Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънища и канализиране (channelling)?


Recommended Posts

На Коледа ми се случи нещо изключително странно: легнахме си с приятеля ми, и тъкмо заспивахме, когато се случиха няколко странни неща:

- първо, в състояние на полусън и унасяне, започнаха да ми "идват" в главата различни изрази, на различни езици - испански, английски и други езици, които не помня или не познавам. Спомням си, че даже си мислех дали този израз има наистина някакъв смисъл, или просто ми минават глупости през главата, докато заспивам.

- по някое време започнаха да се чуват странни шумове - все едно имаше някой в стаята. Например от шкафа, чуваше се леко дращене, все едно някакво животинче или буболечка ходи. Имаше и други странни шумове, аз дори се стреснах по някое време, разсъних се, събудих се и започнах да будя приятеля ми, който обаче спеше дълбоко и само измърмори "да, и аз чувам" и заспа пак.

- след това, изглежда съм заспала, но сънувах най-странния сън в живота ми : всичко си беше така, все едно не спя - двамата сме в леглото, лежим си, тъмно е - същата картина, както ако не спях, ами бях с отворени очи. И тогава започнах да задавам въпроси, на английски, на приятеля ми. Въпросите бяха доста, но след като се събудих, помнех само 1 въпрос и един отговор - "How long have you been there?" - "21 years" ("От колко време си тук?" - "От 21 години"). Това беше 3-тия или 4-тия въпрос. Задавах въпросите мислено, на английски, а приятелят ми отговаряше с метално-машинен глас, без да си отваря устата, с потрепване на устните, отново на английски, но с чужд глас - равен, сериозен, без капка емоция. На около 10-12-15 въпрос (не ги помня нито като брой, нито като съдържание :(), приятелят ми се влоши, започна да трепери целият, да бръмчи като развалена машина. Уплаших се, и започнах да го разтрисам, за да го извадя от това състояние. Бях ужасно уплашена, бутах го, виках, пищях, и така в един момент се събудих, мъчително опитвайки се да извикам "ъъъъъъъ", и в състояние на пълен страх, че не мога да му помогна, а той се мъчи. Отворих очите си в ужас и всичко си беше както преди да заспя, а приятелят ми спеше дълбоко до мен. Бях толкова уплашена, че доста време не можах да заспя, а на другата сутрин разказах на приятеля ми за този "сън". Той каза, че не помни нищо, не е сънувал нищо, и единственото, което е усетил, е била странна болка или дискомфорт около пъпа, когато се е събудил. Опитах се да си спомня всичките въпроси, но помнех само онзи въпрос с отговор "21 години".

Пиша ви, защото знам, че четете доста такава литература, и се чудех, дали е просто сън, или е нещо повече? Не беше като обикновен сън, беше нещо като паралелна реалност, като някакъв контакт... Чувала съм за някакъв channelling, но той май не се случва насън? Какво мислите?

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Не бих казала, че съм точно вярваща, поне не в традиционния религиозен смисъл. Вярвам в Бог, който е част от мен, както аз съм част от него. И мисля, че това преживяване няма общо с религията.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Пропуснах да добавя, че преживяването (или сънят) само по себе си не беше неприятно или страшно. Беше като разговор, но без емоции, просто като информативен диалог. Уплахата ми дойде по-скоро от състоянието на приятеля ми, за него се притесних. А и аз съм си страхлива по принцип :rolleyes:

Да кажем, че по-скоро се чудя дали е било наистина сън, или се е случвало подобно нещо и на други хора.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

На Коледа ми се случи нещо изключително странно: легнахме си с приятеля ми, и тъкмо заспивахме, когато се случиха няколко странни неща:

- първо, в състояние на полусън и унасяне, започнаха да ми "идват" в главата различни изрази, на различни езици - испански, английски и други езици, които не помня или не познавам. Спомням си, че даже си мислех дали този израз има наистина някакъв смисъл, или просто ми минават глупости през главата, докато заспивам.

- по някое време започнаха да се чуват странни шумове - все едно имаше някой в стаята. Например от шкафа, чуваше се леко дращене, все едно някакво животинче или буболечка ходи. Имаше и други странни шумове, аз дори се стреснах по някое време, разсъних се, събудих се и започнах да будя приятеля ми, който обаче спеше дълбоко и само измърмори "да, и аз чувам" и заспа пак.

На мен това много ми прилича на хипнагогна халюцинация. Много хора се оплакват от зрителни и звукови халюцинации на границата между будността и съня. Знам, че хипнагогията се използва като преход към осъзнато сънуване, но не ми ясно как точно. Виж в гугъла за повече инфо. Също и за лъжливото събуждане (не знам как е точния термин на български, но ин Инглиш си е баш false awakening).

На мен веднъж ми се случи да чувам смях и някаква абсурдна музика докато се унасях, и това ме стресна адски много. Имах чувството, че полудявам. Като си спомням, не бях спала доста дълго време преди това, може и това да е причината.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Разбира се, възможно е и да било нещо такова, и просто аз да търся под вола теле :) В интернет не намерих нищо подобно, май всички случаи на чанелинг са предизвикани съзнателно, а не са се случили просто ей така.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин в съня си разбрах какъв съм бил в последните няколко живота.

В последно време чета и мисля по цял ден като внимавам съзнанието ми да не се изкривява от толкова работа.

В сънищата си продължавам да се питам и номера е в това, че получавам отговор от себе си. Някой път сякаш друг ми отговаря. Веднъж една врачка в съня ми ми каза да спра да чета, защото съм бил много млад. И спрях за месец.

Смятам, че желанията ни определят случващите се неща.

Какво значи съзнателно свързване с някой като при такова свързване съзнанието е друго.

По време на съм може да направиш всичко както по време на медитация. Съзнанието и възможностите са безкрайни.

Но да бъдем спокойни винаги. Както казва Биенса.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...