Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музиката е вълшебство


Аделаида

Recommended Posts

Незная как точно но на мен музиката ми влияе адски силно.Винаги е в състояние да ме накара да запея, да се усмихна , да се разчуствам, да затанцувам и да ме зареди с енергия! Вълшебство е!

На вас действа ли Ви така емоционално??

Линк към коментар
Share on other sites

Хах ,абсолютно . Емоционално,интелектуално,психологически и енергийно .

Музиката е времево изкуство ,помага ти да се усмихнеш на живота.

От всички видове изкуство ,музиката е най- силно-емоционалното,като че ли целият свят е направен от музика.

Понякога можеш да я чуеш в шума на дърветата ,в усмивката на майка си ,в тих разговор с най-добрата ти приятелка.

Но като цяло ,музиката е вибрации и честоти . Тя изгражда и подхранва реалности . /емоционални,психически и дори може да те променя физически ,може да лекува/

Обичам много да слушам музика ,вървейки/ ,често когато минавам през главната улица аз се оставям на музиката ,която се носи от всички заведения. Мислено танцувам вървейки. Просто ,защото нямам време да слушам . По-точно много често се оказва ,че нямам време . :D

Линк към коментар
Share on other sites

Незная как точно но на мен музиката ми влияе адски силно.Винаги е в състояние да ме накара да запея, да се усмихна , да се разчуствам, да затанцувам и да ме зареди с енергия! Вълшебство е!

На вас действа ли Ви така емоционално??

Разбира се, не мога без хубава музика.

Музиката наистина е вълшебство. :dancing yes:

:thumbsup:

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Напълно съм съгласна, че музиката е вълшебство. Обичам да слушам любимата ми музика със слушалки в ушите и се сливам с нея. Тя създава вибрации в тялото. А когато е придружена с глас, т.е. песен също е много въздействащо. Аз съм за песните с градивна вибрация, чийто текст те кара да се чувстваш добре и изпълнен с енергия. Не знам точно как се променя посланието на музиката, когато се прибави и текст към нея, но мисля, че и човешкият глас е музика и също е вълшебство.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа музиката е нещо което би накарало човек да извършва невъзможното.Тя е средство което човек използва от древни времена.В миналото шаманите от племената са използвали музиката като средство за подсилване на духа и много повече.И на мен музиката ми действа по различен начин кара ме да изпитвам желание,увереност в това което върша.Понякога ме води по прав път и това не е шега.Ако знаете и в днешно време има магове, но не и само магове,а и много хора медитират на музика.

Незная как точно но на мен музиката ми влияе адски силно.Винаги е в състояние да ме накара да запея, да се усмихна , да се разчуствам, да затанцувам и да ме зареди с енергия!
Adelaila това че музиката те кара да се усмихваш означава че музиката ти действа положително.Това е хубаво, защото в някой тъжен момент ще можеш да повдигнеш духа си и да се усмихнеш.

Просто ,защото нямам време да слушам . По-точно много често се оказва ,че нямам време .

Инатари искам да те посъветвам отделяи известно време да послушаш музика приятна и спокоина така ще релаксираш и ще си починеш от външния свят и ще намалиш напрежението.(повярвай ми изпитъл съм го)Многа вярно расъждаваш за това, че музиката се чува навсякъде дори когато ние не я усещаме.

Съгласен съм със Вас, че музиката е вълшебство, вълшебство което няки хора немогат да разберат и това ги прави слаби.Те вярват че музиката е само звук и трептения произнасящи се от колонките и немогат да го разберат и затова музиката неможе да им подеиства.

Мога да ви предложа музика много хубава за релаксация:

Enigma - Gravity of love

Enigma - Sadeness

И някои други песни на Enya, но чесно казано незнам какви предпочетания имате.

Запомнете едно не се опитваите да разберете песента, а просто се понесете в мелодията, така че да си представяте някой красив пролетен пейзаж около водопад. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта... е най-голямото вдъхновение за музиката.

Любовта и музиката са твърде тясно свързани една с друга.

И двете идват от сърцето...

и съдбите на двете, зависят от това какво изразява сърцето.

Чуйте сърцето си!

:wub:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Тази нощ е починал Лучано Павароти. Един от най-големите вълшебници на оперното изкуство.

Ангелогласният Павароти. Имах една голяма мечта, да ида на негов концерт. Е, няма да е в отсамния свят, но се надявам, поне мечтата ми да се осъществи в отвъдният, при Ангелите, където Лучано Павароти вече е.

Поклон пред паметта му!

http://www.youtube.com/watch?v=ZyMA1fuCieQ

Една култова ария за Павароти - Несун Дорма от операта "Турандот" на Пучини

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ е починал Лучано Павароти. Един от най-големите вълшебници на оперното изкуство.

Ангелогласният Павароти. Имах една голяма мечта, да ида на негов концерт. Е, няма да е в отсамния свят, но се надявам, поне мечтата ми да се осъществи в отвъдният, при Ангелите, където Лучано Павароти вече е.

Поклон пред паметта му!

http://www.youtube.com/watch?v=ZyMA1fuCieQ

Една култова ария за Павароти - Несун Дорма от операта "Турандот" на Пучини

icon12.gifПред такъв човек можем само да се поклоним, да притихнем и да благодарим за вълшебството.icon12.gif

Мир на душата му и вечна светлина по пътя му!icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

На 03.10.2007 г. в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта" във Варна ще се състои концерт на Найджъл Кенеди.

Още една възможност да се докоснем до вълшебството на музиката.

http://www.palaceofvarna.com/tickets.aspx?lang=bg

Линк към коментар
Share on other sites

Вълшебство е!

На вас действа ли Ви така емоционално??

Мммммммммм даа
:3d_133:

icon12.gif
Пред такъв човек можем само да се поклоним, да притихнем и да благодарим за вълшебството.
icon12.gif

Мир на душата му и вечна светлина по пътя му!
icon12.gif

Да!

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ е починал Лучано Павароти. Един от най-големите вълшебници на оперното изкуство.

Информация с днешна дата от Dnes.bg

Райна Кабаиванска ще изпрати големия италиански глас Павароти с Ave Maria по време на траурната церемония в катедралата на Модена. Със своя приятел ще се сбогува и Андреа Бочели с Ave Verum от Моцарт.

Репетициите ще бъдат в катедралния храм тази вечер, след като църквата бъде затворена за посетители. На церемонията ще присъства и президента на Италианската Република Неаполитано.

Хора от всички краища на света се събират в града, за да се преклонят пред Лучано Павароти. Над небето на Модена самолети ще развеят италианския трикольор – в знак на признателност за големия принос на тенора. Театро Комунале в Модена вече ще носи неговото име.

Повече от 40 години Райна Кабаиванска, Мирела Френи, Лучано Павароти и Николай Гяуров живеят заедно в Модена. През 2005 година Кабаиванска, Френи и Павароти основаха академия за оперно изкуство в града, в която преподаваха заедно.

В церемонията ще участва хорът „Росини”, в който Павароти започва да пее за първи път. В последствие участие ще вземе и флейтистът Андреа Гриминели. По време на погребението е възможно да се представят и звезди от попмузиката – най-споменаваното име е това на Боно от U2. На входа на катедралата е разположена същата снимка на Павароти, която е и в неговия уебсайт – едно широко усмихнато лице и отдолу една фраза – “Ще се възнесеш, ще полетиш върху крилете на орела, ще достигнеш зората, ще заблестиш като слънцето и така в неговите ръце ще заживееш.”

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сам композирам музика отвреме на време...ако на някой му е интересно да чуе за какво става дума ftp://88.87.4.75/ Има и многоотпадък сред това което е шернато но има и по-добри неща :dancing yes: Надявам се все нещо да ви хареса.Става въпрос за папките My works и My works2

Препоръчвам: Haar gul saabe,Epic,Skazka o ljubvi,дорога к безконечностью,Сон,Сновидец,Снежная импресия както и 6.10.07 ))))

Приятно слушане!)

Линк към коментар
Share on other sites

Сам композирам музика отвреме на време...ако на някой му е интересно да чуе за какво става дума...

Бих искала да чуя :sorcerer: - а за съжаление даденият линк при мен "не работи" :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато мъжът на някоя жена е неразположен, тя не трябва да се разправя с него, но като го види, че си иде неразположен, а знае да свири на пиано, нека седне пред пианото и да вземе няколко акорда, няколко музикални тона. Щом чуе тези тонове, той веднага ще измени настроението си. Рече ли да му дава съвети или да го морализира, той още повече ще се раздразни. Ако пък жената знае да свири на китара, нека вземе китарата и да излезе пред него като някой италианец и да му посвири малко. Какво прави днес жената? Като види мъжа си неразположен, тя счита за унижение да му посвири малко, да го развесели. Кое е по хубаво: да посрещнете мъжа си с китара и да му посвирите, или да започнете да го хокате?

...

Мнозина казват, че и без музика може да се мине в света. Аз често обичам да свиря на пиано за развлечение. Вечер, когато свърша работата си, слизам и свиря на пиано около десетина минути. Един брат ми казва един ден, че наблюдавал следното явление на два пъти. Една вечер имало вън силна буря и в това време аз съм започнал да свиря. Щом свиря, и бурята престанала. Същото се случило и друг път. Той вади свое заключение. Казвам му, че това може да е някаква случайност. – „Не, не е случайност това.“ Казвам: Вярно е, че бурята разбира от музика. Тя се е разгневила нещо и аз я укротявам с музиката. Щом ѝ посвиря малко, тя престава. Като посвирите и на най-разгневения мъж, той веднага ще млъкне. Ако пред пианото седне една красива мома и започне да свири, тя ще бъде в състояние да укроти и най разярения мъж.

...

Дойде ли до музиката, порядъчно ще пееш и ще свириш.
В музиката всички хора се сближават.
Там има равенство. В музиката и богати, и сиромаси се примиряват. Като слушаш музика, приятно ти е и по този начин не различаваш къде си. Ако си на някое хубаво място и слушаш, ти се радваш. Следователно музиката дава онова, което другите изкуства не могат да дадат. Тя задоволява човека.

...трябва да пее в душата си. Аз не съм за външното пение, което е изкуствено. То отпосле ще дойде, като един резултат. Но има едно вътрешно пение. Казано е в Писанието: „Пейте и възпявайте Господа в душата си“. Ама че си бил тъжен или скръбен, пей. Щом пееш, ти ще трансформираш състоянието си. Когато плачеш, това показва, че ти още не разбираш пението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Кое прави музиката вълшебство за нас - хората?

Може би това, че тя е като Бог - не можем да я определим с думи, но усещаме как сме едно с Нея. Не можем да я анализираме, но осъзнаваме, че тя ни разбира, познава и обича нашата истинска същност. Тя ни показва нашия личен Път, показва ни от какво имаме нужда в момента, лекува ни, събужда ни за Живот....

А дали може да ни разрушава?

Може би ако това не е "нашата" музика в момента.

Дали вълшебството и не се състои и в това? Бог говори на всеки на неговия личен език... музиката също.

Защо музиката, която създава красиви хармонични кристали на водата (Емото), на някои хора действа точно толкова зле, колкото хард рокът действа на други?.... И обратно...

Може би в определен момент от живота си определен човек има някаква нужда и от дисхармонията, както от страданието? И това също е вълшебство?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Донка

Кое прави музиката вълшебство за нас - хората?

Може би това, че... не можем да я определим с думи.

Думите нямат вина - те са само израз на нашите параметри.

Вълшебството се съдържа в това, за което имаме сетивност.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

MOONLIGHT SONATA (Beethoven)

Вълшебството на музиката - да сътвори в душите ни приказен свят; светлината и красотата му да носим в себе си докато живеем в реалния...

Линк към коментар
Share on other sites

http://4storing.com/oekc6/dfae9481947cf2dd...0db1e89f37.html

Истинско вълшебство е да подредиш седемте ноти на гамата така вълнуващо... :3d_010: !

А можеш и да развалиш магията, като ги подредиш в чалга.

Въпрос на ниво на вибрациите. И на пропорции.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Спокойна, релаксираща, вълшебна музика може да се изтегли от линковете по-долу:

Музика от Плеядите

Музика на вековете

Renacer Bolivia

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...