Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Канел

4+2=?

Recommended Posts

Така, ето ни на 10 ноември, 22 години след края на болшевизма. Как се чувствате след 4 слънчеви години социализъм и 2 слънчеви години пост-социализъм?

Можем ли да очакваме нещо ново, някакъв нов етап?

:)

Редактирано от Канел

Сподели това мнение

Това за Новата Епоха се разправя от почти век (май 1914 беше годината) . Представи си, че някой през 1930-а беше повярвал, че аха сега ще настъпи, колко разочарован щеше да бъде. И аз си мисля, че преди 2040 няма как да стане. Дано да греша и догодина да бъда изненадан приятно, ама не ми се вярва.

Хех, открих нещо много актуално за нашето време:

Ръководителите на съвременните народи наново трябва да се позанимаят със законите, по които се ръководи и направлява живота на човечеството, за да не се влияят от случайни настроения и временни интереси при насочване на своята обществена дейност. Те трябва да се позамислят и да си зададат задача да проникнат дълбоко в тия биологически закони и да се съобразяват с тях, следвайки ги неотклонно в нареждането на социалния и културен живот на всички народи. Днес виждаме всички европейски народи да се лутат в разни направления и да изразходват своята материална и духовна енергия в безполезни постижения. Казано на друг език, местността, в която живеят всички народи в Европа, е станала много нездравословна, пълна с отрови, заразителни миязми. И методите на живота са станали нецелесъобразни, поради което приложението на тия методи не дава никакъв практически резултат. В това отношение съвременните европейски народи приличат на ония отделни личности, които отлагат постоянно изплащането на своите дългове, и последните от година на година се увеличават все повече и повече. Постига ли се целта с това отлагане? – Не! Защото така дълговете стават непосилни и неизплатими.

Пред новата епоха. Развитието на народите. Идването на Шестата раса.

Редактирано от Канел

Сподели това мнение

Как се чувствате след 4 слънчеви години социализъм и 2 слънчеви години пост-социализъм?

Прекрасно

Можем ли да очакваме нещо ново, някакъв нов етап?

В България ли? Положението ни в момента е такова, че ние сами трудно можем да инициираме някаква промяна. Единственото което правим е да копираме другите държави, така че за да има промяна, тя първо трябва да се осъществи някъде другаде, а ние евентуално след време да я изкопираме. На мнозина това може да не им харесва, но ако се огледат ще намерят достатъчно потвърждения на думите ми.

В световен мащаб промяната според мен е въпрос на време. Или по-точно началото на някаква по-осезаема промяна. Следващите едно или две десетилетия ще са решаващи. Всеки е наясно накъде отива цивилизацията в настоящото си движение,така че необходимостта от промяна е поставена доста категорично, а приемлива алтернатива няма.

Сподели това мнение

Това за Новата Епоха се разправя от почти век (май 1914 беше годината) . Представи си, че някой през 1930-а беше повярвал, че аха сега ще настъпи, колко разочарован щеше да бъде. И аз си мисля, че преди 2040 няма как да стане. Дано да греша и догодина да бъда изненадан приятно, ама не ми се вярва.

Хех, открих нещо много актуално за нашето време:

Ръководителите на съвременните народи наново трябва да се позанимаят със законите, по които се ръководи и направлява живота на човечеството, за да не се влияят от случайни настроения и временни интереси при насочване на своята обществена дейност. Те трябва да се позамислят и да си зададат задача да проникнат дълбоко в тия биологически закони и да се съобразяват с тях, следвайки ги неотклонно в нареждането на социалния и културен живот на всички народи. Днес виждаме всички европейски народи да се лутат в разни направления и да изразходват своята материална и духовна енергия в безполезни постижения. Казано на друг език, местността, в която живеят всички народи в Европа, е станала много нездравословна, пълна с отрови, заразителни миязми. И методите на живота са станали нецелесъобразни, поради което приложението на тия методи не дава никакъв практически резултат. В това отношение съвременните европейски народи приличат на ония отделни личности, които отлагат постоянно изплащането на своите дългове, и последните от година на година се увеличават все повече и повече. Постига ли се целта с това отлагане? – Не! Защото така дълговете стават непосилни и неизплатими.

Пред новата епоха. Развитието на народите. Идването на Шестата раса.

Това сме го обсъждали, промяната е лична, (: на индивидуално ниво. (: Винаги е имало хора, които са били от "новата епоха", и така са живяли, има ги и сега. Друг е въпроса за "критичната маса хора"...ако чакаме да се промени "обществото", "държавата", политиката и икономиката...да, така и си оставаме с чакането. Да, ще е разочарован човека от 1930-та, ако е разчитал "обществото" да се промени, че тогава и той...

Говориш за време и че това се разправя от преди около век...колко дълго още мислиш, че може да продължава по стария начин?! Времето е съкратено и не е само да си го говорим, усеща се... ти не усещаш ли вътрешна промяна в себе си?...например усещаш ли разлика в нагласата, начина по който мислиш и се чувстваш, че вече не мислиш, и на практика се явява невъзможно да мислиш така негативно, както преди време?...

Сподели това мнение

Това сме го обсъждали, промяната е лична, (: на индивидуално ниво. (:

Това че е обсъждано, не значи че се е стигнало до някакъв верен извод. Промяната не може да е само лична, защото "човекът е обществено животно". Сам човек става само за 00.

Говориш за време и че това се разправя от преди около век...колко дълго още мислиш, че може да продължава по стария начин?! Времето е съкратено и не е само да си го говорим, усеща се... ти не усещаш ли вътрешна промяна в себе си?...например усещаш ли разлика в нагласата, начина по който мислиш и се чувстваш, че вече не мислиш, и на практика се явява невъзможно да мислиш така негативно, както преди време?...

Да, не може да продължава по стария начин. Относно мисленето, няма как да мисля положително в стил "американса боза", защото касапницата е още пред нас, а от ден на ден тиранията и несвободата в света се увеличава. Като свърши Апокалипсиса, тогава ще мисля положително. ;)

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this