Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предупрежденията


Mari_ana

Recommended Posts

Започнаха. Лично аз получих няколко недвусмислени този месец. Най- неочаквано, но напълно заслужено.

Струва ми се, че този процес е повсеместен

Вие как го усещате?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

Може би става дума за ЗНАЦИТЕ НА ПРОМЯНАТА, но тях всеки ги вижда и чува тогава, когато е готов...

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са тези знаци?

Аз лично ги виждам в промяната у хората, както и в промяната у мен. Също така много хора започнаха да се интересуват от езотеричното, дори такива с желязна вяра в реалността. Появата на нов тип деца, също е някакъв знак. Има и нещо друго - ескалиращата агресия за мен лично е знак, че хора, които не желаят да се променят вече не могат да живеят нормално - светът е чужд за тях. Така мисля аз :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се изкажа неподготвена и ще ви помоля за извинение, за което. Но така, от друга страна, ще получа директно на моя въпрос отговори.

Ходя от скоро на йога. Питах за тази очаквана промяна нашата учителка и тя подробно почна да ни обяснява. Беше интересно всъщност. Имам познати, които ходят от години на йога и ми казват, че от поне 1-2 години ги подготвят техните учители за 22-ри декември 2012г. Разказват им разни неща относно как трябва да се подходи към процеса на промяна и т.н..различните учители използват различни начини да кажат едно и също нещо. Дотук ясно. Значи цялото будиско войнство е единодушно- ще има промяна. Какво казва Християнството относно 22.12.2012 и въобще тази промяна, за която се говори? Някой знае ли какво казват в ислямския свят? За астрономите- четох разни неща. Има така да се каже някакво научно обяснение, и в общи линии... не се знае със сигурност как ще се отрази на нашата планета. За това, което говорят медиуми от цял свят също четох от тук-от там. Ама както знаете, медиуми разни.. винаги трябва да се подходи с доза съмнение на всичко, казано от тях, независимо, в какво ние вярваме по принцип.

И аз искам да вярвам в промяната, ама каква ще е тя.. има ли нещо конкретно "изтекло" от някъде като предварителна информация. Какво ще е това 5-то измерение /някой говорят за 4-то, щото не броят времето за измерение/.

И най-вече ми се иска да "систематизираме" кои учения/религии/източници като известни медиуми предвиждат промяна в края на 2012 и кои не предвиждат такава.

Линк към коментар
Share on other sites

Ислямският свят очакват своя спасител Махди. http://www.ochakvaniatmesia.com/s1_6b.html

Християнството, разбира се, също подкрепя тезата за промяната - за идването на Новата Земя и Новото Небе. Много са пророчествата на християнството - като се почне от Апокалипсиса на Йоан и се мине през пророчествата на св. Серафим Саровски, и се стигне до 20век с пророчествата на св.Матрона Московска, св Серафим Вырицкий, и много други.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз също наблюдавам неща от много скоро, но интересното е, че около мен хората ги виждат също и много се дивят. Примерно в събота говоря по телефона, докато се движим с кола и казвам думата брезент и в същата секунда се появява билборд, на който пише 3 пъти брезенти и нищо друго. Имаше подобен случай преди събота, когато казах топка и минахме покрай къща, на която имаше надпис топка, пак 1-2 секунди след това. Честно казано изглеждаше точно като развален код в матрицата, for loop цикъл.

Днес, пак при пътуване с кола, първо се заиграха 2 гълъба точно пред колата, която се движеше бързо, единият излетя, но другият изчезна безследно. Помислихме, че сме го блъснали и спряхме, за да го вземем и закараме на лекар, ако е така, но него го нямаше - нито на бронята, нито на пътя, нито отстрани, просто изчезна безследно.

След 10 мин на един извънградски път изведнъж се появи на пътя вълк или смесено с вълк куче (аз имам куче и много се интересувам от породи, но такава не съм виждала) и бягаше по средата на шосето, намалихме по мое настояване, за да видя дали няма проблеми и като намалихме, той така се взря в мен, че направо сякаш ме прочете. После продължи. Изглеждаше объркан, не изгубен.

След 5 мин видяхме катастрофирала кола.

След 5 часа на същото място, където беше катастрофиралата кола, нея вече я нямаше, на отсрещната страна на шосето, беше сякаш политнала в полето друга кола и се беше приземила в разораната нива.

Линк към коментар
Share on other sites

Усещам го като ефекта на Чичо Пейо от едноименната приказка. Докато си помисля нещо или взема отношение, то ми е дошло на главата.

Предупреждения като червена лампичка, които на момента не възприемам като такива, а като лош късмет. Чак по-късно за някои осъзнавам, че са "жълти картони" за нечестна игра от моя страна.

Случват си се разни неща, които не можем да спрем или променим, а само да вземем отношение по тях и да се самоопределим.

Някак си времето е забързано и странно.

Линк към коментар
Share on other sites

A, сега разбрах :)

Да, забелязала съм същото. Някак "възмездието" идва много бързо - и в положителните, и в отрицателните случаи. Никак не се налага да чакаме някой следващ живот или години в този. Доста бързо се разрешават нещата, особено последните няколко години. Не мога да преценя с всички хора ли е така, или само при някои се проявява.

Направеното благо за другите, ако е спонтанно, искрено и безкористно, веднага се възнаграждава, както и обратно.

Това, че го забелязваме също е добре според мен. Не само, че ни дисциплинира, ами и ставаме по-съзнателни и по-уверени в действията си.

Линк към коментар
Share on other sites

A, сега разбрах :)

Да, забелязала съм същото. Някак "възмездието" идва много бързо - и в положителните, и в отрицателните случаи. Никак не се налага да чакаме някой следващ живот или години в този. Доста бързо се разрешават нещата, особено последните няколко години. Не мога да преценя с всички хора ли е така, или само при някои се проявява.

Направеното благо за другите, ако е спонтанно, искрено и безкористно, веднага се възнаграждава, както и обратно.

Това, че го забелязваме също е добре според мен. Не само, че ни дисциплинира, ами и ставаме по-съзнателни и по-уверени в действията си.

Да, за възмездието съм съгласна, защото аз също го наблюдавам - както при мен, така и при околните ми. Аз пък забелязвам и още нещо, което наричам с българската поговорка "да се отдели житото от плявата" - т.е. свое при свое отива: добро при добро, зло при зло. Казвам го дори мога да посоча и точни примери, но ще се въздържа. Има и нещо друго, което виждам аз - сякаш всички маски на хората падат и се вижда истинската им природа и истинското им лице. Нищо вече не може да се скрие, стига да имаш очи да видиш... НЕВИДИМОТО...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Хм, при мен " предупрежденията ", или знаците, както аз им казвам са част от моя живот. Но определено усещам промяна. Разбира се не мога да я определя доколко не е плод на въображението ми. Понякога имам чувството, че реалността ми се губи. Но аз по принцип имам усещането, че живея между два или повече свята/измерения. В мисленето ми също има някаква промяна. От една страна интуицията ми се засили, просто ставам правя нещо, и се оказва, че е точно това. От друга страна имам проблеми с паметта, някои неща ми се губят, но понякога дори не мога да определя какво е, просто се чувствам с празна глава. Забелязвам и промяна в хората които срещам, срещам, общувам с хора на моето ниво, а когато се движа в публични места, имам чувството, че съм във филм, повечето хора ги чувствам като статисти, сякаш не сме на една планета.

Незнам какво предстои, незивестното плаши, но аз имам хубаво усещане. Мисля си, че освен истерията навярно няма да има други събития, е освен ако не ги предизвикат някои хора.

Мисля, че ако има преход той вече се осъществява, и това разделяне на пластове на хората с различно мислене е част от този преход. Реалноста се разпада, но някак си се намества и преподрежда. И когато дойде оня момент за който всички говорят, за едно и също събитие, хората ще имат различно възприятие. За едните може да е ад, за други рай, за трети нищо да не се е случило.

Но промяна има, усещам я, само привидно нищо не се случва.

Линк към коментар
Share on other sites

Дейвид Уилкок "Енергийното поле на Вселената"

Първо прелистете книгата, може някой да я е надраснал. Ако е така, да се обади да му стисна ръката.

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не разбирам за какво говорите. Може би нещо съм изтървала? Какво трябва да стане на 22 Декември? Това са глупости за мен. Датите са просто числа и съвсем не бива да им придаваме особено значение - това е просто начин да измерваме времето, който плюс това се е променял с годините и дори днес в различни части на света е различен.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...