Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Колко често да ядем месо


Recommended Posts

Най-младата кр.група е АВ, съществува от около 900 години (дори няма и 1000 години), и представителите на тази кр. група са крайната инволюционна точка- абсолйтните консуматори, т.е. пределната точка на асимилация (егоизъм), до която човечеството може да стигне.

Аз съм кръвна група АВ. Това от преди колко години съществува, откъде е известно? Преди 900 години кой е правил изследвания на кръвната група на хората?

:dancing yes: Въпрос на представа и собствено тълкуване! Д-р Дадамо, който заедно с баща си от 50 г. изследва всячески кръвните групи, казва, че АБ е най-еволюиралата група, цитира мнение (но той не може да го потвърди, разбира се), че Исус е бил носител на АБ... Във всеки случай за разлика от някои японски и западни автори, които още преди половин век са издавали сензационни книжки за това какъв е характерът на всяка от групите, Дадамо едва напосрледък публикува резултати от свои дългогодишни изследвания и за психологичните съответствия (по-рано е вярвал повече на диагностично-диетичните съответствия). Та според него няма точно очертан характерологичен профил на всички хора от една и съща група, но значително по-често О-лите са лидери и екстроверти, А - изпълнители и интроверти, В - гъвкави посредници, АБ - не абсолютни консуматори, както се предположи по-горе, а тъкмо обратното - с цялостен поглед върху нуждите на хората (Исус?)...

Д-р Дадамо не е фанатик, той широко признава, че изследванията му са стигнали само донякъде и че човек не бива да се фанатизира с конкретиката при неговите препоръки. Както вече споменах, и аз съм забелязал не само интересни съвпадения, но и категорични разминавания при диагностиката и препоръките. Но от друга страна, с коя система това е различно? :yinyang::3d_146:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Приятели, имам такъв въпрос към вас.

Знаем, че хайверът, това са яйцата на рибите. Разрешено ли е на вегетарианците да ядат хайвер от убита риба?

Тъй като съм нулева група с отрицателен Резус фактор и ми е много трудно да премина на пълно вегетарианство, може ли поне да консумирам хайвер? Казаха ми , че зеленият хайвер бил много вкусен :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Разрешено ли е на вегетарианците да ядат хайвер от убита риба?

Скъпа Таня :3d_122: - мога ли да си позволя да те нарека така?

"Разрешено" е това, което ти се иска; това, от което чувстваш, че имаш нужда - ти и тялото ти... Днес това може да е хайвер, утре купа с череши или сусам с акациев мед /нещо мнооого вкусно :rolleyes: /

.... и ми е много трудно да премина на пълно вегетарианство, може ли поне да консумирам хайвер?

Какво имаш предвид под "пълно вегетарианство"?

Някои вегетарианци консумират яйца;

други употребяват само мляко и/или млечни продукти;

и после веганите, които изключват всичко с животински произход.

Най-малобройна група /поне според мен/ са суровоядците - които избягват и термично обработената храна

/замествайки основно с кълнове и млади поници/...

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос на представа и собствено тълкуване! Д-р Дадамо, който заедно с баща си от 50 г. изследва всячески кръвните групи, казва, че АБ е най-еволюиралата група

Слава богу, олекна ми на душичката. :whistling: Защото май съм точно АБ и това, което Кристиян вчера беше написал никак не ми се хареса. Майка ми също е АБ и изобщо не може да се каже че е консуматор, а точно обратното! Доста грубо звучеше вчерашната теория...Но днешната версия звучи вече доста по-истинно. :thumbsup1:

Таня

Разрешено ли е на вегетарианците да ядат хайвер от убита риба?

:) Кой може да ти забрани? Всеки сам решава какво иска, кой може да му наложи вето за едно или друго? Ако питаш мен, не се доближавам даже до хайвер.

Линк към коментар
Share on other sites

Макс, нищо лично, нито към теб, нито към който и да е представител на кръвна група "АВ".

Но само фактът, че хората от тази кръвна група могат да са рецепиенти безпроблемно на всички, а да бъдат донори само на тези от собствената си група, е достатъчно показателен.

Докато "0" - вата кр. група са универсални дарители. Това е абсолютно доказан факт.

Всъщност въпросът май е не в това кой колко на кого може да даде, а кой колко може да приеме и фактът, че хората от кр. група "АВ" могат да приемат от всички, говори за отвореност и непредубеденост, а за "0"-вите ще важи тогава: аз се раздавам щедро на всички, ама приемам избирателно...

Но така ще бъде, докато кръвта говори още у нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Макс, нищо лично, нито към теб, нито към който и да е представител на кръвна група "АВ".

Ами аз не знам със сигурност каква е моята кръвна група, защото не е имало повод да ми вземат кръв. Но по характерологичен профил най-много приличам на хората от АБ. Затова това, което казах е само предположение. Но нямам нищо против да съм АБ, защото Добромир е с много широки знания и имам всички основания на вярвам именно на него. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Затова и се подсигурих с "нищо лично", но явно не се чуваме. Не се изследвай, от "АВ" си. И добре си се ориентирал към йога, тези занимания са препоръчителни за предствители на тази кръвна група.

И във връзка с темата, какво ви е мнението за човекоядците - те по - напред ли са в развитието си от тези, които се хранят със свинско месо например.

Линк към коментар
Share on other sites

Затова и се подсигурих с "нищо лично", но явно не се чуваме.

Не беше "затова", но хайде, нека да е. :rolleyes:

Ако трябва да си вадя медицинско, сто на сто трябва да се изследвам, иначе many thanks за профила с АБ-то!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Има методи, с които може да се докаже кой е в по-голяма степен консуматор, кой е по-неутрален, и кой има излишък, като по-голямата част от тях са съвсем научни, и всичко се свежда до биохимия, биофизика, молекулярна биология и т.н., както и някои диагностични методи и технологии които се въведоха през изминалите 20-на години, но това би отнело много време за да се напише на достъпен език. Аз съм убеден в това, което и зказвам като лично мнение, защото чисто субектовно "виждам" кой с колко "разполага", а обективно сравнявам с данните, които имам- като хирург имам почти винаги и кръвмна група на разположение, и други видове изследвания, както и три имена, рожденни данни- това ми е напълно достатъчно за да "сверя" това, което "виждам" чисто субективно с това, което може да се обективизира чрез някои видове лабораторни или инструментални изследвания, и задължително- с метози на някои науки, които макар и окултни...са си науки..все пак, само допреди няколко стотин години са горели хора на клади поради твърдения, че земята е кръгла...

Всъщност, по физически прояви често издобщо не може да се каже кой какво лично ниво на енергия има. За 36 години и половина живот си позволявам да твърдя, че най-жизнените и енергични хора, най-дейните, най-активните, най-неуморните.."активисти" са енергтийни вампири от високо ниво, често имат възможността да разполагат с енергията на множество други хора- примери много, и няма да се задълбавам в тях- като се започне от колеги-лекари, сестри, учители, някои, които не работят сред много хора, но например посещават някаква църква- най-често- евангелските или тези от протестански тип...т.е. , точно тези най-дейни, жизнени, енергични, и дейни хора са хора с нисък енергиен заряд, които в живота си успяват да "вербуват" множество други хора по различен начин, често неосъзнаван от тях самите- администрацията като държавен орган е прекрасен "бульон" , прекрасен за проява на енергиен вампиризъм, затворени колективи (военни, лекари, училища и т.н.), даже инкасатори, сервитьори, и изобщо професии и дейности, свързани по някакъв начин с множество други хора....

Има един критерий обаче, който всеки може да опита по един или друг начин. Човекът с ниско енергийно ниво, свикнал да консумира от другите, не може да живее сам, или ако го прави, то е за известен период от време, но в наши дни, наличието на мобилни телефони е просто сякаш за енергийни вампири измислено...така че, човек дори и да е сам някъде, разполага ли с мобилен телефон- разполага с ресурсите на "множеството"...

Всъщност, всяко енергийно ниво има своето специфично природосъобразно значине- ако има "предаватели", то задължително трябва да има и "приемници", но насоката в която това се развива, не е градивна- човек е живата връзка между космоса и земята, и "приемането" и "предаването" са процеси, които имат съзидателна насока само във вертикална посока- т.е. на нивото на "вземане-даване" между грубия физически свят, и по-фините светове (измерения)...

Кръвната група е само един от множеството фактори, които дефинират човека, независимо дали му се иска или не, дали му е приятно или не- с каквото разполага, с каквато степен на несвобода се е родил, това е най-доброто за самия него, стига да достигне в живота си до осъзната необходимост от еволюиране- тогава, човек просто не се съпротивлява на еволюцията...

Днес храната на физичеко ниво не ползва човека така, както е било само до преди 50-70 години...

Преди хиляди години животните помагаха на човека и като храна, и в много други отношения, и човек ги почиташе дори като богове...но животинското царство изчерпи ресурсите си, т.е. човекът ги изчерпи, и животните започнаха да оцеляват, и обявиха "война" на хората. Днес растителното царство прави същото- оцелява, въпреки усърдията на човека да го съсипе, и в крайна сметка те също водят "война"...

Направете си справка, и разгледайте през 20-те, 30-те, та дори през 50-те колко плодове, зеленчуци и изобщо колко представители на растителното царство са предизвиквали "алергия", "натравяния", оключвали са "болести", и т.н., и колко в наше време...

Днес само животинккото царство се ползва от по-нискостоящото растително царство, защото не е нарушило "спогодбите", които природата е одобрила и подписала, и изпълняват тези спогодби...

Има възможност да се ползваме от растителното царство, от нас зависи...но засега, ако искаме една ябълка да е полезна за нас, след като я изядем, трябва да се погрижим да посадим нейните семки, същото се отнася и за крушата, и за прасковата...За всяки изяден плод- посадена костилка по правилата...но, кой ли се е хванал да сади всяка семка на всеки плод който е изял...

Така че, днес храната и храненето са процеси, които поддържат навика за хранене..Вярно е, че някой който чрез храната се е "самоубивал", чрез някои "лечебни" дието е успявал да преодолее болестно състояние, да излекува болест, но само на нивото на физическите прояви- това са възможностите на физическото хранене и всички видове диети и начини на хранене...

Храненето е процес, който като физически акт е подчинен на инстинкт, съзнанието не може да участва в храненето, защото човек не може да "настрои" нито стомашната си киселине, нито жлъчката си, нито черния си дроб в режим "здравословно"...Коремната кухина е вън от "обхвата" на съзнанието, но за сметка на това пък гръдната кухина е в обхвата и на волята, и на съзнанието...така че, човек може да участва съзнатено в храносмилането- да контролира процесите след като изядената храна се поеме в кръвната циркулация, но след преминаването през черния дроб, т.е. порталното кръвообращение на черния дроб също не влиза в обхвата на съзнателните възможности...Но, щом храната, чрез кръвта, премине "чернодробната бариера" вече попада в обхвата на съзнанието, и от тук нататък човек може напълно съзнателно да "дирижира" процесите на хранене на отделните органи, тъкани, както и на клетъчното хранене. Това е наука, и е известна от хилясдолетия, но понеже дава възможности да се използва енергията от храненето и за користни цели (да речем както има възможност да се създаде ядрено оръжие, и да се произвежда елекстричмество от енергията на радиоактивния разпад), тази наука е била предавана и описвана винаги по начин, който е завоалиран, и достъпен за разбиране от хора, които са преодоляли зависимостта от полярното си съзнание, и са се отказали от експедициите и покоряването на полюсите в себе си...и в този смисъл, "не е важно какво ще влезе през устата на човека, а това което ще излезе от нея"- храната влиза без намесата на съзнанието, но съзнанието пък използва устата за да се изяви, да общува...

В крайна сметка всеки може да приеме или не мнението на другите, но според мен, най-важното е да приема онези неща, които е прекарал през себе си, и има мнение изградено от опит :)

Линк към коментар
Share on other sites

Редовно следя новостите от науката (медицината особено),

и наскоро учените са открили начин да преработват една кръвна група в друга (чрез определен ензим).

А теорията за връзката между кръвните групи и храната (ще се повторя малко...),

е иницирана от д-р Дадамо, както пише Добромир, който д-р Дадамо дори е натуропат а не лекар в класическия смисъл. Не знам откъде Кристиян черпи знанията си,

но определени вещества от които има опасения в тази теория

(лектините в зърнените храни, напр.) не преминават нашата чревна стена.

Освен това няма описани случаи в науката за проблеми след приеми на определени храни.

Тези ми данни са от Немскoто Общество по Хранене (DGE).

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

В медицината има множество болестни състояния, които възникват след консумация на определени храни- като започнем с остра хемолиза, настъпваща у някои хора след консумация на бакла- състоянието е известно като фавизъм, от "фавън", защото е придружено от "треска", през редица алергични състояния, някои от които протичат като алергичен шок, катопреминем през доказаната връзка межзду определени заболявания и определени храни- например гуша се развива при консумация на зеле, и др. храни които не помня наизуст...о и за месото- подаграта е болест на "месоядните", храни са доказани причинители на множество заболявания, които няма да изреждам по групи и прочие, защото ща стане цяла монография..

Този Дадамо не ми е известен, нито познавам теориите му, и нямам желание да се запознавам.

А що се отнася до информацията която имам- не е от нещо което някой е написал, източникът съм си аз, имам си методи чрез които я събирам, и както споменах- мнението ми е субективно, и в крайна сметка на мен ми влиза ежедневна употреба- като лекар в процеса на диагностика освен "официалните" средства за диагностика в медицината, ползвам и лично мои, част от които са и методи в медицината- оглед, палпация, перкусия, аускултация...събеседване с болния човек, а други са изцяло в категория "ала-бала" и включват преглед на чакрите, оглед на енергийните потоци, освен това най-обикновеното наблюдение на лицето дава изключителномного информация, а като добавим имената, рождените данни, възраст, пол...пъзела се подрежда много точно с минимум изследвания, или много преди да се осъществят. Има ли диагноза, лечението е вече нещо много по-лесно като "идея"- остава най-важното, желанието на човека да бъде здрав.

Във всеки един учебник по медицина, след описанието на някаква болест, описание на всички симптоми и находки, проследяване на развитието, причините, механизмите, стадиите и т.н., следва диагностика, диференциална диагностика и лечение, а стигне ли се до лечението се започва първо с режим, и второ- с диета, всичко останало следва след тези двете...

Засега резултатите, които имам в практиката са пряко свързани с информацията, която си "свалям" с неофициалните "ала-бала" методи...но, като лекар не прилагам други методи на лечение освен тези, които имат код на процедурата по МКБ, когато някой от пациентите ми е мотивиран и "уузрял" да приеме, че болестите от които боледува са благодарение на самия него, намирам начин да му дам информация, че лечението е процес, който не се изчерпва с медицината, даже в повечето случаи медицината с нейните методи и средства съвсем тенденциозно уврежда повече човека отколкото го лекува, и ако човекът реши да бъде здрав, намира начин да извървии пътя на здравето...който е много по-различен от клиничната пътека...

В този смисъл, мнението ми е просто едно мнение повече, то е за тези, които боравят с "ала-бала" информация от първа ръка- така някой, който има такава информация, но е нямал възможност да я сподели, не познава други които имат подобна информация, може да попадне тук, и да се обади, както съм правил и аз на някои места, където съм откривал такива хора.- да намериш "откачалка" с която да си "хортуваш" разни врели-некипели е хубаво нещо, но в секи може да събере нужните знания, да ги приложи, и да си преведе информацията било от к ръвна група, било цвета на очите или тяхната форма...където и да погледнеш, пипнеш, или насочиш "слух", или помиришеш, навсякъде има "томове" информация, достъпна е за всеки, стига да се потруди и да научи начините чрез които да си я доставя- въпрос на воля и желание.

Интересно ми е как учените са успели да накарат кръвните групи да се "сменят"- те са като рождените данни и имената на човека- ако бъде сменена кръвната група, самоличността на човека се сменя...и на физическо ниво е невъзможно да се случи...

Да се отнемат антигенни свойства на определено количество кръв, така че да може да се "събере" на едно място кр. група А, и кр. гр. В без да настъпи аглутинация вероятно е възможно, но е напълно лишено от смисъл...

Никой не може да накара костния мозък да произвежда еритроцити с друга антигенна формула...ако това беше възможно кръвните групи щяха да бъдат последни на опашката от "чакащи" за промяна, защото от това практическа полза наиситна няма...освен ако става въпрос за кръвопреливане- а кръвопреливането е нещо, което точно в наши дни е спорен въпрос в медицината, както и всичко което е трансплантация. кръвопреливането е трансплантация, защото кръвта е специфичен вид тъкан (имаше спор между хистолози, ембриолози и т.н. и по едно време се твърдеше, че кръвта принадлежи към съединителтата тъкан, но впоследствие се дзоказа, че кръвта е специфичен самостоятелен вид тъкан, като при нужда, кръвната тъкан може да образува и съединителна тъкан от някои свои "съставки"-клетъчни и други...

:3d_017:

Линк към коментар
Share on other sites

:-)

Примерите които даваш за връзка храни-здраве са верни и интересни (според мен),

но повечето не са относно връзката храни-кръвни групи.

Откритието на учените,

за което четох в българския интернет,

за смяната на кръвните групи касаеше изключително кръвта,

която е приготвена за кръвопреливане,

т.е. аз нямах предвид смяна на кръвна група на цял човешки организъм :3d_034:.

Някой ден може да намина през Пловдив да ми поговориш "ала-бала" за моя (или твоя) организъм и чакри,

това определено ще е интересно приятно и полезно. :3d_125:

:)

Линк към коментар
Share on other sites

А теорията за връзката между кръвните групи и храната (ще се повторя малко...),

е иницирана от д-р Дадамо, както пише Добромир, който д-р Дадамо дори е натуропат а не лекар в класическия смисъл. Не знам откъде Кристиян черпи знанията си,

но определени вещества от които има опасения в тази теория

(лектините в зърнените храни, напр.) не преминават нашата чревна стена.

Освен това няма описани случаи в науката за проблеми след приеми на определени храни.

Тези ми данни са от Немскoто Общество по Хранене (DGE).

Няма единодушие дори сред "правоверните" диетолози по много въпроси, та камо ли между тях и другите... Проблеми, разбира се, има описани и се наблюдават всекидневно, но обяснението е различно - алергии, ензимен дефицит и т.н.

Д-р Дадамо е правоспособен лекар, цитира в книгите и сайта си хиляди верифицирани проучвания - сериозни научни публикации в подкрепа на теориите си и освен това, както вече подчертах, самият той не твърди, че е изградил напълно достоверна система. Явно кръвните групи са важни, но не и в огромна степен определящи - това смятам и аз след като на практика - а не само на теория - правя своите наблюдения по този въпрос.

Този Дадамо не ми е известен, нито познавам теориите му, и нямам желание да се запознавам.

А що се отнася до информацията която имам- не е от нещо което някой е написал, източникът съм си аз, имам си методи чрез които я събирам, и както споменах- мнението ми е субективно, и в крайна сметка на мен ми влиза ежедневна употреба- като лекар в процеса на диагностика освен "официалните" средства за диагностика в медицината, ползвам и лично мои, част от които са и методи в медицината- оглед, палпация, перкусия, аускултация...събеседване с болния човек, а други са изцяло в категория "ала-бала" и включват преглед на чакрите, оглед на енергийните потоци, освен това най-обикновеното наблюдение на лицето дава изключителномного информация, а като добавим имената, рождените данни, възраст, пол...пъзела се подрежда много точно с минимум изследвания, или много преди да се осъществят. Има ли диагноза, лечението е вече нещо много по-лесно като "идея"- остава най-важното, желанието на човека да бъде здрав.

Засега резултатите, които имам в практиката са пряко свързани с информацията, която си "свалям" с неофициалните "ала-бала" методи...но, като лекар не прилагам други методи на лечение освен тези, които имат код на процедурата по МКБ, когато някой от пациентите ми е мотивиран и "уузрял" да приеме, че болестите от които боледува са благодарение на самия него, намирам начин да му дам информация, че лечението е процес, който не се изчерпва с медицината, даже в повечето случаи медицината с нейните методи и средства съвсем тенденциозно уврежда повече човека отколкото го лекува, и ако човекът реши да бъде здрав, намира начин да извървии пътя на здравето...който е много по-различен от клиничната пътека...

:3d_017:

Пояснения:

1. Всеки е в правото си да не се интересува от даден въпрос, но когато се изказват категорични мнения по кокретна тема, това поне предполага някакъв най-общ интерес към основните източници за информация по нея. В случая аз не знам по-основен източник от д-р Дадамо, а много хора тук са чели само второстепенни и според мен доста по-съмнителни източници за кръвните групи.

2. Съгласен съм, че следва методите да се съчетават. Аз също съм бил, макар и отдавна, в сферата, където по различни причини можеш да прилагаш "алтернативните" диагностични и терапевтични прийоми само "под сурдинка". Радвам се, че това отдавна вече не е така. Намеци вече има почти навсякъде кой да им прави на хората, които още не се чувстват готови. Моята задача е да работя със започналите да стават готови и да им съставям индивидуални природолечебни програми. И другото - писането. Съгласен съм точно в този смисъл, че пътят на здравето е много по-различен от клиничните пътеки! :thumbsup2:

3. Малко и по прицелно в темата: аз не забранявам месото на повечето хора, които явно не са готови да премат вегетарианството. Визирам обаче някаква стъпка към него - например избягване на тежките и запържени меса. А ако самият човек е склонен или се колебае между месна и безмесна храна - тогава вече по-определено му давам насоки как вегетарианството може да е здравословно... :thumbsup1:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

То в тоя сайт прочетох, че какаото било много полезно... :thumb down: ама нямам време да му чета и другите публикации... :dancing yes:

Предпочитам да се опирам на вече обширния опит, който имам и мога да оценявам по моя си скала едно или друго твърдение... Забелязвам, че вероятно поради журналистически нюх, отчитащ, че на хората им харесват едностранчивите - и затова категорични твърдения - не само в книгите и пресата, но вече и в нета такива се множат непрестанно. Категорични препоръки или отрицания... Според мен до истинската (обоснована) категоричност е много по-трудно да се стигне. Тя минава не само през проучване и цитиране на този или онзи източник, а и през продължителни наблюдния, ако това е възможно. В случая до голяма степен е. И едва след това категоричността сетснява обхвата си от общо твърдение до конкретна препоръка.

Например: "Академичният диетолог, моето момиче, ти е казал, че е полезно да си похапваш месце сутрин, но въз основа на моя опит ти препоръчвам да го замениш с натурални ядки. Опитай за няколко месеца и после се обади как си!" Или: "Господин бизнесмен, можем да подозираме, че сте алергичен към соя при вашата 0 група, но за да установим това, не я яжте 20 дни и после пак я включете. Ако се подобрите при изключването и пак се влошите при включването, няма да ви занимавам с теории дали товасе дължи на кръвната Ви група или на (пак генетичен!) недостиг на ензими, а ще я изключите, има достатъчнобелтъчни заместители..." И т.н. Практиката преди всичко! :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак, ставаше въпрос, за това колко често да ядем месо.

Според моето мнение /ако изобщо е от значение/, яжте месо колкото често ви се яде и колкото често можете да си го позволите.

Да не пропусна и как да го ядете - както ви е сладко.

Червеното месо - с червено винце.

Бялото месо - с бяло винце.

На романтична вечеря - може и шампанско .. :3d_052:

Пред мене този въпрос изобщо не стои на вниманието ми за разглеждане.

Но уважавам на всеки правото му на избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично за себе си съм забелязал известна промяна в мислите и желанията си в зависимост от това, което консумирам. Цялостната настройка на организма ми се променя и той ствава по-възприемчив към определени настроения съответстващи на храната, която съм приел. Може да опитате.

Една храна след като влияе отрицателно на здравето (физическо, емоционално и ментално) не е подходяща за съответния човек. Това е очевидно за всеки, но го повтарям, защото начина по който трябва да стане прехода от месоядство към спиране употребата на месо може да бъде твърде различен в отделните случаи и определен метод да се окаже нездравословен за хора с определени физически дадености. Значи промяната трябва да е контролирана. Когато става въпрос за самия мене, мога да се доверя и на интуицията си. Важното е да не се настоява с определен метод след като реакцията на организма не е благоприятна. Малката промяна също е от полза. След време може да продължите и да промените още нещо в храненето си, но организма трябва да се щади и да не се бърза. Ако сме се хранили предимно с месо, при спирането му реакцията от страна на организма ще е прекалено голяма и ще възникнат предпоставки за болест. При някои хора е също толкова трудно да консумират месо, колкото и на месоядците да се откажат от него. Въпрос на навик. Ако кажа въпрос на вибрационна съвместимост също ще бъда прав. Човек трябва да се стреми да повишава своите вибрации. Разбира се за да направиш от черното бяло е необходимо да преминеш през всички нюанси на сивото. Добре е също при решение за промяна на режима на хранене, да има и подпомагане от страна на емоционалната и менталната ни природа, тъй като те също влияят до голяма степен върху физическия организъм.

Линк към коментар
Share on other sites

То в тоя сайт прочетох, че какаото било много полезно... :thumb down:

Предпочитам да се опирам на вече обширния опит, който имам и мога да оценявам по моя си скала едно или друго твърдение...

Бих си купила: Cacao Beans (Raw Organic) - http://dw.successultranow.com/Products/Dav...92/Default.aspx

и сайтът на David Wolfe ми допада :sorcerer:http://dw.successultranow.com/Home/tabid/561/Default.aspx

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен едва ли някой не яде месо поради възбуждащото му действие. По-скоро е заради етичните ни съображения, и съобразяването с факта, че месото е доста "нечиста" /и в буквален и в преносен смисъл/ храна.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами то възбуждащото действие на месото в някои отношения прилича на това на какаото... :3d_077:

Добромир, разбирам че времето ти е ограничено :rolleyes: ,

успя ли поне "да погледнеш" сайта /не отричам, че е и леко комерсиален/ ?

"Currently, David still participates in higher education as a professor of nutrition for Dr. Gabriel Cousens’ masters degree program on live-food nutrition."

П.С. Колкото до "възбуждащото действие" - каква би била дефиницията на: "прилича" в случая ?

- подобен

- напомнящ на...

- притежаващ същите "компоненти"

- отличаващ се с аналогично въздействие

- ... и всъщност е интересно твоето мнение :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

На всички тези спорове ще кажа едно - ако мислите че зеленчуците които са били разстения т.е. живи същества не са трупове след като сме ги нарязали - лъжете се дори след като сме ги откъснали в тях все още има живот - представете си как пищят репичките като ги хрускаме ;) - има храни които са далеч по-вредни от месото наистина. Да не говорим че една част от плодовете се оказаха и доста калорични поради наличието на захар макар и плодова(грозде, банани). Особено бананите и гроздето. Обичам плодове но не трябва и само с тях да се живее - организма има нужда от всички съставки.

Обичам дивата природа но пък когато има пилешко месо на масата не отказвам, а пък за рибата да не говорим - не съм виновна че като малка родителите са ме водили на море и миризмата и вкуса на печена и пържена риба ми е харесала - поне когато рибата беше достъпна че напоследък стана доста скъпа по магазините и по заведенията уви - не мисля че това че обичам риба ми пречи да живея в мир и любов със света - има и по-големи грехове и по-големи мащабни проблеми от това да се ровим кой какво яде

Пък и напоследък се оказа че пилешкото и рибата са по-добрият и по-здравословния начин да се борим с напълняване и затлъстяване - комбинирани със зеленчуци. Във доста вегетарянски манджи има продукти като боба и лещата които макар и да са вкусни имат доста висока калорийност. За оризът също чух макар че обичам ориз, картофите са като хляба и тестото -

Въпреки моето мнените което изказах искам да кажа че може и да не съм права но просто предпочитам ако може да се уважаваме един друг за мненията които имаме по въпроса. всеки си има негова истина за месото и другите неща както всеки си има и вкуса и режима на хранене който да следва.

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...