Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо не мога да сънувам


Recommended Posts

някого? Говоря за определен човек, не за кого да е. За човек, когото обичам, който ми е близък, който ми липсва. Който не съм виждала повече от година - на другия край на света е.

Пишем си редовно, чуваме се по-рядко, няма ден, в който да не си помисля за него. Но не съм го сънувала нито веднъж за цялото това време, а ми се иска поне на сън да го видя, да бъдем заедно поне за малко.

Е, да, ама не се получава. А сънувам толкова други, понякога безумни неща, хора, за които не съм се сещала, не съм си и помисляла даже, не са ми интерес, нито пък съм ги потискала умишлено по някаква причина, а и сънищата не са били значими с нещо.

Само него не мога да сънувам, въпреки че опитах и т.нар. програмиране.

Има нещо ненаред в това, има някаква причина, но не знам каква.

Вие какво мислите, защо може да е така? И може ли да се поправи?

Линк към коментар
Share on other sites

Галя, Р.Щайнер обяснява това така - сънуваме само хора, с които сме били заедно в поне едно друго прераждане, т.е само стари познайници.

Явно с този човек нямате срещи преди тази, в този живот. Ако е така, най-вероятно няма да го сънуваш.

И на мен ми е правило впечатление, че никога не сънувам някои хора, макар и да общуваме често, да мисля за тях и т.н., докато други охотно "идват" на сън :)

Линк към коментар
Share on other sites

Галя, Р.Щайнер обяснява това така - сънуваме само хора, с които сме били заедно в поне едно друго прераждане, т.е само стари познайници.
Това не бива да се абсолютизира, щото човек може да сънува и известни личности. Може да сънувам и някакви непознати хора. Ами я си представи,че си сънувала през живота си много на брой познати хора (дори такива, с които почти не се случва да общуваш) - това значи ли, че и с всички сте се познавали преди.:)
Линк към коментар
Share on other sites

Да, интересно е.

Сънувала съм няколко известни личности и много на брой познати (а какво значи много?). Но още повече са тези, които не сънувам въобще. Дори такива, с които се сблъсквам често, ежедневно дори.

А точно такива, както казваш ти, с които рядко общувам, се е случвало да ги сънувам.

Което е странно, не мислиш ли?

Защо си мислиш, че не е възможно да сме се срещали с известната личност и преди? Светът е малък и душите се въртят през няколкостотин години средно :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувала съм няколко известни личности и много на брой познати (а какво значи много?).
Но сънищата с известни личности може да се дължат на филми/новини/предавания (впечатления, които се изразяват в сънища). Под "много познати" визирам през годините да си сънувала различни другарчета от детската градина, различни съученици и колеги от вуза и работата, различни съседи, учителки, лелки. Само веднъж съм сънувал един колега - сънувах, че ми помогна в бой с двама руски бандити (закачаха някакво момиче, аз се сбих с тях, но не можех да се справя и колегата ми помогна - беше наблизо и се притича на помощ). Но друг път не помня да съм го сънувал, с него я общуваме веднъж на месец за малко, я не. Макар че го виждам почти всеки учебен ден (случва се да се поздравим).Но много други хора не съм сънувал. Което може би не е доказателство, че него го знам от минал живот.

П.п.: може да сме се сражавали за една и съща армия с него. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

А какво е твоето обяснение, защо точно него си сънувал?

За много - може би не са много, няколко десетки души 30-40, не съм ги броила, едва ли е невъзможно да съм била с тях някога преди. Има се предвид не нон-стоп все с тях, а поне в един живот да си имал нещо общо, защото всяко общуване създава определени връзки (както стана много модерно и чак изтъркано - кармични).

Линк към коментар
Share on other sites

Какво за тях? Те също се вписват в тази теория.

Линк към коментар
Share on other sites

Просто ми се струва пресилено да се смята, че щом си сънувал еди кой си, то той е твой познат от минал живот. Има ли някакво логично обяснение на тази теория, било то и окултно ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, има, ще ти пусна на ЛС, къде може да прочетеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Галя, Р.Щайнер обяснява това така - сънуваме само хора, с които сме били заедно в поне едно друго прераждане, т.е само стари познайници.

Явно с този човек нямате срещи преди тази, в този живот. Ако е така, най-вероятно няма да го сънуваш.

И на мен ми е правило впечатление, че никога не сънувам някои хора, макар и да общуваме често, да мисля за тях и т.н., докато други охотно "идват" на сън :)

Бих могла да приема това като обяснение, ако той не ме сънуваше, но той ме сънува, и то често.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих могла да приема това като обяснение, ако той не ме сънуваше, но той ме сънува, и то често.

Пропукване в теорията, Диана. :lol: Може той да те е познавал в минал живот, а ти него - не. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може той да те е познавал в минал живот, а ти него - не. :D
Говоря на Галя.

Диана, прати лс-то. Ако си го пратила, бая време пътува вече. :D Може и тук да публикуваш информацията, ако е по темата.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е вярна теорията на Щайнер, че ако сънуваш някого, то ти си го познавал и в минал живот, дали това значи, че аз съм познавал в миналото Майкъл Джексън, Хитлер (веднъж сънувах, че съм на нацистки митинг и се радвам на Фюрера), Божидар Димитров, Георги Първанов, Стилян Петров (само като глас) ... + поне 6 човека от Портала ( на двама не бях им виждал лицата, а на един още не съм го видял) + хора, които познавам в този живот само по физиономия. Броят ли се и такива, за които не помня да съм ги виждал в този живот ? Ако на вечер сънувам средно по трима познати/непознати, грубо това прави около 1000 на година. Да речем, че 20г. съм сънувал познати/непознати, това прави около 20 000 души, с които евентуално съм се познавал в минал живот, ако Щайнер брои и непознатите лица в сънищата ни ...? Но дори да не брои непознатите, пак имам съмнение, че съм познавал сите що съм сънувал.:) Ако някой може/иска, да даде повече инфо за таз окултна теория.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах дъщеря ми Роси (всъщност, аз нямам дъщеря :D ). Прегърнах я. Тъпото беше, че бе по - висока от мен. Да е по - висока в духовност, интелект, финансово състояние - нямам против, но съм против да е такава дългучка ! :lol: Ще пиша на Белобрадия Дядо да я смали с 20 см. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тълкуването на сънищата не е буквално,а става чрез символи,като определяме значението им според наши индивидуални асоциации.Другото важно е,че когато сънуваме някого,той символизира наш аспект на характер и др. т.е. винаги се отнася до нас,до наша черта и какво е добре да направим в конкретния момент.Сънищата ни дават послания за близкото бъдеще. (...)

Модераторска бележка: Част от мнението е изтрита по преценка на модератор.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...