Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да направим всичко свободно и безплатно


ivail

Recommended Posts

:) Бъдете предпазливи с/за външната среда, ако преминавате към пост от такъв тип и към хранене с енергия.

Йоан 21

...

15 А като позакусиха, Исус казва на Симона Петра: Симоне Ионов, любиш ли Ме повече отколкото Ме любят тия? Казва Му: Да, Господи, Ти знаеш, че Те обичам. Той му казва: Паси агънцата Ми.

16 Пак му каза втори път: Симоне Ионов, любиш ли Ме? Казва Му: Да, Господи, Ти знаеш, че Те обичам. Той Му казва: Паси овцете Ми.

17 Казва му трети път: Симоне Ионов, Обичаш ли Ме? Петър се наскърби за гдето трети път му рече: Обичаш ли Ме? и Му рече: Господи, Ти всичко знаеш, Ти знаеш, че Те обичам. Исус му казва: Паси овцете Ми.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не трябваше да се яде Бог щеше да ни създаде без всички тези органи които са ни нужни за да се храним Значи може да си се храним и да си бъдем духовни без едното да пречи на другото

така си е.

Само че ние сме още и чеда на Безсмъртния.

не бой се, защото ония, които са с нас, са повече от ония, които са с тях.

Елисей се молеше и думаше: Господи! отвори му очите да види.

И Господ отвори очите на слугата, и той видя, и ето,

цялата планина пълна с коне и огнени колесници около Елисея.

Ангелите минаха през нашия път. Ние вървим след тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин Петров сигурна съм че ако отидеш във Сомалия ще бъдеш много ценен духовен водач Там гладът не е избор а естествен начин на живот

http://vbox7.com/play:d34601de

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

А не е ли по добре да се елиминира причината в корена?

Това безумно раждане и пренаселеност.

Линк към коментар
Share on other sites

Там действа с пълна сила закона за Карма.Никой не е някъде спучайно и при случайни условия....Хайде да не си говорим за Африка,темата е прекалено голяма и започва още от Лемурия...................

Линк към коментар
Share on other sites

А не е ли по добре да се елиминира причината в корена?

Това безумно раждане и пренаселеност.

Хората можем да мислим само "на парче", защото не сме всезнаещи. Така че остави пренаслеността на други сили- за да я има - има причина, ние можем само да гадаем.

Линк към коментар
Share on other sites

Unsustainable Somali population growth

In 1960, the population of Somalia was roughly around 2.8 million. Now the population stands at 11 million and growing by 450 000 people every year.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е само до пренаселеност, има за всички, но когато някои имат в излишък, други са в недостиг, това е, което трябва да се промени, и ще се промени.

Линк към коментар
Share on other sites

"Там е мир и любов, красота и изобилие."

Такова отричане от живота е много грешно и пагубно ...

А, според мене пък и според доста други грешно и пагубно е да съдиш и критикуваш. Виеси имате твое виждане, аз - различно. И НИЩО не отричам, а се възхищавам на по-добрия свят. Както и всички изживяли Near-to-death-experience, т.е. клинична смърт за кратко време. Но докато мислим дуалистично, така ще е. Всъщност и тук, и там е част от живота. Смъртта е врата. Но самоубийството не е изход, защото в следващия живот ще продължим точно оттам където сме спрели в предишния. И моля да не третирате изказванията ми за сектантски, само защото не разбирате добре или не приемате това което казвам, тъй както аз не квалифицирам вашите като тесногръди например.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

"Малкото е красиво" и чрез него разбираме голямото. Не съм гледал филма, но мисля че не е проблема в парите, а в намиране на баланса между желанията и възможностите, това важи и в материален и духовен план, но в материален план е по-трудно да се намери поради ограничеността на ресурсите. Парите са само един възприет количествен измерител на обмена между две общности от хора в материалния свят, вътре в тези общности те може и да не се използват ако има други възприети критерии за обмен. Тези критерии трябва да съответстват на ценностите на общността от хора, ако тя е малка те са разбираеми и естествени и съотвестват на връзката между учасващиъе хора. Например традиционните общности са базирани на кръвна връзка, такива са семейството и рода, новите общности за които се говори в духовните учения са базирани на духовна връзка. И все пак хармонизирането на общността е най-важно, а тя може да се постигне по-лесно при малки размери, растежа трябва да стане естествено, т.е. постепенно и плавно, иначе ще се разпадне както се е случвало много пъти в историята. Най-голямата трудност идва от балансирането на натиска на външните общности, които имат други ценности и други постижения, затова например няма връзка между духовния и материален план на съществуване, в древността са използвали йога за връзка, тя означава буквално това.

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин Петров " Сомалия е държава в североизточната част на Африка. Заема голяма част от Сомалийския полуостров, познат като „Африкански рог“. Има площ 637 700 кв. км, като от тази територия 10 320 кв. км са водни части." което прави около 17 човека на квадратен километър За сравнение

Кратко име: България

Официално име: Република България

Площ: 110 879 кв.км

или около 63 човека на квадратен километър

Линк към коментар
Share on other sites

Така е било в миналото и сега е така, но тенденцията не е да се повтарят старите модели - малки общности, които се отделят и се противопоставят на системата, и оцеляват сами за себе си. :) Ще бъде за всички, без изключение, така го разбирам и така го дават в посланията от Сириус, всеки с всеки ще се обича, разбира, харесва и приема.

Имането е свързано с отговорността - :) така е :) , а тя пък е свързана с израстването. Малкото дете си играе с играчки, а като порасне и стане възрастен, вече не са му интересни играчките :)...не ламти за пари и притежания и да мисли, че те ще го направят щастлив...и нерядко по лошия начин научаваме, че не можем да бъдем щастливи на гърба и за сметка на някой друг.

Линк към коментар
Share on other sites

....така го разбирам и така го дават в посланията от Сириус, всеки с всеки ще се обича, разбира, харесва и приема.

Едва ли тези послания са от Сириус, в това имам силен съмнейшън. :) Но дори и да са от там от подобно знание едва ли има нужда на Земята, тук се учат други уроци. Те може да изглеждат като уроци за деца на съществата от Сириус, а уроците на Сириус да изглеждат като за деца за съществата от Еди-коя-си-звезда, но това не е важно, важно е всеки да учи своите уроци.

Все пак това е добър пример защото точно такива хора с послания отнякъде са създали най-големите проблеми на общността Финдхорн и била на ръба на разпадането. Наложило се да решат всеки да използва своите вярвания за себе си, но по отношение на общата работа и живот да спазва приетите от всички правила без да се налага на основата на избраните за себе си авторитети.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки сам си носи отговорността, Диан. :)

И сам си избира в какво да вярва.

"...а тук са други уроците" - уроците тук са за всеки различни, твоите уроци са твои, моите са мои и няма двама човека с еднакви уроци и задачи.

А закона си е закон, дали го приемаш или не - във всички случаи си носиш последиците.

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора такова възхищение на " по добрия свят " често води до тежки депресии от не толкова добрия свят А депресиите често водят до самоубийства

Затова живей си във сегашния свят пък като му дойде времето ще си идеш " у дома "

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки сам си носи отговорността, Диан. :)

И сам си избира в какво да вярва.

"...а тук са други уроците" - уроците тук са за всеки различни, твоите уроци са твои, моите са мои и няма двама човека с еднакви уроци и задачи.

А закона си е закон, дали го приемаш или не - във всички случаи си носиш последиците.

Именно затова не е толкова просто "всеки с всеки ще се обича, разбира, харесва и приема", както го предложи по-горе и както било на Сириус. Тук на Земята всеки е фокусиран върху своите си задачи и в най-добрия случай може да намери малка група от съмишленици със сходни идеи и добродетели. А как всеки разбира духовните закони и как ги формулира е необятна тема, каоято е и много непродуктивна.

Редактирано от Диан Георгиев
Линк към коментар
Share on other sites

Че не е толкова просто, това е очевадно, никой и не е тръгнал едва ли не насила, по външни начини, да прави това, всичко си става по естествен начин, както с революциите :) когато има условия, тогава се осъществява :).

Не вярвяш на Сириус, на П. Дънов вярваш ли? Ами ако Господ така е определил, не е всичко на самотек.

И хич нищо и да не сме чели и слушали, да не вярваме ли на очите си какво се случва...

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора такова възхищение на " по добрия свят " често води до тежки депресии от не толкова добрия свят А депресиите често водят до самоубийства

Затова живей си във сегашния свят пък като му дойде времето ще си идеш " у дома "

Дръжте си тежките депресии и самоубийствата за вас, мила сиджей, аз пък ще си продължа да се възхищавам на красиви идеи.и да се стремя към красиви идеали.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

# 47 bu.gifBulgaria: 4,636 thousand hectares

....

# 103 so.gifSomalia: 1,067 thousand hectares

Обработваема земя по страни

http://www.nationmas...manent-cropland

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Теодора виж какво казва Учителят

"Но ще кажете вие: Ние ще го познаем, когато отидем на онзи свят. Онзи свят - това е Бог. Хора, която мислят, че когато умрат, ще отидат на онзи свят, приличат на онзи син престъпник, който като го затворят, си казва: "Отивам да видя баща си". В затвора ли ще видите вашия баща? Вие ще идете в мястото на изправлението. В оня свят няма да отидете при Небесния ваш Отец. За да отидете там, трябва да победите смъртта, да излезете от затвора, да сте свободни" (Беседи от П. Дънов, първа серия, стр. 168).

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли ми разяснили как разбирате вие фразата "За да отидете там, трябва да победите смъртта, да излезете от затвора, да сте свободни".

Заустяването и едностранчивото буквално четене и тълкуване на текстове едва ли е наи-верният път към знанието. И понеже истината и реалността са изтъкани от хиляди възможности, няма нищо което е замръзнало в пространството и времето, а всичко се мени и еволюира. Много неща са казани за смъртта и живота след нея и аз избирам в какво да вярвам, съобразно моите опитности и усещания. И така вземам участие в съзиданието. За някои може и да е така, както казва Учителят (а той казва много неща) за други иначе. А Бог познаваме и в този живот, той е навсякъде в Съзидаснието, във всяко семе, всеки полъх и всеки звук.

Та ако се върнем към темата, в някои европейски политически среди

http://bien-ch.ch/fr/node/216 (за който чете френски и немски)

е повдигната инициатива да се създаде един минимален приход за всеки. Не социална помощ, не пенсия, а определена минимална сума пари, която ще стига да покрива минималните жизнени нужди, а те са - подслон, храна, облекло, здравеопазване, образование. Идеята е че след като машините замениха работниците в много сфери, редно е вместо да страдаме от така създадена безработица, да се възползуваме по този начин от техническия прогрес. Ако някоий иска да печели повеч, моля, нека работи. Но ако не желае да работи за пари, а да се занимава примерно с рисуване, музика или био земеделие, моля, също е възможно.

Така че вярвате или не, процесът е тръгнал.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Че не е толкова просто, това е очевадно, никой и не е тръгнал едва ли не насила, по външни начини, да прави това, всичко си става по естествен начин, както с революциите :) когато има условия, тогава се осъществява :).

Не вярвяш на Сириус, на П. Дънов вярваш ли?

Продължете мисълта си докрай: и понеже условията на Земята са такива, работим в малки групи. Това изтъкнах и аз в моя постинг с който не бяхте съгласна понеже някой си от Сириус се изказал различно.

Аз вярвам че имаме умове за да ги развиваме и за да мислим какво да правим в условията в които сме поставени, такава е според мен Божията воля. Затова признавам доводите на тези които са вложили усилия да развиват ума си и изказват смислени твърдения, не признавам самозвани говорители на същества от Сириус и на който и да е авторитет, включително П. Дънов. Това ме е водило към духовността и към много други неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли ми разяснили как разбирате вие фразата "За да отидете там, трябва да победите смъртта, да излезете от затвора, да сте свободни".

Гаутама се чувствал така, сякаш затворът, в който е лежал хиляди години, изведнъж: се отворил. Надзирател там било неведението. Заради това неведение умът му бил скрит, точно както буреносните облаци скриват луната и звездите. Замъглен от безкрайните вълни на заблудените мисли, умът погрешно разделил реалността на субект и обект, на аз и другите, на съществуване и несъществуване, на раждане и смърт, а от тези различия дошли и погрешните възгледи '- затворите, каквито са чувствата, копнежите, привързването и усещането, че нищо не върви както трябва. Страданията на раждането, старостта, болестите и смъртта само направили тези затворнически стени по-дебели. Единственият възможен изход бил да се улови надзирателят и да се погледне истинското му лице. Този надзирател е неведението... В мига когато то изчезне, изчезва и затворът. Той никога повече не може да бъде построен.

+ =1&tr[]=2"]2 Коринтяни 5 глава

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...