Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветята


Inatari

Recommended Posts

Аз харесвам всички цветя, дори и плевелите. Най-вече тях. Защото оцеляват и нямат нужда някой да се грижи за тях, за да живеят

Напротив, и те имат нужда от вода! ;)

Още един към групата на неразбралите ме :)

Чувство за хумор?! :P

http://i131.photobucket.com/albums/p315/ovivip/hello/003.gif Това е за теб!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мерси, Ани добре заварила!

Лично аз не знам нищо отностно зелените рози-а има ли такива?!

Напиши green rose в търсачката на Google, чукни върху изображения и гледай колко са много! :)

Има и черни-black rose, но те според мен са тъмно червени.

8438.jpg

A ето и сини - blue rose :)

blue_rose_exclusives.jpg

Само не ми е ясно как ги получават?

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Златиста кандилка (Aquilegia aurea)

Златистата кандилка е изключително красиво многогодишно тревисто растение. Стъблото може да достигне височина до 100 см. Приосновните листа са тройноперести, разположени на дълги дръжки. Стълбовите листа приличат на приосновните, но са с по-къси дръжки. Златистожълтите цветове са с дълги извити шпори и се появяват през юни-юли. Разположени са по единично или по няколко.

Златистата кандилка е балканки ендемит – среща се във високите части на планините на България, Албания и бивша Югославия. В НП “Пирин” може да видим златистата кандилка по скални поляни около горната граница на гората от 1800 до 2500 м надморска височина. Видът е защитен от закона, включен в Червената книга на България с категория “рядък”.

bpb08368.jpg

В района на 7-те езера се срещат отделни находища на тези прекрасни цветя

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!Искам да попитам нещо хората,които са на 'ти"с цветята! :)

В къщи имаме трилистник с разкошни големи листа.Майка ми сподели,че от едно известно време е започнал да "плаче" и действително по листата му се виждат прозрачни капки.Оказа се,че цветето и е подарено от една починала близка преди доста години.Другото,с което бих свързала "сълзите" е отпадането на едното листо в най-скоро време.(в момента е с 4)Но бих искала да чуя и мнението на по-опитните.Каква би могла да бъде причината и можем ли с нещо да му помогнем,ако той действително "плаче"? :hmmmmm:

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Такъв ефект се получава и при други растения (например банан - много хора вече си имат у дома от тези, декоративните видове) - това е в резултат от преполиване. Просто почвата е преовлажнена, а температурата не е достатъчно висока, за да се получи нормално отделяне/изпаряване на вода през листата и тъй като корените са месести и сочни и също задържат вода (включително редовното преовлажняване крие рискове да започнат процеси на гниене на корените), това отделяне на капчици от листата е нормално и буквално е един предпазен клапан за растението - то се опитва по този начин да се спаси от излишната влага в почвата.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, за мен е удоволствие да помогна и на цветята, и на хората. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Тъй като в два поредни дни обяснявам едно и също за жълтия цвят на цветята на конкретни хора ( а по принцип на доста други ),прииска ми се да го сподяля тук на повече хора наведнъж.

Ето два разговора ,мои, от вчера и от днес.

Имахме поръчка от Австрия до жена във Варна.Поръчката беше за голям пъстър ,весел букет и поради мрачното и дъждовно време решихме да сложим и от прекрасните наситено жълти рози (които са ми любими).Букета стана много слънчев и весел.Час и половина след доставката , получателката ни се обади , за да ни разпита ,дали сме имали инструктаж за букета??,какви били тези жълтите рози -те били символ на раздялата??кой ни бил казал и защо??след наши дълги обяснения, че жълтото е слънчев цвят и сме ги сложили ,за да стане по- весел букета тя се успокои, но продължи да настоява на своето.

Днес дойдоха баба и внуче , внучето беше на рожден ден на своя съученичка и искаха да купят цвете на момиченцето и на нейната майка.Без колебание детето каза ,че иска жълта хризантема, отговора на бабата беше покъртителен:"Как може да избереш жълта хризантема, тя ще те намрази за винаги, жълтото цвете е цвета на омразата".На което момченцето отговори простичко :"Ами това ми харесва".Обидих се заради красивата жълта хризантема :) обясних на бабата ,че няма такова нещо и че жълтото цвете е най-слънчевото цвете и в този мрачен ден ,то ще свети навън.Те взеха жълтото цвете, Но на мен ми омръзна от това невежество.

Та , жълтото е цвета на слънцето.Цветята са усмивките на нашите ангели , моля ви радвайте им се и не ги товарете с грозни думи за раздели и омрази, защото цветята нямат нищо общо с тъмнината в сърцата ни.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_134: Eй, ужасно е това насадено отношение към цветовете на цветята. И аз в последно време срещам същото невежество, към което обаче вече не съм никак благосклонна и направо побеснявам. За мен това не е никакво невежество, а пълна простотия. Последно подарих много рядък и красив кактус от рода на алоето, който отглеждах дълго време с внимание и грижи, на едан близка приятелка. Когато и отидох на гости следващия път, гледам цветето с изсъхнла почва и току да умира. Попитах я защо така е станало, а тя ми отговори, че не можела да повярва, как така аз най- близката и приятелка съм и подарила и внесла в къщата кактус, който носел нещастие. Аз се втрещих от изненада и реших, че чашата е преляла. Попитах я наистина ли вярва, че едно цвете може да донесе нещастие, че едно зелен олисто е лошо и казах ядосано, че си взимам цветето обратно. Ядосах се не толкова на "невежеството", което аз не наричам така деликатно, а на това, че си е помислила, че аз мога да и направя нещо зло с едно цвете. Накарах я да се замисли над думите си, над абсурдността над това, което говори и не отстъпих, че ще си взема цветето обратно. Тя отговори, че е сгрешила, но суеверието, слепия страх от нещото лошо, което дори не може да определи остава. Писнало ми е от простотий от сорта, че жълти рози, били символ на омраза, не знам си кое на завист, че деца не можели да влизат в църква до 7 годишна възраст и още куп женски простотий... :angry:
Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, нека се похваля малко...

Тази пролет се осъществи една моя мечта-да имам градина, с много цветя, тревичка и всякакви зелени растения, за които съм си мечтала от дете. Тази пролет превърнах тази моя мечта в реалност, с такава любов съм си садила, поливала и грижила за градинката, а те милите цветя така ми пълнят душицата с нежни, мили трепети, че не мога да опиша радостта от преживяните мигове...В къщи също си гледам цветя и им се радвам много. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз харесвам цветята обагрени в жълто. Освен това смятам, че човек не би подарил цветя на някого изпитвайки към него лоши чувства.

163298.jpg

Погледнете! Как би могло това да е символ на омраза!?

P.S. Въпреки че отдавна предпочитам да подарявам живи цветя в саксия, не обичам да ги късам или да подарявам вече откъснати цветя. Въпрос на избор.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

В тропическите гори на Централна и Южна Америка (Колумбия, Коста Рика, Панама, Еквадор) може да се наблюдава един от видовете Психоториа  Psychotria elata, което има необикновени прицветници, по форма напомнящи човешки устни.

hookers-lips-7%25255B1%25255D.jpg?imgmax

 

Местните жители наричат това дървовидно растение "горещи устни". В хода на еволюцията такъв прицветник се е появил за привличане на опрашителите - колибри и пеперуди. 

Прицветникът обаче има такава форма за кратко. След няколко дни той се разтваря и се появяват цветовете на растението. 

 

hookers-lips-9.jpg?imgmax=800

 

priroda.su

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...