Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Аделаида

Анемия. Причини и лечение.

Recommended Posts

Здравейте,

Повод за темата е, че към края на миналата година ми правиха някакви профилактични изследвания, и ми откриха анемия /с лека под нормата резултати/.

Анемия е /от гръцкото Ἀναιμία, означаващо “без кръв“/ - малокръвие, безкръвие — е недостиг на червени кръвни телца — еритроцити и/или хемоглобин в кръвта.

Хемоглобинът е белтък, чиято основна и изключително важна функция в организма, е да пренася кислород към тъканите.

Анемията може да се разглежда както като самостоятелно заболяване, така и като симптом на други заболявания.

Причини за анемията:

Три са основните причини за анемията:

• масирана /остра или хронична/ кръвозагуба

• недостатъчно производство на червени кръвни телца

• повишено разрушаване на червените кръвни телца

Ето и какви рецепти на Петър Димков /от книгите му/ намерих по темата:

1. Рецепта — При намален хемоглобин сутрин – 1 час преди ставане от леглото се взема 1 супена лъжица от следната настойка:

- Половин литър червено вино /по възможност с проверен произход – вино от магазина тип 3 лв. за литър няма да ви свърши работа/

- Половин килограм натурален пчелен мед

- 2 зърна карамфил

- 1 чаена лъжичка канела на прах

Съставките се смесват и се варят 30 минути на водна баня. Сместа се употребява на другия ден – след като престои – по 1 супена лъжица.

2. Рецепта — Сутрин, обед и вечер – 20 минути преди хранене – се взема по 1 супена лъжица сироп от алое, направен по следната рецепта:

- Алое арборесценц – 10–15 зелени листа с общо тегло около 150 гр.

- Триста милилитра чисто червено вино

- Триста грама натурален пчелен мед

Махат се бодлите на алоето и листата се смилат на каша. Прибавят се виното и пчелният мед и сместа ври на водна баня 30 минути. След като изстине, сместа се прецежда през чист тензух.

Очаквам и други мнения и препоръки за лечение и профилактика по темата.

Редактирано от Аделаида

Сподели това мнение

Ами най-лесно и просто е с червено салатно цвекло.

Може да се яде на салата (сурово или сварено), да се пие изцеден сок от цвеклото, да се слага в супи, на кубчета, като се приготвят задушени зеленчуци и т.н.

Това е много разпространено средство. Има професии - примерно пилоти, водолази и т.н., които редовно минават прегледи и за да имат "Да" на прегледа, няколко дни преди това се подхранват с този рядък за българската трапеза зеленчук. Резулатът е обикновено е много добър и бърз.

П.П. По този начин се подобри и кучето ни, защото по думите на ветеринарите заради бързия растеж при по-едрите породи се случва лека анемия, която преминава с времето.

Сподели това мнение

Много зависи от вида на анемията.

Когато ми откриха анемия, започнаха да я лекуват, като най- разпространената желязодефицитна. Изгълтах солидно количество капсули желязо, пих отвара от коприва, ядох суров спанак в много големи количества, но хемоглобина ми не мръдна от 70-90 при нормален 140.

За да се установи вида на анемията се прави едно изследване - морфология на еритроцитите- ако не се лъжа.

След това вече се третира с правилните продукти.

След като при нас излезе наследствената средиземноморска анемия - фолиеводефицитна, се оказа, че продуктите за вдигане на хемоглобина са съвсем други.

Нужен е витамин В12 в този случай.

Най- много се съдържа във външните листа на зелето, тиквата, и червеното цвекло разбира се.

Синът си спасих от кръвопреливане и безброй безсмислени медицински манипулации по вдигане на хемоглобина - паднал на критичните 60, със следния сок, който се дава по схема:

3:2:1 - червено цвекло, морков, ябълка с лъжица манов мед\ той е за анемии\

Сока се цеди суров \ цвеклото да не се вари в никакъв случай\

Пие се по една винена чаша сутрини и вечер на гладно в продължение на 10 дена и се повтаря три пъти, като се редува 10 дена сок - 10 почивка. Последователно се намалят другите съставки, докато остане чист сок от червено цвекло.

При синът ми, който беше на 3 години, тази комбинация за 3 дена вдигна хемоглобина от критичното 60 на 90, хематолозите не можаха да повярват.

От тогава профилактично правим това стимулиране в есенния и пролетния сезон. Като през целия зимен сезон се взема комбинация 1:1 цветен прашец с манов мед, също много силна комбинация за анемии и засилване на имунната система. От тогава до днес е имал само един анемичен пристъп с колапс и то по други причини.

Сподели това мнение

Енергийната работа и енергийното самолечение дават изумителни резултати не само да се преодолее бързо, но и да не се повтори анемията. Причината е в емоционално-мисловния модел, който трябва да се преодолее:

Липса на радост, страх от живота, чувство, че не сме достатъчно способни.

Луис Хей дава прекрасна формула:

За мен е безопасно да изживявам радост във всички области на моя живот. Обичам живота.

Вид енергийна работа е и молитвата, но и действията, с които изявяваме отношението си към околните. Има , разбира се, и по-конкретни техники.

Преминаването на чиста енергия с висока вибрация изчиства всички органи и осигурява перфектни условия за запазването в организма на приетите хранителни вещества, а оттам - образуването на качествена кръв.

Аз бих комбинирала трите описани метода - храна, молитва, действие.

Сподели това мнение

За анемията мога да ти препоръчам смлян суров сусам. За да се консумира по-лесно и да не се смила всеки ден може едно пакетче след като се смели да се смеси с мед (с цел консервиране ) и други ядки. Може да добавиш и смляно ленено семе (то обаче не е препоръчително за бременни и деца). Ежедневната консумация на 1-2 чаени лъжички смлян сусам дава доста добри резултати. Препоръчвам обаче да не се консумира вечер, защото е доста калорично.

Сподели това мнение

Благодаря за споделеният опит и съвети!:)

Сподели това мнение

Благодаря за хубавите неща, които прочетох в темата. Моят хематолог ми каза, че спокойно мога да огранича месото, но да приемам фолиева киселина на таблетки. С таласемия минор съм.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this