Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психеделичната култура (след 1990г.)


Галио

Recommended Posts

И аз разбирам, но и виждам вече много умни млади хора, които предпочитат шорт кътите вместо

Посаждане на един Божествен плод в съответна за него почва, за да израсте, да даде плод и да го вкусиш. Значи, истината означава нещо проявено.

Дойде да послужи

Единият беше на 25, когато ме убеждаваше, че моят метод за постигане на истината и светлината е безнадеждно остарял (защо ли ми се струва, че точно шаманското е базнадеждно остаряло и охвърлено от естествения ход на историята и цивилизацията???). Щяла съм да се мъкна като костенурка цял живот и никога нямало да стигна просветлението, което вече е постигнал той с помощта на...

Е, не знам дали го постигна, но сега е на 33, не работи и никога не е работил, разчита на подаянията на майка си и баща си, жените, които бяха за кратко с него, го напускаха след не повече от година - ясно защо, два пъти беше в затвора, защото "някой го беше натопил" за нещо...

В известен смисъл това също е посаждане на едно семе, отглеждане и вкусване на плодовете му...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз за музиката да си ви питам, за нея ми е думичката. Ако на човеку никак не му се слуша по - духовна музика или му се слуша малко, да се насилва ли да слуша само такава музика и да се въздържа от по - харесващи му песни, които му се струват недуховни ? С цел духовно израстване, до къде трябва да стигат ограниченията по отношение музика...ако въобще трябва да има съзнателни ограничения ?

П.п.: Тя класическата музика и ритмите на Дънов, може да са най - духовни и чисти, но ако на мен ми се струва дивашко диско ? :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Вчера гледах филма "Други светове" http://kolibka.com/2.html

Подробно описано действието и приготвянето на аяхуаската (тя всъщност съвсем не се пие самостоятелно и не се приготвя толкова лесно).

Изгледах филма със свито сърце, всичко в мен протестираше и за пореден път се убедих, колко далеч напред "изстрелва" човека всяко следващо учение.

Проблемът е, че ние не приемаме изцяло и в основи новите учения, а като едни добри консуматори вземаме само най- лесното за изпълнение и го нагаждаме към собствените си потребности.

Шаманизмът е вид духовна практика в много суров вид и строго специфична за районът, в който са шаманите.

Не случайно в края на филма шаманът казва, че западняците трябва да са изключително внимателни в момента, в който пристигнат при индианците, за да се запознаят с тази практика. Тя не е нашата духовна сила.

Във филма се показва ритуала и лечението с психотропни вещества, което се прилага на много болни хора или изгубили душата си (както се споменава) и на никой друг, като всичко показано се коментира от психолози, психотерапевти и социални работници като съвременна гледна точка.

Какво ме отблъсна - транс, тъмнина, разделени тяло и душа.

Какво е нашето западното учение - слънце, светлина, триединство .......

В първото някой друг работи с душата ти, ти си неспособен сам да направиш каквото и да е.

Във второто, ти си творецът, силата е в теб.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...