Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво говори за някой, това че...


vorfax

Recommended Posts

Според мен търсенето на психологически причини за всяко действие, е нормално само за психолозите и криминалистите - нещо като професионална деформация. :)

Линк към коментар
Share on other sites

При мен е следствие взорът обърнат към мен. Когато дълго време се самоанализираш, тогава срещаш сходство и в околните. Това понякога дава и готови отговори.

В никакъв случай не исках под двойнствен да се разбира лицемерен или шизофреник. По-скоро две изявени позиции, раздвоение, колебание. Или живот в два свята.

А иначе суета може да се търси и в аватара. Имах период в който ми бе втръснало позьорството на съфорумци (не тук) и просто премахнах аватара си. Да искаш всички да видят какво харесваш, на какво си попаднал или колко готин можеш да си с картинка, значи, че чуждото мнение има особено значение за теб. Глупости са, че може да сложиш аватар заради себе си. В това има толкова смисъл, колкото в гримираните дами твърдящи, че не го правят заради другите, а заради себе си (каквото и да значи това). Жалко е и че малко грим или готина картинка са толкова потресаващо решаващи за отношението към теб. Направете си тест...

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен търсенето на психологически причини за всяко действие, е нормално само за психолозите и криминалистите - нещо като професионална деформация. :)

E, защо? Кое е нормално и кое не ... кой може да каже?

Подкрепям vorfax, защото има ли психологична причина зад всяко действие? Има. Дори зад всичко, не само действие.

Искаме ли да опознаем себе си и света? Ако да, то няма как да стане по друг начин, освен да се вглеждаме в себе си, в хората и нещата, да се опитваме да разберем какво стои зад тях, защо и как ... Иначе само ще се плъзгаме по повърхността, заети от МВР (много важна работа :) ), което ви е ясно какво е - предимно и най-вече дейности, свързани с осигуряване на чисто материалното ни съществуване: служебни ангажименти, домашни/домакински ангажименти, сън и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен търсенето на психологически причини за всяко действие, е нормално само за психолозите и криминалистите - нещо като професионална деформация. :)

E, защо? Кое е нормално и кое не ... кой може да каже?

Подкрепям vorfax, защото има ли психологична причина зад всяко действие? Има. Дори зад всичко, не само действие.

Искаме ли да опознаем себе си и света? Ако да, то няма как да стане по друг начин, освен да се вглеждаме в себе си, в хората и нещата, да се опитваме да разберем какво стои зад тях, защо и как ... Иначе само ще се плъзгаме по повърхността, заети от МВР (много важна работа :) ), което ви е ясно какво е - предимно и най-вече дейности, свързани с осигуряване на чисто материалното ни съществуване: служебни ангажименти, домашни/домакински ангажименти, сън и т.н.

Под "нормално" имах предвид "характерно", но за съжаление никога не съм била перфекционист в нищо, особено в подбиране на точните думи. :)

А иначе съм на мнение, че всеки има правото да опознава себе си, хората и света по какъвто начин желае, та ако ще да е и чрез "плъзгане по повърхността".

Но според мен най-добре опознават хората, себе си и света хора, които имат вроден усет.

Линк към коментар
Share on other sites

Глупости са, че може да сложиш аватар заради себе си. В това има толкова смисъл, колкото в гримираните дами твърдящи, че не го правят заради другите, а заради себе си (каквото и да значи това). Жалко е и че малко грим или готина картинка са толкова потресаващо решаващи за отношението към теб. Направете си тест...

С това не съм съвсем съгласна, защото само част от хората правят всичко "за пред хората". :)

На мен лично ми допадат тези, които си слагат аватари заради себе си и се гримират за пред себе си, а не "за пред хората".

Линк към коментар
Share on other sites

Ще опитам да те убедя с въпроси. За кого сваляш нощницата и обличаш дневни дрехи? Заради себе си ли си правиш труда? Пристрастена ли си да си купуваш билетче за пътния транспорт или заради другите си купуваш? Защо петънцето на дрехата ти те притеснява? Защото си го видяла, или защото други могат да го видят? Когато си купиш слънчеви очила Слънцето ли гледаш или огледалото - това което другите ще виждат?

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_039: Точно си мислех вчера да питам, ако си сменя всеки ден човек дрехите дали нещо не е шизофреник :)? И аз го свързах с това. Ами, когато не ми е комфортно в собствената ми кожа това ще се усети и от околните си мисля, т.е. не мога да облека и да си сложа нещо което е в противоречие с мен самата само и само, за да се харесам на другите. А що се отнася до хората - винаги ще има такива които те приемат и харесват такъв/а какъвто/ каквато си и други които не те приемат и харесват. Важното е човек за себе си да открие равновесието между вътрешният и външният свят и да се ръководи от него, това е. Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_039: Точно си мислех вчера да питам, ако си сменя всеки ден човек дрехите дали нещо не е шизофреник :)?

Едва ли. Но според мен има сериозни проблеми, независимо дали го съзнава. Самият ритуал на обновяване, промяна, подсказва, че нещо не е наред. когато имаш плюшена играчка, която харесваш, то я стискаш в ръце, не търсиш друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли мислиш така!? Имах колежка която постоянно си купуваше плюшени играчки, обожаваше ги и си ги колекционираше, а да ходя всеки ден с едни и същи дрехи най- малкото е нехигиенично. Това което предполагам искаш да кажеш е че има потребители, за които аватарите им са емблема, нещо като запазена марка и други които се опитват по някакъв начин да се изтъкнат, но се усеща, че напъните им са доста повърхностни, но има и други, да не се повтарям...

П.П. Според мен няма нищо лошо в това, че някой е решил, за аватара си че това е неговата запазена марка и веднъж за винаги е решил за себе си този въпрос. Нито пък в другите които обичат разнообразието и периодически го сменят заради свежият прилив на енергия. А що се отнася до крайностите и лъкатушенията в крайна сметка, всеки ще намери себе си и пътя си в един момент. Ако човек е в хармония със себе си то каквото и да предприеме все ще е правилно и обратно, но пък по този път човек се учи.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

" Във вечността остават словото, делата и изкуството...

Благословена да е ръката, която съхранява хармония и тази

която я превръща в багри и мелодия! "

Автор - неизвестен

изт

Линк към коментар
Share on other sites

Ще опитам да те убедя с въпроси. За кого сваляш нощницата и обличаш дневни дрехи? Заради себе си ли си правиш труда? Пристрастена ли си да си купуваш билетче за пътния транспорт или заради другите си купуваш? Защо петънцето на дрехата ти те притеснява? Защото си го видяла, или защото други могат да го видят? Когато си купиш слънчеви очила Слънцето ли гледаш или огледалото - това което другите ще виждат?

Отдавна съм престанала да се вълнувам от това, как ще ме приемат хората, защото знам, че винаги ще има такива, които ме харесват и такива, които не ме харесват.

За мен е важно да се чувствам комфортно и да се харесвам като се погледна в огледалото.

Билетче за градския транспорт си купувам винаги, защото не обичам да се притеснявам от това, че може да се качи контрола.

Правя го единствено заради своето спокойствие, а не заради някой друг.

Едно петънце по дрехата не е в състояние да ме извади от равновесие и да помрачи настроението ми, защото знам, че не съм мърляч, а това си личи въпреки случайното петънце.

Много обичам да нося слънчеви очила, защото те пазят очите от увреждане, а зоната около тях - от бръчки. :)

Линк към коментар
Share on other sites

... често си сменя аватара?

Аватар/аватара (от санскрит अवतार, слизане) е въплъщение на божество в индуизма. Най-често понятието се свързва с различните въплъщения на Вишну на земята, където той под различни образи извършва подвизи.

Мисля, че отговора е подобен на този за въпроса, какво говори за някой това, че изписва буквите по различен начин, примерно смесва ръкописно с печатно писмо.

Според мен ,говори за някакво вътрешно безпокойство,несигурност.За човек,който иска да промени нещо в себе си,или в живота си.

Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо. Обект на темата не беше това какво някой избира за аватар, а за подбудите той да го сменя често.

Та, отговора на въпроса, какво говори за човек това, че изписва по различен начин буквите или не оставя аватар да втаса е, че той е двойнствен. Тълкувайте го както искате...

vorfax , ако нося черна дреха например, то в траур ли съм? :rolleyes:

Зад постоянната смяна на аватара може да се крие и стремеж към разнообразие. Някои хора са приели чрез аватара да разкриват вътрешното си състояние за момента. Други са се установили на един аватар не защото са вече „улегнали“, а по простата причина, че нямат време да се занимават с търсене и слагане на друг. Има още много варианти. Например аз много харесвам всичко да е цветно и понякога оцветявам текста на мнението си в различни цветове – следва ли от това някаква двойственост? Или цигански характер може би? :)

Прави сте с Диана, че зад всяко действие има подбуди, има психологични причини. Но знаем ли ги наистина? Това не е задача с едно или две неизвестни. Хубаво е да се стремим да опознаем себе си и другите. За съжаление не става като в криминалните романи на Агата Кристи и Конан Дойл. Особено във виртуалното пространство. B)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли мислиш така!? Имах колежка която постоянно си купуваше плюшени играчки, обожаваше ги и си ги колекционираше...

Всъщност е обожавала да колекционира, играчките само е харесвала.

... а да ходя всеки ден с едни и същи дрехи най- малкото е нехигиенично.

Значи по-голямата част от българското население живее нехигиенично.

Това което предполагам искаш да кажеш е че има потребители, за които аватарите им са емблема, нещо като запазена марка и други които се опитват по някакъв начин да се изтъкнат, но се усеща, че напъните им са доста повърхностни, но има и други, да не се повтарям...

Не, не това обяснявах. За дрехите каза, че е въпрос на хигиена, не става въпрос за друг мотив. Какво ще кажеш за някой, обаче, който всеки ден има за любим различен цвят? Или всеки ден има ново гадже? Тук обяснението с разнообразието не минава. Причините са по-дълбоки.

П.П. Според мен няма нищо лошо в това, че някой е решил, за аватара си че това е неговата запазена марка...

Лошото можем да търсим в мотива при избора на тази "марка" и колко точно внимание и се отдава. Имаше една мисъл, че да търсиш упорито смисъл на живота е форма на лудост, или болест, известна мисъл е, да не я търся сега. Аз си държа на позицията, че честата смяна на аватара е като честата смяна на настроението и е показател за някакъв прелом вътре в него - граничен, преходен момент в който има две лица, два живота, два различни Аз-а. Бих нарекъл такъв човек зает да търси себе си, раздвоен... повтарям се...

Интересно, че за човек се съди не по преходните му изяви, а по онова към което е твърдо прикачен, като политическите убеждения, религията и т.н. Тъкмо явният избор - "това и нищо друго" е характеристика на личността. Тя отразява неговите качества, морал и прочие. В честата промяна аз съзирам повече лекомислие, отколкото мъдрост.

ПП: Мисля, че заради Христо започнах тази тема и нека ме извини, че стигам до такива крайности. Според мен това, че не задържа аватар говори за него, че е в процес на търсене, като бурно море. Не виждам нищо лошо в това, само споделям впечатленията си, поставили началото си от наблюденията ми над самия себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

vorfax , ако нося черна дреха например, то в траур ли съм? :rolleyes:

Ако си с черна забрадка, черни дрехи и/или черна лента, почти сигурно е че е така. Понякога когато видиш кон на райета, просто знаеш, че е зебра.

Зад постоянната смяна на аватара може да се крие и стремеж към разнообразие.

За избора това да бъде средството за тяхното себеизразяване вече говорих.

Например аз много харесвам всичко да е цветно и понякога оцветявам текста на мнението си в различни цветове – следва ли от това някаква двойственост?

Задаваш ми трудни въпроси. Не съм те видял още да ползваш цялата палитра, нито да оцветяваш всяка буквичка с различен цвят. Когато започнеш да го правиш, ще започна и да разсъждавам по тази тема.

Прави сте с Диана, че зад всяко действие има подбуди, има психологични причини. Но знаем ли ги наистина? Това не е задача с едно или две неизвестни. Хубаво е да се стремим да опознаем себе си и другите.

Аз изхождах тъкмо от наблюденията си върху мен. Така да се каже имах информация от първа ръка. Знаех точно какво ми беше, точно какво отражение ми оказваше и как това се промени, когато и аз се промених. Не случайно МОЯТА позиция започвам с "АЗ мисля", "според МЕН"... На никого не налагам своето мнение, само го споделям.

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Билетче за градския транспорт си купувам винаги, защото не обичам да се притеснявам от това, че може да се качи контрола.

Правя го единствено заради своето спокойствие, а не заради някой друг.

Изглежда не виждаш, че сама си противоречиш? ДРУГ ти нарушавал/определял спокойствието, пък заради СЕБЕ СИ го правиш!?

Много обичам да нося слънчеви очила, защото те пазят очите от увреждане, а зоната около тях - от бръчки. :)

Аз пък никога не съм имал. Мисля, че съм по-свободен от теб...

Линк към коментар
Share on other sites

Много обичам да нося слънчеви очила, защото те пазят очите от увреждане, а зоната около тях - от бръчки. :)

Аз пък никога не съм имал. Мисля, че съм по-свободен от теб...

Какво не си имал - слънчеви очила или бръчки? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Процеси на старение се наблюдават и в новородени, така че амортизацията не подминава никого. Помня, че в училище един циганин дойде със слънчеви очила. След един месец абсолютно всички момчета от класа ми бяха със слънчеви очила. Без мен де. Така тръгна и комплексарското движение с татуировките наричано с новата дума "мода". Модно било. Налагало го обществото. Сякаш то може да ми каже какво аз харесвам.

Чист офтопик си е това мнение, хубаво че избрах първоначално правилният раздел.

2538gall_5e3d5b77c232aacc3cb2ca7d4e09e102.jpg

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Кучетата от породата шар пей щастливци - с възрастта им се опъват "бръчките". :)

Слънчевите очила са предназначени да пазят очите от вредните слънчеви лъчи, така че не ги причислявам единствено към модните аксесоари.

Татуировки не харесвам, пиърсинг - също, и никога не бих се обезобразила, независимо от модата.

Линк към коментар
Share on other sites

Малеле колко много си писал...А аз го отдавах на това да откривам красотата и да я съчетавам. В интернет има толкова много красиви картини и хубава музика... И въпреки всичко съм си мислила,че каквото и да правя собственият ми почерк си остава. Наблюдавала съм го може и да не се изразявам така както би го сторил някой професионалист, но с времето съм наблюдавала съфорумците и виждам, че всеки носи своя си почерк, следва собствената си линия каквото и да прави и това си е той/тя самият/самата. Някак нещата носят енергията на самия човек. Това, за по- "улегналите" :rolleyes: от нас, а що се отнася до тийнейджърите те си бушуват непрестанно, но в този кипеж откриват себе си и това е естествен процес.

Хахахаха специално този ми аватар в един друг форум е достатъчно отлежал, но това е защото не се вясвам често там. С годините от цялото разнообразие се откроиха 2-3 картинки които са ми истински любими, за това и съм си казала, че това са моите картинки, но това не означава, че не бих изпробвала нещо което ме впечатлява само и само, за да не си помислят хората там каквото са решили да си мислят, за мен... :)

Що се отнася до облеклото и там съм така, следвам собсттвената си линия и въобще не приемам чуждото мнение, за това как би трябвало да изглеждам и какво да нося. Дрехите ми не са много защото не обичам да трупам одежди по гардеробите, малко са и са семпли т.е. с нищо не се открояват пред света, но обичам да са чисти, за това и постоянно ги пера и се преобличам и си ги съчетавам както на мене ми допада, а що се отнася до тях с нищо не бих впечатлила хората с облеклото си толкова е семпло, но на мен така ми харесва.

п.п.Всичките ти кучета са страхотнииии хихихиихих и аз си имам една жива плюшена играчка от близо 12 г. вече и прав си, за нищо не го давам и не си сменям кучетооо :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ПП: Мисля, че заради Христо започнах тази тема и нека ме извини, че стигам до такива крайности. Според мен това, че не задържа аватар говори за него, че е в процес на търсене, като бурно море. Не виждам нищо лошо в това, само споделям впечатленията си, поставили началото си от наблюденията ми над самия себе си.

http://www.beinsadou...ndpost&p=157876

Редактирано от Донка
Недопустим тон към друг участник в темата. Моля спазвайте правилата на форума!
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...