Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психоза


Recommended Posts

Здравейте,

аз съм на 24 години, започнах да "чувам гласове" така го наричам аз от преди 2 години.Приеха ме в Александровска болница в Психиатричната клиника там ми поставиха диагноза ПСИХОЗА и ми преписаха Халоперидол и Акинетон. А след известно време ми смениха хапчетата на Сперидан. Незнам как я отклучих тази болест преди всичко ми беше наред и нямах такъв проблем а сега немога да живея с това напълно ме е овадяло мислите ми са се развалили. Не мога да общувам с хората страх ме е че ми четат мислите околните и коментират единствено мен. Не мога да си го обясня не мога да повярвам че се случва точно на мен и не мога да се справя с този проблем. Не знам дали някой може да ми помогне. Напоследък си мисля че трябва да поговоря с Психиатър но не знам при кой да се обърна моля дайте ми съвет при кого да отида за да ми помогне.

Благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Към психиатър вече си се обърнал и приемаш хапчетата, надявам се! Успоредно с медикаментите обаче е добре да ходиш и на психотерапия. В психотерапията ще се учиш на възстановяване и развиване здрава връзка с обективната и твърда реалност, с логиката! Едно стабилно стъпване на основанието на здравия разум! Добра в случая е когнитивно поведенческата терапия - тя е клинично ориентирана и много подходяща в твоя случай!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...