Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво говори за някой, това че...


vorfax

Recommended Posts

... често си сменя аватара?

Аватар/аватара (от санскрит अवतार, слизане) е въплъщение на божество в индуизма. Най-често понятието се свързва с различните въплъщения на Вишну на земята, където той под различни образи извършва подвизи.

Мисля, че отговора е подобен на този за въпроса, какво говори за някой това, че изписва буквите по различен начин, примерно смесва ръкописно с печатно писмо.

Линк към коментар
Share on other sites

Настоящият ти аватар е страхотен :thumbsup2: . Чист, невинен душевадец :P Що се отнася до писането. Не знам какво означава смяната на шрифтовете, може би се случва под въздействието на различни настроения, т.е. според случая както се казва или ако използваме тези неща съзнателно и целенасочено са свързани с посланията които бихме искали да предадем. Същото мисля, че важи и за аватара и също разкрива различен аспект на душевността ни. Знам обаче друго, според зависи дали написаното е наклонено на ляво или на дясно в единият случай означава превес на чувствата, а в другия на разума. Има един мнго хубав метод. - Всеки ден да се изписва в една тетрадка по една малка мисъл като се старае човек буквите да са изправени, красиви и леко раздалечени една от друга. Това за уравновесяване, пък и всяка буква носи своята енергия и дълбочина, стига човек да успее да се свърже с нея :). Поздрави за темата!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Настоящият ти аватар е страхотен :thumbsup2: . Чист, невинен душевадец :P

Абе, не иде реч за мен :P

Знам обаче друго, според зависи дали написаното е наклонено на ляво или на дясно в единият случай означава превес на чувствата, а в другия на разума.

И аз така съм чел. За моя изненада тази година понякога се хващам да пиша с наклон наляво, което много ме изненадва.

Встрани от темата, но в съзвучие с раздела. Наскоро научих защо над 80% от хората накланят глава надясно, когато се целуват. Причина била обръщането на плода в утробата на тази страна в някой от последните месеци.

А за писането, нямах предвид шрифта, а писането с химикалка, примерно: "А"и "а".

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно говори за това, че е човек който се интересува от много неща.

Мм... не съм съгласен. Средно през ума на човек дневно минават 60 000 мисли. Ако всяка една от тях искаме да отразим, няма да му се види края. Причината е друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Мм... не съм съгласен. Средно през ума на човек дневно минават 60 000 мисли. Ако всяка една от тях искаме да отразим, няма да му се види края. Причината е друга.

Това, което споделяш е интересно. Ще бъде много хубаво, ако имаме силата да контролираме тези мисли. Да ги насочим в правилната посока, за да се обединят преплитайки се в една огромна и истинска мисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Говори, че търси себе си
:)

Линк към коментар
Share on other sites

Говори, че търси себе си
:)

Напълно съм съгласна.

Списвам в няколко форума и наблюденията ми са,че" ветераните",не сменят аватарите си.Познавам лично доста от тях.Хора здраво стъпили на краката си,знаещи,можещи ,като,че ли знаят всички отговори.Казано по твоя начин-Намерили се:)

Линк към коментар
Share on other sites

Списвам в няколко форума и наблюденията ми са,че" ветераните",не сменят аватарите си.Познавам лично доста от тях.Хора здраво стъпили на краката си,знаещи,можещи ,като,че ли знаят всички отговори.Казано по твоя начин-Намерили се :)

И аз познавам такива хора които също обичат разнообразието... :). Както и да е, дали ще променят или не аватарите, важното е да се чувстват комфортно :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък ми е чудно, защо обръщате такова внимание на аватара и на това, дали той се сменя често или не?

Разумно ли е на базата на някаква картинка да се прави психологически портрет на човека, който я е избрал?!

Извинете ме, но това си е пълна глупост.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което споделяш е интересно. Ще бъде много хубаво, ако имаме силата да контролираме тези мисли. Да ги насочим в правилната посока, за да се обединят преплитайки се в една огромна и истинска мисъл.

Наскоро гледаах... как се казваше.... Limitless (2011). Там идеята е "а какво щяхме да направим, ако ползваме 100% от потенциала на мозъкът си и имаме достъп до подсъзнателната памет?". Напомня ми на мисълта, че България няма нужда от нови закони, а от това да се спазват настоящите.

Линк към коментар
Share on other sites

На всеки подбудите са различни... Колкото хора, толкова и мнения по въпроса, а тази тема съвсем не е първата по него, и след като периодично се отваря подобна значи все пак хората изпитват интерес да я обсъждат. Само, че много често се случва и да се скарат точно по тези въпроси, но си мисля, че в тази няма да се случи :) Поздрави на Пламъчка :))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък ми е чудно, защо обръщате такова внимание на аватара и на това, дали той се сменя често или не?

Защото говори за притежателя си и по първичен начин разкрива лична информация за личността му. Изборът на дрехи може да е плод на дълго обмисляне и преценка, докато аватара често се поставя импулсивно и по тази начин, без преструвка, да отрази същността на нечие настроение, предпочитания и т.н. Като цяло най-личното нещо което отразява нечия натура, това са нещата които харесва и нещата които не харесва.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък ми е чудно, защо обръщате такова внимание на аватара и на това, дали той се сменя често или не?

Защото говори за притежателя си и по първичен начин разкрива лична информация за личността му. Изборът на дрехи може да е плод на дълго обмисляне и преценка, докато аватара често се поставя импулсивно и по тази начин, без преструвка, да отрази същността на нечие настроение, предпочитания и т.н. Като цяло най-личното нещо което отразява нечия натура, това са нещата които харесва и нещата които не харесва.

Може и така да е, но моето мнение е различно.

Познавам хора, които умишлено слагат заблуждаващи аватари, и може би имат основание.

Дали някой си сменя често аватара или въобще не го сменя, не ме кара да търся причината защо го прави.

п.п. Смених си аватара - защо го направих?...

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Честата смяна на аватара не би ли могло да се тълкува и като вид разнообразяване на профила, освежаване, ако щете. Защо трябва да се търсят толкова дълбоки психологически причини за това? А човек защо си сменя прическата?

Линк към коментар
Share on other sites

Търсим ги, защото има такива :)

За всяко нещо има.

И ако човек се вглежда, ще получи много информация, която иначе подминаваме с лека ръка.

Правило ми е впечатление, че някои "врачки" нямат някакви екстрасензорни способности, но затова пък са твърде наблюдателни и (може би по ррождение) прекрасни психолози :)

Линк към коментар
Share on other sites

Честата смяна на аватара не би ли могло да се тълкува и като вид разнообразяване на профила, освежаване, ако щете. Защо трябва да се търсят толкова дълбоки психологически причини за това? А човек защо си сменя прическата?

Ако е жена, има нов мъж в живота си (или поне и се иска) XD

Ама защо тези въпроси "защо". Ами хората изразяват себе си, чрез избора който извършват. Как би могло това да бъде подминавано като незначително? Как е възможно да харесваш това или това и да е едно и също?

Линк към коментар
Share on other sites

Това, че причината една жена да си смени прическата е само и единствено мъж /независимо какъв - нов, стар и т.н/ ми се вижда лично на мен смешна, изхождам разбира се от моята гл. точка по въпроса.

Съгласна съм обаче, че не е без значение какво харесваш, но.......... все пак наистина всичко е въпрос на избор, който правим постоянно. Важно е с нашия избор да не вредим на другите, а оттам насетне..... "Шарен свят", както казва народа.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, че причината една жена да си смени прическата е само и единствено мъж /независимо какъв - нов, стар и т.н/ ми се вижда лично на мен смешна...

Това беше с ирония инспирирана от един от онези безмислени съвети давани от списание Космополитан.

Та, отговора на въпроса, какво говори за човек това, че изписва по различен начин буквите или не оставя аватар да втаса е, че той е двойнствен. Тълкувайте го както искате...

Линк към коментар
Share on other sites

Е, голяма работа :). Аз пък обожавам да си сменям картинките, да откривам сходството между тях и да ги съчетавам с подходяща музика. Така разпускам и се забавлявам. За мен си е и нещо като творчество , поне аз по този начин подхождам към това и е важно на мен самата да ми хареса, а след като не е в противоречие с правилата въобще не ми е проблем. Откривам единството в разнообразието и непрестанно преоткривам себе си в различните нюанси. На мен ми харесва, чувствам се добре, имам си собствен почерк както и всички участници и това е страхотно пък който както иска да го приема и разбира. Аз приемам и разбирам хората които никога не си променят подписа и аватара, също и тези които често го правят. В себе си виждам, че всеки има своите разумни основания за това и не осъждам никого. По- скоро това ме радва и обогатява. Стига да не е някоя гадост разбира се, иначе всичко е о.к.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Аватара може да каже всичко, но и нищо. Зависи от човека. Има смисъл да се търси в дълбочина. Както в картините на великите художници се търси : " Какво са искали да кажат ", така и в аватара на " невеликите " човеци може да се открие послание. Но това по - скоро може да се налучка, отколкото определи точно. Ако усетя, че човека държи на аватара си лесно мога да го определя ( за себе си), какво иска да каже със снимката. Разбира се много по - лесно става, когато има и думи ( негови постове), за които да се хванеш. И обратно.

Човекът, който на шарено и ярко се радва не може да бъде определен по аватара си. Той не влага чувства в картинката, а просто търси различие. Иска да изненадва и привлича. Той просто си казва: " Сега ще сложа жълто патенце. Това БИ трябвало да значи - смях, щастие, радост, позитивна енергия." Да, това е така, но той се ръководи не от дълбокото вътре в себе си, а от общоприетите разбирания. Той играе и се радва, а не показва своето настроение. Ако сложи кръв и бръснарско ножче според него БИ трябвало да е в лошо настроение. Той се ръководи от външни общоприети тълкувания, а не от истинската си същност.

Имаше тема изрази настроението си ( себе си с картинка, снимка). Настроението на човека поставил снимката може да се хване от гледащия я само ако той преди това добре е разбрал, че поставилият снимката държи много на нея. Държи да бъде чут. Искрен е.

Когато снимка се пусне в темата от човек, който просто търси разнобразие, игра, позитивни емоции е невъзможно да се определи настроението му. Просто защото той не влага никакъв умисъл в снимката. Преди всичко знае и чувства, че не може със снимка да бъде разбран, затова той не може да вложи искрени чувства в снимката. За него всичко е весела игра преди всичко, а след това вече задълбочено изследване.

Накратко. За да познаеш човек по аватара в себе си трябва да носи " велик художник ", силна и искрена привързаност към снимката. Вярвам, че с каквото и завоалирано послание да е снимката, ако човек е изпитал искрена болка, тъга снимката ще го каже на човека отсреща.

Леонардо да Винчи е оставил чудовищно ярко послание в " Мона Лиза ". Това е така, защото той е рисувал първо с мисълта си, а след това вече с четката. Неговата мисъл е вътре в картината, защото искреността и фикс идеята му да изрази посланието си в картината е било ужасно силно.

Снимките.

Ако човек е бил мъчен, бит, унижаван цял живот, но в момента на снимката е принуден да се усмихне, то със сигурност усмивката му ще бъде фалшива. Защото той е гледал обектива с душевна мъка ( искрена).

Аз имам един такъв случай с едно момиче, което първо видях в клип, в който беше накарано от познати деца(ученици) да казва, че е к...а. Погледът и казваше: " Принудена съм, но ти знаеш, че аз не съм такава." " И ти да беше и ти щеше да го кажеш ". Много се развълнувах и след това открих момичето. Знаех й името, защото тя в клипа казваше : " Аз съм Ивон ( няма да казвам 3 й имена) ... на махалата. " Така започваше. Ясно помня думите й още, и мога да цитирам думите й дословно, но ще бъда модериран. Дори с поставена от мен цензура пак ще са гнусни за вас.

Искам да кажа, че принудения човек в клип, снимка много лесно може да се види дори когато е усмихнат до уши. Това е така защото е искрен. Ще драсна в блога си едно описание на клипа. Там поне никой не засягам, но това ще стане когато имам повече агресия. Сега нещо съм омекнал малко, но бързо ще се възтановя.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

От години пиша буквите и печатно, и ръкописно - от малък още, от бебе. ;) Ако някой ми каже, че съм двойнствен, ще взема да се обидя...само двойнствен. :D Прости са амебите и простите хора. ^_^ Бог е Всичко и Всичко е Бог (най - общо казано). Ако си по - сложен, по - Бог си. ;):P

П.п.: Двойнствен човек ли си, не си особено интересен откъм душевност. И двойнствен не е задължително да означава лицемерен и неискрен. Тройнствен, четворствен, петорствен..., в хода на еволюцията се усложняваме. :lol: Сложността удивлява най - вече простите.;)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...