Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Домашното насилие - причини, последствия, решение


Guest Кристиян

Recommended Posts

Моята теория е, че жените като по-слаби не презивикват мъжете към насилие, а просто им позволяват да го проявяват. Примерът, за който се сещам може и да не е най-подходящ, но една жена може да се справи с мъж-насилник като си намери по-як любовник. Но питам се аз в такава ситуация - вторият не е ли пак насилник? :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) Не е според мен - той помага на истинския насилник да се предпази, въздържи от агресията. :) Ако все пак посмее - ступването ще изиграе ролята на изкупване... :D
Линк към коментар
Share on other sites

:) Приятели, благодаря за споделено!

Помага ми  щото ви се радвам от сърце :feel happy:

Мисля си, че мъжът е този, който трябва да реши за раздялата...освен ако ситуацията е силно нетърпима :D но всеки знае себе си и решава докога ще се насилва сам :lol: има Божий Промисъл и всичко действително е с времето си  :thumbsup2: Ний сме от смирените + издържливите...всеки с кръста си :sleeping: Желая ви да сте обичани и обгрижвани :feel happy:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Извини ме Благост, но би ли споделила, защо мислеш, че мъжът трябва да реши за раздялата....ще ми е интересно какво точно имаш предвид с тези думи

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Както за вас така и за мен,а сигорно и за повечето хора агресията не е нормално състояние.Тука трябва да спомена Димитър Захариев,сигорно сте го чували или попадали по каналите на неговото предаване.Той е открил Синдрома на Емоционалния Срив или просто СЕС с проявен външно изразен белег на тила.Та СЕС е причина за всичката агресия по света,а заразяването със СЕС става много лесно,стига с някой да се скараш и заразата е на лице.Ето и неговата страница http://esotherica.freecom-int.com/index-bg-0.htm

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

С първото изречение съм съгласна, обаче следващите ... :3d_152::3d_132::3d_158:

Линк към коментар
Share on other sites

Тука трябва да спомена Димитър Захариев,сигорно сте го чували или попадали по каналите на неговото предаване.Той е открил Синдрома на Емоционалния Срив или просто СЕС с проявен външно изразен белег на тила.

Петна се получават не само на тила, но и на дланите и др. места - това е вегетативна дистония, но преувеличаването на този белег не е основателно. Понякога може един малък елемент да се раздуе умело с бизнес цели, докато много други важни неща да останат в сянка... :3d_005:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно къде са домовете за мъже, преживели насилие (предполагам, че за жени има, освен ако и в това сме назад от нормалните държави)? Ама те и не се оплакват - нали са "Мъже" с комплекси за силен пол... Какъв ти силен - ако мъжът понякога поступа жена си - жената толкова по-често го "прояжда" отвътре - а това е далеч по-болезнено и насилническо! Силни са жените емоционално. А мъжете сме слаби там...

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Много често мъжете тръгват да насилничат или да пият, едва след като дълго време жените им са се отнасяли към тях по деструктивни начини, които не са толкова видими и са практически неподсъдими! Емоционално изнудване - без грубо насилие, но водещо все към желанията на жената, което принуждава мъжа да подтиска своите, докато не изригнат под формата на гняв... Студенина, когато мъжът има нужда от нежност, и капризни изблици, когато има нужда от спокойствие... Леки подигравчици, които звучат съвсем приемливо, но на някакво дълбочинно ниво мъжът усеща, че е намерено и нацелено някакво негово слабо място...

Цивилизацията не е дорасла да се справи даже с грубото и очевадно насилие от страна на мъжете, но все някога трябва да стигне и до неговото реципрочно съответствие! :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Именно - в семейството жената е сърцето! А то е къде къде по-мощно при проблемополагането - по невидим път... Освен ако мъжът не се дава лесно на емоц. провокации и ги анализира, което ги обезсилва! Но за тов аи двамата трябва да са доста интелигентни!

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът може да бъде автономен насилник при твърде неуверени и незрели жени, виждащи в него строг баща или даже законен господар. Но ако жената е зряла и владее на ниво и без това природно по-хармонизираните си енергии, наистина тя ще определи в по-голяма степен развоя на отношенията. Най-напред, такава жена не би се обвързала с мъж-насилник или скоро би го отритнала. А иначе би могла от свестния мъж да създаде или нещо още по-добро, или да го разруши в огромна степен... Както всяка сила, и тази си има двете възможни отправления! :rolleyes:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Българските мъже в момента са много, много стресирани мъже. Днес един мой близък приятел , който в момента е на 36 години и е художник, има красива ,интелигентна и много ,много зряла приятелка, ми каза така :

- Ина, аз съм стресиран от мисълта , че трябва да се оженя ,поради простия факт ,че живея в България , работя в галерия и не разполагам с никакви собствени пари, жилище и т.н.И близките 10 години няма да разполагам.

Изпитвам трудности да издържам себе си , а като погледна приятелката си все едно тя ми казва:Мисли, мисли , как ще ме издържаш . Много , много ми е тежко. Предпочитам , да харесвам малки момиченца отколкото сериозната зряла жена , виждам , че повечето мъже са така. Зрелите жени са заплаха за мен, моето его и ме е страх от тях.

:)Аз това много , отдавна съм го забелязала , но се учудвам ,че ми го казва мъж,един много осъзнат човек . Той сподели страха си с мен от това ,в което забелязва ,че е принуден да се превърне.

Освен това ,каза че един ден няма да се учуди , ако се възпротиви на тази действителност по агресивен начин.

Аз мисля ,че българските жени са подложени на същия ужас.Както и българските семейства въобще.

Изпадането в състояние близко до това на животното ,няма никаква връзка с интелекта.

Вижте само в каква животинска, направо вълча реалност живеем.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Да. Осъзнаването на леко поосъзнатите е само на проблясъци, какво да говорим тогава за другите?! Да не забравяме обаче, че хората са най-често силно неравномерно развити. Човек може да е силно осъзнат в някои отношения и силно неосъзнат в други. Даже да може да се справи с някои банални провали във всекидневието, човекът с духовни, научни или естетически стремления често пъти не се справя, тъй като не отделя нужното внимание... В същото време друг човек до него на много пъти по-ниско общо ниво на съзнанието, който обаче денонощно мисли и действа в посока, която желае - именно за тези тривиални нещица - в някакъв смисъл важни и в друг не толкова важни... но ето защо успява! Защо например най-бързо успява на материално равнище съдружният бизнес, когато нито един от съдружниците не се занимава с нищо възвишено? Ами концентрират наличната си енергия на едно място. По подобен начин и в отношенията често надделява не страната с по-висок потенциал, а по-целенасочената!

А иначе аз нямам някакъв дълбок опит в смисъл да са ме манипулирали жени, но го виждам много често, разбирам мъжката уязвимост и знам, че принципно съм й подвластен... Да пази Господ, мъжът в България е комплексиран, но не само защото трудно печели парите си... :3d_150:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Засега това е една от основните причини за 80% от населението. И мъже и жени. Около тази водовъртеж се засукват и много по- важните неща. Просто биват смукани като в черна дупка. Духовността , успеваемостта на идеи ,на позитивна енергия е смелена от месолмелачницата на страха и стреса от липсата на пари. Особено младите хора , остаряват на 35,36 те са изминали дългия път на стреса за целия си съзнателен живот. За 10 години и се прецакваш , всмукан от тежестта на следващите 10 , които предстоят без светлина в тунела. Реалността на хората до 40 . Моята реалност е малко по - различна на тези , които са все- още в 20- те си години. Надявам се , когато навърша 30 животът в България да е с повече възможности и да не изпитвам панически страх от женитба и от следващите 10 години от живота ми как ще се развият. Добре ,че го съзанвам съвсем трезво и с пълно съзнание . Действителността на хората над 60 - как ще живеят с предстоящата им пенсия. Планират ипотекирането на имотите си ,за да си осигурят една по хубава доживотна пенсия. Още докато са живи продават имотите си ,за да получават на вноски сумата . Докато умрат те сами са се осигурили.

Действителността на хората , които все още не са влезли в своите 20 - просто не искат и да чуят за образование и работа в България. Няма разлика между чистачката в банка или продавачката в лъскав магазин и учителката с 2 висши , и незнам колко си квалификационни степени. Много малко деца виждат смисъл в образованието , дори и гениалните деца се стремят да вземат образованието си някъде другаде , не в България, защото знаят какво ги чака след тези 5 години. И след следващите 5 . Старите титуляри и динозаврите , доказали се хора на изкуството , науката , образованието не искат да дадат работата на по - младите . И те бягат , спасяватс е навън. Вълчи свят. Единаци , до единаци на два крака сме се превърнали.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Да, но това е по-скоро стереотип на реагиране, а не неизбежност!

Историята дава много примери, че и на мизерията може да се реагира градивно - с духовно импулсиране или творческо разрешаване на материалните проблеми. Както и че забогатяването при повечето хора разрешавайки едни проблеми, разкрива други, много по-трудно разрешими. А пред тях те капитулират много по-окончателно, отколкто пред материалните липси. Там все има надежди, на тоя му провърняло в службата, на другия в брака, трети спечелил нещо неочаквано бързо - наследство, лотария... Обаче когато се успокоиш, че оцеляването вече не изглежда застрашено, тогава екзистенцията ти се облещва като призрачно огледало... и кого да вземеш за пример, че е успял? Свещениците, психолозите, лекарите, философите - те само си приказват за преодоляване на екзистенциалната криза, но изпитват същите терзанаия в себе си, повече или по-малко осезателно. И все пак, най-голям шанс да преживеят в дълго разбирателство имат именно екзистенциално осъзнатите партньори, независимо от материалното си положение. Иначе всяко едно камъче - ако не е депресийка поради бедността, то ще е капризче поради богатството - ще преобърне колата... :3d_132:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Благодарско за споделената мъдрост, последните 2 изречения от Добромир ca много на място. That`s the point !!! :hypocrite: Така е. И Инатари има размах и добра художественост при описанието :thumbsup1: Четох мнението на Орлин също и ми резонира :).

Говорите все едно вместо мен :)

Имам малко примери около мен, че каквото и да става, човек трябва да се смee. Не битието само да определя съзнанието, а и обратно. Дори да те обвинят за луд, ти им се надсмей закачливо, ще се усетят неудобно, защото на тях смехът не им се удава. :) А "те" е само условно защото хората се променят сами.

Иначе работата не трябва да спира.

:feel happy:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Цивилизацията не е дорасла да се справи даже с грубото и очевадно насилие от страна на мъжете, но все някога трябва да стигне и до неговото реципрочно съответствие! :yinyang:

[post="духовните хора трябва да си сверят часовника, светогледа и изчистят

съзнанието си от остарели догми и предразсъдъци.

Като например че някои неща на мъжа са простени."

Валентин Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Преживял съм го в добавление от влияния на най добрите ходжи и врачки като противници Помогнами само Мария Майсторова. И недейте казва че мистика трябва да доказ

ва всичко с фомули и подобни .  Тя'' слабата '' жена ме научи че силата не струва нищо пред Любовта и прошката. В последстие научих любовта може да се нарече липса на омраза.

Прочетете това което е написала няма да е загуба.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен,и мъжа и жената трябва да бъдат малко или много ясновидци,да внимават много каква половинка си взимат до себеси.

Линк към коментар
Share on other sites

За съвсем кратък период във моите тийнеджърски години бях свидетел на домашно насилие межу майка ми и баща ми.

Причините- слабост и нежелание да се приемат фактите.

Последствията - аз си отидох на 16 год от къщи ,сестра ми се оказа по силна.

Решение- родителите ми се разделиха болезнено,но още нямат развод след( 15 год раздяла),но всеки живее своя живот и се разбират прекрасно .Всички сме щастливи. :feel happy:

Домашното насилие може да се появи навсякъде предполагам ,ако му бъде отворена вратата,но ако се настани трайно някъде ,значи е желано,колкото и нелепо да звучи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Жена, която е останала с мъжа си, макар той да я малтретита за мен е слаба и безволева!!!

Защото, това коетотя е преживяла и преживява, впоследствие се отразява на децата и и околните в бъдещият им живот...и то негативно.

Нима побоищата са израз на някакъв вид извратена любов или нескривани комплекси?!

Линк към коментар
Share on other sites

Домашното насилие не винаги има физически израз; съвсем не трябва някой да бие и да нанася удари. Много по-страшно е, когато искаш да си тръгнеш и не можеш да го направиш поради ред причини, които няма да изброявам тук. Кой страда в случая - всички: от този, който иска да си тръгне, но не може, партньора (няма значение мъж или жена) и детето или децата... Веригата е ясна. И това продължава с години.

Резултатът - омраза под форма на всякакви заболявания.

Иначе е лесно да се оправдаваме с деца, съседи, обществено мнение и други глупости. Вкопчение в собствената си невротичност да сме прави и издръжливи, губим душата си, свободата си, правото на щастие.

Насилието има различни лица, префинени образи и състояния.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::3d_076::3d_060: Много вярно, вкопчването в модели от типа: нито с него/нея, нито без..., и то заради някаква фикс-идея или комплекс разрушава толкова често живота на много хора едновременно! :3d_168: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Взех отношение по нещо с твърде стара дата и ще трябва да го изтрия. :feel happy:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Домашното насилие не винаги има физически израз; съвсем не трябва някой да бие и да нанася удари. Много по-страшно е, когато искаш да си тръгнеш и не можеш да го направиш поради ред причини, които няма да изброявам тук. Кой страда в случая - всички: от този, който иска да си тръгне, но не може, партньора (няма значение мъж или жена) и детето или децата... Веригата е ясна. И това продължава с години.

Резултатът - омраза под форма на всякакви заболявания.

Иначе е лесно да се оправдаваме с деца, съседи, обществено мнение и други глупости. Вкопчение в собствената си невротичност да сме прави и издръжливи, губим душата си, свободата си, правото на щастие.

Насилието има различни лица, префинени образи и състояния.

Да :thumbsup: Много точно и вярно!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...