Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Душата


Saper

Recommended Posts

Като бях студентка, имах един съсед, който често ме закачаше на шега така: " Айде, кога ще дойдеш на гости, на една игра на табла, а ти да ми обясниш през това време медицината."

:D

:3d_142: и сигурно си му помогнала след убедителната ти победа. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Душата на човека се състои от два компонента- светлина, и ...граал... Същността на Душата, а Светлината, която изпълва е ... icon12.gif

... свойство на вместилището-Душата е в това да намалява и да увеличава ... При съвпадение на свойствата ... се сливат ...невъзможно да ги отличат един от друг...

:feel happy:

Творецът е Източник на наслаждения... [докато са насочени навън ]Душите "са" получатели на тези наслаждения, то, по неволя, душите пребивават в духовна отдалеченост от Твореца.

Творецът в Своята природа се изявява чрез отдаване... чрез последователни съкращения .... е създал всички Cветове....чак до нашия ...

Душата... постига сливането с Твореца ... Абсолютно ... заради доставяне радост на Създателя

:feel happy::feel happy:icon12.gif

"You can run You can hide but You can't escape my love" E. Iglesias

...Душата, издигайки се постепенно по духовните стъпала... (небеса) ... еволюиране на съзнанието ... Посвещения ... на Душата ... разкриване на Светлината ... и сливането ... следва ново въвеждане-посвещение ... сливане... достига и самия Творец

Душата получава ... Светлина ...от Източника

:thumbsup2::feel happy:

...Човек постепенно се повдига, докато не постигне качествата на Съвършения Алтруизъм... се слива Абсолютно с Твореца, изпълвайки се със Първичната Светлина.. бяла и сияйна, чиста и съвършена. ... съвършено бял цвят. ... активното смесване ..."бялата" Душа е Съвършена... притежава идентичност... слялата се с Него Душа ... е Господ-Бог... Човекът, създаден по образ и подобие на Бога... Светлина, която го изпълва...отсъства напълно качеството егоизъм. Адам е Космическия Човек, Душата подобна на Бога, която е венеца- короната, с която е увенчано Творението...
icon12.gif

...Творецът "огъва" "небитието"

:)

"2.2.3. Вземи великото оръжие, лъка на упанишадите, сложи стрела, искрено с преданост

опъни тетивата с мисълта за Господа, знай скъпи, Целта е Вечният.

2.2.4. Пранава е Лъкът, стрелата - Атман, Браман - Целта.

Не се отвличай, узнай Го! Съедини се с Него както стрелата стига целта!

2.2.5. В което е изтъкано небето, земята и въздушното пространство, заедно с разума и дишането -

Знай че това е Атман! Остави всичко друго! Това е мостът към безсмъртието.

2.2.6. Станал много, Той Е където се сливат потоците като спици на колело.

"Аум" — така мислете за Атман! Блаженството грее на другия бряг на тъмнината. "

Мундака упанишада

Линк към коментар
Share on other sites

Като бях студентка, имах един съсед, който често ме закачаше на шега така: " Айде, кога ще дойдеш на гости, на една игра на табла, а ти да ми обясниш през това време медицината."

:D

:3d_142: и сигурно си му помагнала, Силве, след убедителната ти победа.

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз оприличавам моята на бяло кълбо от малки блестящи точици .

Линк към коментар
Share on other sites

Единение

Създател си на красотата –

плодът на любовта –

да се обича искрено,

да се прощава,

при нужда помощ да се дава.

И всичко тихо, с много нежност,

без да се чака благодарност.

Наградата се мери с вяра

във бликащата светлина,

във топлината на душата,

познала се във всяка друга,

готова с обич да й служи

заради Общата Душа.

Линк към коментар
Share on other sites

Създател Си на красотата –

плодът на любовта –

да се обича искрено,

да се прощава,

при нужда помощ да се дава.

И всичко тихо, с много нежност,

без да се чака благодарност.

Наградата се мери с вяра

във бликащата светлина,

във топлината на душата,

познала се във всяка друга,

готова с обич да й служи

заради Общата Душа.

icon12.gificon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

"Терминът на Кейси за това, което модерната наука едва сега започва да приема, е единство. Съществува един единствен дух, или енергия, който обединява цялото Творение. Той прониква във всичко. Той обединява всички атоми във вселената. Той свързва всички човешки същества едно с друго и с всичко останало на света. Макар да ни се струва, че сме отделни един от друг, ние сме просто продължение на духа на Създателя. Това, което се случва на един, засяга по някакъв начин и всички останали. Между всички събития в света съществува единна, свръхсетивна екология.

Кейси обяснява, че Бог е създал човешката душа по свой образ и подобие. Тя е проекция на Бога, както нашите мисли и мисловни образи са проекции на нашия ум. Макар всяка душа да има своя индивидуалност, всички са обединени в един дух.

Освен това всяка душа отразява цялото творение. Тя е една миниатюрна вселена, макет на голямата. Кейси оприличава душата като капка вода от океана. Капката е един миниатюрен океан с всички съставки на големия. Следователно у всяка личност съществува знание за целия свят.

Твърдението на Кейси е, че всеки от нас е миниатюрен модел на вселената, повтаря древните мистични учения.

Развитието на лазерната холография направи концепциите за единството, каквото е учението на Кейси, по- скоро важни и вълнуващи, отколкото философски или мистични. Единството е реалност, колкото и да ни е трудно да го схванем или повярваме.

Казано с езика на Кейси, душата е част от слажната холограма, която наричаме Сътворение или Бог. Всяка душа притежава познание за цялото. Именно затова, обяснява Кейси, свръхсетивните способности са вродено, естествено качество на душата. Интуицията черпи от това универсално знание, което е достъпно по свръхсетивен път за душата."

Източник:Едгар Кейси, Да се свържем с висшето си Аз.

Едгар Кейси е спящият американски пророк, който за 46 години е прочел Библията 46 пъти и ясно и категорично е формулирал закона за прераждането като неоспорим факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотно Таня !И много точно казано. Американците имат своя принос и то доста сериозен в модерното разбиране на света .

Холографската вселена , така нагледно , визуализирана в няколко филми "Елегантната Вселена ", квантовата физика и това е бъдещето , разбирането на Цялото . Хармонията от съзнания .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Като си говорим за душата ,какво ще кажете за близнаците,тризнаците и т.н.Те се появявават едновременно на този свят и съответно са отделни души и индивидуалности,но някак странно свързани по между си в усещанията чувствата мислите и дори владеят телепатията в един много начален стадии,повечето от тях неосъзнавайки го.

Не ми е попадало нищо по темата ,ще се радвам ако някой сподели знания за тази душевна обвързаност в тези случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не съм професионалист в психологията - чел съм единствено Фройд, но това което ще напиша няма нищо общо с прочетеното.

Психологията е наука за човешката психика. Човешката психика е вътрешна мисловна изява на аза. Мисловната изява е функция на мисълта, която е подтик на аза към съществуване. Аза е самоосъзнат мисловен център – възникнала сетивност, центрираща се около егото. Центрирането е желание към самоосъществяване във видимостта на битието. Самоосъществяването е сбор от ежеминутни физически действия, които аза смята за необходими за да продължи живота на тяло, но насочени единствено към положителни изживявания т.е. удоволствия. Едно усещане е удоволствие ако има съвместимост с егото (миналото на аза). Цялата дейност на аза е насочена към задоволяване на положителната емоционалност. Аза не контролира мислите, той е техен подбудител, но те са самооткъсваща се енергия, която се запечатва в паметта под формата на его. Аза се стреми единствено към удоволствия, защото е обвит от егото. Егото е структурното минало на аза, изградено в спомени. Аза допуска усещания (вибрации) структурно сходни на тези запечатени в егото, което е неговата външност. Удоволствието е входяща вибрация получена от физическите сетива на тялото. Аза не контролира сетивата, то може само да ги насочва. Сетивата са дуално битие.

Има структурна несъвместимост между аза и сетивата, която се изразява в получаване на неудоволетворяващи резултати от импулсите за живот. Аза е затворник на егото. Егото е затворник на сетивата. В егото не може да проникне нещо недостъпно на сетивата. Сетивата са двустранни, аза едностранен, егото е магнитен облак на аза.

Същността стои в това, че аза се стреми към едностранчив резултат в дуалистичен свят. Самата природа на аза е единна, а полето на съществуване двустрано. Сетивата визуализират в триизмерно пространство.

Аза не е душа, егото също. Разликата между трите е, че едното от тях не е нито едностранчиво нито двустрано, понеже е недостъпно за сетивата.

А какво е според теб душата, ВИктор?

Линк към коментар
Share on other sites

А какво е според теб душата, ВИктор?

Според мен душата е едно мълчаливо безличностно присъствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Моята душа не мълчи. Дори и не плаче. Моята душа крещи.

Е, това исках да кажа. Всяко, което присъства има и отдава информация,... и знак, и вик, и усещане...и

Линк към коментар
Share on other sites

Аз предлагам да не се ровим в душата, това и да се напъваме, няма да стане. Хайде, да я оставим на мира душата. Че нещо много жестоко има в това да я кълцаме, за да я схванем. А?!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен душата е едно мълчаливо безличностно присъствие.

Съгласна съм с безличностното присъствие, но според мен то не е съвсем мълчаливо, по-скоро тихо. Мълчаливо е в смисъл, че не говори с думи-мисли или силни емоции. Все пак душата комуникира с личността ни но много фино, може да се усети само когато се спре гласа на личността - в медитативно състояние например, или подобно на него...

Случвало ли ви се е да го чуете? Как го отличавате от гласа на егото и ниските егрегори?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля, че е добре да се ровим в душите си, все ще има какво да намерим и да измъкнем оттам - изгубени вещи, застинали спомени, но и съкровща, за които сме забравили... Затова търсенето ни трябва да е неуморно и настървено.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

В Душата право има да се рови само Бог. Ако ние сме Богове, добре, ама не сме.

Може и да си мислим, че сме, ама ето, точно тука е грешката - в мислите ни. Да живеят мислите! Те ни докараха до тук. Да живее жестокостта - тя вечно ще продължава, като света, в който живеем, и иска да превземе и душата ни. Да, ама няма да стане.

Там никой не може да пипа. Защото никой не е достатъчно чист.

Линк към коментар
Share on other sites

Душата наблюдава от височината си егото , мълчаливо , изучаващо , разбиращо .

Нейните вибрации , емоциите , които протичат в душата са винаги на по - високо вибрационно ниво и по - близко до огнения свят на мисълта и малко по - сгъстения , по - материалния свят на емоциите .

Душата , когато страда , егото никакво го няма и най - сетне е сторило път на по - благородните тревоги , на душата .

Човекът с висши емоции , висши мисли е много близо до душата си , разбира я , работи с нея , съзнава душевните си стремежи ,желания и цели .

Човек трябва да разговаря с душата си . Да я разбира , да осъзнава като по - висшия си разум .

Като най- добрия си съветник .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...