Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Галио

Психеделичната култура (след 1990г.)

Recommended Posts

И аз разбирам, но и виждам вече много умни млади хора, които предпочитат шорт кътите вместо

Посаждане на един Божествен плод в съответна за него почва, за да израсте, да даде плод и да го вкусиш. Значи, истината означава нещо проявено.

Дойде да послужи

Единият беше на 25, когато ме убеждаваше, че моят метод за постигане на истината и светлината е безнадеждно остарял (защо ли ми се струва, че точно шаманското е базнадеждно остаряло и охвърлено от естествения ход на историята и цивилизацията???). Щяла съм да се мъкна като костенурка цял живот и никога нямало да стигна просветлението, което вече е постигнал той с помощта на...

Е, не знам дали го постигна, но сега е на 33, не работи и никога не е работил, разчита на подаянията на майка си и баща си, жените, които бяха за кратко с него, го напускаха след не повече от година - ясно защо, два пъти беше в затвора, защото "някой го беше натопил" за нещо...

В известен смисъл това също е посаждане на едно семе, отглеждане и вкусване на плодовете му...

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Guest Христо

Аз за музиката да си ви питам, за нея ми е думичката. Ако на човеку никак не му се слуша по - духовна музика или му се слуша малко, да се насилва ли да слуша само такава музика и да се въздържа от по - харесващи му песни, които му се струват недуховни ? С цел духовно израстване, до къде трябва да стигат ограниченията по отношение музика...ако въобще трябва да има съзнателни ограничения ?

П.п.: Тя класическата музика и ритмите на Дънов, може да са най - духовни и чисти, но ако на мен ми се струва дивашко диско ? :D

Редактирано от Христо

Сподели това мнение

Вчера гледах филма "Други светове" http://kolibka.com/2.html

Подробно описано действието и приготвянето на аяхуаската (тя всъщност съвсем не се пие самостоятелно и не се приготвя толкова лесно).

Изгледах филма със свито сърце, всичко в мен протестираше и за пореден път се убедих, колко далеч напред "изстрелва" човека всяко следващо учение.

Проблемът е, че ние не приемаме изцяло и в основи новите учения, а като едни добри консуматори вземаме само най- лесното за изпълнение и го нагаждаме към собствените си потребности.

Шаманизмът е вид духовна практика в много суров вид и строго специфична за районът, в който са шаманите.

Не случайно в края на филма шаманът казва, че западняците трябва да са изключително внимателни в момента, в който пристигнат при индианците, за да се запознаят с тази практика. Тя не е нашата духовна сила.

Във филма се показва ритуала и лечението с психотропни вещества, което се прилага на много болни хора или изгубили душата си (както се споменава) и на никой друг, като всичко показано се коментира от психолози, психотерапевти и социални работници като съвременна гледна точка.

Какво ме отблъсна - транс, тъмнина, разделени тяло и душа.

Какво е нашето западното учение - слънце, светлина, триединство .......

В първото някой друг работи с душата ти, ти си неспособен сам да направиш каквото и да е.

Във второто, ти си творецът, силата е в теб.

Редактирано от didi_ts

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега