Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Семпъл психологически тест разкриващ 16 основни вида характер. О, да! за простите неща


Галио

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Днес следобяд си лежах и от скука взех една картонена опаковка от паста за зъби, пробих й дупка с химикал и започнах да гледам през нея различни предмети. Правих теста много пъти и получавах различни резултати за доминиращото око. По едно време реших предварително да решавам с кое око да виждам предмета през отвора. Оказа се напълно постижимо...

Та, въпросът е не толкова какъв е резултатът от теста, а каква искам да бъда и как да го постигна.

Редактирано от Латина
Линк към коментар
Share on other sites

Би ли уточнил какво се разбира под "аналитичност в съчетание с останалите леви тестове"??

Подобно на Малкия принц и аз не забравям въпроса си :)...

:unsure: абе авторът е имал нещо на ум.., но явно или не се е изразил правилно или се е изразил твърде метафорично :1eye::)

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли уточнил какво се разбира под "аналитичност в съчетание с останалите леви тестове"??

Подобно на Малкия принц и аз не забравям въпроса си .

Аз ще направя опит да си отговоря на моя сам. Защото възможно е друг въобще да не го вълнува.

Интересно ми е , когато някой ти казва какъв си, кое те кара да го отхвърлиш или възприемеш?

Струва ми се , че в подобен род тестове има един момент, в който волево извършваш действия, които са ти познати, изцяло ти принадлежат. Убеден си в тяхната достоверност. И след това ти се дават готови твърдения, върху които автоматизирано и в известна степен манипулативно „достоверността“ им се пренася. Удобно е. Без да се замисляш откъде произлизат готовите твърдения-изводи и каква е невидимата връзка между двигателните функции на организма и комбинацията показваща умствените ти възможности, преобладаващите ти емоции и изградения ти начин на поведение, който сякаш завършено не търпи промени. Така се възприема какъв си, както ти се казва.

Ако се мислиш за нещо друго и идеята ти е силно подкрепена от мозъчното повторение, съчетано с неголеми други противоречиви мозъчни повторения, подкрепени със силата на емоционален придатък, готовите изводи на подобен род тестове се отхвърлят.

Интересно е какъв искаш и какво можеш да бъдеш. Заключено и неразкрито ,търпеливо чакащо да разцъфти, в богатство на емоции и чувства, умствени нагласи подклаждащи дела, които топлят без да изгарят. Малък принц или принцеса.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

11. ЛДЛД - най-силния тип характер, трудно се поддава на убеждаване - за целта се изисква силно разнообразно влияние. Способен да проявява настойчивост, но по­някога тя преминава в "зацикляне" при преследването на второстепенни цели. Силна индивидуалност. Притежава способност за преодоляване на трудностите. Известен консерватизъм поради недостатъчно внимание към чуждата гледна точка. Такива хора не обичат инфантилността.

Точно. Питам се, има ли някой, който обича инфантилността. Работя върху консерватизма (известния и неизвестния). :P

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...