Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Колко често да ядем месо


Recommended Posts

http://www.youtube.c...feature=related

Изгледах го и бях потресена....

Това е поредица от 9 филмчета и се отнася за производство на животинска и растителна храна.

Редактирано от kali
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Някой беше казал, пък е и обществена тайна уж, храната била пълна с естрогени. Ок.

Тогава защо повечето жени приличат на мъже, за мъжете е ясно, но за жените? Къде е естрогена тук?

Просто като биохимия не мога да си го обясня.

Това във връзка, че помпат месните продукти с естрогени. Затова пиша в тази тема.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Консумирането на храна с естрогени води до нарушен синтез на собствени естрогени при човека.

В резултат се наблюдава тази маскулинизация, за която говориш.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой беше казал, пък е и обществена тайна уж, храната била пълна с естрогени. Ок.

Тогава защо повечето жени приличат на мъже, за мъжете е ясно, но за жените? Къде е естрогена тук?

Просто като биохимия не мога да си го обясня.

Това във връзка, че помпат месните продукти с естрогени. Затова пиша в тази тема.

Освен от всички химии човешки, месото и млякото действат по един особен закон "Каквото ядеш на това заприличваш."

Просто жените са започнали да ядат само животински продукти. Изходът е във плодоядството. Например бананите, портокалите, ябълките....и другите плодове, моментално и категорично раскрасяват, човека, особенно пък жените.

Връзката е малко странна, но е реална. Ядеш животно, заприличваш...Ядеш ябълка заприличваш на нея. В ябълката живее дух, на благостта и красотата, влиза в тебе и оставя Божието благословение и си излиза...Предстявяте си какъв дух живее във свинското да кажем...Въобще хормоните от млякото предизвикват мутация на физическото тяло на човека. Тия хормони са предназначени за телето да расте мощно, мускулесто, с огромна глава тънки крака и огромно тяло и корем....Това не прилича ли на някои хора по улицата....Наблюдавайте...Ще видите че много хора, имат мутирало вече тяло и приличат на някое от животните които ядат.

И най-лошото влияние е че силно засилват половите страси, това сега е болеста на света. Това влечение идва от хормоните които кравите влагат в млякото си. Те влияят на човека много зле, развиват животинските страсти. Това е неестествено. Човекът е създаден с друга функция.

И освен този естествен капан, производителите сега поставят и специални добавки, за апетит, за сежест, за купуване точно техния продукт, за предизвикване на еуфория и щастие....

Така че по хубавото е да станем плодоядци, да приличаме на красивите плодове.....rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Писах нещо, но го изтрих, защото реших да допълня.

Директно ви пускам линк към една статийка, която не претендира да е алфата и омегата, но поне ги има изброени нещата.

Погледнах в нета с кой точно хормон третират кравите в Щатите, защото всички знаем, че там в млякото има хормони.

В Европа не се използват тези щуротии. Говежди соматотропин. Разработка - Монсанто. Сладури.

списък на използваните хормони

Редактирано от Антон_
Линк към коментар
Share on other sites

Ако зависи от мен - никога няма да ям месо.

Просто защото не ми харесва идеята да се храня с нещо, което причинява толкова болка и смърт на невинни животни. Второ, защото човечеството би могло да спести толкова много ресурси, ако се съсредоточи върху продукция на зърнени култури, зеленчуци и плодове.

Специално кравите и козите... лично съм израстнала с много такива около себе си (ходех на село всяко лято). При правилно отношение и достатъчно внимание... тези животни проявяват невероятна интелигентност, способни са да изразяват привързаност (като кучетата), да помагат... да бъдат толкова благи, въпреки ужасните условия, в които се налага да живеят понякога.

Може би това е само моя гледна точка, защото цял живот съм била привързана към едно или друго животно. Но от където и да погледна въпроса с месото... не е полезно, не е правилно.

1) Ненужно насилие, нечовечност, смърт на животни

2) Самите животни обикновено са гледани в недобри условия, хранени с неестествени храни и тъпкани с хормони, добавки и какво ли още не, което води до много рязък спад на качеството на месото и млякото, което се произвежда от тях.

3) В голяма част от месото, което се предлага на пазара (по-специално саламите, сухите колбаси, пастетите и т.н.) се съдържа много малко истинско месо и много отпадъчни продукти, подобни на тези, от които се прави котешката и кучешката храна. Те продължават да са ядливи, но определено не са най-подходящата храна за един човек... особено след като преминат през обработката, която им удължава срока на годност с неизвестни стойности.

4) Много фирми производители на всякакво месо се опитват да мамят... да си съкращават производствените разходи по всевъзможни начини, което абсолютно ВИНАГИ довежда до понижаване на качеството на храната. Биха могли да... закупят машини втора употреба (които всъщност ще са 3-та употреба), да започнат да дават добавки на животните за сметка на качеството на храната.... има цял каталог от стратегии, които фирмите могат да изберат, за да намалят разходите и да увеличат печалбата. Повярвайте ми, това се прави в целия свят, и то не само в хранителната индустрия.

Тези хора се интересуват преди всичко от печалбата, а не от това какво причиняват продуктите, които разпространяват. Досещат се само като се допре до съд и медийна намеса... иначе, толкова ги засяга.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че отдавна не хапвам "вълча храна":rolleyes:, в мен има още силен стрес, от времето, когато бях свидетел да се коли теле.Стоях в най- вътрешна стая и чувах..., ужас.След това ме караха да го ям.Всички животни, които се предлагат на пазара са с хормони за усилване на растежа.Чувах за птиците, че се продават само десни бутчета, защото левите са сини от инжексиите.Мои познати, които пребивават в чужбина са коренно различни, дето има един израз"поправили са се", с хормони за растеж.Чудя се от какво са се поправят, като са съгрешили с подобно хранене?:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък знам от български учени от институт, че в други държави имало генно-модифицирани пилета, които имат само глава с два бута, без тяло. И наддавали само на бутчета.:3d_132:И разни други, но добре че запомних само това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За съжаление, не мога точно да цитирам, но по спомени Учителя е казал, че който яде месо не може да има Любов... Дори да не говорим за всички негативни последици от месото като карми, вреда за организма и т.н. От там на сетне всеки си избира как да живее и с какво да се храни.

(Разбира се, един духовно напреднал човек може да яде месо без никакви проблеми, без да си трупа карма и т.н. Но просто той е стигнал достатъчно далеч в своето развитие, че каквато и храна да приема, каквото и да прави всичката му енергия отива за Бог, а не я използва за себе си. Това вече са далечни работи за нас.)

Разбира се, плодната храна е най-чистата и най-хубавата и след време всички ще започнем да се храним само с нея:)

Най-важното е каквото и да ядем, винаги да благодарим на Бог за храната.

И само да вметна между другото, че рибата и животинското месо съвсем не са едно и също нещо. Учителя разрешава понякога да се яде риба(ако рибата не яде други риби):

За бъдеще религиозните хора, посветените хора, те трябва да бъдат плодоядци, нищо повече. Никакво месо. Или може да ядат риба, но ще вземат рибата и те ще ги хранят, че тази риба да не е яла други риби. Щом не е яла други риби, може да се яде. // "Законът на Любовта" ООК

Има една линия, която показва, че вашата стомашна система не е добре. Вие като ядете не благодарите на Бога. мърморко сте, инспектор сте на яденето. Тази линия ще я поправите. Какво и да ядеш, да благодариш за него. Малко хлебец, сол, пипер, ще ядеш и ще благодариш. Казваш: Аз човекът, който съм свършил университет, да ям хляб, сол и пипер. То е неразбрана работа. Казваш, да има някоя риба. Аз не съм против рибата. Добре е да имаш една скумрия хубава с малко лимон и зехтин опечена. Хубаво е, как не. И на Христос след възкресението дадоха учениците му риба на жерава опечена. Рибата ето какво представлява. Рибата значи един човек, който знае да владее своя ум. Значи да знае как да се обхождаш с ума си, със сърцето си и с тялото си. То е човекът, който се храни с риба. В моя ум тази е идеята. Щом ядеш риба и не знаеш да се обхождаш с ума си, тази риба не е на място. Щом не знаеш да се обхождаш със сърцето си, щом не знаеш да се обхождаш с тялото си, рибата не е на място. Ако знаеш да се обхождаш добре, яж риба. В рибата има някои черти много хубави. Тя е много хладнокръвна. Рибите ни най-малко нямат апартаменти, когато се женят. После килими не искат, пари на заем не искат. Хубави черти имат. Те много не дъвчат храната си, цяла гълтат храната си. Те много чисто се носят. Отвън са идеално чисти, измити от кал. Ако се държиш нечисто, препоръчвам ти да ядеш риба. Ако не знаете, как да мислите, риба яжте, да се научите. Онези, които не са изучавали рибите, не знаят, че има много умни риби. Има риби, които риби не ядат. Може да ме извинят онези, които са изучавали рибите. Аз съм ги изучавал. Има работи, които рибите не ядат. Има риби, които са много благородни. Като я хванеш, пипни я и всичко ще ти тръгне напред. Ако като я хванеш, я опечеш и я изядеш, всичко ще ти тръгне назад. Като хванеш една такава благородна риба, само я пипни и я пусни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не знаете, как да мислите, риба яжте, да се научите. Онези, които не са изучавали рибите, не знаят, че има много умни риби.

Хм, значи ето защо казват, че от рибата се поумнява. :smarty:

А за златната рибка отдавана също се знае:

http://www.youtube.com/watch?v=PPnhYKIy3CA

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...