Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветята


Inatari

Recommended Posts

Много интересно наистина ,мисля ,че ацтеките имаха дървесна астрология също.

Не имена,астрология,според датата на раждане изцяло.но не я намирам дотам съвършена ,както истинската астрология.

Имената са наистина интересни,особено нашите древни имена . Такова наслагане и смесване от древни култури сме ,че наистина има много древно знание съхранено в нашите земи,тече в нашите вени.

Тепърва ще се влагат пари в археология и ще откриваме истини за самите нас. :)

Ние славяните сме като културен масив,както се изрази един професор-археолог днес,в едно предаване. Не сме цивилизация ,но сме културен масив ,който тепърва ще бъде преоткриван от света. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Суша си цветя усилено ,смятам да правя ръчна хартия с цветя вътре ,ще видим какво ще излезе. Основно са рози . Те тъкмо сега прецъфтяват и падат на големи чепки ,сбогуват се с цветовете си . Отидох на гости в една моя приятелка и целият им двор беше отрупан с цветове от рози . Стъпваш върху розови листа ,наистина някак по-леко се стъпва . Аз събрах всички розови цветове и напълних една голяма торба .

Цялата ми стая замириса на рози ,все едно съм в техния двор .

Ще ми се и други цветя да използвам за тази хартия. Вярно не са толкова красиви като изсъхнат но все-още напомнят за своя свят .

Линк към коментар
Share on other sites

:) Щом е ръчна и щом ти ще я правиш и щом ще е с рози - няма как да не излезе успешно :v:

Чувала съм да казват, че без розате не можем да открием сродната си душа и даже начина на изпълнение на Волята Божия :1eye: затова го запомних, даже има нещо като вид общуване с розовия храст...казваш му ...Прелестна и удивително хубава Вен ( сигурно е от Венера :rolleyes: ), покажи ми къде се намира моята сродна половинка във всичките вселени..искам поне за миг да я зърна чрез теб... :hypocrite: аз не съм се пробвала...не че съм си срещнала половинката, но не съм се сещала за това :king: а не ми е особено голям зора за половинката де :lol: аз мойта си първо като подредя другата сигурно ще си ме открие :P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) А?! :blink: Ама още ли не са влезнали мъже тука бе, хора? Кога? Защо тези същества така се страхуват да покажат чувствата си към цветята, та и към всичко друго? Не е срамно, нито опасно за мъжката гордост и чест! :D Жените щяха да са по-щастливи с мъж, който разбира отцветя и знае как, кога и при какъв повод и какво цвете да подари. И един смешен въпрос, на който мисля че знам отговора, но иска ми се друг да ми отговори... Магарешкия трън цвете ли е? :P Казват, че най-добрите градинари са мъжеееее. Хайде влезте в темата и споделете за цветята, знания, опит, съвети, каквото и да е стига да знаем, че има мъже които го правят-грижат се за цветя. :king:
Линк към коментар
Share on other sites

" И е много добра билка."

Розата или магарешкия трън?

Май съм чувал, че розовите листа се използват за конфитиури и в сладкарството, както и в някои екзотични госби... Ааа да, даже съм ял такова сладичко от рози, мармеладче, беше фантастично, моята леля, Бог да я прости го правеше и все го изяждахме като и ходехме на гости със сестра ми :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"" И е много добра билка."

Розата или магарешкия трън?"

И магарешкият трън.

Когато синът ми беше малък, често боледуваше от бронхит.

Чаят от магарешки трън успокояваше кашлицата.

Не мога да си спомня точната рецепта, но със сигурност е много добра билка/магарешкият трън/. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Като се заговорихме за розата - нека де се вмъкна и аз с едно много свежо впечатление от вчера.

мисля, че за първи път ми се случи, но не съм сигурна все пак - да усещам ухание на рози... Усещах аромата в автобуса, а после в моята стая. Реших, че вероятно идва отвън, от двора на съседите, излязох на терасата, но ... навън миришеше на липа, а не на роза ! В автобуса си мислех, че ароматът идва от букета 9 червени рози, които моят любим ми подари по един много, много специален повод, свързан с... цветята :), при това купих бутилчица мин. вода, ца да може по път да не останат жадни . Букета оставих във всекидневната, затова бях учудена от аромата в моята стая. Дори отидох, за да ги подуша, но се оказа, че те не изобщо не миришат !

Май розите ми говореха, или говореше Някой друг, но на техния език, послание ли ми прати, що ли... Ето, сега като прочетох, че розите са връзката със сродната ни душа..., а пък са любимото ми цвете..., на всичкото отгоре и по зодия ми е съответстващо, а и има един сорт роза , наречена с моето име...

Линк към коментар
Share on other sites

Магарешки бодил - Carduus :)

оста, опората, сърцето, силата /и мъжката /.

Розата е на жената бодливото цвете, а магарешкия трън - на мъжа... Така ми хрумна за второто предположение, може изобщо да не е вярно... Хайде, Кристияне, произнеси се и ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye: , още нещо за розите .

Пред нашия блок , имаме един огромен стар розов храст , сигурна съм , че е поне на 30 , / добра възраст за розов храст :) / .

Когато бях малка редовно си поставях за цел да помириша всичките му рози , и хората с мен много се изнервяха , защото се налагаше да ме чакат , докато аз си нареждам :

Тази е много силна , тази е много малка и едвам ухае и т.н. , докато не помириша всички рози , които са в обхвата ми .

Един баба ми ми каза така :

- Ако продължаваш така един ден всичките рози , ще са еднакви за теб .

Аз доста сериозно се замислих по въпроса .... / трябва да съм била някъде на 6 /

На другия ден , аз отново съм залепена за розовия храст ,но този път само го наблюдавам , как диша всеки един отделен цвят ,как вятъра си играе с малките листенца . Забелязах ,че баба ми зорко ме наблюдава :

"Май вече не ти харесват толкова много розите а ?"

"Ами аз искам да имам само една , но незнам коя да си избера" - беше моят отговор " Ще си избереш ти, ами още не ти е дошло времето ", което още повече ме озадачи .... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам за недоразумението което причиних.

Кристиян ми писа че няма практически опит с тръна.

Моят личен опит е противоречив.

Засега се въздържам от мнение и аз.

с уважение,

Валентин Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно извинен сте Валентин , сподели твоите наблюдения по магарешкия бодил , какви асоциации , създава . Какво толкова КОСМИЧНО , намираш в него .

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, този магарешки бодил!

Сещам се в ученическите ми години правихме една сценка приклякайки и пеейки: "Цъфнал трън, цъфнал трън, цъфнал, цъфнал, цъфнал трън!" Голям смях падаше... Може би авторът е имал предвид именно магарешкия бодил. За него да ви разкажа малко личен опит. Съгласна съм, че може да се приеме за "мъжко" растение, понеже увеличава умствената, физическата /и сексуалната/ работоспособност. Има подсилващ и изграждащ ефект тъй да се каже, при което за съжаление увеличава апетита, затова лично аз не го ползвам. Участва като добавка в храни за бодибилдери. Прекрасното му действие при възпалителни болести на дихателната система е изпитано многократно, чай от него се пие при "магарешка" кашлица. Сигурно още хубави неща може да се кажат за него. Аз си наумих по идея оттук да подаря на приятеля си саксия с магарешки тръни, както той на мене подари саксия с рози. Да има отклик и баланс в отношенията... с пожелание за здраве, сила, чувство за хумор и т.н. Както розата има бодли, тъй и тръна...

Цъфнал трън, цъфнал трън...

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се Инатари, има неясни за мен неща около растението

все още.

Може би след някой и друг месец ще пеша пак.

С уважение,

Валентин Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се Инатари, има неясни за мен неща около растението

все още.

Може би след някой и друг месец ще пеша пак.

С уважение,

Валентин Петров

Чак след месец? :) Ама аз наистина трябва да знам какви свойства има и то по скоро :blink: Имам основателна причина, която немога да споделя... :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: "Магарешки трън- този представител на физическата вселена не се цени,но е нещо необикновено мощно.Той насочва на всички страни снопове електрони с такава сила , че посветените се подлагат там на специални бани,след като са плували в гнусното море на градовете. Застанете прав пред такъв трън и използвайте формулата-нежна елфа,наречена от космичния човек Хин!Моля те отключи в мен минералното зрание ,за да видя докъде е стигнала кристализацията на моето следващо тяло".Оставете до тръна нещо минерално или кристално и затворете очи.Финната елфа Хин отпраща живите ученици на по- горното поле,където се разпределят кармичните сили.Това е многокристалното царство.Ако съзерцавате по- често с нежност лилавото му съцветие можете да ускорите растежа на минералното си тяло.Но само в съответствие със съзнателните ви усилия в обществото да градите екологични зони и жилища."Това е от Осиянията.А като билка - чай от нея помага страхотно при проблеми с простатата.Употребява се и профилактично.Изпитах тази рецепта , когато мой близък се разболя и имаше ефект.Употребява се обаче един вид със дребнички цветя , а не този с големите.Никола дано да съм ти била полезна.Мир ,любов , хармония и мистични преживявания със прекрасната елфа Хин ! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз вече завърших вече моите хартии с цветя. Жалко ,че незнам как да "кача ",снимките . ДА ги видите . Особено " Какво ми разказаха розите" ,намират се в една ритуална зала в момента ,получи се много добра експозиция от живопис ,ръчна хартия и склуптура .

Линк към коментар
Share on other sites

Получих саксия с разцъфваща роза от моя приятел за Цветница. Имал желание всеки ден да гледам как разцъфва все повече и повече/тогава още не бяхме близки, беше дошъл за прав път у дома/. Някой обаче ми счупи розичката и не можах да й се порадвам, почувствах се доста зле, когато я намерих паднала до саксията. После реших да прехвърля растението в по-голяма саксия и открих, че те всъщност били две. По-голямата кръстих на приятеля ми, по-малката, която се беше скрила и не се забелязваше първоначално - на мене. Разположих ги в две саксии една до друга. Та сега и малкото Латинче разцъфва... Баткото обаче дали ще го чакаме вече за догодина, не зная. Ровя и следя за пъпки, но не виждам. Възможно ли е човекът, откършил розичката нарочно, да е урочасал един вид растението и да не може да цъфти? Става въпрос за доста завистлива, ревнива и отмъстителна личност, ако е вярно предположението ни. Приятелят ми каза отначало да изхвърля тази роза, щял да ми купи друга, но на мене сърце не ми дава да постъпя така. Какво да направя, ако е така? Някой може ли да ми каже дали тези саксийни розички цъфтят целогодишно или се отчитат само по веднъж?

Линк към коментар
Share on other sites

Не цъфтят, цяло чудо е, ако оцелее. Обикновено загиват, розичките, измъчени от дозите химия, с които ги форсират. Счупила ти е розичката, за да те нарани и е прекалено явно, за да е магия. На книга за цветята ми бе написано следното послание : "Цветята цъфтят според сезоните, а не според очакванията на градинарите".

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...