teмата от практически насочена, което се разбираше от заглавието, се превърна във философска.

Не е лошо, но нека да се върнем към конкретиката, а после да обобщаваме.

И като абсолютен лаик да попитам ( принципно според началната идея, а не какво се е получило после и в частност в Бг, както се казва в по-предни постове):

Как рейки-лечителите, които не са ясновиждащи, диагностицират? Само на диагноза от лекар ли разчитат ( а се знае, че въпреки купищата уреди има и погрешни лекарски диагнози) ?

Още по-важно - как контролират процеса по време на лечението?

Къде отива болната енергия - на място ли се разгражда, в какво и как се разбира, че разграждането е успешно и изцяло?

На всички тези въпроси основателят на техниката за лечение сигурно е дал отговори, след като е популяризирал тези практики за обикновени хора, а не изрично само за ясновидци.

П.П. Тази сутрин след многократно прочетената дума "сляп" в главата ми започнаха да нахлуват аналогии ...

... със Самуиловите воини, сред които, както е известно, на 100 слепи бил оставен 1 едноок...

... и с приказката за Едноочка, Двуочка и Триочка - те не се различават много в действията си , независимо от броя на очите.

А ако човек има едно око повече, може ли да твърди, че вижда Всичко?

Но моля ви да не се зачитате толкова в литературните ми аналогии, а някой да отговори на конкретните въпроси ... или може би нахлувам в тайнствени и забранени територии?

Ако е така, кажете в прав текст, да не питам повече.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Аз, разбира се, не мога да кажа какво точно е имал предвид Микао Усуи, когато е създал системата рейки.

Освен това ми се струва, че това, което е достигнало до нас, не е съвсем автентично или поне е непълно.

Знае се, че веднага след смъртта му, се разделя на две, а после и на повече клонове/течения.

Но, добре е да уточним, че той не е имал амбицията да направи от всички хора лечители. По-скоро е желал да даде на много хора възможността да се самохармонизират. Важно е също, че неговата система е не изключително и само за лечение, тя има и философска част, и практическа като правила за живот и самата система е по-удачно да се разглежда като съвкупност от техники за медитация примерно, защото има много неща, които дори не се казват на хората. Примерно работата със звуци. Всички кой знае защо са се вторачили само в символите. Мога да предположа защо - първо, защото наистина работят, второ - защото се дава нещо видимо, дори и за по-нечувствителни/невиждащи хора, трето - изглеждат екзотично и т.н.

В рейки има разработена методика Биосен Рейкан-хо - за усещане на дисбаланси с ръце. Има и други обучения, като директно се казва, че способността за усещане при различните хора се развива за различен период от време и в различна степен; има и изрично изискване докато не се научат, да не практикуват. А докато не усвоят определени способности, не им се дава да продължат нататък - с по-сложните и по-мощни неща. Сега ... май не е така.

Както и да е.

За мен лечителите независимо дали са рейки или други, следва да бъдат ясновиждащи; и то добри ясновиждащи. Това е мое лично мнение.

Бих дала един елементарен пример. Нека ви завържат очите и така, както сте играли "сляпа баба" на времето да вземете и да почистите една стая. Значи средствата за чистене са ви дадени - метла, кърпа, препарат, кошче за отпадъци. Научени сте добре как се прави това. Хайде сега го направете със затворени очи. И ... в непозната стая. Какъв ще е резултатът според вас? Дали ще е чисто? Дали няма да счупите нещо, докато чистите?

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, кое ни е "хубавото" на нас, българите?!

Като ни измамят, си казваме: "Прост съм бил, измамили са ме!" - и отминаваме.

Като ни ограбят, казваме си: "Ми будала съм, ограбили са ме!" - и, айде, халал да е!

По отношение на рейки имам подобен опит...

Много глупаво се чувствам...

:(

Линк към коментар
Share on other sites

А колкото повече нараства енергията на човек, толко повече може да навреди.

Привет и от мен!

Всъщност това твърдение е валидно само за тези, които използват така наречената "личностна енергия", позната още като Кундалини.

Разбира се може да се използват и всички нейни прояви.

За тези, които се ползват от Рей-Ки (Универсалната/Космическа Енергия), или Прана, то това е невъзможно.

В книги, като Библията това е описано прекрасно. Там тази енергия се нарича "Благодат", или Дух Святий. Тя не може да бъде управлявана. Има си свой "нрав" и всеки опит да господаруваш над нея би я спряло. Тази енергия не харесва насилието и се "отдръпва" от насилници, или от силно амбициозни хора, хора с определено личностно желание. Тя работи и идва само ако човек е смирен.

Въпросната Рей-Ки... ами при нея важи правилото: колкото по-малко "аз" (себичност), толкова повече енергия. От това следва, че човек няма как да навреди, ако у него липсва желания, амбиции, съдене (по лице) и пр..

В християнството, а и не само там, ръкополагането е част от танствата. Прави се при кръщението, при посвещаването, при лечението/изцеляването и др.

Задължително и присъствието на смирението. Колкото повече си се прибрал и си се смалил, толкова повече място има за енергията, която се спуска от горе, така да се каже.

Йоан Кръстителя го е описал ясно: "Сега Той трябва да расте, а аз да се смалявам."

аз-ът, его се намира в ума. Това е нищо повече от концепция за индивидуалност и отделност. Тази концепция пречи на съзнанието да се слее с първопричината, т.е. с Бога. Тя също така запушва срединния канал и не позволява на енергията да се спусне до сърцето.

Енергията се прередава чрез ръцете и най-вече чрез дланите, при това от техния център, където има една важна биоактивна точка на меридиана на перикарда. През дланите минават и други меридиани - на сърцето и на белия дроб.

Ръцете са преносител на това, което е минало през сърцето и тимусовата жлеза. По пътя си тази енергия лекува и лечителя и пациента.

Колкото повече - толкова повече е казал Мечо Пух.

ще приложа малко картинки, за да бъде по-ясно.

311a60849fafedbd06f792764c3d3bfa_683x768.jpg

alex_grey_art_work.jpg

Holy+Fire+Panel+1+Alex+Grey+1987+Crop.jpg

alex-grey21.jpg

При стандарните Рей-Ки, преоткрити от Д-р Микао Усуи в Япония, след детски въпрос относно това как е лекувал Иисус чрез ръцете си, та при тези Рей-Ки се ползва , както е видно от името на това чудо, Универсалния Енергиен/Космически Поток.

Има обаче и друг вид Рей-Ки, които според мен, не са баш Рей-Ки, защото при тях не се ползва Универсалния Енергиен/Космически Поток, се полза енергията на Кундалини, или така наречената "личностна енергия".

При първия случай Енергията идва ожт 7-ма чакра и достига до сърцето, от където през ръцето (или през очите, а защо не и от всяка клетка) се излива върху даден обект, или среда.

При втория случай Енергията тръгва от първа чакра и се издига до сърцето, от където отново през сърцето стига до каквото там има нужда, според лечителя.

При първия случай енергията зависи от молитвата и смирението, докато при втория е достатъчно намерението, волята и желанието на лечителя.

Втория случай се ползва и в Дао и той наистина може да бъде опасен, защото при него не е задължително умът да си е отишъл и да е намаляло/смирено егото (аз-а).

Хора, които ползват тази енергия за да навредят, в Китай ги наричат "Отровни дракони", въпреки че те същите, към които се прилепя това определение са достигнали не само до средния дан-тян, където се подвизава енергията Ци (Жизнената енергия), но са стигнали и по-нагоре - до горния дан-тян, където вече се помещава Духовната Енергия, или така нар. "Шън".

Ето малко картинки на Кундалини "Рей-Ки":

OrdinaryKAwakening.gif

ShaktipatIdaPingala.gif

ShaktipatSushumna.gif

ShaktipatReikiTUMMO2.gif

В Дао са известни много случаи на работа с тази енергия. Не само в акупунктурата/пресурата, но и в бойните изкуства. Имамножество методи и тренировки, които правят възможно тази енергия да бъде насочвана от която и да е биоактивна точка, като се минава през следните нива на въздействие:

В У-Шу се различават три нива на въздействие върху виталните точки:

- Обикновено физическо въздействие чрез удар, защипване, натиск и др.

- Енергийно въздействие чрез “докосване”.

- Въздействие от разстояние (”чудесен меч”).

За да се получи максимален резултат с минимум усилия (”докосване”) са необходими специални познания за енергийната система на човека (меридианите и точките), взаимовръзките с вътрешните органи, биоритмите (денонощен, годишен и сезонен), китайския зодиакален календар, теорията за петте елемента (У Син) и теорията за Ин-Ян. Трябва да се има предвид и ъгъла за нанасяне на удара, съобразно позата на противника и посоката на циркулацията на енергията по меридиана. Всички тези тънкости в школата на “отровната ръка” обясняват защо и много слаби удари или натиск в определена точка могат да имат страшни последици.

Много малко са специалистите, които могат аргументирано да обяснят в детайли ефектите получени от прилагането на Тиен-Сюъ. Най-общо казано Тиен-Сюъ е насочено към блокиране на енергийния поток и пораженията често са свързани с нарушения в дишането и кръвообращението.

За едно денонощие енергията и кръвта преминават през 12 ключови части на тялото и във всяка се задържат около 2 часа. Атаката при Дим-Мак е съобразена именно с дванадесетте двучасови периода от време. Най-удобното време за атака на виталните точки е, когато енергията в съответния меридиан достигне своя максимум. За всяка органна система това са строго определени два часа от денонощието.

Поразяването на определена витална точка в определено време може да причини спиране (блокиране), а понякога и обръщане на потока от енергия и кръв. Когато с удар, натиск или енергийно въздействие (с докосване или от разстояние) се блокира дадена точка потокът в меридиана спира или намалява. Това се отразява патологично за органите или органните системи, които този канал захранва с енергия (Ци). В следствие на това настъпват и различни поражения - смърт, парализа, безсъзнание, вцепеняване и др.

Д-р Джон Пейнтър (специалист по Па-Куа-Джан) дава четири категории или степени на увреждане в следствие на използване на Тиен-Сюъ:

1. Лек удар - смърт от 4 дни до 2 седмици.

2. Среден удар - смърт до 72 часа.

3. Умерено тежък удар - смърт до 48 часа.

4. Тежък удар - смърт от 12 до 24 часа.

Разбира се, това е до някаква степен плашещо и може да доведе до големи проблеми.

Е, винаги съществуват и такива, които да дадат урок на някой който се е взел много на сериозно. Ето една история:

В биографичната книга за Т. Т. Лян от Стюарт Олсон, издадена наскоро се споменава една апокрифна история свързана с големия майстор на Тай-Дзи Чън Манчин. Лян и Чън участвали в голяма демонстрация на Тай-Дзи в Тайван, в началото на миналия век. Демонстрацията минала блестящо и майстор Чън Манчин вече с основание се считал за "№1 в Тай-Дзи". На демонстрацията присъствали като наблюдатели и няколко стари майстори на Тай-Дзи, които не афиширали своето изкуство, но по него време се били отделили от Ян фамилията, тъй като считали, че оглавилия школата Ян Ченфу не е достоен приемник и не обладава необходимото майсторство.

След като демонстрацията приключила, един от тези майстори се приближил до Чън Манчин, поздравил го за доброто представяне, след което го потупал по рамото и си отишъл.

На другия ден Чън Манчин се почувствал много зле, рамото и ръката, където майсторът го "потупал" били отекли и блокирали. Заедно със своя ученик Лян те се досетили, че му е било приложено Тиен-Сюъ (изкуството на смъртоносното докосване). Потърсили стария майстор и му се извинили за непочтителното отношение. А той се усмихнал и казал на Чън следното: "Добре, че дойдохте навреме, защото след още два дни щеше вече да е късно!… Трябва да бъдеш по-внимателен и самокритичен относно изкуството. Ти не само не си №1 в Тай-Дзи, но не си и №100!…" След това майсторът го излекувал чрез точков масаж (анмо) и втриване на билкови балсами.

След този случай майстор Чън Манчин имал огромен респект към Тиен-Сюъ и старите майстори. Когато се готвел за втория си двубой с известния майстор У Менся, той се обучавал в продължение на 5 години в Тиен-Сюъ при двама известни майстори.

Тиен-Сюъ (букв. "посочване на гроба") е известно също и като Дим-Мак на Кантонски диалект. Тиен-Сюъ е известно още като "изкуство на смъртоносното докосване" или "отровната ръка" в китайското У-Шу. Това изкуство идва още от древни времена и е свързано с традиционната китайска медицина и акупунктурата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...