Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли значение денят и датата на смъртта?


Recommended Posts

Здравейте. Извинявам се, че пускам тук тема, може би не й е мястото тук, ще е добре, ако някой я премести. Нямам опит в тези неща, нито нужните знания, но ме измъчва един въпрос...Има ли някакво значение денят и часът на смъртта, а също така случайни ли са съвпаденията, когато някой почине на рождения си ден или на рожден ден на свой близък? Питам, защото в семейството ми се случват странни съвпадения.

Вуйчо ми почина на рождения си ден-ставаше на 30 години....

Дядо ми почина тази година след неочаквано открит тумор в белите дробове, сърцето му спря след операцията за премахване на тумора, 1 ден след самата операция, точно в деня на моя рожден ден...Винаги имаше навика да ми се обажда в този ден по телефона, за да ми го честити, беше правило за него...Тази година се е разболял, не бях в града, когато му правиха операцията. Правили са я преди рождения ми ден. 1 ден е бил стабилен, а в деня на рождения ми ден, когато пътувах с влак към него, точно в часа на моето раждане преди 22 години, той е починал. Ужасно звучи и това беше най-тъжният ми рожден ден.

Имат ли някакво значение часовете и дните на смъртта? Чувствам се като проклета, че точно в моя ден изгубих скъп човек, сякаш имам някаква вина и Бог ме наказва...Ще се радвам да чуя мненията ви, дано не съм права.

Линк към коментар
Share on other sites

Нито датите, нито часовете имат някакво значение, защото смърт няма.

Просто си е завършил сегашното проявление, човекът.

Животът и ученето продължават.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Избира ли душата, кога да напусне този свят ?

 

:) Габриел Гарсиа Маркес е написал нещо уникално по този повод:

Човек не умира, когато трябва, а когато може.

Линк към коментар
Share on other sites

Лично мое мнение е, че максималната продължителност на въплъщението е предопределена. Не от душата. Реално човек може да умре в следствие на хиляди непредвидими фактори.

Линк към коментар
Share on other sites

Избира ли душата, кога да напусне този свят ?

Според мене душата е избрала кога и как да напусне този свят, още когато е решила да дойде тук в човешко тяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...