Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да направим всичко свободно и безплатно


ivail

Recommended Posts

А може и да почнем да се храним със слънце примерно. Да преминем в други измерения, където мислите ни се материализират, всички сме свързани телепатично и с енерго-информационното поле, времето и разстоянието са без значение. Това също са технологии, но на по-висше ниво. Още на това ниво вече са доказани по "научен" :3d_125: път с примитивните ни триизмерни технологии съществуването на енергията на мисълта и влиянието на намерението върху материята. (Реф. "Експериментът с намерението, автор Лин Мактагарт).

Прави ми впечтление, че доста изказани мнения започват с "не мисля, не вярвам". Това е най-малкото непродуктивно. Ами споделете какво всъщност мислите, в какво вярвате.

Аз мисля, че е напълно възможно един ден в близкото бъдеще да си възвърнем Рая, но минималното условие за това е да вярваме в него. Иначе няма да стане, поне за тези, които не го вярват. Откакто прочетох за квантовата физика, осъзнах че живеем във Вселена на безкрайните възможности, свят който моделираме, който се променя съобразно нашите желания, мисли, чувства, вярвания, идеи, намерения и цели, където всичко се променя, взаимодействува и еволюира.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Стан, мога само да кажа - АМИН и Дай Боже на това което си написал. От личен опит си споделям, че аз си живея с мечтите и утопиите и ежедневно ми чукат сол на канчето по тази причина т.е. отварят ми очите както се изразяваше баща ми, при все това аз упорито си живея като пълен Глупак - тук се сещам за картата от Таро, упорито отказвайки да се примиря с опитомяването на света опитвайки да осъществя мечтите и идеите си на практика и точно заради това около мен такива бури се вихрят напоследък, че няколко пъти просто си мислех, че това е краят, че ще се продъня в пропастта, и че няма на къде повече и точно в тези моменти се доказва какво значи Господ да ти е на помощ и силата на невероятните методи от Учителя, имам в предвид формулите. За това подчертах думата външно в края на горният си пост и вярвам, че един ден и на Земята ще се възцари управление като в Агарта, но до тогава уроците и изпитанията както се вижда ще са доста интензивни...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Ами те нещата са вече тук и сега за който има очи да види и уши да чуе...Човешката мисъл е най-голямата сила.Неведоми са пътищата Гоподни за Случването . :sorcerer: Всеки пребивава в толкова D-та,в колкото му позволява собствената мисъл.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:

Колко хора в момента могат да изкарат без храна дори 10 дни?

Аз мога 30. Да се опитаме заедно, искате ли?

Надявам се да стигна сега 45 защото е хубаво число.

А без храна и вода? Например 5 дни? :)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Преди да се направи всичко безплатно ,нека първо направим енергията безплатна :) ,имало е идеи и опити в тази област от Никола Тесла ,и напрактика са били възможни ,а кое не му е далу път всички можем да си отговорим .В парите все пак невиждам нещо лошо ,лошото идва от лихвите а то е производна на някое болно съзнание .Лихвите създават кризите ,на които сме свидетели ,те генерират нереални пари и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Колко хора в момента могат да изкарат без храна дори 10 дни?

Аз мога 30. Да се опитаме заедно, искате ли?

Надявам се да стигна сега 45 защото е хубаво число.

А без храна и вода? Например 5 дни? :)

Това разумно ли е??? :3d_157:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Веселине, като е въпроса в лихвите, може да не се занимаваш с лихвари, да не си влагаш парите за лихва, ако имаш такива, и да не теглиш заеми от банка, които са не само нереални, а това е порочна система, която те вкарва вътре! и да разполагаш с това, с което разполагаш, ето нещо, което можем да направим.

Не знам защо всеки говори за земеделие, храна, потребности на тялото и кой колко и какво ще работи. Учителя е казал, че не става с външни методи и средства, промяната е в съзнанието.

А иначе да, като няма материално тяло, отпадат и всички проблеми, свързани с тялото.

Няма човек, няма проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Но???!!

Ето това е за мен утопия на този етап, всичко е свързано и няма смисъл да се лъжем, че ей така ще преобразуваме тялото и ще преминем във високите измерения.Това го обсъждахме и в една друга тема, за частната собственост...и там се задаваха пак такива въпроси "ами как ще живеем без храна, без дрехи??!" Всичко ще стане както ние не знаем /Учителя/

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:

Колко хора в момента могат да изкарат без храна дори 10 дни?

Аз мога 30. Да се опитаме заедно, искате ли?

Надявам се да стигна сега 45 защото е хубаво число.

А без храна и вода? Например 5 дни? :)

:wub: :wub: :wub:

И аз съм го докарала до някъде.Имам въпроси,ще ги задам на лични.

Има хора от Портала,за които знам,че са достигали 70 дни. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Но???!!

Ето това е за мен утопия на този етап, всичко е свързано и няма смисъл да се лъжем, че ей така ще преобразуваме тялото и ще преминем във високите измерения.Това го обсъждахме и в една друга тема, за частната собственост...и там се задаваха пак такива въпроси "ами как ще живеем без храна, без дрехи??!" Всичко ще стане както ние не знаем /Учителя/

Всички които умират, преминават в по-високите измерения - у Дома. Там е истинският живот, а не тук. Наистина най-важно е съзнанието, духа, това е истинската същност на човека, не тялото. Тялото е един вид биотехнология, транспортно средство на душата, скафандър на духа.

Не знам защо всеки говори за земеделие, храна, потребности на тялото и кой колко и какво ще работи. Учителя е казал, че не става с външни методи и средства, промяната е в съзнанието.

:thumbsup: И промяната в съзнанието води към съответните промени в материята.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

А вие двамата сте достигнали до невероятни висини... на мен например ще ми е трудно да ви догоня, обаче моята мисъл върви в друга посока, а и без това не съм чела мненията преди мен, а се хванах за заглавието на темата, та днес си мислех по въпроса за

Ананий и Сапфира

така като гледам и тема има в портала по въпроса която в момента нямам време да прочета понеже бързам за работа, но си мисля, че хората не са мръднали кой знае колко от положението на тия двамата и е по- добре тези които са тръгнали по пътя полека, постепенно да променят себе си без да се заричат много, поне за себе си така смятам, колкото можем да не спираме да се стремим да се пречистваме и да вървим напред, защото е огромна отговорността пред Бога. Така си мисля , а и Българският народ е казал - Голям залък лапни, голяма дума не казвай. Значи вярвам, че един ден ще стане с Божия помощ, по естествен път и това което се изисква като усилие от мен и будност да си го свърша като задача първо себе си да променя и оправя пък за света Бог ще си има грижата. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

И промяната в съзнанието води до съответните промени в материята. :3d_053:

И в живота, в условията, в отношенията.

Като умрем отиваме оттатък, където е истинския живот :) да, но да не забравяме, че каквото "вържем" тук, ще бъде "вързано" и там, каквото тук си изработим, това ще имаме и там.

Линк към коментар
Share on other sites

Там е мир и любов, красота и изобилие. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

"Там е мир и любов, красота и изобилие."

Такова отричане от живота е много грешно и пагубно Животът е свещенно нещо Иначе нямаше да съществува Такива твърдения са най малкото сектантски После родителите се чудят защо децата им се самоубиват Всичките убеждения ние предаваме на децата си и нежеланието за живот също Борбата за живот също Във един момент те не искат да живеят защото "там е по хубаво " Избират по лесния път - да не живеят отколкото да се борят

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че е сектантско и нежелание за живот. По-скоро е желание за един друг, по-хубав живот в мир, любов и хармония :) ...който обаче не постигнем ли тук, няма да го намерим там, Учителя казва, че онзи свят е като този. Или народната поговорка: патка на тоя свят, патка и на другия. Ние и тук, в тоя живот, се лъжем: ако имам това и това, ако имам тази жена, този мъж, такава и такава работа, ако имам жилище, ако.........ще съм добре, ще бъда щастлив. Така се заблуждаваме - тук няма, тук не е, но там някъде, някога... :(...

А живота е тук и сега, там и тогава са илюзии...ако тук не сме могли да живеем относително добре, как ще живеем добре там...?..нищо не идва наготово, Божието царство се взема насила.

Линк към коментар
Share on other sites

"А живота е тук и сега, там и тогава са илюзии...ако тук не сме могли да живеем относително добре, как ще живеем добре там...?..нищо не идва наготово, Божието царство се взема насила. "

Със това съм съгласна Това е много позитивно виждане за живота

Линк към коментар
Share on other sites

А без храна и вода? Например 5 дни? :)

---------

Това разумно ли е??? :3d_157:

За неподготвени хора - не.

След 2 дни устата започва да мирише на амоняк.

След още един могат да започнат халюцинации и след 3 дни има риск от психически разстройства.

Но за хора които са изчистили тялото добре това е възможно.

От много голямо значение е каква е била водата няколко дни преди започване на упражнението.

Един приятел (лекар) сподели че е наблюдавал случай от живеене без храна и вода няколко месеца.

Това след пиене на вода от известен на малко хора извор разположен на източен склон в Стара планина.

Линк към коментар
Share on other sites

А без храна и вода? Например 5 дни? :)

---------

Това разумно ли е??? :3d_157:

За неподготвени хора - не.

След 2 дни устата започва да мирише на амоняк.

След още един могат да започнат халюцинации и след 3 дни има риск от психически разстройства.

Но за хора които са изчистили тялото добре това е възможно.

От много голямо значение е каква е била водата няколко дни преди започване на упражнението.

Един приятел (лекар) сподели че е наблюдавал случай от живеене без храна и вода няколко месеца.

Това след пиене на вода от известен на малко хора извор разположен на източен склон в Стара планина.

Животът ми е ценен и трябва да го живея, а не да мисля само как да гладувам целебно и т.н. Ако стане някак плавно и не насила- много добре, но да гоня рекорди...Засичал ли си колко време от денонощието прекарваш в мислене за неяденето, за водата, дето от незнам къде ще си набавиш и още куп неща, свързани с режима ти. Това, което правиш, лично аз мога да го приема само и единствено като личен експеримент в полза на човечеството- ама пиши дневник на всяко нещо, което правиш и мислиш, че да има ефект ... иначе да не стане като оная приказка за магарето на Иванчо "Тъкмо се научи да не яде и взе, че се гътна.." Сори за черния хумор. Умата! :)

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в полза на човечеството но на първо място за лична полза.

Подсъзнанието се чисти най бързо, лесно и истински със сух глад.

Човек трябва да знае че е Дух и няма нужда от никаква храна. :angel:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Да си в тоя вят,но не от него,сиреч да добиеш Свободата на Духа....

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не трябваше да се яде Бог щеше да ни създаде без всички тези органи които са ни нужни за да се храним Значи може да си се храним и да си бъдем духовни без едното да пречи на другото

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в полза на човечеството но на първо място за лична полза.

Подсъзнанието се чисти най бързо, лесно и истински със сух глад.

Човек трябва да знае че е Дух и няма нужда от никаква храна. :angel:

Не съм пробвал ,но поздравления за постигнатите резултати ,разумно като се прави и тялото щом го позволява много добре ,а подсъзнанието може и с друг вид глад да се изчисти ,с глад от криви мисли и чуства .

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в полза на човечеството но на първо място за лична полза.

Подсъзнанието се чисти най бързо, лесно и истински със сух глад.

Човек трябва да знае че е Дух и няма нужда от никаква храна. :angel:

Подкрепям, :thumbsup2: ако и да не съм на този етап, и наистина се rадвам че ставате все повече!

В света но не от него :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...