Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мъжът ми ми изневери


ester

Recommended Posts

Незнам дори как да го разкажа.Разбрах че ми изневерил преди време, но е подържал дълго време вразка по телефона,като приятели.През цялото време докато е с мен .Непредполагах че е способен на това.Всичко вървеше добре преди това да се случи.След това нещата се промениха,вече незнам кой е този с който живея.За мен е непознат, немога да му вярвам.Чуствах го близък и мислех че това е човека с който искам да бъда.Мислех че и за него е така.Как може да се продалжи възможно ли е ?Извинете ме но незнам какво да правя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как може да се продалжи възможно ли е ?... Да ... възможно е...

Извинете ме но незнам какво да правя. .. Прощавате и забравяте за това

Редактирано от papin4o
Линк към коментар
Share on other sites

Прошката е добре ,и трябва да си дадеш сметка за отношенията ви ,ако са прекрасни мисля е добре да продължите ,може да има и някаква грешка и при теб и затова нещата да са се стекли така ,възможно е и да не си избрала точният за теб мъж .Аз лично изневярата бих я простил все пак не е моя собственост човекът ,но това незначи че ще продължа да съм с нея ,щом е прибягнала примерно към друг значи не сме един за друг ,както и обратното е в сила .Мисля че човек ако обича истински половинката си и през ум няма да му мини да и изневери ,тука някой може да го разбере криво това твърдение и в дадена ситуация примерно когато се разхождат заедно двамата мъжът погледне друго момиче ,половинката му го съди веднага за това или обратното ,което мисля е нелепо .Също е хубаво да се разбере че ревноста няма нищо общо с Любовта ,те са на потивоположни полюси .Хубаво ако човек е решил, че нежелае да е с половинката си ,да го направи навреме ,а не да чака с години имат и деца и т.н. .И човек ако не промени нещо в себе си най вероятно ,ще привлече същата енергия и другият партньор ,с който бъде сигорно ще бъди с подобен или същият характер .Хубаво е човек да знае какво иска .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз пък ще дам обратния съвет,

Как може да се продалжи възможно ли е ?... Може да се продължи по друг път...

Извинете ме но незнам какво да правя. . .. Всеки по пътя си.

...

Явно е имало някакъв вакуум във вашите отношения, за да се получи случката...

Щом има вакуум, тогава защо да продължавате? Вие не сте прахосмукачки, че вакуумът да ви прави щастливи?

Линк към коментар
Share on other sites

Изневярата винаги е травма за единия от двойката.

И те боли, и ти е тежко, и имаш чувство, че целия свят се е проснал на раменете ти.

От колко време сте заедно? Имате ли деца?

Искаш ли да продължиш с този човек? А той с теб?

В това състояние е естествено да не знаеш какво да правиш, и да не виждаш \ за момента\ път напред.

Но, той, пътя си е там и ще те изчака да събереш сили да продължиш напред.

Линк към коментар
Share on other sites

Заедно сме повече от 15 години.Аз незнам как да продължа...той пътува често и единствено мога да си мисля че ще се случи пак.Тои иска да бъдем заедно аз също исках но сега ,съжалявам но ми е ужасно трудно дори да говоря за всичко това...вярвах в неща които се сринаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Подготовката за злодеянието е предварително замислена. Преди да се стигне до полов акт е имало друг акт. Този на отдръпването от теб и на усамотяването с любовницата му - чрез телефонни обаждания. Тази телефонна връзка за мен означава, че мъжът ти съвсем съзнателно, с егоистични помисли е подходил към същността на акта. Без никакви угризения от негова страна си била мамена в продължение на ( ? ). Петнадесет годишната ви връзка не бива да бъде предпоставка за компромисно решение. Потърси щастието в прегръдките на друг! Ти си дала всичко от себе си, а си получила нож в гърба!

Линк към коментар
Share on other sites

Говорихте ли по въпроса с мъжа си?

Какво чувства той?

Спрямо изневярата си, спрямо въпросната жена, спрямо Вас?

Написала сте, че самият акт на изневярата е бил преди време, а впоследствие е поддържал "платоническа връзка"(която за повечето жени обикновено е и по-голям "грях"). Разбирам, че огорчението от сблъсъка с такова откритие за човека, който е до Вас от толкова време, е неизбежно и тежко. Но се опитайте да си представите как бихте се отнесли ако ваш най-добър приятел(приятел, брат или син да речем) е попаднал в подобна ситуация. Какво бихте го попитала? Какъв съвет бихте му дала? С какво бихте му помогнала, за да продължи живота си по най-добрия според Вас начин?

Животът е шарен. Никога черно-бял. И ни събира заедно не за да сме вечно щастливи един с друг , а в съжителството с другия да ставаме по-добри - и той и Вие.

Редактирано от albatross_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дори как да го разкажа.Разбрах че ми изневерил преди време, но е подържал дълго време вразка по телефона,като приятели.През цялото време докато е с мен .Непредполагах че е способен на това.Всичко вървеше добре преди това да се случи.След това нещата се промениха,вече незнам кой е този с който живея.За мен е непознат, немога да му вярвам.Чуствах го близък и мислех че това е човека с който искам да бъда.Мислех че и за него е така.Как може да се продалжи възможно ли е ?Извинете ме но незнам какво да правя.

Зад всяка изневяра стои някаква причина.

Тя може да в един от двамата партньори или и в двамата.

Според мен е добре да поговорите с партньора си, за да разберете причината за неговото поведение.

Когато сте наясно какво е предизвикало изневярата ще е по-лесно да вземете решение какво да правите по-нататък.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Внимавай много, дано не потърсиш вина в себе си! Ако можеш да се самонараниш, да вмениш вина на себе си, то тогава виновна ще си. Каквото и да не си му дала, каквото и да го е отблъснало от теб, той няма право да търси друга, след като има теб. Може да застане и да ти каже: " Аз не искам повече да продължавам с теб. Промени това в себе си, дай ми това. Нуждая се от това. " Но това се предприема преди изневярата, никога след нея. Че е много удобно да напълни със сълзи очите и да ти сподели, че съжалява. Въобще не си помисляй, че по някакъв начин ти си спомогнала да мърсува с друга. Ти не си виновна. Поведението ти, каквото и да е било през годините прекарани заедно не може да е предпоставка за изневяра. Ама по никакъв начин не може да е, никакъв! Дал е мъжката си дума, че ще бъде с теб в добро и зло. Какво повече може да се иска и търси... Изневярата винаги е съпровождана от похотливостта, а тя е смъртен грях. Това едва ли те интересува в момента, но да опростиш изневяра значи с единия крак да стъпиш в плътските сладострасти!

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото и да не си му дала, каквото и да го е отблъснало от теб, той няма право да търси друга, след като има теб.

Въобще не си помисляй, че по някакъв начин ти си спомогнала да мърсува с друга. Изневярата винаги е съпровождана от похотливостта, а тя е смъртен грях.

Малеее, че забрана. Няма право, тц, тц, че това къде го пише. То какво излиза, че женените или обвързаните не трябва да общуват с никой след като имат някой до себе си. Хора, слезте на тая земя.

Винаги специално в такива отношения има две страни, а не една. Пък и в крайна сметка, който не намира нещо с един човек, го търси при друг, това не е от вчера или от днес, а от векове. И не е болка за умиране. Всеки трябва да търси щастието си. Никой не е свързан с някой друг, во веки.

Всъщност поне според мен, няма лошо в изневярата с полов акт, какво толкова случило се е, по-страшна е другата изневяра, когато си с един човек, а мислите постоянно са при другия или другата.

Има по-страшни неща от изневярата.

Много ме разсмя, думата - мърсува, все едно го казва баба ми, която е на 70 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Заедно сме повече от 15 години.Аз незнам как да продължа...той пътува често и единствено мога да си мисля че ще се случи пак.Тои иска да бъдем заедно аз също исках но сега ,съжалявам но ми е ужасно трудно дори да говоря за всичко това...вярвах в неща които се сринаха.

Изчакайте няколко дни. Наблюдавайте реакцията му на случващото се. Така вероятно ще можете да прецените истинската му позиция. Изяснете за себе си какво точно очаквате от него като следствие от случилото се и му го кажете открито. Изяснете си какво очаквате от връзката ви, как си я представят, каква бихте желали да бъде. След като си изясните всичко за себе си, обсъдете всичко и с него. Случилото се е неприятно, но трябва да преминете през него по един или друг начин. Най-добре е да се опитате да решите въпроса съвместно. Ако има достатъчно хармония между вас, ще успеете. Ако няма... то е ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

И всичко започва от думата изневерявам.... Етикет. Какво означава "изневери ми"?

Линк към коментар
Share on other sites

Нещата не са толкова прости ,не ви пиша за да се правя на жертва,за връзката или там каквото е било знам че е приключило,благодаря за някои от коментарите,казвам някои защото е лесно да се забавляваш за сметка на някой друг както изглежда. :3d_101:

Линк към коментар
Share on other sites

Не гледай на изневярата като на лична грешка .....а направи една кратка ретроспекция на взаимоотношенията ви досега....

току виж си открила мотивите му. Замисли се дали не си застрашила по някакъв начин личната му свобода.

И колкото и да е наранена гордостта ти - прости.

Линк към коментар
Share on other sites

не ви пиша за да се правя на жертва

Отстрани изглежда точно така.

Една уважаваща себе си жена, не би тръгнала да иска помощ от форум.

Интересно би било да пише мъж, който е изневерил. Да се види и другата страна.

Линк към коментар
Share on other sites

не ви пиша за да се правя на жертва

Отстрани изглежда точно така.

Една уважаваща себе си жена, не би тръгнала да иска помощ от форум.

Интересно би било да пише мъж, който е изневерил. Да се види и другата страна.

На мен пък не ми изглежда така.

И уважаващите себе си понякога предпочитат да потърсят помощ във форум, защото не желаят техните познати да разберат какво се случва в живота им.

Във форумите можеш да си позволиш да бъдеш анонимен, докато в реалността - не.

Освен това, проблемът който авторката на темата споделя, нито е срамен, нито подлежащ на осъждане, нито рядко срещан.

Тя просто желае да получи съвети от повече хора, нищо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Във форумите можеш да си позволиш да бъдеш анонимен, докато в реалността - не.

Защо, кое е различното, то проблема си е един и същ, ако има такъв. Аз предпочитам да споделям проблемите си с хора, които чувствам близки. И така и трябва да бъде, поне според мен. Във форумите има много лицемерие, прекалено дори.

И няма нищо по-хубаво от истината да се казва, дори и да боли.

Само че има и нещо друго хората предпочитат да правят от мухата слон, вместо да седнат и да поговорят човешки с другия човек. Все пак в една връзка или брак има две страни.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Във форумите можеш да си позволиш да бъдеш анонимен, докато в реалността - не.

Защо, кое е различното, то проблема си е един и същ, ако има такъв. Аз предпочитам да споделям проблемите си с хора, които чувствам близки. И така и трябва да бъде, поне според мен. Във форумите има много лицемерие, прекалено дори.

И няма нищо по-хубаво от истината да се казва, дори и да боли.

Само че има и нещо друго хората предпочитат да правят от мухата слон, вместо да седнат и да поговорят човешки с другия човек. Все пак в една връзка или брак има две страни.

Всеки постъпва според разбиранията си.

Еднаквомислещи хора няма...

Линк към коментар
Share on other sites

Няма непростими грехове, има голямо Его.

Любовта(тази дето все я търсим, и все я носим) не оставя неразрешени проблеми, за това сме на земята да се учим да прощаваме.

Редактирано от ivail
Линк към коментар
Share on other sites

Прошката си е прошка, любовта – любов. Можеш да простиш и да прекратиш всякакъв контакт с човека отсреща и всичко това без да престанеш да го обичаш.

П.П. Не ми е ясно защо са тези намеци, да не кажа и осъдителни думи. Сякаш писалите ги са съвършени. Въобще целият този подфорум е един огромен провал (лично мнение). Не за пръв път се случва участник търсещ съвет да бъде разпъван на кръст.

Линк към коментар
Share on other sites

Прошката си е прошка, любовта – любов. Можеш да простиш и да прекратиш всякакъв контакт с човека отсреща и всичко това без да престанеш да го обичаш.

П.П. Не ми е ясно защо са тези намеци, да не кажа и осъдителни думи. Сякаш писалите ги са съвършени. Въобще целият този подфорум е един огромен провал (лично мнение). Не за пръв път се случва участник търсещ съвет да бъде разпъван на кръст.

Повечето обаче я подкрепят ,това че един,двама я съдят ,голяма работа ,немогат да ме впечатлят :) затова мисля ,че не е провал .Всеки си изказва мнението ,имат си своя гледна точка и мироглед ,която не е задължително вярна .Има достатъчно съвети ,и търсещият съвет може да си избере някой или няколко ,които биха били полезни .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...