Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музиката е вълшебство


Аделаида

Recommended Posts

  • 1 month later...

Stephan Micus ~ Bold as Light (2010)

69506382.jpg

Year: 2010

Label: ECM Records

Genre: New Age / Ambient / World Fusion

Quality: Lossless

Format: Flac

Size: Flac ~ 245 Mb

Source: internet

Upload to: Megaupload

“The idea of sitting down at a table and making a composition on paper is totally foreign to me. To come up with a piece of music, I have to make the sound myself, have the instruments in my hands.”

Micus’ three main sound protagonists in “Bold As Light” are the raj nplaim (a free-reed pipe made of bamboo) from Laos, the nohkan (a bamboo flute) from Japan, and the many male voices, which, of course, are all sung by Micus himself. He drew inspiration for the multipart vocals from the intriguing polyphonic singing of Georgia and Bulgaria, which since the early Middle Ages has shaped the style of everyday singing as well as the liturgy of the Orthodox Church. On the very last track, the interwoven vocals make way for the Japanese sho (mouth organ), thus joining different aural worlds in a total sound whose divergent timbres have surprisingly much in common. Each instrument, of course, represents a culture, an aesthetic and (religious) world of thought. The knowledge of this not only adds an extra dimension to the music but also at times helps clarify the mutual relationships in sound.

... ~ ecmrecords.com;

49948399.jpg

15224625.jpg

Song List:

01. Part 1: Rain

02. Part 2: Spring Dance

03. Part 3: Flying Swans

04. Part 4: Wide River

05. Part 5: Autumn Dance

06. Part 6: Golden Ginkgo Tree

07. Part 7: The Shrine

08. Part 8: Winter Dance

09. Part 9: The Child

10. Part 10: Seven Roses

За всички, преоткрили Извора непресъхващ на малките чудеса..

За всички онези, които дишат Слънце и даряват (безкористно, безусловно) от Светлината Му (приютили я любовизирано в своите сърчица)..

неръкотворен, огнедишащ в Кундалини тайнство.. Обичайте се, много!..

99627753.jpg

Разпалван от чистите служители на Любовта ~ нека Пламъкът освети с радост и Благодат всички човешки сърчица!..

Нека Земята и рода човешки да добруват и всички жизнепотоци бъдат щастливи!...

Нека Красотата на Твоята Любов е Живот тук и сега във всички човешки сърчица!..

mysticlovedj1.jpg

.. close your eyes and see...

Линк към коментар
Share on other sites

Вълшебство е и още как...дори когато се чувствам най-зле някак успява да ме разведри.Достатъчно е нещо като саунтрака на "Flashdance" или "dirty dancing", а защо не и Whitesnake или Enigma!3d_052.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

...

Дай ми флейта и пей / A'TINI AL-NAY /

Прекрасна поема на Khalil Gibran изпълнена от великата ливанска певица Fairuz...

Дай ми флейта и пей

защото в пеенето е тайната на съществуването

и стоновете на флейтата продължават и след като изчезне живота

Дали си приел гората като мен за дом ,вместо замък.

и си следвал ручеите и си изкачвал скалите.

Дали си се къпал в аромати и се сушил в светлина

и си пил сутрин вино в чаши от етер

Дали си сядал като мен следобед между лозниците

и гроздовете са се спускли като златни полюлеи

Постилал ли си нощем в тревата и вселената ти е била завивка

без да се интересуваш какво ще дойде и забравил всичко минало.

Дай ми флейта и пей

защото пеенето е като парфюм за сърцето

и стоновете на флейтата остават и след като изчезнат цветята.

Дай ми флейта и пей и пей и забрави за болест и лекарство

защото хората са като редове,но ...изписани с вода.

Джубран Халил Джубран

http://www.youtube.com/watch?v=97yIPGsof0I

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Напълно съм съгласна, че музиката е вълшебство. Обичам да слушам любимата ми музика със слушалки в ушите и се сливам с нея. Тя създава вибрации в тялото. А когато е придружена с глас, т.е. песен също е много въздействащо. Аз съм за песните с градивна вибрация, чийто текст те кара да се чувстваш добре и изпълнен с енергия. Не знам точно как се променя посланието на музиката, когато се прибави и текст към нея, но мисля, че и човешкият глас е музика и също е вълшебство.

Не музиката създава вибрациите, а самият човек. Докато я слуша той съсредоточава вниманието си напълно в сегашния момент, забравя всичко друго освен себе си, и във въображението си започва да вижда красиви образи. Използването на въображението по този начин е акт на творчество. Тогава човек става активен (а не реактивен), доближава се до качествата на създателя, излъчва/предава енергия. Затова и усеща издигане, изпълване със светлина и с високи вибрации.

Музиката помага за съсредоточаването на вниманието. Но ако погледнете книгата Живот без граници на Робърт Стоун, ще откриете и други начини да овладяване на вниманието, концентрацията и въображението - по всяко време, с или без музика. И когато съсредоточаването стане много по-дълбоко, се усеща музиката, която винаги звучи вътре в нас и ни заобикаля - вибрацията на целия свят, която е красива и не може да се сравни с нищо друго.

Музиката е един от начините за навлизане в сферата на духовното, за разширяване на съзнанието така, че да вижда отвъд материалното. Повече за това, което се случва всъщност, съм писал тук:

http://www.beinsadou...ndpost&p=160630

http://www.beinsadou...ndpost&p=160648

Редактирано от sawme
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...