Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Постоянни симптоми/всекидневно прилошаване


Recommended Posts

Maiamiii,

предложенията на Ники са много добри, последвай ги, макар да изглеждат трудоемки.

Прочети бавничко и няколкопъти написаното от него и ако трябва, задавай въпроси спокойно. Тук има кой да ти отговори!

Мнението му за астрални атаки е много деликатно изказано, обаче аз заставам зад него със спокойствието на човек, който знае, че такива неща нии се случват многократно в живота.

Дълбокото коремно дишане е начална практика, може също да го правиш и дори не е необходимо да се отделяш от детенцето. Ако то разбира, може да го превърнете в игра. Гимнастиката също е добра игра за децата и така им се създават навици, дори ако само гледат или изпълняват половинчато. Много е полезно!

Аз самата имах твоите начални симптоми, но не чаках да стане нещо повече, изчистих ги в самото начало - след първите стягания в гърба и сърдечната област. Запозната съм с енергийни лечебни техники и си ги ползвам. Сиптомите се появиха пак след около месец и пак "им видях сметката". При теб нещата са напреднали и е нужно да ги бориш на всички фронтове.

Питай, практикувай, промени начина си на живот - ще успееш!

Ще е полезно и за детенцето, защото връзката майка - дете е много силна сега!

Лично мое виждане:

В България има много лечебни средства и начини, повярвай на родината си и опитай да се излекуваш първо тук, а после ходи навън, защото далеч от корените си вероятно ще имаш и други поводи за страхове.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

В повечето случаи, хората просто искат, ако може, всичко да си бъде по старому.

Съпротива (а съпротивата е причината за страдание, защото кат ластик, нали се сещаш) към неизвестното, новото и страх. Съвсем за нормално се счита, като реакция.

Има само една дума за това - предрасъдъци.

Но може да се полза и думата "опасения" и всичко това поради затъмнение на взора, или инак казано - поради неведение.

Нужно е просто време за... узряване.

1. Истината за страданието е:

Такава, о, монаси, е арийската истина за страданието. Раждането е страдание, старостта е страдание, болестта е страдание, смъртта е страдание. Свързването с неприятното е страдание, неудовлетвореното стремление е страдание. Накратко петте елемента са страдание.

Страданието обхваща:

- физическите, телесните (раждане, старост, болест, смърт) и

- психическите (свързването с нежеланото, раздялата с желаното, неудовлетворението от живота)

преживявания, съпровождащи целия човешки живот и представляващи неразделна част от неговото битие.

2. Истината за възникването е:

Такава е арийската истина за възникването на страданието. Наистина, жаждата предизвиква възобновяване на съществуването, съпровождано от жажда за чувствени удоволствия, търсене на удовлетворение ту в едно, ту в друго, стремеж към удовлетворяване на страстите, стремеж към съществуване или несъществуване.

Ако страданието има своя причина, то (страданието) е само следствие, а не изконно състояние на нещата.

Изводът на Буда е – причината за постоянното възобновяване на циклите на съществуване е жаждата (желанията).

из "Четирите Благородни Истини" Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Не знам от къде си но ако имсаш вазможност отиди на хемеопат.Аз сам си вземах такива лекарства понеже нямаме наблизо такъв а то и алопатични лекари няма и направление за хомеопат не дават.А и нямам финансова възможност за свободни приеми. Не съм очаквал такъв ефект.Начаса ми се избистри съзнанието.  Преди съм взимал  по 5 приспивателни и не съм дремвал цяла нощ.А на сутринта мътна глава.Довечера ще разбера дали и съня ще бъде по нормален,Нядявам се да е такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Рената!

Има много начини да се помогне, но трябва да се знае нещо повече за Вас.

Например от кой град сте, имате ли възможност да посещавате лекари, групови практики...

На каква възраст и с каква професия, с какво здраве, какви интереси сте? Какви други ангажименти ( малко дете, възрастни или болни членове от семейството, други възпиращи обстоятелства... )

Без да знам всичко това, пак мога да помогна - в личен разговор.

 

Мога и с по-общи съвети, например 20 - 30 мин. вана с морска сол и 2 капки лавандулово масло преди сън. ... във Вашия случай тя май трябва да е една от няколко мерки.

Заедно с билкова отвара и няколко мантри за успокояване.

Предпочитана от мен е тази - за изцеление   http://pranabg.webnode.com/products/mantra-ra-ma-da-sa-mantra-/

Слушайте я няколко пъти като фон на подготовката си за сън. Ако си я и припявате в приятна обстановка и успокояващи аромати ( лавандула, сандалово дърво, много предпазливо може и роза), ще имате много красива вечер и нощ.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Искам да споделя и моят опит с паническите състояния, световъртежите и сърцебиенето. Това се появява при хора между 42 и 45 години, когато настъпват промени на хормонална основа. Обикновено първото проявление не е особено силно, но човек се изплашва неимоверно много и си задълбочава симптомите на сърцебиене и притеснение и повишаване на артериалното налягане. Поради изключителния дискомфорт на това състояние, обикновено после започва едно ходене по лекари, най-често първо на кардиолог, който разбира се не може да ви пусне без някакво лекарство за сърцето, било то бета блокер или съдоразширявашо. Поради застоялия живот и нездравословното хранене на което всички сме подложени, нервите и стреса, наднормените килограми - всички отиваме при кардиолога с кръвно около 140-100. И започваме с хаповете, които първоначални мислим за Панацеята на нашето състояние.  

Да, но след няколко седмици или месеци - състоянието не се оправя, даже става все по-лошо. Започва системно сърцебиене, панически атаки, световъртеж и стъпка по стъпка започваме да се страхуваме дори и да приемаме каквито и да е хапчета, някой хора престават да излизат навън, не могат да ходят дори на работа.

Решаваме да отидем на Невролог - обикновено излизаме оттам с някакъв транквилант и обяснения че ще се оправим след няколко месеца. Да, с транквилантите ситуацията се оправя за няколко месеца, но тогава пак започват да се прокрадват симптомите и този път примесени със страха - че вече и транквилантите не са ни помогнали и явно сме болни от нещо сериозно ... 

 

Тогава започват снимки на шийни прешлени, скенери на глава, изследване на TCH и ТС3 ... Доплери и т.н. 

 

И така постепенно в огромен дискомфорт се затваряме в себе си и непрекъснато анализираме как се чувстваме в момента. Животът ни се превръща в ад.

 

Всеки трябва сам да намери начин да излезе от това състояние. Основното е да осъзнае че това не е на физическо ниво, това е на психична основа и поради факта че вегетативната нервна система е раздразнена - усещанията са много истински и дискомфорта е ужасен.

 

Измръзване на ръцете и краката, световъртеж, умора ... всичко това е с нас непрекъснато, чувстваме се ужасно.

 

Не се предавайте!

 

Има няколко уникални препарата, които преборват това състояние, разбира се важна е и волята.

 

Аз лично направих следния курс:

Грандексин в продължение на 2 седмици - първата седмица 3х1.

Слеващата седмица 3 х половин таблетка

Бетасерк - по същата схема

Магнезий (Диаспорал) който се дава при бременност

 

Втория месец - почивка от гадните лекарства - Само при нужда 1/4 грандексин в устата

При сърцебиене - валидол под езика и 3 пъти на ден Неуропал (Мента Глог и Валериан) по 1 хапче.

Магнезий през ден

 

Трети месец - преминаване към хомеопатия

Седатиф ПС

3 пъти по 2 таблетки 

При нужда - Аconitum napellus по 5 зрънца под езика.

 

Чтвърти месец - Омега 3 продукти + Гинко Билоба (има един продукт на ДопелХерц на нормална цена около 10 лв)

 

Обикновено за 6-7 месеца състоянието достига до своя връх, започваме да се чувстваме гадно почти всеки ден. Но трябва да намерим начин сам да се успокоим, да си повтаряме непрекъснато че това ще се оправи, да се виждаме с приятели, да споделяме.  

 

Ако някой иска - ще му изпратя още много неща, които на мен помогнаха, сега вече има дни, даже поредици от дни в които не чувствам никакъв дискомфорт и мога да живея нормално. Пожелавам го и на Вас.  

Линк към коментар
Share on other sites

Норбеков -ставна гимнастика

 

Изпитано и работи.

Ако сте много обездвижени, може да почувствате някои неразположения след първия път, но после всичко си идва на място.

Гимнастиката е за ставите, но подрежда всичките астрални , етерни и други ниваа, кундалини и каквото ви дойде на ума. Просто е перфектното лекарство за панически атаки и стрес, натрапчиви мисли, а също и за физически неразположения, дори и да не са в ставите

И при това е безплатно

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да повторя Ники,ще кажа,че симптомите,които произвежда жизнената сила,са сигнал,че в мисловния ти свят нещата  не са в хармония със Законите на Вселената.А всичко започва първо  в ума и минава известно време преди да се появи в тялото ...И ако човек започне да си задава въпросите Защо на мен,Къде бъркам,Какво да направя,Как да променя това,Какъв е неговият смисъл,.....Кой съм аз,Защо съм тук....Отговорът е ПРОМЯНА.Ако я потърсиш наистина,ако си взел решението да я направиш,за да станеш човешко същество,което е във Хармония със себе си,околните и света,то нещата започват да се подреждат като по чудо.Обаче се иска много да дерзаеш в тази посока.Готови отговори няма.Пътят на промяна е личен и можеш да го извървиш само ти,никой не може вместо теб.Всички останали методи са спомагателни и ако не си решена на ПРОМЯНА просто няма да проработят,или ще работят частично.Желая ти  успех.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Привет,виждам че темичката е стара,но в момента аз съм със същия проблем като теб...търся отчаяно съвет от човек който го е преживял. Благодаря ти предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...